Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki ty Piopio papiery masz na to że to co słyszysz to nie omamy?

 

Polegam na własnym doświadczeniu i na tym wewnętrznym zadowoleniu, które odczuwam gdy słyszę dobrze odtwarzaną muzykę ;-)

 

Dlaczego słuchając po sieci Lan (UPNP/DLNA) ma być gorzej niż z PC+DAC ? Brak dodatkowych kabli i urządzeń do toru teoretycznie (wg mnie także praktycznie) stawia ten sposób słuchania na wyższym poziomie niż z PC.

 

Już Ci odpowiedziałem. To kwestia transportu a dokładniej jego zasilania.

Napiszę raz jeszcze: w recenzji Hegel HD30 jest napisane, że ten streamer gra lepiej po USB z zewnętrznym transportem niż jako samodzielny streamer. Podobnie jak Oppo. Nie są to duże różnice. Ale ja wolę grania Oppo+PC niż samo Oppo.

 

Uparłeś się na swoje racje tyle i nie dopuszczasz do siebie żadnych innych..

 

Poczytaj sobie lepiej www.computeraudiophile.com

Tam jest mnóstwo ludzi mających takie same przekonania jak ja.

Ja naprawdę nie jestem jakimś wyjątkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpowiedziałem. To kwestia transportu a dokładniej jego zasilania.

Napiszę raz jeszcze: w recenzji Hegel HD30 jest napisane, że ten streamer gra lepiej po USB z zewnętrznym transportem niż jako samodzielny streamer. Podobnie jak Oppo. Nie są to duże różnice. Ale ja wolę grania Oppo+PC niż samo Oppo.

 

A skąd wiadomo, że recenzent nie miał omamów ?

CA Stream Magic 6 też wg recenzji miał mieć 3 super filtry. Jakoś nikt (prawie nikt) nie słyszał różnic.

To tak samo jak z Tobą. Jesteś jedną osobą na 1000, która słyszy te różnice. Czyli prawie jak Bóg. Ale nie zazdroszczę Ci tego wcale bo gdybym słyszał jak Ty to zabawki drożej by mnie kosztowały :)

 

 

Poczytaj sobie lepiej www.computeraudiophile.com

Tam jest mnóstwo ludzi mających takie same przekonania jak ja.

Ja naprawdę nie jestem jakimś wyjątkiem.

 

Czyli ilu ? Dwóch, trzech ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polegam na własnym doświadczeniu i na tym wewnętrznym zadowoleniu, które odczuwam gdy słyszę dobrze odtwarzaną muzykę ;-)

Trochę mało obiektywne dowody na tak arbitralne stwierdzenia.

Poczytaj sobie lepiej www.computeraudiophile.com

Tam jest mnóstwo ludzi mających takie same przekonania jak ja.

Ja naprawdę nie jestem jakimś wyjątkiem.

A kto był pierwszy ty czy oni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie lepiej www.computeraudiophile.com

Czytałem i wolę sprawdzone bajki Brzechwy, Andersena, braci Grimm i tp.

CA to jakaś nowa biblia audiofilska ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytałem i wolę sprawdzone bajki Brzechwy, Andersena, braci Grimm i tp.

CA to jakaś nowa biblia audiofilska ?

 

CA poszło w zapomnienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piopio

Miałem tego nie pisać ale co mi tam.

Z tego co widzę większość twoich nazwijmy to "osiągnieć w dziedzinie audio" opiera się głownie na czytaniu forum i mało jest w tym twojej własnej inwencji. Gdybyś tylko zechciał to miałbyś na wyciagnięcie ręki rady takich fachowców w tej dziedzinie jak nasz kolega forumowy Jarek ( wiesz o kim mowię ). Tymczasem wg mnie zabłądziłeś z autostrady na wejską drogę.

Żebym nie był gołosłowny nakreślę ci dlaczego tak myśle. Sprzęt który widzalem/słyszałem u ciebie nie powiem - wysokiej klasy lecz niestety tylko w 50% wykorzystany. Dlaczego ? Chyba powinieneś sobie sam już odpowiedzieć.

