Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zmień zasilacz na sprawny.

Mam ten sam terminal zero szumów.

 

Jedyny inny zasilacz jaki posiadam to od laptopa:

INPUT 100-240V ~ 50-60Hz 2.0A

OUTPUT +19V 3.42A

 

Natomiast terminal przybył do mnie z zasilaczem:

INPUT 100-240V ~1,5A(1,5A) 50-60Hz

OUTPUT 12V 4,16A(4,16A)

EFFICIENCY LEVEL IV 50 Watts max

 

To się w ogóle nada, żeby sprawdzić, czy zmiana zasilacza pomoże, czy pójdzie z dymem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zaklęć tylko jeden styk?

Dokładnie.

 

To się w ogóle nada, żeby sprawdzić, czy zmiana zasilacza pomoże, czy pójdzie z dymem?

Gwarancji nie ma. Jak z laptopem dac gra to ewidentnie coś nie tak z terminalem. Ja obstawiam zasilacz, chociaż nie można wykluczyć że z terminalem coś jest nie tak.

Jeśli dac masz zasilany z gniazda usb to spróbuj jeszcze innych gniazd w terminalu bo może te, do których podłączałeś nie wyrabiają z zasilaniem.

 

Tu masz dobre zasilacze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancji nie ma. Jak z laptopem dac gra to ewidentnie coś nie tak z terminalem. Ja obstawiam zasilacz, chociaż nie można wykluczyć że z terminalem coś jest nie tak.

Jeśli dac masz zasilany z gniazda usb to spróbuj jeszcze innych gniazd w terminalu bo może te, do których podłączałeś nie wyrabiają z zasilaniem.

 

A dla ścisłości jeszcze: Sugerujesz, że wzmacniacz, który otrzymałem w zestawie jest "zepsuty" tzn. działa ale jest mniej wydajny niż powinien, czy "nieodpowiedni" tzn. że powinien mieć więcej watów?

 

Zwyczajnie się zaczynam zastanawiać czy nie zwrócić tego terminala. Miało być wifi, ale w środku jest moduł wifi Broadcom'u, z którymi na linuxach jest masa problemów i na Daphile również nie działa. Na dodatek, zakładając, że masz rację, musiałbym do tego kupić zasilacz za prawie dwa razy tyle ile kosztuje sam terminal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla ścisłości jeszcze: Sugerujesz, że wzmacniacz, który otrzymałem w zestawie jest "zepsuty" tzn. działa ale jest mniej wydajny niż powinien, czy "nieodpowiedni" tzn. że powinien mieć więcej watów?

Nic nie sugeruje. Ale znając życie oryginalny jeśli działał poszedł na innej aukcji a sprzedawca dał to co miał i nie przejmował się czy będzie siało czy nie. Zasilacz jest wystarczająco wydajny jeśli trzyma parametry jak w opisie ale nie każde gniazdo usb jest wystarczająco wydajne by pociągnąć dac'a. I o tym pisałem.

Na dodatek, zakładając, że masz rację, musiałbym do tego kupić zasilacz za prawie dwa razy tyle ile kosztuje sam terminal.

Dobry zasilacz nie kosztuje dużo ale chcąc nie chcąc prawie tyle co terminal musiał będziesz wydać.

 

Jak masz możliwość to spróbuj zasilić dac niezależnie od komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to spróbuj zasilić dac niezależnie od komputera.

 

Niestety DAC jest podłączany tylko kablem USB A-B i po nim bierze sygnał i zasilanie.

 

Nic nie sugeruje. Ale znając życie oryginalny jeśli działał poszedł na innej aukcji a sprzedawca dał to co miał i nie przejmował się czy będzie siało czy nie. Zasilacz jest wystarczająco wydajny jeśli trzyma parametry jak w opisie ale nie każde gniazdo usb jest wystarczająco wydajne by pociągnąć dac'a. I o tym pisałem.

