Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze typy i antytypy na inne źródła informacji o tematyce HDTV


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

A ja się mogę jedynie z politowaniem uśmiechnąć :). Granicą wolności na forum powinna być równa granicy prawa jak również granica "dobrego obyczaju" - no i w tym drugim przypadku temat jest trochę ślizgi, bo co to tak naprawdę oznacza? W jaki sposób ów dobre obyczaje należałoby zdefiniować? Jako zbiór konwenansów obowiązujących w danym społeczeństwie? Czy ktoś z tutejszych forumowiczów zechciałby pomóc mi zdefiniować taki termin? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2015 o 18:15, gość napisał:

A widzę, ze temat stał się zbyt niewygodny i wylądował na zamkniętej dla osób postronnych bocznicy.

To się teraz dzieje pod osłoną nocy? Nie ma potrzeby poinformować kogokolwiek o takiej migracji?

Jak zwykle w bola lecą jak Zorro z Garsyją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

A ja się mogę jedynie z politowaniem uśmiechnąć :). Granicą wolności na forum powinna być równa granicy prawa jak również granica "dobrego obyczaju" - no i w tym drugim przypadku temat jest trochę ślizgi, bo co to tak naprawdę oznacza? W jaki sposób ów dobre obyczaje należałoby zdefiniować? Jako zbiór konwenansów obowiązujących w danym społeczeństwie? Czy ktoś z tutejszych forumowiczów zechciałby pomóc mi zdefiniować taki termin? ;)

Tu mamy chyba trochę pomocną netykietę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

W dalszym ciągu nikt z moderacji się nie przyznał, do swojej interwencji w tym temacie.

Wstyd Wam czy o co chodzi?

Opisywałem po części moją batalię z firmą Samsung na forum HDTV czarnym. Musze to forum pochwalić za swoją nośność. Temat ten ma już prawie 40000 wejść. Dzięki niemu Samsung zmienił podejście do klienta i już chce naprawiać swoje buble, mimo że pisemnie poprzednio odpowiadał, że plamy na ekranie nie będą usuwane bezpłatnie.

Jeden z kolegów z forum HDTVczarnego podsunął temat gazecie Komputer Świat. Zajęła się nim ich Interwencją.

I Samsung publicznie przeprasza za zachowanie serwisu. Świetna informacja.

Wygląda na to, że i w naszej tematyce HDTV ten serwis może być cennym źródłem informacji a nawet jak sie okazało pomocy.

http://www.komputerswiat.pl/artykuly/interwencje/2015/04/interwencje-serwis-probuje-naciagac-samsung-sie-tlumaczy.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten i powiązane z nim wątki o "naszych" ukochanych forach w głowie grała mi jedna melodia...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 17.04.2015 o 10:29, gość napisał:

Od bardzo dawna na HDTV czarnym ukazują się wpisy moderacji, będące niczym innym tylko przedrukiem materiałów reklamowych różnych firm i produktów. Nie są one jednak oznaczone jako reklama, tylko jako wypowiedź kikiego.

To nic nowego. To codzienna praktyka tego forum.

Wydawało mi się, że forum konkurencyjne HDTVPolska jest od tego wolne. Wydawało mi się.

Wczoraj czytam wypowiedź, temat jednego z forumowiczów, który jest niczym innym jak materiałem reklamowym Samsunga, co oczywiście forumowicze zauważyli i im to wytknęli.

Mało tego, wydaje się że moderator jest jego współautorem, w każdym razie w pierwszym poście forumowicza, pojawiają się wpisy Gmeru w ramce, jako część tego posta.

Ten wpis, jest peanem pochwalnym zakrzywionych ekranów Samsunga. I teraz będzie najlepsze.

Czytając tą wypowiedź czytam m.in:

 

,,siadając centralnie przed telewizorem nasz wzrok ma taką samą odległość do każdego punktu ekranu. Dzięki temu właśnie czerpiemy dodatkową satysfakcję z oglądania.''

 

A czy ktoś z Samsunga pisząc o ekranie jako o cykloidzie i nawet o Galileuszu(!), nie wiedział o tym, że aby mieć taką samą odległość do każdego punktu ekranu, musimy siedzieć nie tylko centralnie, ale też w ,, ogniskowej'' tego ekranu?! Wynika to z niewiedzy autora tematu, czy też celowo o tym się nie pisze?

