Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra teraz pytanie do obeznanych.

Mój dell fx170 ma fabryczne zasilanie, ale nic mi się wydaję że dźwięku nie degraduje nic nie szumi i nie trzeszczy.

Ale wiadomo chciałoby się mieć jak najlepiej więc tu pytanie czy jest sens zakupu lepszego zasilacza, czy to w ogóle przyniesie jakiś sens poza utratą kasy?

Tym bardziej że u siebie mam daca z amanero i mogłem sobie pozwolić zaklejenie stylu w kablu USB 5 v.

I akurat zaklejenie styku dało mi znikomy ale odczuwalnie lepszy dźwięk testowane dziś na słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra teraz pytanie do obeznanych.

Mój dell fx170 ma fabryczne zasilanie, ale nic mi się wydaję że dźwięku nie degraduje nic nie szumi i nie trzeszczy.

Ale wiadomo chciałoby się mieć jak najlepiej więc tu pytanie czy jest sens zakupu lepszego zasilacza, czy to w ogóle przyniesie jakiś sens poza utratą kasy?

Tym bardziej że u siebie mam daca z amanero i mogłem sobie pozwolić zaklejenie stylu w kablu USB 5 v.

I akurat zaklejenie styku dało mi znikomy ale odczuwalnie lepszy dźwięk testowane dziś na słuchawkach.

Do terminala nie ma sensu nic lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do terminala nie ma sensu nic lepszego.

To niby terminal ale był na nim Windows zainstalowany embembed więc aż taki terminal do końca to to nie jest, a wracając do pytania to jakieś propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niby terminal ale był na nim Windows zainstalowany embembed więc aż taki terminal do końca to to nie jest, a wracając do pytania to jakieś propozycje?

Znajdź pusty (to znaczy taki z nagraną ciszą) plik wav i odtwórz go na swoim systemie jak na cd na terminalu i posłuchaj jaki zakłócenia przenoszą się z kompa.

Jak to usłyszysz to będziesz wiedział jakie te komputerowe impulsowe zasilanie straszne jest ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz Przemysławie, że zasilanie jest tylko wtedy złe gdy można coś usłyszeć ?

Jesteś aż takim ignorantem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę myślisz Przemysławie, że zasilanie jest tylko wtedy złe gdy można coś usłyszeć ?

Jesteś aż takim ignorantem ?

No to zdecyduj się czy słychać to zasilanie kompa czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zasilanie sprawia, że dźwięk jest lepszy niż przy kiepskim zasilaniu.

I sprawdza się to w każdym rodzaju sprzętu audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem zasilanie ma wpływ na pracę dac a właściwie może je zakłócić. Zaproponowałem prosty test z wav żeby można było usłyszeć poziom tych zakłóceń daca (słyszalny poziom zakłóceń) podczas jego pracy.

Robiłeś taki test czy po prostu podczas słuchania muzyki doszukujesz się jakiś zmian?

 

Dobre zasilanie sprawia, że dźwięk jest lepszy niż przy kiepskim zasilaniu.

I sprawdza się to w każdym rodzaju sprzętu audio.

Mówisz o zasilaniu komputera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mówisz o zasilaniu komputera?

 

Tak mówię o wpływie zasilania komputera na zakłócenia jakie przedostają się po USB do DAC. Im mniej zakłóceń tym lepiej brzmi DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówię o wpływie zasilania komputera na zakłócenia jakie przedostają się po USB do DAC. Im mniej zakłóceń tym lepiej brzmi DAC.

Ja bym wy..olił takiego daca, który nie mógł by być podpięty do normalnego komputera.

Szkoda nerwów.

Ale rozumiem że niektóry zamiast ciągną wolą pchać sznurek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie bo zaraz zaczniecie się drapać a jakieś pomysły na ewentualny zasilacz12 v do PC

Naprawdę chcesz? To kup laboratoryjny Volcrafta za 150 PLN, ale do tego terminala naprawdę to nie ma większego sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę chcesz? To kup laboratoryjny Volcrafta za 150 PLN, ale do tego terminala naprawdę to nie ma większego sensu.

