Skocz do zawartości
IGNORED

Książki które warto przeczytać.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

syn miał do przeczytania małego księcia jako lekturę szkolną. Pamiętam lata temu siebie gdy za dzieciaka nie byłem w stanie przez książkę przebrnąć ani jej zrozumieć. Z pewną nonszalancją i jakimś takim sarkazmem, postanowiłem odłożyć na moment Sapkowskiego i....

 

....po 20 minutach....

 

książka jest genialna, nie dla dzieci, nie ma opcji.... na około 70 stronach esencja tego czym jest życie..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam już audiobooka (dzięki serdeczne czester15.30 za informację, ze jest w takiej formie dostępna!!!!) dziś wieczorem zaczynam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Książka ta bywa podręcznikiem na kierunkach nauk społecznych. Warta przeczytania jest rzeczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

913d089d3740c0aa1ece2a51b53e7a8f.jpg

 

wysłane mobilnie

 

 

Według mnie autor za tę powieść powinien dostać literackiego Nobla.

Niezwykle mądra, poetycka powieść o zderzeniu kultur i religii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarrro

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Miłośnikom hrabalowskich klimatów, pokrętnej narracji i muzyki klasycznej bardzo polecam :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

dla starszych dzieci i dla dorosłych: Teatr niewidzialnych dzieci Marcina Szczygielskiego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dla rozrywki, nieco przypadkiem wpadła w moje ręce, w sumie nie czytam za bardzo kryminałów ale całkiem w porządku: Księżniczka z lodu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jeśli ktoś lubi fantastykę w stylu Strugackich, Zajdla i nie czytał powieści "Lód" Dukaja, to gorąco polecam. Zraziłem się kiedyś do Dukaja "Perfekcyjną niedoskonałością", przeczytałem kilkanaście-kilkadziesiąt stron i odpadłem, uznając że to wydumane i przeintelektualizowane (albo ja mam za słaby procesor w czaszce). Kilka lat później żona przyniosła "Lód" z biblioteki, nieufnie zacząłem czytać i powiem szczerze, że nie zdarzyło mi się zapaść tak głęboko w żadną książkę od wielu lat, a po skończeniu chciałem zacząć czytać od nowa. Na fali tego entuzjazmu kazałem żonie przynieść jeszcze raz z biblioteki "Perfekcyjną niedoskonałość". Tym razem dotrwałem - ziewając - aż do połowy, ale żeby dalej, to niestety nie... Ale "Lód" - bomba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Desant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem dotrwałem - ziewając - aż do połowy, ale żeby dalej, to niestety nie... Ale "Lód" - bomba.

 

"Lód" jest świetny, choć dla mnie mógłby być o jakąś 1/3 krótszy. Niemniej jednak stworzone/przetworzone w nim historyczne realia i język to swego rodzaju majstersztyk.

A czytałeś Inne pieśni lub zbiór opowiadań Król bólu?

pzdr

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lód" jest świetny, choć dla mnie mógłby być o jakąś 1/3 krótszy. Niemniej jednak stworzone/przetworzone w nim historyczne realia i język to swego rodzaju majstersztyk.

A czytałeś Inne pieśni lub zbiór opowiadań Król bólu?

pzdr

Wu

 

Czytałem " W kraju niewiernych" - spodobało mi się opowiadanie Muchobójca i niezła z tego co pamiętam była też Katedra. "Inne pieśni" mam na liście do przeczytania. Długiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irrehare, Ziemia Chrystusa, Gotyk, Aguerre o świcie, Katedra - te opowiadania mnie zachwyciły. Były takie inne od tego co wtedy się pojawiało. Pomysł na jakim oparł "Lód" też mi się spodobał, ale objętość książki sprawiła że czytałem ją na raty, przez kilka tygodni i pewnie sporo rzeczy mi przez to umknęło. Leży na półce i czeka na ponownie przeczytanie. Sporo opowiadań i kilka powieści Dukaja jeszcze przede mną, tylko kiedy czytać, gdy czasu tak mało, a książek mnóstwo? Czasem trzeba tez sypiać ;-)

 

Z rzeczy lekkich i przyjemnych dla lubiących fantastykę lub historie alternatywne polecam www.1939.com.pl Marcina Ciszewskiego czyli co by było gdyby batalion naszych współczesnych wojaków ze sprzętem z XXIw. wylądował na frontach polskiego września 39 - zgrabnie napisane, przemycono przy okazji sporo wiedzy o dawnym i współczesnym uzbrojeniu. Reszta serii już niekoniecznie, ale też można ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mna Dukaj powoli do Niego się przymierzam

Panowie na początek cos co by mnie zachęciło ?