Czy Samsung podaje jaka jest ta ogniskowa, promień dla każdej przekątnej z osobna?

No bo chcąc skorzystać z dobrodziejstw tej krzywizny powinniśmy to wiedzieć.

Dziwię, się że forum reklamujące się jako to robiące najrzetelniejsze testy ( i tak faktycznie jest) tego nie zauważa.

Ale to jeszcze nic. Bo dalej czytam wypowiedź Gmeru i to już jest majstersztyk:

 

,,Producent zapewnia, że dzięki temu widz jest mniej narażony na degradację kolorów, która powstaje na skutek patrzenia na ekran LCD pod kątem. To czysta prawda, tak długo jak siedzimy na wprost ekranu. Gdy usiądziemy pod kątem, to nie ma to większego znaczenia. Jeden narożnik ekranu jest bowiem zakrzywiony bardziej w naszą stronę, a drugi w przeciwną, zatem bilans zysków i strat wyrównuje się.''

 

Czyli jak?

To że jedna część ekranu będzie wyglądała inaczej niż druga nie ma znaczenia bo średnio będą wyglądały podobnie?!

Jedna część ekranu będzie bardziej ostra a druga mniej i to jest O.K.?

To może też jak jedna część ekranu będzie przekłamywała kolory w stronę barw zimnych o 30% a druga w stronę barw ciepłych o te same 30%, to można napisać, że ,,bilans zysków i strat wyrównuje się.''

http://hdtvpolska.com/topic/34811-zakrzywiony-ekran-telewizory-curved-tylko-dodatek-czy-cos-wiecej/

Zaglądam dzisiaj na HDTVPolska i jakie jest moje zdziwienie, gdy czytam wpis admina Gmeru.

Przypomniałem Wam jakie peany pochwalne pisał na temat ekranów ,,zaqurvionych'' a dzisiaj czytam coś innego.

Temat o nowym OLEDZIe od LG 65EF950V

,,Wczoraj ja go wyjmowaliśmy z pudła to jednak sam powiedziałem pod nosem: ale fajny... taki prosty ; )''

To już krzywy nie jest taki fajny?

Mamy zrezygnować z cykloidy i ,, dodatkowej satysfakcji z oglądania''?

http://hdtvpolska.com/topic/36919-lg-oled-65-ef950v/page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Uwaga na forum HDTV czarne.

Przedwczoraj miało jakieś problemy techniczne, a wczoraj niektórzy użytkownicy zaczęli dostawać sporo maili na skrzynkę niby z tego forum.

,,.urządzenie do oszukiwania maszyn hazardowych. Zgarnij kupę kasy!...''

Administracja forum milczy, ale wygląda na to, że ktoś się do nich włamał i podszywa się pod forum i wysyła jakieś świństwa.

Bezpieczeństwo naszych danych na tym forum wydaje się mocno dyskusyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Właśnie minął rok od czasu jak ten temat został ukryty na bocznicy. Przez cały ten okres starałem się dowiedzieć kto i dlaczego, na jakiej podstawie to zrobił.

Bezskutecznie.

Może w rocznicę wreszcie się dowiem i przede wszystkim uda się temat przywrócić do działu tematycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

W rocznicę ukrycia tego tematu na bocznicy wreszcie w innym temacie Vlado napisał, że to decyzja Paltona.

No już wiem kto to zrobił, teraz otwarte pozostaje DLACZEGO?

Mam nadzieję, że teraz gdy nawet Vlado apeluje do Paltona o decyzję, zeby temat przywrócić w należne mu miejsce stanie się to szybko. Obym nie musiał o to kolejny rok walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2016 o 05:59, gość napisał:

Palton mi odpisał, że nie będzie się tłumaczył z tego co zrobił.

No bo cóż innego mógł napisać?

Ciekawe jak długo przyjdzie znowu walczyć o przywrócenie tematu do należnego działu? No zobaczymy.

 

A jakiż to "należny dział" nieszczęście Ty moje, upatrujesz jako docelowy dla tego "najważniejszego" wątku na naszym Forum? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2016 o 12:49, gość napisał:

Przeczytaj sobie netykietę i zastanów się nad Twoją formą zwracania się do forumowiczów.

Temat powinien wrócić do działu gdzie był założony.

 

To jednak musisz poprosić Paltona, bo ja nie wiem w jakim dziale był założony ten wątek i z którego go Palton usunął.

 

Ps.