Tylko że ten ma chyba wiatrak na chłodzeniu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałbyś kiedyś Przemysławie jakiegoś High-Enda to byś wiedział o czym mówię.

W systemach o mniejszych aspiracjach wpływu transportu może nie być po prostu słychać, ze względu na ograniczenia całego systemu.

Wtedy i zwykły PC jest wystarczający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre zasilanie sprawia, że dźwięk jest lepszy niż przy kiepskim zasilaniu.

I sprawdza się to w każdym rodzaju sprzętu audio.

 

Posłuchałbyś kiedyś Przemysławie jakiegoś High-Enda to byś wiedział o czym mówię.

W systemach o mniejszych aspiracjach wpływu transportu może nie być po prostu słychać, ze względu na ograniczenia całego systemu.

Wtedy i zwykły PC jest wystarczający.

To się zdecyduj czy zawsze jest lepiej czy trzeba hienda żeby zadziałało.

 

I wytłumacz jak to jest że ja mam idealnie czarne tło bez wydumanego zasilania liniowego a tobie zwykły komputer rujnuje przyjemność słuchania.

Nie chcesz chyba powiedzieć że dac w magiczny sposób rozpoznaje rodzaj zasilacza i wtedy jak je ma to zaczyna grać na miarę swoich możliwości.

 

Praca zasilania komputerowego ma nie być słyszalna jako zakłócenie przy takim teście jak podałem. Jeśli praca jest słyszalna warto w pierwszej kolejności sprawdzić czy nie mamy pętli mas a dopiero jeśli to nic nie da kupić inny zasilacz oczywiście nie liniowy do komputera bo to bez sensu pod każdym względem tylko dobry impulsowy. Jeśli to nic nie da można się bawić w separację galwaniczną. A jak i to by nic nie dało to wyj..ać dac i kupić coś co poprawnie działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie rozróżniasz brzmienia High-Endowego od Hi-Fi ...

Ale jak masz rozróżniać skoro nigdy nie słyszałeś ...

Szkoda tylko, że pretendujesz do miana guru od PC-Audio bez odpowiedniego doświadczenia.

 

Tutaj jest mój wpis z innego tematu ale w temacie:

 

"Wczoraj testowałem jeszcze Oppo vs PC+Oppo.

Oppo solo z Tidala gra naprawdę dobrze. W systemie średniej klasy może być fajnym źródłem.

Ale z PC w roli transportu gra odrobinkę lepiej. Szczególnie słychać to w przypadku wokali, na które zwracam szczególną uwagę. Dzięki PC traci ten cyfrowy nalot, który mnie zawsze irytuje. Brzmienie nabiera realizmu. W sumie jest to niewielka zmiana ale dla mnie istotna sprawiająca, że jestem niesamowicie zadowolony z brzmienia. Odkąd mam wypasione PC skończyłem okres zmian sprzętu. Teraz cieszę się muzyką."

 

Dobry transport to ta wisienka na torcie. Kropka nad i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozumiem, że nie rozróżniasz brzmienia High-Endowego od Hi-Fi ...

Ale jak masz rozróżniać skoro nigdy nie słyszałeś ...

Rozumiem że w twoim mniemaniu highendowe systemy tak wzmacniają te niesłyszalne przeze mnie zakłócenia z komputera że zaczynają przeszkadzać przy słuchaniu muzyki.

To przykre i szczerzę współczuje takiego sprzętu.

Alę to może tylko twoje mylne pojęcie o highendowym sprzęcie, który wg ciebie jest tak doskonały i czuły że jego brzmienie zależy od faz księżyca i stężenia tlenu w powietrzu.

Szkoda tylko, że pretendujesz do miana guru od PC-Audio bez odpowiedniego doświadczenia.

