Skocz do zawartości
IGNORED

Książki które warto przeczytać.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytał Coś Ktoś lub czyta dobrego,polityką nieskażonego?

Ja, mimo wskazanego azymutu powyżej wsiąkłem w "Pragnienie". Nie jestem fanem kryminałów, ale do Jo Nesbo mam słabość. ;-)

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pojawił się kolejny "PRLowski" kryminał Ćwirleja: "Milczenie jest srebrem". Dobra rozrywka na jeden czy dwa wieczory. Warto też sięgnąć po któryś z poprzednich, jeśli ktoś nie czytał jeszcze tego autora. Dobrze napisane kryminałki, ze sporą dawką mniej czy bardziej czarnego humoru, prześmiewczo, ale z lekką nostalgia osadzone w realiach lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lato wziąłem się za trylogię millenium, mimo że nie przepadam za kryminałami, wspaniała lektura w swojej kategorii, jestem w połowie II części, stwierdzam z zadowoleniem że lepsza od pierwszej, generalnie polecam.

 

do Jo Nesbo mam słabość. ;-)

 

rozumiem że od Pragnienia można zacząć? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że od Pragnienia można zacząć? ;)

 

Mizerna prowokacja.;)

Ja też nie darzę kryminałów sympatią, ale Milenium i cykl o Harrym Hole to inna jakość...

Najlepiej zapomnieć o 2 pierwszych popełnieniach JN i zacząć od Czerwonego gardła.

Miłego Łykania.;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego Łykania.;-)

 

Dziękuję ;) zakończyłem drugą część millenium - pyszna! Tak się złożyło że wpadła mi w ręce książka Strugackich "Piknik na skraju drogi", nie wiem jak mogłem jej do tej pory nie przeczytać?? Dzieło na miarę Solaris Lema, lektura obowiązkowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że wpadła mi w ręce książka Strugackich "Piknik na skraju drogi", nie wiem jak mogłem jej do tej pory nie przeczytać?

 

Bo tak się czasem w życiu składa. ;-)

Jak skończysz trzecią część Milenium polecam w takim razie wrócić do twórczości Braci. Jo Nesbo może poczekać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

na lato wziąłem się za trylogię millenium, mimo że nie przepadam za kryminałami, wspaniała lektura w swojej kategorii, jestem w połowie II części, stwierdzam z zadowoleniem że lepsza od pierwszej, generalnie polecam.

 

Serio? Dla mnie jedynka o niebo lepsza, klimatyczna i realistyczna. Dwójka komiksowa, przeładowana akcją, z przesadzoną superheroiną Lisbeth, która wszystko umie i wszystko jej się udaje. Nie mówię, że się to źle czyta, ale miałem przesyt w trakcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

z przesadzoną superheroiną Lisbeth, która wszystko umie i wszystko jej się udaje.

 

to prawda, trochę autora poniosło, szczególnie końcówka z wychodzeniem w zasadzie z grobu z kulką w głowie ;)) myślałem że Mikael ją znajdzie ale ona sama.... no cóż, jestem mimo wszystko w stanie wybaczyć, mam tylko nadzieję że w trzeciej części Lisbeth nie będzie latać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

.

Aleś zmarniał... Ino kropka.

 

No, chyba że Wencla czytasz z upodobaniem.

Wtedy - szacun.

Cza mieć moc, by coś takiego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytaliście "Szczygła" Donny Tartt?

 

Ja czytałem!

Bardzo mi się podobał, choć długo się rozkręcał.

 

Ostatnio skończyłem "Wzgórze psów" Jakuba Żulczyka.

Bardzo mocna rzecz! Polecam, choć grubaśne - ale po skończeniu musowo napić się wódki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Creme de la Kreml' - Wacław Radziwinowicz

Książka ta jest zbiorem reportaży o współczesnej Rosji z oczywistymi odnośnikami do historii. Rzeczy nieprawdopodobne i nie mieszczące się w głowie w cywilizowanym świecie. Bardzo dobry, ale jednak wstrząsający dokument o mentalności, życiu, a właściwie o anomaliach życia w Rosji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem!

