Skocz do zawartości
IGNORED

Telewizory - typy i antytypy.


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

A nie, przepraszam kolegę locoloco.

Napisałem nieprawdę. Nie pisałeś, że masz ważniejsze rzeczy na głowie tylko że:

,,Mam ważniejsze rzeczy w życiu do robienia.''

 

A o Twoim profesjonalizmie to można by długo.

Może jeden przykład z ostatnich dni. Na Twoim sklepie-forum forumowicz opisuje przykład próby reklamacji Samsunga na gwarancji ze słynnymi plamami z kurzu na ekranie. Zgłosił to na oficjalnej stronie Samsunga i jak sam pisze ,, totalnie go zlali''.

Jako że miał wykupione dodatkowe ubezpieczenie to zgłosił to ubezpieczycielowi. Tym razem zabrali TV do naprawy.

 

I Ty jako profesjonalny sprzedawca opatrzyłeś to komentarzem ,, Brawo Samsung''.

No ja jako klient nie za bardzo wiem za co chwalisz Samsunga?

Za to że kolejny ich TV okazał się bublem który nie może nawet okresu gwarancji przepracować bez usterki , czy za to, że olali zgłoszenie reklamacyjne skierowane bezpośrednio do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacytowałeś wszystkiego - doczytaj do końca.

Brawo Samsung !

 

Jeszcze się taki nie urodził , który by wszystkim dogodził.

Na swoją opinie każdą firma pracuje się latami.

Jeden błąd nie sprawi że firma się na czyjeś życzenie przewróci.

Zawistnych nigdy nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w 3mieście kalibracje TV zrobi?

Wie ktoś może kto jest godny polecenia?

TV - Panasonic EX780E

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - nie.

Kto jest niewinny niech pierwszy rzuci kamieniem.

Nawet najlepsze firmy na świecie mają zawsze słabszy dzień lub produkt.

Czasami mimo woli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy tracą dobrą opinię ponieważ lokalne agencje reklamowe (wynajęte do oczerniania konkurencji) mają do wydania poważne środki od producentów TV. Patrz na zmasowane zabijanie OLED TV. Tu akurat bardzo łatwo wskazać inicjatora.

Dziś SAMSUNG nakleja info na "standach", że ich TV się nie wypalają ...

Wcześniej dodawali loopki do wykrywania matryc RGBW (LG 3K).

ŻENADA typu QLED !!!

 

Ale sedno jest takie:

KOWALSKI oczekuje żeby było tanio, bardzo tanio ...

No i mamy to co mamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 9.11.2018 o 22:24, locoloco napisał:

Wg mnie - nie.

Kto jest niewinny niech pierwszy rzuci kamieniem.

Nawet najlepsze firmy na świecie mają zawsze słabszy dzień lub produkt.

Czasami mimo woli.

Klient dzwonił do Ciebie ponad 50 razy, pisze 30 wiadomości, i to w ciągu prawie trzech miesięcy...

Jakoś mi to nie wygląda na słaby dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłam - bo po co ?

Nie byłeś , nie widziałeś i już się oplułeś.

Z klientem było ustalone już pierwszego dnia .

I choćbyś napisał 1000 paszkwili to nic nie zmieni.

Klient dostał odmowę z serwisu centralnego naprawy .

Stanęliśmy w jego obronie mimo oficjalnej odmowy serwisu i dostał nowy telewizor.

Procedury trwały dłużej o czym został poinformowany.

 

Pluj , kłam , podrzegaj ...

Nie widziałem a wiem lepiej od zainteresowanych stron.

Brzydzę się takimi ludźmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

No to masz wpis forumowicza @gustdelf:

,,Moją reklamację wysłałem do Kikiego, 3.08 wpłynęła do jego sklepu, na początku września ustaliliśmy, że załatwi sprawę i w dwa dni z przeprosinami będzie sprawa załatwiona. Cały czas czekam, godnie z prawem ponieważ nie udzielił mi oficjalnej odpowiedzi w ciągu dwóch tygodni reklamacja powinna być uznana.