Guzik wiesz o moim doświadczeniu w pc audio.

I jeszcze długo będziesz w czarnej d... wierząc swojemu słuchowi zamiast zdrowemu rozsądkowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę być nawet w czarnej dupie. Najważniejsze, że jestem w 100% zadowolony z mojego systemu ;-)

Nic nie muszę już zmieniać bo mam dźwięk jaki mi odpowiada i daje radość. Często zaskakuje mnie brzmienie mojego systemu jak słucham jakiejś nowej muzy ;-) Tak jest dobrze ;-)

A wcześniej kombinowałem jak wariat z DACami ... ;-)

 

Guzik wiesz o moim doświadczeniu w pc audio.

 

Miałem na myśli ogólne doświadczenie w audio a nie ograniczone do PC-Audio. Bez szerokich horyzontów, jakie daje doświadczenie odsłuchowe trudno w miarę obiektywnie doradzać innym kolegom. Teoria owszem jest pomocna ale należy ją zawsze w miarę możliwości zweryfikować.

 

Szkoda, że mieszkasz tak daleko. Zaprosiłbym Cię na odsłuch i moglibyśmy pogadać jak fachowiec z fachowcem ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko że ten ma chyba wiatrak na chłodzeniu

Dopiero powyżej 6A, zarówno wersja 2A jak i 4A są pasywne, do terminala wystarczy ta 1-sza, dodatkowo mniej się grzeje.

Wersję 13,2V bardzo łatwo przerobić na stałe 12V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś robiłem porównanie transportów i w moim skromnym ale jednak wydaje mi się nie najgorszy zestawie transporty różne zmieniają dźwięk.

Dziś jedna płytka z plików leciała dziś dsd z sacd i 3 transporty bezpośrednio przepinalem na tych samych utworach w różnych kombinacjach.

Sony vaio foobar w różnych ustawieniach w konwersji pcm do dsd i natywnie dzień dobry ale czasami postawił wyostrzyć.

W tej samej próbie na lenovo jeszcze chyba większe wyostrzania czasami zbyt efekciarsko.

Na koniec mój wspomiany we wcześniejszych postach Dell fx170 z dyskiem flash i daphile zainstalowanym na nim i tu dźwięk najbardziej ułożony jakby spokojniejszy ale z większą gracją grał, od razu dało się wyczuć większą równowagę w dźwięku.

Tak więc już sobie na temat transportów wyrobiłem zdanie.

Tylko brakuje mi pewnych funkcjonalności w daphile z file managera nie mogę otwierać plików tylko z media libary chyba że jest jakiś sposób na otwieranie folderu w dysku a nie tylkoko przez bibliotekę ,co jest nieraz strasznie wkurzające

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały edit jak miałem prędzej na pen zainstalowany daphile nie otwierało muzy z katalogu teraz wszystko działa dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venom200

Porównanie różnych komputerów z różnym softem nie ma sensu.

Jeśli chcesz robić porównanie to tylko z tym samym softem identycznie skonfigurowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mieszkasz tak daleko. Zaprosiłbym Cię na odsłuch i moglibyśmy pogadać jak fachowiec z fachowcem ;-)

 

 

Przemysław wież mi nie warto. Byłem u piopio. Robiliśmy porównania z Tidala. Oppo vs PC+Oppo.

Przewałkowaliśmy kilkanaście utworów i nic. Może tylko Monika Borzym ze swoim wokalem wypadła trochę lepiej na korzyść PC+OPPO. Ale czy ja wiem czy wtedy nie miałem omamów ?

Piotruś czekam na Ciebie u mnie z tym wypasionym PC. Zrobimy jeszcze u mnie test. Może dziś ?