 

Wstępnie już próbowałem innych gniazd USB i nie pomogło, ale fakt, że nie wypróbowałem jeszcze wszystkich. Aczkolwiek wersja ze sprawnym zasilaczem na osobnej aukcji wydaje się być co najmniej prawdopodobna. No nic, popróbuję jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek wersja ze sprawnym zasilaczem na osobnej aukcji wydaje się być co najmniej prawdopodobna.

Twój zasilacz jest pewnie sprawny tylko sieje. A co do oryginalnego zasilacza do HP te da się sprzedać a zmienniki kupuje się na kilogramy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój zasilacz jest pewnie sprawny tylko sieje. A co do oryginalnego zasilacza do HP te da się sprzedać a zmienniki kupuje się na kilogramy ;)

 

Chyba nie do końca rozumiem o co chodzi z tym "sianiem". Tzn. kumam o co chodzi, ale od technicznej strony to po czym właściwie wiadomo, czy będzie siał, czy nie? A co z takimi za 30-40 zł np. z aledrogo? Jest w ogóle sens to zamawiać na próbę? Czy od razu muszę brać taki "markowy" za 100 zł jak np. ze strony, którą podałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieje to znaczy zakłóca. Marne zasilacze impulsowe potrafią to robić bardzo dobrze.

Ja nie bawił bym się w zasilacze na próbę. Lepiej kupić raz coś pod czym podpisuje się jakaś firma.

Ja mam zasilacz seasonic nie słyszę u siebie nic niepokojącego.

 

Zasilacz, który dostałem w zestawie też nie sprawiał problemu ale nie wzbudzał mojego zaufania dlatego wolałem kupić inny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie do końca rozumiem o co chodzi z tym "sianiem". Tzn. kumam o co chodzi, ale od technicznej strony to po czym właściwie wiadomo, czy będzie siał, czy nie? A co z takimi za 30-40 zł np. z aledrogo? Jest w ogóle sens to zamawiać na próbę? Czy od razu muszę brać taki "markowy" za 100 zł jak np. ze strony, którą podałeś?

 

U mnie starszy laptop z Daphile z zasilaczem oryginalnym szumial bardzo, nowy laptop wys.klasy - cisza. Pomogla prosta rzecz, starszy laptop podlaczylem po wielu kombinacjach do gniazda bez uziemienia. Jest cisza, Daphile gra i dziala bez zajakniecia. A bylem o wlos od straty kasy na terminal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie starszy laptop z Daphile z zasilaczem oryginalnym szumial bardzo, nowy laptop wys.klasy - cisza. Pomogla prosta rzecz, starszy laptop podlaczylem po wielu kombinacjach do gniazda bez uziemienia. Jest cisza, Daphile gra i dziala bez zajakniecia. A bylem o wlos od straty kasy na terminal...

 

Heh. A ja właśnie chciałem wejść się pochwalić, że działa bez uziemienia, ale mnie uprzedziłeś. Niemniej to faktycznie działa. Jest idealna cisza. Szkoda tylko, że nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. To w ogóle bezpieczne - tak dla ludzi jak i dla sprzętu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o laptopy to często mam okazje podłączać się do gniazda bez uziemienia i jak dotąd nie było problemow. Instalacje pod audio mam zrobiona przez fachowców i uziemiona jest prawidłowo, możne to wina starych zasilaczy do komputerów? Trzeba by opinii kogoś bardziej biegłego ode mnie w elektryce. Reasumując zostawiłem starego laptopa z Daphile podpiętego do dac (z własnym dobrym zasilaniem) a zasilam go z gniazd do audio ale z przejściówka do wtyczki bez uziemienia. Rezultat : czarne tło w głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o laptopy to często mam okazje podłączać się do gniazda bez uziemienia i jak dotąd nie było problemow. Instalacje pod audio mam zrobiona przez fachowców i uziemiona jest prawidłowo, możne to wina starych zasilaczy do komputerów? Trzeba by opinii kogoś bardziej biegłego ode mnie w elektryce. Reasumując zostawiłem starego laptopa z Daphile podpiętego do dac (z własnym dobrym zasilaniem) a zasilam go z gniazd do audio ale z przejściówka do wtyczki bez uziemienia. Rezultat : czarne tło w głośnikach.