 

W ubiegłym tygodniu miał być w Poznaniu i załatwić sprawę ale nie załatwił powiedział, że w tym tygodniu na 100% będzie i to w dodatku z trasy do Gdańska (z poznania do Gorzowa jest 150 km z Gdańska jakieś 400 liczą w jedną stronę), mówiłem Ci KIKI, że nie ściemniaj, że z Gdańska przyjedziesz i zapewniałeś , że przyjedziesz i znowu Cie nie ma. Chciałem to załatwić prywatnie poza forum ale nie dajesz mi wyboru dużego, zaraz będzie 3 miesiące od wpłynięcia reklamacji. W poniedziałek sprawę zgłaszam do UOKIK.

 

 

Napisałem w międzyczasie ponad 30 wiadomości na priv, z bilingów mi wychodzi ponad 50 połączeń z KIKI-m święty straciłby cierpliwość.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , klient dostał oficjalne pismo z serwisu centralnego że mu nie wymienią ( robaki w matrycy w jego domu).

Dlatego się wycofał ze straszenia. Podziękował za nowy telewizor i przeprosił jeszcze - o czym to w obrzydliwy sposób zapomniałeś jako zaślepiony- napisać.

Pozdrawiam

 

 

"Ponieważ po moim ostatnim poście zobowiązałem się prywatnie, że jeżeli KIKI dotrzyma słowa i dostarczy tv w tym tygodniu to wspomnę o tym publicznie i go przeproszę, to nie wypada mi nic innego tylko tak zrobić.

 

Dzisiaj przyjechał człowiek od KIKI-ego zdemontował "zarobaczony egzemplarz" i powiesił nowy, nie będzie też z mojej strony żadnego "ale", sprawa załatwiona tak jak się umawialiśmy i jestem usatysfakcjonowany. Skoro serwis Philipsa kuleje a jest ktoś kto potrafi zadbać o klienta to warto kupić w takim miejscu i to nie jest na pewno mój ostatni zakup od KIKI-ego bo po głowie chodzi mi jakieś nagłośnienie.

 

Tak więc już na koniec

Wielkie dzięki KIKI i przepraszam "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłam - bo po co ?

Nie byłeś , nie widziałeś i już się oplułeś.

Z klientem było ustalone już pierwszego dnia .

I choćbyś napisał 1000 paszkwili to nic nie zmieni.

Klient dostał odmowę z serwisu centralnego naprawy .

Stanęliśmy w jego obronie mimo oficjalnej odmowy serwisu i dostał nowy telewizor.

Procedury trwały dłużej o czym został poinformowany.

 

Pluj , kłam , podrzegaj ...

Nie widziałem a wiem lepiej od zainteresowanych stron.

Brzydzę się takimi ludźmi.

jakos tak sie składa ze za takimi ludzmi przyszedłeś na to forum , smiem przypuszczac ze czesc z nich ma u ciebie na twoim forum bana

proponuje zakończyc awantury bo inaczej ja to zakończe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeśli kogoś obraziłem - nie taka moja intencja.

 

Jak ktoś kłamie i nie wpisuje do końca pełnych odpowiedzi jest ze słownika - manipulantem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mogę się spierać merytorycznie, ale że dopuszczacie słowa jak powyżej wpisy - "łajza" - to chyba poniżej Waszej godności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie jest w stanie czytac 2ch stron okładania sie tylko aby obrazliwe słowa wyłapac i drogim userom pousuwać

przy nastepnych takich pojedynkach pójda bany na wątek dla obu stron

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Łajza" to dość pieszczotliwie określenie.

No , trochę wybrnąłeś.

Faktycznie, nie przedstawienie całej sprawy od a do z, było nie fair.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Przeczytaj mój post który tutaj zamieściłem trzy dni temu i powiedz mi jakie informacje w nim zawarte mijały się z prawdą?

,,Warto zwrócić uwagę na kolejny ciekawy przypadek na forum-sklepie hdtv.com.pl

Kiki nie raz tam wtrącał swoje uwagi w stosunku do osób, które miały problemy z reklamowaniem wadliwego sprzętu zakupionego w innych sklepach.