Bardzo mi się podobał, choć długo się rozkręcał.

 

Ostatnio skończyłem "Wzgórze psów" Jakuba Żulczyka.

Bardzo mocna rzecz! Polecam, choć grubaśne - ale po skończeniu musowo napić się wódki...

Dobra, mroczna, smutna, przygnębiająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

polecam SHANTARAM, przez pomyłkę wakacyjnie na to trafiłem i wsiąkłem

w trzy dni łyknąłem 800 stron

rewelacja, dawno nie czytałem czegoś tak dobrego :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam SHANTARAM, przez pomyłkę wakacyjnie na to trafiłem i wsiąkłem

w trzy dni łyknąłem 800 stron

rewelacja, dawno nie czytałem czegoś tak dobrego :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Właśnie czytam teraz!

Cholera, nie mogę się oderwać, masakra jakaś...

Proste pisarstwo, ale jakże piękne!

Masz szczęście, że byłeś na wakacjach, ja teraz mogę tylko wieczorami.

Może L4? ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytam teraz!

Cholera, nie mogę się oderwać, masakra jakaś...

Proste pisarstwo, ale jakże piękne!

Masz szczęście, że byłeś na wakacjach, ja teraz mogę tylko wieczorami.

Może L4? ;o)

A może audiobooka do samochodu? Shantaram w tej wersji jest całkiem całkiem, tez nie bardzo miałem czas na czytanie, wiec potraktowałem jako powieść w odcinkach do samochodu. Sprawdziło się świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przemawiają do Ciebie, ale Ty wolisz widzieć niż słyszeć;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio zabrałem się za twórczość Michael Connelly. Przeczytałem już 10 książek, niektóre trudno zdobyć, ale nawet niezłe kryminały. Potrafią wciągnąć.

jakoś audiobooki do mnie nie przemawiają ;)

próbowałem, ja chyba musze widzieć literki...

Audiobooki to chyba dla leniwców. Jak niżej napisał mgrkleszcz też wolę widzieć :-) A po drugie nie lubię jak mi ktoś czyta ;-) Natomiast do wyjątków należą np. z radia sensacje XX wieku. Tego zawsze lubiłem słuchać wieczorami.

 

A co do serii Millenium to już dawno miałem zabrać się za tę trylogię. Filmy oglądałem. Może ktoś odpowiedzieć jak przekłada się ta trylogia nad filmem ? I czy warto skoro oglądało się już film? Może to i głupie pytanie, ale... Pamiętam jak kiedyś najpierw obejrzałem film Kinga To. Potem sięgnąłem po książkę no i cóż tu dużo gadać książka po prostu zamiotła film pod dywan. Ale oglądałem też kilka filmów które pamiętam okazały się lepsze niż książka, weźmy np. pierwszy przykład z brzegu Skazani na Shawshank.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam SHANTARAM, przez pomyłkę wakacyjnie na to trafiłem i wsiąkłem

w trzy dni łyknąłem 800 stron

rewelacja, dawno nie czytałem czegoś tak dobrego :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam też drugą cześć. cień góry" Jest to kontynuacja. Historii ciąg dalszy i kilka nowych wątków i zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Nabokovie? Jakoś nie czytałem nigdy Lolity (trochę tematyka mnie odstręcza), ale ostatnio przeczytałem "Zaproszenie na egzekucję" i szczena mi opadła. GENIALNE po prostu. A teraz się zabrałem za jego eksperymentalny "Blady ogień" (poniekąd za sprawą nowego Blade Runnera, gdzie pojawia się właśnie ta powieść Nabokova, jako ulubiona głównego bohatera ;-) ... no i też zapowiada się pysznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez NewbieOpera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, ostatnio - Kaczmarskiego.

Po raz, nie wiem, który.

 

To świetny Poeta był... Przewidujący...

 

"Bo teraz dopiero zrozumiał torrero,

By nie brać Baskijek bez kasku"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do serii Millenium to już dawno miałem zabrać się za tę trylogię. Filmy oglądałem. Może ktoś odpowiedzieć jak przekłada się ta trylogia nad filmem ? I czy warto skoro oglądało się już film?

