Skocz do zawartości
IGNORED

Książki które warto przeczytać.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gilbert, Przyjacielu... I Wy, wszyscy...

 

A cóż to za dom - bez książek?

Nawet tych, czytanych po wielokroć?

Kim będą nasze dzieci, nieprzyzwyczajone do szelestu kartek?

Owszem. Przeprowadzka z onymi - jest rzeczą straszną. By nie rzec - intymną...:)

 

Mocno Was, czytających (nawet byleco) - ściskam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tysiąc ebooków na czytniku nie zrobi akustyki pokoju, a tysiąc książek - wybornie! :)

 

i to jest argument ;) dzięki za wpisy. Nie mam ebooków na kompie, dopiero zacznę przygodę. Jakiś czas temu w pociągu w podróży targałem Szoguna, a pani naprzeciwko czytała sobie ebooka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilbert, Przyjacielu... I Wy, wszyscy...

 

A cóż to za dom - bez książek?

Nawet tych, czytanych po wielokroć?

Kim będą nasze dzieci, nieprzyzwyczajone do szelestu kartek?

Owszem. Przeprowadzka z onymi - jest rzeczą straszną. By nie rzec - intymną...:)

 

Mocno Was, czytających (nawet byleco) - ściskam.

 

Spokojnie, dla mnie i dla dzieciaków książek w domu starczy na długo. Jak ostatni raz próbowałem to wszystko policzyć czy choćby oszacować, to w połowie drugiego tysiąca się poddałem. A jeszcze do dziecięcych nie doszedłem ;-) Moje maluchy sobie wieczoru bez książki nie wyobrażają. Zresztą ich biblioteczka też już sporo miejsca zajmuje. To co warte przeczytania drugi czy trzeci raz zamawiam w formie tradycyjnej i ląduje na półce, ale rzeczy rozrywkowe, takie na jeden raz, czytam na czytniku.

Przy ostatniej przeprowadzce 10 lat temu pudła z książkami zajęły ponad połowę paki vw transportera, a ekipa która to pakował klęła pod niebiosa. Za to facet który mi projektował i wykonywał regał biblioteczny był szczęśliwy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak ma być:

Dziatwa cicha, , bo Tatuś z Mamusią ten teges... Żona, że Dzieci - zafascynowane tatusiowym głosem...

 

 

A my se spokojnie czytamy...

 

Tylko czasu brak, psiakość...:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie się zgadzam, lepiej mieć książkę "analogową", ale i tak już sporo wydałam, bo mi się nie mieszczą, a do większości fantastyki dla dzieci już nie wrócę.

Tylko taki e-book jest wygodny, zamiast tachać do szkoły tomisko na tysiąc stron - biorę czytnik wielkości zeszytu.

Jeszcze jest jeden problem, niektóre książki są nie do dostania w Polsce, nie mówiąc już o tłumaczeniu na nasz język, wtedy czytniki są super, bo wtedy wydaję np. 20, a nie 200, do tego mam łatwiej, gdy czytam w języku obcym, bo mogę od razu sprawdzić co to słowo oznacza (poliglotą nie jestem, sorry). Już pomijam fakt, że na wyjazdy na wakacje normalnie biorę jakieś 3 książki, a tak - mam jeden czytnik i olbrzymi wybór :-)

A właśnie, poszukuję autobiografii Christophera Lee. Ktoś? Coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o "Tall, Dark and Gruesome"? To relikt z lat 70 czy początku 80. Chyba tylko w Amazonie. Po polsku nigdy nie widziałem. Chyba nie było tłumaczenia.

 

do większości fantastyki dla dzieci już nie wrócę.

 

Spoko, wrócisz, czytając swoim dzieciakom za 20 czy 30 lat ;-) Ja właśnie odkurzam stare numery małej fantastyki sprzed ponad ćwierć wieku. Nie uwierzysz, jaką mam frajdę ;-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o "Tall, Dark and Gruesome"? To relikt z lat 70 czy początku 80. Chyba tylko w Amazonie. Po polsku nigdy nie widziałem. Chyba nie było tłumaczenia.

 

 

 

Spoko, wrócisz, czytając swoim dzieciakom za 20 czy 30 lat ;-) Ja właśnie odkurzam stare numery małej fantastyki sprzed ponad ćwierć wieku. Nie uwierzysz, jaką mam frajdę ;-))))

"Tall, Dark and Gruesome" - fajnie by było, ale wiem, że nie mam specjalnie szans, ale jest także "Lord of Misrule" (dużo nowsza). Tłumaczeń nie ma, ale jakoś sobie poradzę (mam nadzieję). W tym roku czekają mnie najdłuższe wakacje w życiu przed emeryturą (przerwa między maturą, a studiami), więc pojadę do Londynu na jakiś tydzień, może tam znajdę tę książkę.