 

Tylko brakuje mi pewnych funkcjonalności w daphile z file managera nie mogę otwierać plików tylko z media libary chyba że jest jakiś sposób na otwieranie folderu w dysku a nie tylkoko przez bibliotekę ,co jest nieraz strasznie wkurzające

 

Spróbuj przez Sambę. Czyli w otoczeniach sieciowych znajdź daphil i tam mieszaj w plikach. Działa o wiele lepiej i szybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poszło nie wiedzieć czemu zapomniałem o tej opcji teraz a jak miałem z pena zainstalowany system to jak po katalogach chciałem ściągnąć to wykrzaczało serwer daphile

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przemysław wież mi nie warto. Byłem u piopio. Robiliśmy porównania z Tidala. Oppo vs PC+Oppo.

Przewałkowaliśmy kilkanaście utworów i nic. Może tylko Monika Borzym ze swoim wokalem wypadła trochę lepiej na korzyść PC+OPPO. Ale czy ja wiem czy wtedy nie miałem omamów ?

Piotruś czekam na Ciebie u mnie z tym wypasionym PC. Zrobimy jeszcze u mnie test. Może dziś ?

 

Całe to promowanie swojego komputera przez piopio, jak się patrzy z boku, jest dosyć zabawne...

 

Warunki brzegowe piopio "słyszalności transportu" były jak rozumiem spełnione - Oppo jest nowoczesnym DACiem ("każdy nowoczesny DAC z dobrym transportem w postaci komputera gra tak samo"), system pewnie wysokiej klasy i nie słychać różnicy?

 

Hmm, okazałeś się nie dość doświadczonym słuchaczem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe to promowanie swojego komputera przez piopio, jak się patrzy z boku, jest dosyć zabawne...

Nie było by gdy by kolega Piopio jasno określił warunki, w których ewentualnie można uzyskać poprawę względem normalnego komputera.

A tak wygląda to jak wywody opętanego kaznodziei wieszczącego rychły koniec świata.

Przy okazji kaznodzieja zna sposób by mu zapobiec ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze_57210 ...

 

A jakie masz doświadczenie w audio ... ile systemów przerobiłeś i przesłuchałeś ...

Zdolność oceny sprzętu przychodzi z czasem, ze zdobywanym doświadczeniem.

W każdej dziedzinie, żeby zostać ekspertem trzeba czasu i zaangażowania.

Nie inaczej jest w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz doświadczenie w audio ... ile systemów przerobiłeś i przesłuchałeś ...

Zdolność oceny sprzętu przychodzi z czasem, ze zdobywanym doświadczeniem.

W każdej dziedzinie, żeby zostać ekspertem trzeba czasu i zaangażowania.

 

To nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Ważne jest ile płyt przesłuchałem w swoim życiu. Liczy się tylko muzyka. To na czym się słucha oczywiście ma spore znaczenie ponieważ niejednokrotnie przekonałem się na własnej skórze że zmiany w systemach audio powodują, że tych samych płyt słucha się od nowa. Pytasz ile przerobiłem systemów ? Kilka. Ja nie "przerabiam systemów" tylko skupiam się na muzyce. Daleki jestem od tego, żeby doszukiwać się w systemie czegoś czego nie ma.

Ty za to (pisałem już o tym) kreujesz się na Wielkiego Guru PC Audio a nie odpowiedziałeś mi (nawet w innych zakładkach) ani jeden raz na konkretne zadane przez zemnie pytania.

Uparłeś się na swoje racje tyle i nie dopuszczasz do siebie żadnych innych..

Za każdym razem jak ktoś napisze na ten temat inaczej niż Ty to obrażasz go i podkreślasz swoją wyższość.

A może ty jesteś Bogiem ?

 

Ponowię więc jedno z moich pytań do Ciebie.

Dlaczego słuchając po sieci Lan (UPNP/DLNA) ma być gorzej niż z PC+DAC ? Brak dodatkowych kabli i urządzeń do toru teoretycznie (wg mnie także praktycznie) stawia ten sposób słuchania na wyższym poziomie niż z PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.