Często na tę okoliczność możemy przeczytać:,, gdybyś kupił u nas sprawę miałbyś załatwioną od ręki''.

Chyba nie zawsze jest tak gładko i różowo.

Niedawno użytkownik @gustdelf opisał proces reklamacji swojego 65PUS8102/12 kupionego w sklepie kikiego.

Zgłoszenie reklamacyjne wpłynęło do sklepu 03-08. Sklep nie udzielił w ustawowym terminie odpowiedzi na to zgłoszenie.

12-10 został zmuszony do opisania sprawy na forum i postraszeniu zgłoszenia do UOKiK-u, ponieważ jak sam pisze wykonał do kikiego 50 połączeń telefonicznych, wysłał 30 wiadomości na priw i ciągle mimo upływu dwóch miesięcy miał zepsuty TV w domu.

Po upublicznienia sprawy reklamacja już poszła gładko i 18-10 forumowicz napisał, że sprawa została wreszcie załatwiona.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ponieważ po moim ostatnim poście zobowiązałem się prywatnie, że jeżeli KIKI dotrzyma słowa i dostarczy tv w tym tygodniu to wspomnę o tym publicznie i go przeproszę, to nie wypada mi nic innego tylko tak zrobić.

 

Dzisiaj przyjechał człowiek od KIKI-ego zdemontował "zarobaczony egzemplarz" i powiesił nowy, nie będzie też z mojej strony żadnego "ale", sprawa załatwiona tak jak się umawialiśmy i jestem usatysfakcjonowany. Skoro serwis Philipsa kuleje a jest ktoś kto potrafi zadbać o klienta to warto kupić w takim miejscu i to nie jest na pewno mój ostatni zakup od KIKI-ego bo po głowie chodzi mi jakieś nagłośnienie.

 

Tak więc już na koniec

Wielkie dzięki KIKI i przepraszam "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Poniżej jest filmik i fotki z fragmentu filmowego gdzie można zobaczyć (w złożonej scenie pod względem czerni i silnego światła) jak wykłada się precyzja stref wygaszania i rozjaśniania w topowym IPS LG SK950 :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich spostrzeżeń odnośnie równania jakości w dół i tego jak w ciągu powiedzmy od mniej więcej 20 lat zmieniło się podejście co do tego jaka przekątna jest mała a jaka duża.

 

Poczynając od 2015 roku firmy produkujące telewizory ,zrobiły bardzo wielu ludziom (a już szczególnie tym którzy byli fanami marek Japońskich) mieszkających w starych blokach z małymi mieszkaniami nadzwyczaj paskudną niespodziankę. Do małych pokojów (czyli nie w apartamentowcach czy domach) gdzie się często ogląda ze środka pomieszczenia często najpopularniejsze i całkowicie wystarczające i nie przytłaczające rozmiary zawierały się między 40'' 43'' cale (a mniej wymagający kupowali 32'') i w kwotach między 2 do 3 tysięcy można było spokojnie kupić tv na matrycach VA 100 Hz 3D, a Samsung oferował 100 Hz VA 3D modele nawet w rozmiarach 32''. A teraz w tych rozmiarach można nabyć tylko i wyłącznie modele na matrycach IPS 50 Hz (mowa jest zwłaszcza o markach Japońskich bo Samsunga albo Philipsa można kupić na matrycy VA ale już tylko 50 Hz).

 

Wielu ludzi kilka lat przed 2015 kupując telewizory LCD, przesiadało się często z dobrej klasy telewizorów CRT, panoramicznych i 100 Hz, w telewizorach CRT kontrast wynosił spokojnie 6000:1 czyli czerń była głęboka a zarazem miały duży zapas jasności no i oczywiście ostrość obrazu w ruchu była absolutnie perfekcyjna a do tego obraz pod każdym możliwym kątem nic się nie zmieniał, i jak ludzie przesiadali się wtedy na LCD VA 100 Hz to zazwyczaj rzucała im się od razu na oczy pewna sztuczność ruchu i że ruch już nie jest tak ostry jak na CRT no i że kolory twarzy są nieco woskowe itp.