A jeśli nie wiesz to ja ci powiem. Twoje pomieszczenie nie spełnia w tych 50% warunków na granie jakim ty sie chwalisz. Wg mnie zmarnowałeś dużo kasy. I powiem więcej. Zmarnujesz jeszcze więcej bo czytasz forum a nie nie słuchasz ludzi którzy zjedli zęby nad dobrym graniem.

Podam ci przykład. Ja nieosłuchany gość.

Sprzedaj Twój wzmacniacz i kup lampę. Wtedy pogadamy o prawdziwym graniu o którym ty nie nasz pojęcia.

Ech Ci Guru forumowi.

Dla mnie prawdziwym Guru jest właśnie Jarek.

Obódz się i jak chcesz mieć prawdziwe granie to gadaj z nim.

Zapraszałem Cię ostatnio kilkakrotnie do mnie. Nie odezwałeś sie. Ponawiam. Przyjedź. Zobaczysz jak gra system za cenę 1/3 Twojego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie już spokój. Od dwoch dni - jak nie dłużej - mi "pika" wasza kłótnia : ] Pozatym patrząc na kierunek w jakim zmierza to chyba pora już zakończyć ; ) Każdy i tak słyszy swoje, a kasę wyda na co mu "błogo" ją wydać.

 

Nadto, ja cały czas czekam na pomoc z moimi pętlami masy. Utknąłem na tym, że terminal podłączyłem bez uziemienia i nie wiem, czy powinienem się nie przejmować i tak zostawić, skoro brzmi bez zarzutu. Czy lepiej coś kombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odtwarzaczem w Daphile. Nie działa ustawianie odtwarzania od wybranego miejsca utworu. Ponadto, gdy zrobię pauzę, to wznowienie nie działa- odtwarzany jest kolejny utwór z listy.

Korzystam z przeglądarki Firefox.

 

Ktoś ma pomysł, co może być nie tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VORTEXBOX - też oparty na LMS - przewijanie, pauzowanie, wszystko płynnie i bez zacięć :-) również na TIDAL/WIMP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ktm777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Twój wzmacniacz i kup lampę. Wtedy pogadamy o prawdziwym graniu o którym ty nie nasz pojęcia.

Ech Ci Guru forumowi.

Dla mnie prawdziwym Guru jest właśnie Jarek.

Obódz się i jak chcesz mieć prawdziwe granie to gadaj z nim.

Zapraszałem Cię ostatnio kilkakrotnie do mnie. Nie odezwałeś sie. Ponawiam. Przyjedź. Zobaczysz jak gra system za cenę 1/3 Twojego.

 

Rozumiem, że ta lampa za 1/3 ceny kW 500, która miałaby lepiej napędzić magnepany 1.7 to lekko grzebnięta MC845? :)

Nie? To może jakieś inne propozycje? :)

Jeśli natomiast chodzi o Jarka, to nie sądzę, żeby był szczególnie zachwycony faktem, że ktoś ogłasza go forumowym guru, na dodatek w kontekście próby zdyskredytowania innego forumowicza. Jest na to stanowczo zbyt skromną i zbyt przyzwoitą osobą.

A skoro już o tym mowa, to sądząc po doborze kolumn, dac'a i okablowania masz na forum chyba jeszcze drugiego guru... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, że ta lampa za 1/3 ceny kW 500, która miałaby lepiej napędzić magnepany 1.7 to lekko grzebnięta MC845? :)

Nie? To może jakieś inne propozycje? :)

Jeśli natomiast chodzi o Jarka, to nie sądzę, żeby był szczególnie zachwycony faktem, że ktoś ogłasza go forumowym guru, na dodatek w kontekście próby zdyskredytowania innego forumowicza. Jest na to stanowczo zbyt skromną i zbyt przyzwoitą osobą.

A skoro już o tym mowa, to sądząc po doborze kolumn, dac'a i okablowania masz na forum chyba jeszcze drugiego guru... ;)

 

Ja nie mam zamiaru pisać drugi raz co już zostało napisane a potem wycięte przez moderatorów.

Spóźniłeś się kolego. To co zacytowałes jest wyjęte z kontekstu.

To co tyczy się Jarka masz rację. I nie będę już więcej pisał w taki sposób. Z góry Jarka przepraszam.