 

Przeczytałem trylogię, film oglądałem tylko

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . moim zdaniem zawsze warto sięgnąć po książkę, jest rzecz jasna bardziej rozbudowana pod względem charakterystyki bohaterów, inaczej rozwiązana jest kwestia z odnalezieniem Harriet. Kolejne dwie części również śmiało polecam, aczkolwiek trzecia w sposób nazbyt liniowy i oczywisty zmierza do happy endu w stylu holywood.

 

Wczoraj w trójce rozpływali się nad debiutem Nathana Hilla "Niksy",

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , coś ktoś już może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Millenium przeczytać na pewno warto, dobrze napisane, równo, ciekawie. Z innej beczki - jak ktoś lubi lekką fantastykę we współczesnych realiach polecam książki Anety Jadowskiej - cykl o Dorze Wilk i szamański (no może ten to jeszcze jeszcze nie cykl, bo tylko 2 tomy) łyknąłem w ciągu miesiąca. Lekka, przyjemna rozrywka, sporo humoru, czasem wisielczego. Na poprawę humoru w jesienne szarugi jak znalazł. A z rzeczy poważniejszych polecam Zaginione Królestwa Normana Davies'a. Po trochu o wszystkim, i o Polsce, i o zapomnianych miastach i krainach gdzieś tam na dalekim wschodzie, i tych równie zapomnianych ale bardzo blisko. Jeszcze nie skończyłem czytać, ale z czystym sumieniem polecam. Zarezerwujcie sobie kilka wieczorów i poczytajcie. Samo czytanie Daviesa to czysta przyjemność, a poza tym naprawdę spora dawka wiedzy o historii. Jeszcze raz warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Smutna informacja,twórca Kolumbów odszedł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może audiobooka do samochodu? Shantaram w tej wersji jest całkiem całkiem, tez nie bardzo miałem czas na czytanie, wiec potraktowałem jako powieść w odcinkach do samochodu. Sprawdziło się świetnie.

 

Mam 40 minut do pracy i audiobooki necesse sunt! :) Bogu niech będą dzięki za pojemne pamięci w smartfonach! :)

 

Smutna informacja,twórca Kolumbów odszedł

 

"Nie bądź taki delikatny. Twardy bądź, jak Roman Bratny". :)

 

Dla odmiany poinformuję Was, czego NIE WARTO przeczytać.

Najnowsza powieść Dana Browna "Początek". Akcja wartka, dużo interesujących przemyśleń ale tak wali lewactwem, że z trudem przez nią przebrnąłem. Co drugie zdanie - potępienie gen. Franco i nacjonalizmu, katolicyzmu, w ogóle wszelkich religii, pochwała nauki jako nowego kultu, no tragedia... śmierdzi lewactwem potwornie.

UWAGA SPOILER!!!

Obowiązkowy wątek homoseksualny.

Król Hiszpanii - homoseksualista, biskup - homoseksualista zakochany w królu... paranoja do kwadratu. Brakowało zakonnicy transgender do trójkącika.

KONIEC SPOILERA.

 

Dan Brown stoczył się w otchłań lewactwa i politpoprawności.

Nie polecam.

 

Dla odmiany - POLECAM Krzysztofa Piskorskiego. Jeśli lubicie SF/fantasy, to jest uczta!

Jego "Czterdzieści i Cztery" oraz "Cienioryt" to wspaniałe książki. Kreacja światów na miarę Dukaja, ale bez Dukajowej grafomanii, która mnie odrzuca i czyni dla mnie jego prozę totalnie niestrawną. Piskorski robi to samo, lecz bez językowej ekwilibrystyki i bez zbędnego pie***nia. Steampunk wymieszany z polską historią w "Czterdzieści i Cztery", płaszcz i szpada wymieszane z Ursulą Le Guin w "Cieniorycie". Klimacior!!!

Piskorski to obecnie największa nadzieja polskiej fantastyki.