 

A pomyślcie sobie co by było jakby wtedy ktoś się przesiadł z dobrej klasy panoramicznego CRT 100 Hz na LCD IPS 50 Hz, a teraz podobna sytuacja spotyka tych ludzi którzy przez wiele lat kupowali Japońskie LCD VA 100 Hz i teraz w tych rozmiarach i cenie mają do wyboru tylko i wyłącznie tv 50 Hz i najczęściej IPS, i jedynie Koreański Samsung i od tego roku Philips oferują w tych rozmiarach i cenach matryce VA ale niestety tylko i wyłącznie 50 Hz.

 

Chciałbym też tutaj wszystkim przypomnieć że za czasów tv CRT tj jak już były wersje panoramiczne, to największe rozmiary w najdroższych modelach (w tzw S klasie) miały 37'' i kosztowały kilkanaście tysięcy i dla większości były nieosiągalne, potem też dla w miarę zamożnych był rozmiar 32'' i dobre modele kosztowały mniej więcej 6500 a 10 000 zł, potem były rozmiary 28'' i te były najpopularniejsze, i pamiętam że jak w Media Markecie pojawił się panoramiczny model Grundig 100 Hz w rozmiarze 28'' za 4 tysiące to był wtedy duży szok że cena jest taka niska, bo wtedy panoramiczny Panas CRT 28'' 50 Hz z płaskim kineskopem w BIG Foxie w Krakowie na Karmelickiej kosztował 10 000 zł ! a po roku już można było nabyć Panasa 32'' 100 Hz za 6500 zł.

 

 

Za czasów Panoramicznych tv CRT, jak ktoś chciał mieć rozmiar większy niż 37'' ,a to już były największe CRT i topowe modele kosztowały około 15 000 zł np Philips Match Line czy Sony albo Panasonic, to musiał kupować TV projekcyjne o grubości skrzynki na ziemniaki gdzie rzutnik od tyłu rzucał obraz na tzw matrycę i pierwszy model to był Pioneer i Sony i to były rozmiary w okolicach między 44'' a 50''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczynając od 2015 roku firmy produkujące telewizory ,zrobiły bardzo wielu ludziom (a już szczególnie tym którzy byli fanami marek Japońskich) mieszkających w starych blokach z małymi mieszkaniami nadzwyczaj paskudną niespodziankę. Do małych pokojów (czyli nie w apartamentowcach czy domach) gdzie się często ogląda ze środka pomieszczenia często najpopularniejsze i całkowicie wystarczające i nie przytłaczające rozmiary zawierały się między 40'' 43'' cale (a mniej wymagający kupowali 32'') i w kwotach między 2 do 3 tysięcy można było spokojnie kupić tv na matrycach VA 100 Hz 3D, a Samsung oferował 100 Hz VA 3D modele nawet w rozmiarach 32''. A teraz w tych rozmiarach można nabyć tylko i wyłącznie modele na matrycach IPS 50 Hz (mowa jest zwłaszcza o markach Japońskich bo Samsunga albo Philipsa można kupić na matrycy VA ale już tylko 50 Hz).

 

Wielu ludzi kilka lat przed 2015 kupując telewizory LCD, przesiadało się często z dobrej klasy telewizorów CRT, panoramicznych i 100 Hz, w telewizorach CRT kontrast wynosił spokojnie 6000:1 czyli czerń była głęboka a zarazem miały duży zapas jasności no i oczywiście ostrość obrazu w ruchu była absolutnie perfekcyjna a do tego obraz pod każdym możliwym kątem nic się nie zmieniał, i jak ludzie przesiadali się wtedy na LCD VA 100 Hz to zazwyczaj rzucała im się od razu na oczy pewna sztuczność ruchu i że ruch już nie jest tak ostry jak na CRT no i że kolory twarzy są nieco woskowe itp.