Ja nie zwracałem się do forumowiczów, tylko konkretnie do Ciebie! Więc nie rób z siebie vox populi, bo nikt ci takiego mandatu nie udzielił! No chyba, że żądasz aby pisać do Ciebie pr wy :-)))

 

Zwrot "nieszczęście Ty moje" w żaden sposób Ciebie nie obraża, wskazuje jedynie na traumę jaką ja z Twojego powodu przechodzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No to mamy inne spojrzenie na kulturę wypowiedzi.

Jak wiesz ja nie stosuję w stosunku do Ciebie określeń typu:

-ludzie zza Buga tak mają

-nieszczęście Ty moje

-masz z tym problem?

-Weż się umyj dziecko nieprzestań pieprzyć!

A ja jestem też forumowiczem i chroni mnie regulamin jak i netykieta tak samo jak każdego innego Nie masz prawa robić wyjątków w zwracaniu się do forumowiczów. Do każdego masz obowiązek tak samo jak każdy z nas zwracać się w sposób kulturalny, z poszanowaniem jego godności.

A temat był w dziale kino domowe.

 

W dniu 25.04.2016 o 12:59, vlado napisał:

Zwrot "nieszczęście Ty moje" w żaden sposób Ciebie nie obraża, wskazuje jedynie na traumę jaką ja z Twojego powodu przechodzę.

Nie widzę w tym żadnej mojej winy ale bardzo mi przykro, że jestem powodem Twojej traumy.

Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć, że Ty nigdy nie byłeś powodem mojego zmartwienia a tym bardziej traumy.

Mam nadzieję, że powrót tematu do działu kino domowe nie będzie dla Ciebie powodem jakiegoś dodatkowego zasmucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Ciekawa sytuacja na HDTVPolska.

Pojawiło się tam ogłoszenie o sprzedaży fabrycznie nowych TV Philips w większej ilości od jednej osoby.

W regulaminie tego forum stoi jak byk, że ogłoszenia o sprzedaży muszą zawierać cenę produktu w innym przypadku są usuwane przez administrację. Działo się tak nie raz, albo sprzedający byli upominani i dodawali cenę.

Tutaj sprzedający pisze do Gmeru, że ogłoszenie musi być bez ceny i...... i żadnej reakcji.

Forumowicze zwracają uwagę na to, ze regulamin obowiązuje wszystkich z nadzieją, że admin zareaguje,to nie rodzi żadnej reakcji administracji.

http://hdtvpolska.com/topic/37662-s-fabrycznie-nowe-philips-65pus8601/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No i jest dalszy ciąg tej historii.Następny forumowicz prosi o wyjaśnienie dlaczego administracja jest bezczynna i pozwala na łamanie regulaminu, admin oczywiście milczy. Inny forumowicz pisze, że żal czytać takie posty a admin Gmeru klika ,, lubię to'' właśnie pod wypowiedzią ośmieszającą żądanie poszanowania regulaminu.

Jak widać na kolejnym przykładzie na HDTVPolska są równi i równiejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Uwaga na tego bloga.

http://www.spidersweb.pl/2016/08/dlaczego-oled-2.html

 

W podlinkowanej ,,recenzji '' TV OLED autor podaje nieprawdziwe informacje.

Przeczytamy tam:

,,Najpierw rozwiejmy kilka mitów. Po pierwsze, niektórzy argumentują, że OLED, tak jak niegdyś plazma, się „wypala”. Czyli że świeci z czasem coraz ciemniej, a elementy długo wyświetlane na ekranie pozostają na nim już na wieki. Nieważne w co wierzymy, bo i tak jesteśmy „kryci” przez serwis gwarancyjny. LG potwierdza, iż żywotność obecnych matryc OLED wynosi 100 000 godzin, czyli ponad 30 lat oglądania po 8 h dziennie..''

TO KŁAMSTWO.

Nie jesteśmy ,, kryci'' w tym przypadku. LG jak wiadomo, nie daje żadnej gwarancji w przypadku powstania wypaleń na ekranie TV OLED.

Mało tego w instrukcji obsługi firma LG jasno i wyraźnie przestrzega użytkowników, że oglądanie materiału ze statycznymi materiałami może doprowadzić do powstania wypaleń i gwarancja tego NIE OBEJMUJE.

Autor tego bloga okłamuje swoich czytelników.