 

za pomoc dzięki bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze "Perfekcyjna niedoskonałość" i "Córka łupieżcy".

Ja zaczęłam od "Wrońca", którą dostałam w 2009 czy 2010, potem przeczytałam "Katedrę".

"Król Bólu" jest świetny, ale może nie od razu, najpierw zobacz czy Ci Dukaj podchodzi.

 

Z rodzimej literatury poleciłabym także Huberatha. Moją przygodę zaczęłam od "Wrócieeś Sneogg wiedziaam" i innych opowiadań z ich zbioru pt. "Ostatni, którzy wyszli z raju".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezła pozycja dla miłośników wpływu społecznego. Trochę akademicka, ale mimo wszystko godna uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lód" jest świetny, choć dla mnie mógłby być o jakąś 1/3 krótszy.

 

a nawet połowę. z upływem czasu coraz bardziej stwierdzam że książka jest stanowczo przegadana, potrafi przytłoczyć ilością szczegółów, postaci... Przygodę z Dukajem zacząłbym od polecanych parę wpisów wyżej, Lód to raczej na deser.

 

Trochę nie w temacie ale może nie aż tak bardzo - ktoś używa czytnika ebook i mógłby polecić coś konkretnego? Chodzi mi ten wynalazek po głowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rasputin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytniki są całkiem fajne, ale wolę normalne książki.

Ten czytnik jest bardzo wygodny, ale ja mam Kindle'a 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wybrany przez Ciebie czytnik musi mieć E-Ink, dzięki temu wzrok się tak nie męczy jak np. przy czytaniu z tabletów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie w temacie ale może nie aż tak bardzo - ktoś używa czytnika ebook i mógłby polecić coś konkretnego? Chodzi mi ten wynalazek po głowie.

 

Jeśli masz już na kompie sporo ebooków w różnych formatach, to chyba trzeba by wybrać jakiś prosty model czytający wiele formatów i co najważniejsze skalujący (przekształcający do postaci linearnej) PDFy. Standardowy format 6 cali wystarczy, jeśli tylko do książek, nie do gazet. Producentów jest sporo, ceny za proste modele niskie.

Jeśli dopiero zaczynasz z ebookami i nie masz jeszcze nazbieranej jakiejś kolekcji na kompie, to najprościej wybrać któregoś Kindla, są raczej niezawodne, ceny już nie szokują, modeli sporo, można wybrać zgodnie z tym co się lubi. Kindle najbardziej lubią jeden konkretny format - mobi, czytają też PDFy i txt, ale wszystkie inne formaty trzeba przekonwertować do mobi - najwygodniej chyba programikiem Calibre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fantastyki polskiej godna polecenia jest twórczość Anny Brzezińskiej.

Z nowości niefantastycznych polecam zbiór opowiadań George'a Saundersa pt. 10 grudnia. Kawał dobrej literatury

 

wysłane z P9 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała Keef, najważniejsze żeby czytnik był w technologii e-papieru. Od pięciu lat używam takiego czegoś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , stary prosty model bez żadnych bajerów, ściągasz książkę przez kabelek i czytasz. Dla mnie to wystarcza. Teraz czytniki mają więcej bajerów, wifi, podświetlenie, dotyk, pliki w chmurze, mnie to w sumie niepotrzebne, ale żona sobie kupiła kindla paperwhite 3 i jest zachwycona np. możliwością bezpośredniego zaznaczenia słowa w tekście w obcym języku i sprawdzenia natychmiast w słowniku online. Gdybyś się decydował na kindla to zdecydowanie polecam zakupy przez niemiecki amazon, na dzień dobry jest chyba za ponad 100 zł taniej niż w sklepie w Polsce, a są czasami promocje np. po 99 euro za wersję bez reklam i wtedy oszczędzasz 200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytanie prawdziwej książki to radość wielka, nie przeczę, poza tym ten tysiąc czy dwa tysiące książek na półkach to piękny widok, przynajmniej dla mnie ;-) ale przez ostatnie pięć - sześć lat kupiłem w wersji papierowej może z setkę książek. Reszta nowych rzeczy jest na czytniku. Zdecydowała wygoda i szybki dostęp - kilka sekund i gotowe, książka już u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda. Solida póła z książkami od podłogi do sufitu, kilka większych i mniejszych chabazi na ścianach i podłodze, jakieś zasłony przy oknie i nie trzeba wywalać kasy na ustroje akustyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.