 

A pomyślcie sobie co by było jakby wtedy ktoś się przesiadł z dobrej klasy panoramicznego CRT 100 Hz na LCD IPS 50 Hz, a teraz podobna sytuacja spotyka tych ludzi którzy przez wiele lat kupowali Japońskie LCD VA 100 Hz i teraz w tych rozmiarach i cenie mają do wyboru tylko i wyłącznie tv 50 Hz i najczęściej IPS, i jedynie Koreański Samsung i od tego roku Philips oferują w tych rozmiarach i cenach matryce VA ale niestety tylko i wyłącznie 50 Hz.

 

Chciałbym też tutaj wszystkim przypomnieć że za czasów tv CRT tj jak już były wersje panoramiczne, to największe rozmiary w najdroższych modelach (w tzw S klasie) miały 37'' i kosztowały kilkanaście tysięcy i dla większości były nieosiągalne, potem też dla w miarę zamożnych był rozmiar 32'' i dobre modele kosztowały mniej więcej 6500 a 10 000 zł, potem były rozmiary 28'' i te były najpopularniejsze, i pamiętam że jak w Media Markecie pojawił się panoramiczny model Grundig 100 Hz w rozmiarze 28'' za 4 tysiące to był wtedy duży szok że cena jest taka niska, bo wtedy panoramiczny Panas CRT 28'' 50 Hz z płaskim kineskopem w BIG Foxie w Krakowie na Karmelickiej kosztował 10 000 zł ! a po roku już można było nabyć Panasa 32'' 100 Hz za 6500 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDIT:

 

Za czasów Panoramicznych tv CRT, jak ktoś chciał mieć rozmiar większy niż 37'' ,a to już były największe CRT i topowe modele kosztowały około 15 000 zł np Philips Match Line czy Sony albo Panasonic, to musiał kupować TV projekcyjne o grubości skrzynki na ziemniaki gdzie rzutnik od tyłu rzucał obraz na tzw matrycę i pierwszy model to był Pioneer i Sony i to były rozmiary w okolicach między 44'' a 50''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczynając od 2015 roku firmy produkujące telewizory ,zrobiły bardzo wielu ludziom (a już szczególnie tym którzy byli fanami marek Japońskich) mieszkających w starych blokach z małymi mieszkaniami nadzwyczaj paskudną niespodziankę. Do małych pokojów (czyli nie w apartamentowcach czy domach) gdzie się często ogląda ze środka pomieszczenia często najpopularniejsze i całkowicie wystarczające i nie przytłaczające rozmiary zawierały się między 40'' 43'' cale (a mniej wymagający kupowali 32'') i w kwotach między 2 do 3 tysięcy można było spokojnie kupić tv na matrycach VA 100 Hz 3D, a Samsung oferował 100 Hz VA 3D modele nawet w rozmiarach 32''. A teraz w tych rozmiarach można nabyć tylko i wyłącznie modele na matrycach IPS 50 Hz (mowa jest zwłaszcza o markach Japońskich bo Samsunga albo Philipsa można kupić na matrycy VA ale już tylko 50 Hz).

 

Wielu ludzi kilka lat przed 2015 kupując telewizory LCD, przesiadało się często z dobrej klasy telewizorów CRT, panoramicznych i 100 Hz, w telewizorach CRT kontrast wynosił spokojnie 6000:1 czyli czerń była głęboka a zarazem miały duży zapas jasności no i oczywiście ostrość obrazu w ruchu była absolutnie perfekcyjna a do tego obraz pod każdym możliwym kątem nic się nie zmieniał, i jak ludzie przesiadali się wtedy na LCD VA 100 Hz to zazwyczaj rzucała im się od razu na oczy pewna sztuczność ruchu i że ruch już nie jest tak ostry jak na CRT no i że kolory twarzy są nieco woskowe itp.

 

A pomyślcie sobie co by było jakby wtedy ktoś się przesiadł z dobrej klasy panoramicznego CRT 100 Hz na LCD IPS 50 Hz, a teraz podobna sytuacja spotyka tych ludzi którzy przez wiele lat kupowali Japońskie LCD VA 100 Hz i teraz w tych rozmiarach i cenie mają do wyboru tylko i wyłącznie tv 50 Hz i najczęściej IPS, i jedynie Koreański Samsung i od tego roku Philips oferują w tych rozmiarach i cenach matryce VA ale niestety tylko i wyłącznie 50 Hz.