Komentarze zamieszczane na jego stronie pod tym artykułem, prostujące podane nieprawdziwe informacje, są usuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Musze przyznac że na forum Audio nie jaki mod RoRO zaczał kasowac moje wpisy jak doradzałem co do Tannyo FX w tym samym forum pisała branża S4Home

to co mi wysłał mod na PW

 

Spinacz66,

wyraźnie Ci napisałem powód:

nie chcę kolejnych awantur, a Twoja wypowiedź nie wnosiła nic nowego.

Rev-X stwierdził, że będzie się rozglądał z SFX

 

Powtarzam: Nie zamierzałem pisać tego na Forum, by nie zaczęła się kolejna przepychanka - dlatego dostałeś info na PW.

Zresztą dlatego wysłałem Ci tekst który wykasowałem.

 

I może przestań się czepiać - bo po to jest moderacja na Forum, by nie dopuszczać do kłótni i pyskówek jak na AsudioStereo.

Pozdrawiam

to ja napisałem w poscie:

Wykasowałem Twój post :

"Kolega wyraznie napisał że nie che kupować uzywek FX. ani żadnych innych woli nowe wiec po co ta aluzja czytaj uważnie. Żadne inne takie kolumienki ze zagraja lepiej od FX i to nie mój wymysł tylko popieram sie na testach AV I Kono Domowe jak było wydawane przez IDG i to samo mówi tu branża co sie wypowiada S4Home

 

gdzie ja tu przepychanke robiłem w swojej wypowiedzi?

Taka polityka jak na czarnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Z bardzo ciekawą sytuacją mamy do czynienia na największych forach o tematyce HDTV.

Wraz z pojawieniem się na rynku TV TP Vision Philips 65PUS7601 forum HDTVPolska zamieściło jego test. Wypadł nie najgorzej, jednak wskazywał na pewne wady tego telewizora. W odpowiedzi kiki na swoim forum stwierdził kategorycznie, że nie należy się sugerować tym testem bo HDTVPolska testowało zepsuty egzemplarz:-)

No to niezły news.

Padło od razu pytanie czy Philips o tym wie i podobno wiedzieli ale zareagują jak wróci z urlopu ich pracownik tym się zajmujący. No i już podobno wrócił ale w dalszym ciągu nigdzie nie widzę żadnego efektu jego reakcji. Czyli na forum HDTVPolska w dalszym ciągu mamy niezmieniony test ,, zepsutego'' egzemplarza:-)

Jak uważacie, czy to kiki podaje nieprawdziwe informacje na forum, czy też Philips wiedząc, że HDTVPolska testowało zepsuty ich TV nic z tym przez dwa tygodnie nie zrobił?

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/127039-telewizor-philips-65pus7601-firma-tp-vision-prezentuje-go-w-berlinie-19.html

 

https://hdtvpolska.com/philips-65pus7601-test-ambilight-tv-z-hdr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście dziwi jedna sprawa a mianowicie że po tylu numerach takie forum jak hdtv (czarne) jeszcze istnieje...ale to nie jest wina tamtejszych właścicieli tylko osób które uczestniczą w tym eksperymencie zwanym hdtv...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tam ląduje bardzo dużo wpisów ludzi którzy opisują swoje uwagi i wrażenia z testowania czy użytkowania różnych TV, ale jak ktoś chce się czegoś z takich postów dowiedzieć to musi tamtejsze wątki bardzo często czytać, bo bardzo dużo wpisów jest na bieżąco (a także z rozmysłem po upływie dni, tak aby cały wątek układał się po interesie) usuwanych jak tylko nie są po myśli czy interesie Kikiego. Nie ma sensu podawać przykładów, wystarczy śledzić tematy na bieżąco.

 

EDIT:

 

A najlepszym trickiem na tamtym forum jest taki myk że jak napiszesz coś niewygodnego i przeglądasz forum przy zalogowaniu, to będziesz widział swoje wpisy ale nikt więcej poza tobą ich nie zobaczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są opisy TV od normalnych ludzi. Sztuka polega na tym, by je odcedzić.

99% to ludzie związani z branżą. Na każdym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze są opisy TV od normalnych ludzi. Sztuka polega na tym, by je odcedzić.

 

 

Tylko że to cedzenie jest robione nad wyraz pod indywidualny interes Kikiego. Ale z drugiej strony patrząc jest to przecież forum sklepu Kikiego i za jego pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.