 

Czyli brak uziemienia - przynajmniej - nie zniszczył żadnego urządzenia, to już coś.

 

Ja sam tyle się naczytałem przez ostatnią dobę o tych wszystkich masach i uziemieniach, że aż chyba jakimś cudem coś z tego zrozumiałem. Jeśli się nie mylę, to problem występuje przez to, że oba urządzenia (terminal oraz wzmacniacz) które są ze sobą połączone (kablem audio) są uziemione i wówczas powstaje pętla masy czy jakoś tak, bo to "tak jakby" jeden układ miał dwa uziemienia. Czyli, można powiedzieć, że jeśli cały "układ" (czyli terminal + wzmacniacz) jest uziemiony (uziemieniem wzmacniacza) to tym samym terminal również, mimo, że nie bezpośrednio. Krótko mówiąc wszystko powinno być ok.

 

Fajnie jak ktoś kto się zna mógłby to potwierdzić albo zaprzeczyć, bo zachodzi spore prawdopodobieństwo, że gadam kompletne głupoty ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe, ważne że nas nie walnęło prądem a sprzęt gra :)

 

 

Ale jak się ma do tego to, że jak na testy podłączyłem nowy laptop z uziemieniem to było zakłóceń....

 

Ktoś dobry w elektryce podpowie o co chodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafik_fafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o podpowiedź co do wyboru kompa do Daphile.

Na początku odpaliłem daphile z pedriva na laptopie Lenovo Z50 i dźwięk kompletnie nie przypadł mi do gustu. Był bardzo krzykliwy i jednostajny.

Wczoraj odpaliłem Daphile na starym komputerze z płytą gł. Asusa, prockiem Sempron 2600 i 2gb ram. Granie z tego stacjonarnego kompa to zupełnie inna bajka. Dźwięk się uspokoił i teraz mi się podoba.

Proszę o podpowiedź czy lepiej pobawić się w wymianę zasilacza i chłodzenia procesora na pasywny i rozbudować mój stacjonarny komp. czy też poprostu kupić jakiś jeden z polecanych komputerków na forach tj. np. Futjitsu FUTRO S550-2.

Którą drogę obrać, a żeby nie pogorszyć jakości dźwięku.

 

Zapomniałem dodać że Daphile używam jako źródło do rDac-a po wejściu UBS

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. A ja właśnie chciałem wejść się pochwalić, że działa bez uziemienia, ale mnie uprzedziłeś. Niemniej to faktycznie działa. Jest idealna cisza. Szkoda tylko, że nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. To w ogóle bezpieczne - tak dla ludzi jak i dla sprzętu?

Jak podłączałeś wcześniej laptopa i czym różniło się to od podłączenia terminala?

Chodzi mi o to czy była to ta sama listwa co reszta sprzętu audio, czy był to ten sam obwód w sieci domowej itp.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączałeś wcześniej laptopa i czym różniło się to od podłączenia terminala?

Chodzi mi o to czy była to ta sama listwa co reszta sprzętu audio, czy był to ten sam obwód w sieci domowej itp.?

 

Niestety niczym się to nie różniło. Faktycznie na samym początku podłączałem laptopa, który był podłączony do innego gniazdka niż wzmacniacz (i było idealnie). Później podłączyłem z terminalem (terminal i wzmacniacz na tym samym przedłużaczu) i były szumy. Później podłączyłem terminal identycznie jak laptopa (do innego gniazdka). A później podłączyłem terminal do jeszcze odleglejszego (gdyż nie wiem jak jest położona instalacja w budynku). We wszystkich przypadkach zawsze oba urządzenia były podłączone z uziemieniem. Dopiero podłączenie terminala bez uziemienia, a wzmacniacza z uziemieniem spowodowało, że szumy zniknęły (w tym przypadku oba urządzenia są znowu podłączone do tego samego przedłużacza). I w tym przypadku dźwięk znów jest równie idealny jak na początku z laptopem, jedyne co mnie martwi, to czy to akceptowalne rozwiązanie, taki brak uziemienia w terminalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qNewbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do biegłych w temacie. Używam Daphile do grania ze Spotify lecz ostatnio nie mogę używać funkcji SEARCH.