 

Chciałbym też tutaj wszystkim przypomnieć że za czasów tv CRT tj jak już były wersje panoramiczne, to największe rozmiary w najdroższych modelach (w tzw S klasie) miały 37'' i kosztowały kilkanaście tysięcy i dla większości były nieosiągalne, potem też dla w miarę zamożnych był rozmiar 32'' i dobre modele kosztowały mniej więcej 6500 a 10 000 zł, potem były rozmiary 28'' i te były najpopularniejsze, i pamiętam że jak w Media Markecie pojawił się panoramiczny model Grundig 100 Hz w rozmiarze 28'' za 4 tysiące to był wtedy duży szok że cena jest taka niska, bo wtedy panoramiczny Panas CRT 28'' 50 Hz z płaskim kineskopem w BIG Foxie w Krakowie na Karmelickiej kosztował 10 000 zł ! a po roku już można było nabyć Panasa 32'' 100 Hz za 6500 zł.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EDIT:

 

Za czasów Panoramicznych tv CRT, jak ktoś chciał mieć rozmiar większy niż 37'' ,a to już były największe CRT i topowe modele kosztowały około 15 000 zł np Philips Match Line czy Sony albo Panasonic, to musiał kupować TV projekcyjne o grubości skrzynki na ziemniaki gdzie rzutnik od tyłu rzucał obraz na tzw matrycę i pierwszy model to był Pioneer i Sony i to były rozmiary w okolicach między 44'' a 50''.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce TVTEST właśnie ukazał się bezpłatny magazyn z testami tv oraz kilkoma dodatkowymi artykułami :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ: jeszcze nie wiem

Antytyp: zdecydowanie Philips 8102 kupując miałem nadzieje na panel premium a okazał się bardzo słabej jakości, druga reklamacja w toku a sprzęt nie ma nawet roku. Nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.12.2018 o 17:06, MartesPL napisał:

Typ: jeszcze nie wiem

Antytyp: zdecydowanie Philips 8102 kupując miałem nadzieje na panel premium a okazał się bardzo słabej jakości, druga reklamacja w toku a sprzęt nie ma nawet roku. Nie polecam.

Ale to chyba tylko ze względu na usterkę - bo wielu ludzi sobie chwali właśnie ten model

I ma super ocenę na hdtvpolska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurteczka :-). Mój Samsung LCD zaczął się sam uruchamiać :-) Model 2013. Ki diabeł ? Mieliście coś takiego kiedyś :-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, qasd napisał:

Ale to chyba tylko ze względu na usterkę - bo wielu ludzi sobie chwali właśnie ten model

I ma super ocenę na hdtvpolska.

są tacy którzy chwalą ale i są osoby przeciwnego zdania w tym ja, dwie awarie w ciągu nie pełnego roku to o wiele za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to napisać w temacie o Philipsie ale temat zniknął, więc napiszę tutaj, a mianowicie chodzi o potencjalną słabą konkurencyjność nowych modeli Philipsa w obliczu tego że w tabelce z nowymi modelami Sony, nawet najtańsza seria ma ponoć być na matrycach VA direct i uwaga ! wszystkie matryce mają być Triluminos czyli będą obsługiwały szeroki zakres barw, co potrafi tylko najwyższa seria Philipsa na matrycy IPS, tak że Philips ma jeszcze trochę czasu na wprowadzenie zmian do nowej linii na 2019 rok, póki jeszcze można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem od tego jak skonfiguruje swoją nową ofertę na 2019 rok firma Panasonic, będzie zależało, to czy się utrzymają na rynku tv czy też z niego odpadną.  No bo to są normalnie jakieś absolutnie niebywałe jaja żeby jedynym tv 100 Hz na matrycy VA i to tylko z pionowymi strefami wygaszania, był tylko i wyłącznie największy rozmiar 75'' z topowej serii w cenie 10 000 zł, bo takie walory mają tegoroczne Samsungi za 3500 zł z serii nu8040 w rozmiarze 55''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.