Są rzeczy, których nie oddam np. "Ewilan z dwóch światów", ale niektóre rzeczy (teraz) dla mnie są średnie, i to bardzo np. Percy Jackson. Muszę się do czegoś przyznać, kiedyś bez przerwy żartowałam z "Harry'ego Pottera", ale niedawno obejrzałam film (w końcu gra tam śmietanka Brytyjskiego kina), no i zdecydowałam się przeczytać tę serię, przyznaję - nawet mi się podobało (Snape jest super) :-)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Keef'98

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wrócisz, czytając swoim dzieciakom za 20 czy 30 lat ;-) Ja właśnie odkurzam stare numery małej fantastyki sprzed ponad ćwierć wieku. Nie uwierzysz, jaką mam frajdę ;-))))

 

masz piaseczniki???????? było kiedyś opowiadanie w fantastyce a książka nie do zdobycia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pewnie jest, roczniki Fantastyki do 88 miałem kompletne, a Piaseczniki były chyba w 86. Wydania książkowego do tej pory na oczy nie widziałem i pewnie nie zobaczę, chyba że gdzieś w jakieś bibliotece. Na sieci polski tekst do czytania online jest tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a oryginalny tekst jest do ściągnięcia tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Chyba mam gdzieś płytę która była kiedyś dodana do prenumeraty "Fantastyki" z zarchiwizowanymi opowiadaniami ze starych numerów, tam też mogło być. Musiałbym odgrzebać i sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz piaseczniki???????? było kiedyś opowiadanie w fantastyce a książka nie do zdobycia.

 

Jest jeszcze w innej antologii ( taką mam) :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Udanych łowów.:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Piaseczniki" w Fantastyce, posiadam chyba kilka egzemplarzy tego wydania (tylko musiałabym to odkopać ;-)), które jest z lipca 1986. Chcecie skan?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Keef'98

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Piaseczniki" w Fantastyce, posiadam chyba kilka egzemplarzy tego wydania (tylko musiałabym to odkopać ;-)), które jest z lipca 1986.

 

Imponujące zasoby, jak na tak Młodą Osobę! - Szacun na Dzielni.:-)

Jeśli tego już wcześniej nie uczyniłem, to polecam "Dworzec Perdito" China Mieville. Mocne, wciągające, duszne; i Jacek Dukaj się tym zachwycił.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dworzec Perdito" faktycznie bardzo dobry, swego czasu zachwycałem się tym.

No to fajno!

Podaj proszę jakieś tropy na coś wg Ciebie wartego zmarnowania czasu wolnego.:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam po raz kolejny arcydzieło J. Cabre "Wyznaję".

Mnie rzuciło na kolana. Powieść totalna, z tym że to nie fantastyka. Tak mnie zachwyciła, że więcej napisałem o swych wrażeniach na lubimyczytać.

 

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarrro

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam po raz kolejny arcydzieło J. Cabre "Wyznaję".

 

Czyli powinienem przeczytać więcej niż jakieś 150 stron, po których mnie ta książka zniechęciła. Odebrałem ją jako zbiór kalek i marketingową wydmuszkę OK. Imię Róży staje się fascynujące w okolicach 120 strony ( wyd. PIW 1991) - aż wspiąłem się na drabinę, by to dokładnie sprawdzić - piszę prawdę!.;)

Jarrro

nie odbieraj proszę tego jako złośliwość, tylko via internet żywą rozmowę. Dzięki Tobie zrobię jeszcze jedno podejście do "Wyznaję". A z fantastyki co byś polecił?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujące zasoby, jak na tak Młodą Osobę! - Szacun na Dzielni.:-)

Jeśli tego już wcześniej nie uczyniłem, to polecam "Dworzec Perdito" China Mieville. Mocne, wciągające, duszne; i Jacek Dukaj się tym zachwycił.;)

Tata miał wszystkie wydania, a od cioci dostałam jej duble, więc mam chyba wszystkie Fantastyki (stare) w minimum jednym egzemplarzu :-)

Nie znam "Dworca Perdito", poszukam jutro w empiku.

Znacie "Opowieść o Kullervo" Tolkiena? Nie wiem czy chcę przeczytać/kupić, ale znając życie, to i tak nabędę tę książkę do mojej tolkienowskiej kolekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam "Dworca Perdito", poszukam jutro w empiku.(...)

 

Sprawdź na ceneo - może znajdziesz taniej - warto ją przeczytać.;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyka to moja młodość, która przeminęła. Jednak nowych autorów godnych uwagi zbyt wielu nie przybyło. Polecam twórczość Tolkiena, U. Le Guin, braci Strugackich, K. Bułyczowa, P. Dicka , no i naszego genialnego S. Lema.

Jeśli " Wyznaję" się nie spodobało, to nie ma co do tego wracać. Bo jak ma zachwycać, skoro nie zachwyca, to szkoda czasu. Czytamy wszak to, co nam się podoba. Jak mi się coś nie podoba, to nie czytam

 

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "Piaseczniki" w Fantastyce, posiadam chyba kilka egzemplarzy tego wydania (tylko musiałabym to odkopać ;-)), które jest z lipca 1986. Chcecie skan?

