Skocz do zawartości
IGNORED

Test na znikanie kolumn dla każdego


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Na Touch wszystkie kawalki sa bardzo przestrzenne, Kiss In Blue...u mnie gra jak bym mial glosniki z tylu i z boku...mucha lata po elipsie o srednicy okolo 2 m na scenie miedzy przodem glosnikow a nieskonczonoscia...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jedno jest pewne...po tych krotkich testach dowiedliscie, ze kolumny znikaja i graja pieknie nie tylko w sprzecie z wysokiej polki cenowej...co mnie osobiscie bardzo cieszy, sam mam umiejetnie spasowany mix hifi z roznych klas cenowych(nawet tej najnizszej "nic nie wartej")

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt, zmiksowany z przedziału klasy najniższej, równa się szczytującym wyżynom audiofilizmu :):)

Nie tyle się równa, bo tak nie jest, ale dowodzi że można uzyskać dobrą jakość w rozsądnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie propozycje w temacie testów ?

Może coś z jazzu, muzyki poważnej ?

klasycznej!!!!że niby ta była nie poważna?

Marek Grechuta Niezwykłe miejsca box utwór 13 Kraków z Myslowicem oczywiście szukajcie po prawej stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie odświeżyć wątek i odnieść się do Watersa, posiadam to wydawnictwo "Amused to death" na cd i zgrane do FLAC-a, odpalam zatem plik - utwór tytułowy z płyty i w skupieniu czekam na psa, psa nie ma, radia nie ma, nie mówiąc o pumie. Co jest myślę, włączam cedeka - to samo, totalna załamka. Ale - Amused to ostatni utwór na płycie i po zgraniu do końca płyta zaczyna się od początku i bingo! Jest pies z przodu po prawej stronie za kolumną :-), jest puma i głosy z radia. Nieprawdopodobne ale u mnie te wszystkie efekty są w pierwszym utworze z płyty "The ballad of Bill Hubbard" a nie w tytułowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawdopodobne ale u mnie te wszystkie efekty są w pierwszym utworze z płyty "The ballad of Bill Hubbard" a nie w tytułowym...

I bardzo dobrze, u wszystkich te dźwięki są w tym samym miejscu :) Patrz post #51 Rydza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli mowa o dźwięku 3d, itd.

 

Mowa jest raczej o itd... 3d już nie modne :)

 

A, gdyby przyszła komuś ochota, na, mimo wszystko, podzielenie się wrażeniami z odsłuchu, nawet wybranego przez siebie utworu, niezależnie od tutejszych propozycji, niech poda przy okazji, jakie ustroje akustyczne są zainstalowane w jego pokoju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jakie ustroje akustyczne są zainstalowane w jego pokoju ?

U mnie na ścianie, na samym środeczku zapodany jest dyfuzor schroedera,

a po bokach panele Isover PT80, w momencie jak zaśpiewa Dido, w kawałku

Girl Who Got Away, cały mój pokój wypełnia się jej głosem, efekt piorunujący,

za pierwszym razem miałem ciarki :)

Wiele jest utworów, które zabrzmiały "inaczej" po zamontowaniu za kolumnami

tego i owego... Niektóre człowiek poznaje na nowo, a te które kiedyś były

bezbarwne, nagle nabrały wigoru i chce się słuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fajnie brzmiących utworów poleciłbym tytułowy 10000days Tool-a, proszę zwrócić uwagę na burzę (grzmoty i deszcz), z tej samej płyty utwór The Pot, szczególnie bębenki w początkowej fazie utworu do wejścia gitary...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CD, pliki, analog

wieczorami słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich, którzy mają szmerdla na punkcie brzmienia. :)

Ale tylko tych pozytywnie zakręconych, bo tych, którzy mają negatywnego pierdolca

to tutaj też nie brakuje. ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pozdrawiam wszystkich, którzy mają szmerdla na punkcie brzmienia. :)

Ale tylko tych pozytywnie zakręconych, bo tych, którzy mają negatywnego pierdolca

to tutaj też nie brakuje. ;-D

 

To mnie proszę zamieść na oddzielną stertę: negatywny pierdolec pozytywnie mną kręci...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do watersa u mnie pies szczeka tez ZA prawym ramieniem a nie w oddali za kolumną o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Co do watersa u mnie pies szczeka tez ZA prawym ramieniem a nie w oddali za kolumną o co chodzi?

Chodzi o to, że twój pies szczeka poprawnie, każdy szczekający inaczej, jest popsuty.

:)

 

"+"! :)))

 

Jednak tak przy okazji zapytam, skąd przeświadczenie, że inne psy są "popsute"? ;)

Gdzieś jest jakiś wzorcowy schemat umiejscowienia dźwięków?

Płyty wydane przez Naim czasem zawierają taki schemat, jak wygląda lokalizacja poszczególnych instrumentów (http://www.discogs.com/viewimages?release=2163405).

