Skocz do zawartości
IGNORED

Książki które warto przeczytać.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam ksiażkę Tiger Bez Cenzury. Powieść o życiu naszego słynnego pięściarza ,super zabawa

Miałem okazje uścisnąć mu dłoń :)

z resztą ziomek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A ja właśnie trafiłem przypadkiem na Raz w roku w Skiroławkach Nienackiego. Nigdy bym się nie spodziewał czegoś takiego po autorze Pana Samochodzika ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienacki to był komuch i ubek! Nie wiem, czy się godzi brać jego książki do ręki:-)

 

Ale...

Właśnie przeczytałem: zmarła Harper Lee, autorka absolutnie rewelacyjnej powieści "Zabić Drozda".

 

Z całego serca polecam; świetna, nawet po latach, rzecz.

 

Pozdrawiam.

Jacek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze podobno Wielki Las.

 

Nienacki to był komuch i ubek! Nie wiem, czy się godzi brać jego książki do ręki:-)

 

Ale...

Właśnie przeczytałem: zmarła Harper Lee, autorka absolutnie rewelacyjnej powieści "Zabić Drozda".

 

Z całego serca polecam; świetna, nawet po latach, rzecz.

 

Pozdrawiam.

Jacek.

 

W tym roku strasznie dużo wybitnych twórców odchodzi.

 

Co do Zbigniewa też pomyślałem że czasach nowego totalitaryzmu może być to kontrowersyjny wybór ;-) Ale raczej grobu mu nie rozkopią

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienacki to był komuch i ubek! Nie wiem, czy się godzi brać jego książki do ręki:-)

 

 

 

Pozdrawiam.

Jacek.

Zalecam nie kontaktować się z tym typem znany donosiciel TW Samochodzik ;)

to nie po lini partii.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie miał mściwej córki!:)

 

So takje, co tatusia ze trzy(?) razy wydłubywały...

 

 

Zalecam nie kontaktować się z tym typem znany donosiciel TW Samochodzik ;)

to nie po lini partii.....

Trabant, Asterixie drogi.

"Trabant"!!!

Zawsze się mylisz, qva mać.

 

A tak chciałem być TW "beema"...:(

 

Ps - Wielki Las słabszy.

Mniej dymania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

 

 

 

Chyba po podcierania tyłka albo na ognisko, bo do niczego innego, cokolwiek co te zero napisze się nie nada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricardozamora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] Przeczytałem niemal wszystko spod Jego pióra, przebrnąłem nawet przez "Szaleństwo katalogowania". ;-) Chyba czas znowu sięgnąć po "Zapiski na pudełku od zapałek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczysko, Pozwolenie na przywóz lwa, Wyspa złoczyńców są w porządku.

To później zrobiło się dziwniej.

A Uwodziciel czy choćby Dagome Iudex są stricte dla dorosłych.

 

Nienacki zaczynał od reportażu. A właściwie od łódzkiej filmówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zmarł Aleksander Minkowski.

Jako młody chłopak zaczytywałem się Jego książkami, choć chyba nigdy do nich nie wracałem.

Autor Majki Skowron i Grubego.

I powieści i filmy - kultowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam "Dolinę Światła" genialna książka dla nastolatka, niepokojąca, zmuszając do myślenia, własnych ocen, tak inną od tego co uznawano wtedy za literaturę dla młodych ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiedziony "Przebudzeniem mocy" postanowiłem bliżej zapoznać się z klasyczną wersją "Gwiezdnych wojen" przedstawioną w literaturze... Trochę trudno o książki a jeśli już jakieś występują na aukcjach to ceny mają bardzo ciekawe :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się zasadniczo myli. Tu nie miejsce, by pytać. Tu - se spoko gadomy o pisorzach, połetach, ksiunszkach...

Tu mamy temacik o "książkach, króre warte są przeczytania".

A nie - "obowiązkowe czytanie wypocin idioty".

 

Takie coś (temacik nowy) - zawsze sobie może Kolega założyć i czekać na reakcję i opinie tych, co to czytają.

 

Bardzo upisejmie pisdrawiam:)

 

Jacek.

 

Pamiętam "Dolinę Światła" genialna książka dla nastolatka, niepokojąca, zmuszając do myślenia, własnych ocen, tak inną od tego co uznawano wtedy za literaturę dla młodych ludzi.

Tak się czasem zastanawiam nad "literaturą dla młodzieży"...

Jest takie coś - dzisiaj?

Śmiem wątpić.

 

Jeden z Moderatorów, jak zwykle mnie obsobaczy, a i punkta wręczy, bom troll i pytam "without the gardens":)

 

- Coście, Ludziska, ostatnio przeczytali?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przyniósł mi jakieś dwa miesiące temu ku chwale merytorycznego skonsumowania książkę Michała Krzymowskiego pt. "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego" z dopiskiem "portret niepolityczny". Jako, że autor jest dziennikarzem Newsweeka a wydawcą Axel Springer, można by się spodziewać, że biografia będzie nacechowana negatywnym nastawieniem do bohatera biografii.

Na razie zaczytałem się w początkowych 50 stronicach i rzecz na tych stronach jest ciekawa. Rzeczywiście, mniej polityczna, bardziej obyczajowa, skupiona na relacji braci Kaczyńskich z matką. Nie wyczułem jakiegoś przechylenia autora w kierunku złośliwości lub cukierków, ale też nie wiem, na ile pewne rzeczy są prawdziwe.

Bardzo ciekawy jest wątek ukrywania przez Jarosława przed ciężko chorą matką leżącą w szpitalu faktu śmierci Lecha w Smoleńsku. Robił to wg autora po to, by uchronić matkę przed reakcją szokową, która mogłaby osłabiony organizm doprowadzić do zejścia z tego świata. Z tej okazji Jarosław organizuje nawet druk alternatywnego wydania Rzeczpospolitej, w której zamiast relacji z katastrofy smoleńskiej jest opisana podróż Lecha do Brazylii a także to, iż jego powrót się wydłuży z powodu zalegającego na europejskim niebie pyłu wulkanicznego, spowodowanego wybuchem wulkanu na Islandii...

 

DSC_3308_dzaroslaw_czyta_szer_800.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się czasem zastanawiam nad "literaturą dla młodzieży"...

Jest takie coś - dzisiaj?

Śmiem wątpić.

 

Półki w księgarniach z tym hasłem się uginają, ale co na nich - nie sprawdzałem. Moje małe jeszcze na etapie pięciopsiaczków, kundla Kaktusa i Martynki. A tak dla siebie to ostatnio humor poprawił mi Mortka "Karaibską krucjatą" Odrealniłem się "Shantaram" Robertsa a potem przeczytałem sobie słynną "książkę" Sumlińskiego o Komorowskim, urządzając sobie przy okazji prywatny konkurs pt. "Z czegoś to zerżnął człowieku?". I już sam nie wiem, czy facet pisząc toto chciał się pochwalić, że czytuje dobre książki w dużych ilościach i coś z nich pamięta, czy celowo uczynił z tego "dzieła" marną komedię. Bo nawet przy najlepszych chęciach nie dam rady uwierzyć, że polskie szwarccharaktery przerzucają się w realu cytatami z Mc Leana czy Chandlera i urządzają sobie wnętrza na wzór opisów tychże autorów. A Krzymowskiego trzeba będzie poczytać w jakiejś wolniejszej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trebliG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.