 

pewnie! podam mail na PW, z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli " Wyznaję" się nie spodobało, to nie ma co do tego wracać. Bo jak ma zachwycać, skoro nie zachwyca, to szkoda czasu. Czytamy wszak to, co nam się podoba. Jak mi się coś nie podoba, to nie czytam

 

Proszę mi tu Gombrowiczem... Uparłem się i podejdę raz jeszcze! ;-)

Mały OT - czy oglądnąłeś film Koneser?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam po raz kolejny arcydzieło J. Cabre "Wyznaję".

Dzięki Tobie zrobię jeszcze jedno podejście do "Wyznaję".

Ja jestem "Wyznaję" zachwycony.

Tak, Cytrus zrób jeszcze jedno podejście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Cytrus zrób jeszcze jedno podejście.

 

Tak zrobię.:-)

 

Wyszło wznowienie powieści Lecha Majewskiego "Metafizyka". Bardzo polecam waszej uwadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wieża komunistów" - aut. Witold Gadowski.

Autor jest dziennikarzem śledczym i w formie beletrystycznej fikcji zawarł to, czego nie mógł napisać w prasie.

Przerażająca lektura.

 

Gadowski zabrał się za temat, omijany jak dżuma z ospą i cholerą. Afery FOZZu nikt nie tyka. Podobnie jak tematu ART-B, Telegrafu i Ruchu i paru innych smrodów związanych z polityką. I to wszystko, co da się dobrego o tej książce napisać. Bo kicha to niezmierna, kiepski kryminał z telenowelą wymieszany. Miejscami autor próbował nieudolnie naśladować Wolskiego, marzyła mu się chyba powieść z kluczem, tak by sugerowały szumne zapowiedzi i oczywiste odniesienia nazwisk bohaterów do rzeczywistych postaci, a zamiast tego wyszła mu farsa. Sbecja raz robi za geniuszy celnie przewidujących na lata naprzód, to znowu za kompletnych przygłupów przypominających wsiowych milicjantów z kabaretu. Główny bohater miał być chyba ostatnim sprawiedliwym wymierzanym z romantycznym rycerzem i miejscami z Bondem, a wyszło co wyszło. Nie wystarczy chwytny temat i jaka taka sprawność dziennikarska, żeby napisać książkę dająca się czytać. Jak dla mnie Gadowski zmarnował tylko temat wart naprawdę dobrej książki. O zmarnowaniu mojego czasu nie wspominając.

 

Ja jestem "Wyznaję" zachwycony.

 

Dzieki za zachętę. Przeczytałem i nie żałuję. Warto.

 

Znacie "Opowieść o Kullervo" Tolkiena? Nie wiem czy chcę przeczytać/kupić, ale znając życie, to i tak nabędę tę książkę do mojej tolkienowskiej kolekcji.

 

Skoro tak, to zakup przesądzony. A jak kupisz, to przeczytaj. Nawet jeśli po przeczytaniu stwierdzisz, że to kompletnie inne od tego, czego się spodziewałaś. Ale warto. BTW "Drzewo i liść pewnie znasz"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drzewo i liść" mam i znam od dawna. Chyba mam wszystko, co ma coś wspólnego z Śródziemiem. Takie małe wariactwo ;-) Opętało mnie do tego stopnia, że uczę się Czarnej Mowy, Tengwaru oraz run, już sporo umiem i specjalnie zamówiłam sobie to tej zabawy maczane pióro ;-)

Zamówiłam sobie na czytam.pl, polecam tę stronę, bo mają przyjemne ceny.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wariactwo jak najbardziej zrozumiałe. Sam siedziałem w licealnych czasach z Trylogią, Sylmarillionem i "Tajemnicami sag i run" Adamusa, próbując rozkminić krasnoludzkie runy ;-) A o "Drzewo..." spytałem, bo jeśli IMO jest to kwintesencja zawartości Tolkiena w Tolkienie, to "Opowieść o Kullervo" jest dla mnie najbardziej "nietolkienowska" z wszystkiego, co czytałem. Ale i tak warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runy umiem w sporej części od dawna (na biologii w pierwszej klasie mi się nudziło).

Ostatnio (w piątek) naskrobałam coś takiego, a zaczęłam się uczyć tego samego dnia ;-) 29ff02b7e9f340d51161ae0b27e586c0.jpg

Dzisiaj pooglądam sobie "Bitwę pięciu armii", stęskniłam się za sceną z nazgulami i Galadrielą :-)

Ostatnio na YT oglądałam wywiad z Christopherem Lee (o Peterze Cushingu) i przypadkiem natrafiłam na wyciętą z "Drużyny Pierścienia" scenę, w której Gandalf używa Czarnej Mowy i przez to zaczęłam się uczyć tego języka.

P.S. Kiedyś chciałam mieć tatuaż z napisami z Pierścienia Władzy.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Keef'98

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.