Znajduje mi wykonawce ale płyt już nie mam tylko komunikat jak poniżej. Jeśli włączę coś z TOP100 to gra bez problemu. Spotkaliście się z takim problemem?

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotify Error : General transient error

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do biegłych w temacie. Używam Daphile do grania ze Spotify lecz ostatnio nie mogę używać funkcji SEARCH.

 

Próbowałeś używać nieoryginalnego plugina do spotify? U mnie ten oryginalny w ogóle nie chciał działać. Zawsze dostawałem `can't play selected track`. W ustawieniach zaawansowanych wyłączyłem oryginalny, a włączyłem third party spotify plugin i wszystko śmiga (oczywiście trzeba go też skonfigurować).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten od Triode i wczoraj wszystko ok. Dziś ciągle mam ten sam błąd. Oczywiście jak wchodzę bezpośrednio do Spotify nie ma problemu wszystko działa normalnie. A przez daphile problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten od Triode i wczoraj wszystko ok. Dziś ciągle mam ten sam błąd. Oczywiście jak wchodzę bezpośrednio do Spotify nie ma problemu wszystko działa normalnie. A przez daphile problem.

 

W takim razie na Twoim miejscu poczekałbym trochę zanim zaczniesz wszystko "rozbebeszać" bo dzisiaj Spotify miało jakieś problemy techniczne, nie da się wykluczyć, że wszystko być może samo wróci do normy. Dziś rano Spotify nie działało nawet na oficjalnej aplikacji na linucha, teraz już działa, ale możliwe, że api z którego korzysta plugin jeszcze nie naprawili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qNewbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest u Was wszystko działa jak należy?

 

Ja mam wieści z domu, że Spotify się co chwila "rozłącza" i trzeba restartować terminal. O co dokładnie chodzi to jeszcze nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. U mnie też występują problemy ze Spotify od dziś. Między innymi nie da się szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qNewbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie działa.Na stronie Spotify nic nie piszą o problemach.Chyba że to kwestia współpracy wtyczki Daphile'a z serwisem.

Jak tak dalej będzie zastanowię się nad zmianą firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem termina dell fx170l co do dźwięku to ciężko się narazie wypowiedzieć, ale jedna rzecz mi nie działa jak należy konwersja z pcm do dsd nie działa tzn strasznie przerywa muzykę i szarpie, czy to może być przez to że skanuje cały czas bibliotekę muzyczną.

Macie jakieś pomysły???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem termina dell fx170l co do dźwięku to ciężko się narazie wypowiedzieć, ale jedna rzecz mi nie działa jak należy konwersja z pcm do dsd nie działa tzn strasznie przerywa muzykę i szarpie, czy to może być przez to że skanuje cały czas bibliotekę muzyczną.

Macie jakieś pomysły???

Na terminalu chcesz konwertować PCM do DSD on-the-fly? Chyba zbyt cienki ten klient :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem termina dell fx170l co do dźwięku to ciężko się narazie wypowiedzieć, ale jedna rzecz mi nie działa jak należy konwersja z pcm do dsd nie działa tzn strasznie przerywa muzykę i szarpie, czy to może być przez to że skanuje cały czas bibliotekę muzyczną.

Macie jakieś pomysły???

W czasie skanowania system potrafi przymulic co do konwersji pcm do dsd to spróbuj to zrobić jak wszystko będzie przeskanowane. Pełne skanowani potrafi trwać czasem i ponad godzinę jak masz dużą bibliotekę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwersja do dsd niestey trochę obciąża procesor. I tak naprawdę mam wątpliwości czy coś daje jeśli chodzi o jakość dźwięku.

 

Skanowanie dużej biblioteki też nie jest blyskawiczne ale to raczej zasługa lms.

 

Na pocieszenie jest to że wyszukiwanie nowych plików już nie jest tak czasochłonne.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.