 

W przypadku "Amused To Death" jest tylko informacja, że szczekanie psa powinno brzmieć, jak gdyby dobiegało z ogrodu sąsiada (w innym wypadku oznacza to, że masz kolumny połączone w przeciwfazie), a przecież każdy z nas ma sąsiadów po innej stronie - nie wspominając już o mieszkańcach bloków, których sąsiedzi rzadko dysponują ogrodem... ;)

Co innego utwór "Too Much Rope", w którym słychać przejazd sani - tutaj nie ma złudzeń co do tego, jak powinno to zabrzmieć, być umiejscowione :) Przy poprawnym ustawieniu kolumn i w miarę przyzwoitej akustyce odgłos nadjeżdżających sani pojawia się w oddali za lewą kolumną, dalej sanie "przejeżdżają" przed nami do lewej do prawej kolumny, a odgłos już oddalających się powinien dobiegać właśnie gdzieś na wysokości prawego ramienia :)

 

 

A propos prawego ramienia, to stamtąd dobiera u mnie również dźwięk gitary pojawiający się w 00:50 w utworze Gorana Bregovića "Man From Reno":

 

http://www.youtube.com/watch?v=gy-jRUkGo9M

 

W ogóle polecam tę płytę:

 

f73529intu6.jpg

 

:)

 

PS U mnie pies też jakiś felerny, popsuty ;) Szczeka z oddali, raczej zza prawej kolumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jednak tak przy okazji zapytam, skąd przeświadczenie, że inne psy są "popsute"? ;)

Gdzieś jest jakiś wzorcowy schemat umiejscowienia dźwięków?

PS U mnie pies też jakiś felerny, popsuty ;) Szczeka z oddali, raczej zza prawej kolumny...

 

 

Znajdowanie wzorca, niszczy zabawę. Nie ma wzorców, za to, są powtórzenia, które służą za drogowskaz do uogólnień. Im częstsze powtórzenie, tym łatwiej o definicję :)

I zobacz, jak u Ciebie jest ; piszesz o saniach, gitarze, a psa masz popsutego :):):) i zza prawej kolumny, fuj, lepiej byś tego pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS U mnie pies też jakiś felerny, popsuty ;) Szczeka z oddali, raczej zza prawej kolumny...

 

Zapytam z ciekawości. Z jakiego nośnika słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I zobacz, jak u Ciebie jest ; piszesz o saniach, gitarze, a psa masz popsutego :):):) i zza prawej kolumny, fuj, lepiej byś tego pisał.

 

Kurde, to widocznie mam jakieś wydanie z popsutym psem, skoro reszta jest poprawnie - biały kruk! ;) :)))

 

Znajdowanie wzorca, niszczy zabawę. Nie ma wzorców, za to, są powtórzenia, które służą za drogowskaz do uogólnień. Im częstsze powtórzenie, tym łatwiej o definicję :)

 

Hmm... Tylko że u większości osób pies słyszalny jest właśnie raczej zza prawej kolumny - jednak nie na wysokości prawego ramienia - np.:

- http://www.audiostereo.pl/test-na-znikanie-kolumn-dla-kazdego_111134.html?do=findComment&comment=3140724

- http://www.audiostereo.pl/test-na-znikanie-kolumn-dla-kazdego_111134.html?do=findComment&comment=3140849

 

A co do samych wzorców, to pozwolę sobie nie do końca się zgodzić ;)

Ot, choćby przywołany przeze mnie przykład płyt Naim :) Jeśli osiągniesz wystarczający pułap w budowaniu sceny stereo oraz głębi, pozycjonowaniu źródeł pozornych, tworzeniu trójwymiarowości, "znikaniu kolumn", to poszczególne instrumenty powinny być słyszalne, umiejscowione dokładnie tak, jak na dołączonych schematach, bo dokładnie tak je nagrano i tak została zrealizowana płyta :)

Na marginesie dodam, że u mnie w tym wypadku (bo mam akurat tę płytę), niestety, brakuje aż takiej głębi - dokładnego umiejscowienia pozornych źródeł dźwięku przed kolumnami, na ich linii oraz poza tą linią... :(

 

____________________________________________________________________________

 

 

Zapytam z ciekawości. Z jakiego nośnika słuchasz?

 

CD - dokładnie to wydanie:

 

R-3127602-1351164298-3555.jpeg

 

R-3127602-1351164337-6328.jpeg

Edytowane przez eMeReKo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego utwór "Too Much Rope", w którym słychać przejazd sani - tutaj nie ma złudzeń co do tego, jak powinno to zabrzmieć, być umiejscowione :) Przy poprawnym ustawieniu kolumn i w miarę przyzwoitej akustyce odgłos nadjeżdżających sani pojawia się w oddali za lewą kolumną, dalej sanie "przejeżdżają" przed nami do lewej do prawej kolumny, a odgłos już oddalających się powinien dobiegać właśnie gdzieś na wysokości prawego ramienia :)

Sanie pedza obok mojej prawej strony i w dal za ramie ....Czyli ok ,a plyta niesamowita

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.