Wydaje go krakowskie Wydawnictwo Literackie i to jest rekomendacja sama w sobie, bo oni masowego shitu nie wypuszczają.

 

cienioryt-b-iext43149116.jpg

 

Czterdzie%C5%9Bci_i_cztery.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce pojawia się tylko jeden wzór E=mc2

 

Gdy wieczorami patrzysz w niebo, widzisz tylko tajemniczą i niepokojącą przestrzeń. Granatowa otchłań przetykana mrugającymi gwiazdami stanowi zagadkę, nad którą pewnie się zastanawiasz. Jednak naukowy język, którym zwykle opisuje się Wszechświat, sprawia, że zamiast zgłębiać teorię Wielkiego Wybuchu, czujesz, że zaraz wybuchnie ci głowa. Właśnie dlatego musisz przeczytać tę książkę. Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, zabierze cię na niezwykłą wyprawę 10 milionów lat świetlnych od Ziemi, pokaże powierzchnię gasnącej gwiazdy lub zmniejszy cię do rozmiarów atomu. Dzięki sile wyobraźni, bez trudnych definicji i skomplikowanych obliczeń odkryjesz prawdziwe piękno Wszechświata.

 

1499071814_2u8aqg0MC0Ki.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla odmiany poinformuję Was, czego NIE WARTO przeczytać.

Najnowsza powieść Dana Browna "Początek". Akcja wartka, dużo interesujących przemyśleń ale tak wali lewactwem, że z trudem przez nią przebrnąłem. Co drugie zdanie - potępienie gen. Franco i nacjonalizmu, katolicyzmu, w ogóle wszelkich religii, pochwała nauki jako nowego kultu, no tragedia... śmierdzi lewactwem potwornie.

UWAGA SPOILER!!!

Obowiązkowy wątek homoseksualny.

Król Hiszpanii - homoseksualista, biskup - homoseksualista zakochany w królu... paranoja do kwadratu. Brakowało zakonnicy transgender do trójkącika.

KONIEC SPOILERA.

 

Dan Brown stoczył się w otchłań lewactwa i politpoprawności.

Nie polecam.

 

Zgadzaam się co do tego, ze czytać się tego za bardzo nie da, ale że to przez lewactwo? nieeee. Kod czy anioły i demony były o niebo bardziej lewackie, obrazoburcze, ganiącde wszelkie religie i wychwalające pogaństwo, politpoprawne itd, itp a czytały sie jednym tchem. Zaginiony symbol w sumie też. Ale żeby król homo, czy takiż biskup kogokolwiek szokowali to nie bardzo, to przeciez juz nie żaden szok, a norma. No może co do królów to się nie znam, bo nie mieszkam w monarchii i znam takowe tylko z ksiażek, ale biskupi homo - toć to standart, który nikogo nie dziwi. Jak jeszcze takiego nie widziałeś i koniecznie chciałbyś, to odwiedz Poznań w Boże Ciało - zobaczysz na czele procesji. W sumie nic ciekawego, małpy w zoo sa chyba fajniejsze niz podstarzały koleś w fantazyjnej czapie, śliniący sie na widok co młodszych chłopaczków. A wracając do Browna, to zapomniał w Poczatku o tym, co napędzało czytelników do jego ksiażek - o fascynujacych historiach miejsc i zabytków, których jego ksiażki były zawsze pełne. Toz takie Inferno ma akcje nudną jak flaki z olejem i schematyczną, przewidywalną do bólu, ale kto na to patrzy, gdy poznajemy historię Florencji, ciekawostki i tajemnice, zagłebiamy w Inferno Dantego czy poznajemy Mape Piekła Boticzellego. A w Początku? Kicha. Coś tam niby po trochu, ale bez zainteresowania. Przeczytałem w jakieś 3 godziny i po przeczytaniu nie mam nawet śladu chęci żeby do tej ksiażki wrócić.

 

Mówisz ze Piskorskiego warto? To się skuszę, bo przymierzałem się dotąd jak pies do jeża i leży na półce juz ze dwa miesiące kurzem obrastając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.