Jeśli chodzi o dobór wzmacniacza chodziło mi tylko o pokazanie prawdziwego analogowego grania którego u piopio brak a chwali się jakt to u niego "wycina cyfrowe naleciałości ". (Byłem - słuchałem ).

Nic więcej w tej sprawie nie mam do dodania.

Skrytykowałeś na samym końcu dobór kabli, DAca oraz kolumn. Nie wiem czy chodziło Ci o moją konfigurację bo jeśli tak to napisz co wg Ciebie jest nie tak i czego słuchałeś z tych rzeczy oraz w jakich warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie w moim wpisie dopatrzyłeś się krytyki swojej konfiguracji. Napisałem jedynie tyle, że patrząc na ten dość charakterystyczny zestaw można bardzo łatwo domyślić się za czyją radą czy też może inspiracją dokonałeś takiego właśnie doboru elementów. Co więcej podejrzewam, że jedną z poważniejszych alternatyw dla Jarkowej mingdy, rozważanych w trakcie budowy tego systemu była pewna duża tranzystorowa końcówka mocy w klasie A pochodząca od producenta z tego samego rejonu świata ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o dobór wzmacniacza chodziło mi tylko o pokazanie prawdziwego analogowego grania którego u piopio brak a chwali się jakt to u niego "wycina cyfrowe naleciałości ".

 

Widać nie masz pojęcia o dobrym brzmieniu. Chodzisz czasami na koncerty ? Wiesz jaką barwę mają instrumenty ? Zwracasz w ogóle na to uwagę ? Pewnie nie, bo gdyby tak było to nie pisałbyś taki głupot.

Kolega gonarek też był u mnie i słuchał mojego systemu. I nie słyszałem od niego słów krytyki a wręcz odwrotnie - chwalił brzmienie ... no ale może jest już głuchym, stetryczałym audiofilem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie w moim wpisie dopatrzyłeś się krytyki swojej konfiguracji. Napisałem jedynie tyle, że patrząc na ten dość charakterystyczny zestaw można bardzo łatwo domyślić się za czyją radą czy też może inspiracją dokonałeś takiego właśnie doboru elementów. Co więcej podejrzewam, że jedną z poważniejszych alternatyw dla Jarkowej mingdy, rozważanych w trakcie budowy tego systemu była pewna duża tranzystorowa końcówka mocy w klasie A pochodząca od producenta z tego samego rejonu świata ;)

 

Nooo... Bardzo ciekawa ta Twoja teoria.

Może oświecisz Wszyskich kto mi pomagał w budowie mojego systemu. Celowo napisałem Wszyskich bo ja wiem kto. Ale czy Ty wiesz ? Strzelaj.

 

 

 

 

Widać nie masz pojęcia o dobrym brzmieniu. Chodzisz czasami na koncerty ? Wiesz jaką barwę mają instrumenty ? Zwracasz w ogóle na to uwagę ? Pewnie nie, bo gdyby tak było to nie pisałbyś taki głupot.

Kolega gonarek też był u mnie i słuchał mojego systemu. I nie słyszałem od niego słów krytyki a wręcz odwrotnie - chwalił brzmienie ... no ale może jest już głuchym, stetryczałym audiofilem ...

 

No a ja już chciałem zakopać z Tobą wojenny topór.

Widzisz nic nie wyniosłeś z tych naszych utarczek.

Pora chyba już wydorośleć. Nie sądzisz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dopiero zaczynasz zabawę w audio a zachowujesz się jakbyś miał wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Trochę pokory.

 

Proponujesz wymianę mojego wzmacniacza na lampę. Ok. A wiesz jak jest zbudowany MF kW500 ? Poczytaj sobie o nim w necie. Jaką lampę proponujesz, która prawidłowo napędzi Magnepany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że dopiero zaczynasz zabawę w audio a zachowujesz się jakbyś miał wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie. Trochę pokory.

 

Masz rację.

Ale czy można stać obojętnie wobec kogoś kto niby ma takie duże doświadczenie a sam robi elementarne błędy ? Ja nie będę patrzył na to obojętnie.

Nie wnerwiło by mnie to gdyby ten ktoś nie głosił wszystkim publicznie, że tak i tak jest dobrze. No i gdybym nie był u tego kogoś i przekonał się na własne uszy , że wcale tak nie jest.

Nie przyszło ci do głowy, że możesz działać na szkodę ?

Mało doświadczony audiofil czytając Twoje rady (łagodnie mówiąc ) może nieźle popłynąć ?

 

Cieszę się bardzo, że koledze gonarkowi podoba się Twój system. Skoro komuś odpowiada brak poprawnej sceny to można by to uznać za zaletę ponieważ wobec tak niskich wymagań można zbudować coś fajnego za rozsądne pieniądze.

 

 

Lata już mam swoje. Doświadczenie życiowe spore. Znam się trochę na ludziach i powiadam Ci wyluzuj trochę. I nie głoś bzdur więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skupiasz się tylko na scenie. A inne aspekty brzmienia ?

Czy scena to najważniejszy element oceny zestawu ?

Może dla Ciebie.

 

Ja mam inne preferencje. Wolę realizm brzmienia. Barwę głosu i instrumentów. Spójność brzmieniową wszystkich zakresów. Granie pełnym pasmem. Odpowiednią separację instrumentów.

 

Jakie to są wg Ciebie elementarne błędy, które robię ? I co ja takiego głoszę, z czym nie możesz się zgodzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednią separację instrumentów.

 

Jakie to są wg Ciebie elementarne błędy, które robię ? I co ja takiego głoszę, z czym nie możesz się zgodzić ?

 

No i wydało się wreszcie.

Teraz wiemy już wszystko.

Jaka separacja instrumentów skoro głębi brak ?

Oj.. Teraz pojechałeś.

 

Barwę o której mówisz uzyskałbyś z amplitunera marki technics którego sprzedałem nie dawno za 150 zeta. :(

 

Coś mi sie wydaje że jeszcze jakieś 20 lat i może się osłuchawszy. :)

 

Całkiem nie dawno sprzedałem tez kolumny Jamo (miałem je od nowości razem z tym Amplitunerem Technicsa).

Powiem, że barwą , dźwiękiem czarowały . Wszystko razem (ampli + Jamo ) sprzedałem za 800 zeta. Zaczynam żałować bo grało bardzo zbliżenie do Tego co opisujesz u Ciebie

 

A i nie napisałem najważniejszego. Z takim zestawieniem grałem ponad 20 lat. Gdy przyszedłem do Ciebie od razu skojarzyło mi sie że przecież ja niedawno miałem podobnie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma sensu dalej z Tobą dyskutować.

Jesteś totalnym laikiem jeśli chodzi o audio.

Słuchaj, ucz się i porozmawiamy za kilka lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma sensu dalej z Tobą dyskutować.

Jesteś totalnym laikiem jeśli chodzi o audio.

Słuchaj, ucz się i porozmawiamy za kilka lat.

 

No ja dokładnie to samo pomyślałem o Tobie.Dasz wiarę ?

Tylko życzę Ci abyś za 30 lat miał na koncie tyle przesłuchanych albumów płytowych co ja w tej chwili.

 

Wracając do tematu niech sami forumowicze ocenią czy warto słuchać takich bajkopisarzy jak Ty.

BTw trzeba by było jeszcze kilka takich akcji zrobić z innymi pseudo guru.

 

A tak przy okazji nie powinieneś mieć "naszywki" Branża ?

Ocaliło by to niektórych przed.... No wiesz......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim Ty jesteś żeby oceniać ludzi ? Masz jakiś dorobek na forum ?

 

Jak dla mnie jesteś zwykłym żałosnym niedouczonym hejterem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kim Ty jesteś żeby oceniać ludzi ? Masz jakiś dorobek na forum ?

 

Jak dla mnie jesteś zwykłym żałosnym niedouczonym hejterem.

 

:(

Jestem Twoją nocną zmorą :)

Zaśniesz ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładowanie zatrzymuje się po ustaleniu adresu ip, nagrałem dwie płyty i to samo, czy ktoś mi może powiedzieć co robie źle

 

Adres IP z DHCP czy na sztywno ?

 

Wifi czy ethernet ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu sie zatrzymuje ?

Czy dochodzi do momentu wyświetlenia adresu IP ?

 

Nikt nie jest tu jasnowidzem. Napisz czy łączysz PC z siecią lan przez wifi czy kabel. I co wybrałeś podczas konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.