Skocz do zawartości
IGNORED

Daphile


Marek Lacki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nagrywasz na pendrive plik iso z daphile i startujesz kompa z pendrive (program to iso to usb)

masz daphile live - nie trzeba nic instalować.

Tylko mój6 letni vaio nie mogę go wystartować z pendrive.

Nie mam opcji boot ustawienia pendrive.

Jest co prawda external device ale za cholerę nie idzie z pendrive.

Jak wrzuciłem na cd poszło od razu, ale to nie metoda

Jeszcze jutro spróbuję na Lenovo to samo zrobić

Aha i o co chodzi z dwoma pendrive ami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez venom200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Nagrywam plik ISO na pendrive, staruje kompa z pendrive i uruchamia mi sie gotowy system z odtwarzaczem? Czyli pozostaje wczytac piosenki i wcisnąć play? Jak zgrac ISO na pendrive?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej wersji nie trzeba instalować Daphile. Wystarczy jeden pendrive.

Nie jest wtedy tylko do odczytu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie już nie. Teraz jest wersja LIVE.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-52100-0-82717000-1452846246_thumb.pngpost-52100-0-82717000-1452846246_thumb.png

No to chyba tak do końca nie jest, jak widać na załączonym obrazku.

 

Bez instalacji jest tylko do odczytu.

Tak samo jak wcześniej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo mnie chodziło bez instalacji.

Ale muszę to potwierdzić ...

Można zainstalować nawet na tym samym pendriwie z którego uruchomiono live ale bez tego nie da rady zapisać ustawień a tym samym korzystać w pełni z systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie maił ktoś taki problem że komputer HP T5740 z Daphile na pendrive nie chce się wyłączyć ani przyciskiem power ani z przeglądarki laptopa to znaczy niby zamyka program ale przycisk cały czas świeci na niebiesko i HP się zawiesza muszę przytrzymać przycisk dłużej wtedy zgaśnie i po ponownym naciśnięciu Daphile normalnie wystartuje . Dzieje się to u mnie tylko przy wersjach od 15.09 w górę na starszych 14 do 15.08 wyłączenie działa normalnie . Czy ktoś wie co to może być ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie maił ktoś taki problem że komputer HP T5740 z Daphile na pendrive nie chce się wyłączyć ani przyciskiem power ani z przeglądarki laptopa to znaczy niby zamyka program ale przycisk cały czas świeci na niebiesko i HP się zawiesza muszę przytrzymać przycisk dłużej wtedy zgaśnie i po ponownym naciśnięciu Daphile normalnie wystartuje . Dzieje się to u mnie tylko przy wersjach od 15.09 w górę na starszych 14 do 15.08 wyłączenie działa normalnie . Czy ktoś wie co to może być ?

Sebox przytrzymując przycisk dłużej ok. 2 sekund nie zamykasz systemu tylko wyłączasz od razu bez zamknięcia Daphile terminal HP, dlatego po ponownym włączeniu Daphile uruchamia się od początku bez problemu. Mam niższy model HP i nie mam tego problemu bo widzę u siebie na podglądzie paska Daphile, że system się zamyka zanim wyłączy się terminal HP. U ciebie jest problem z zamknięciem w sposób łagodny systemu Daphile ale nie wiem dlaczego tak się dziej...??? Może któryś z kolegów z forum coś podpowie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nadzorca2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie maił ktoś taki problem że komputer HP T5740 z Daphile na pendrive nie chce się wyłączyć ani przyciskiem power ani z przeglądarki laptopa to znaczy niby zamyka program ale przycisk cały czas świeci na niebiesko i HP się zawiesza muszę przytrzymać przycisk dłużej wtedy zgaśnie i po ponownym naciśnięciu Daphile normalnie wystartuje . Dzieje się to u mnie tylko przy wersjach od 15.09 w górę na starszych 14 do 15.08 wyłączenie działa normalnie . Czy ktoś wie co to może być ?

U mnie na NUC-u mam podobnie, ale nie miałem jeszcze wystarczającej determinacji, aby się tym zająć. Też jestem zainteresowany, czy ktoś wie dlaczego tak może się dziać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą Universal USB Installer zrzuciłem ISO na Pendrive. Podłączyłem DAC pod USB. Restart systemu. Wszystko uruchamia się ładnie, żadnych komunikatów o błędzie. Wyskakuje info, że wszystko jest ok i adres "192.168.128.1". Odpalam smartfona, wpisuję ten adres w przeglądarce i... nic. Właściwie to prawie nic bo pasek ładowania strony przesuwa się o jakieś 20%, zatrzymuje się i... nic. Co jest grane? Ciemna masa jestem więc wszystko na ustawieniach domyślnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą Universal USB Installer zrzuciłem ISO na Pendrive. Podłączyłem DAC pod USB. Restart systemu. Wszystko uruchamia się ładnie, żadnych komunikatów o błędzie. Wyskakuje info, że wszystko jest ok i adres "192.168.128.1". Odpalam smartfona, wpisuję ten adres w przeglądarce i... nic. Właściwie to prawie nic bo pasek ładowania strony przesuwa się o jakieś 20%, zatrzymuje się i... nic. Co jest grane? Ciemna masa jestem więc wszystko na ustawieniach domyślnych.

Też się nie znam na tym za bardzo ale być może musisz się połączyć z siecią hotspot wifi Daphile i dopiero wtedy z przeglądarki w laptopie wpisać 192.168.128.1 a później jak już pojawi się strona Daphile wejść w sieci wyszukać i ustawić połączenie wifi z własnym domowym internetem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, że znasz się bardziej. Opiszesz jak to zrobić?

 

Wiem tylko, że podczas startu mogę wcisnąć f1 i jakieś opcje wtedy wychodzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę, że znasz się bardziej. Opiszesz jak to zrobić?

Nie znam się ale wczoraj instalowałem sobie pierwszy raz Daphile na pamięci flash w moim HP T5740 no i też wyskoczył mi adres 192.168.128.1 z dopiskiem HotSpot . Jeśli u Ciebie jest to samo to po prostu musisz połączyć się z hotspotem Daphile masz go w sieciach wifi dostępnego u mnie tak było połączyłem się z tym hotspotem wifi Daphile wklepałem w laptopie 192.168.128.1 i strona Daphile mi się pojawiła później w ustawieniach sieci Daphile wyszukałem mój internet wifi domowy wpisałem hasło dałem restart i zapis systemu Daphile i po ponownym uruchomieniu już Daphile chodziło normalnie na mojej sieci wifi domowej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykańcza mnie ten daphile.

Nagrałem daphile na cd startuje z cd wszystko się odpala kasuje dysk typu pendrive pod instalacje wpisuje Wi-Fi łączy się i mam konsolę otwartą przez telefon albo drugi pc.Działa.

Ale każdy restart i już nic się nie uruchamia jak wskazuje start z pendrive nie działa wchodzi do Windowsa.

Wskazuje start z cd wszystko od nowa muszę ustawić proszę o pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale każdy restart i już nic się nie uruchamia jak wskazuje start z pendrive nie działa wchodzi do Windowsa.

Zmień w ustawieniach Bios kolejność nośników startowych. USB przed HDD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pierwszy kawałek odsłuchana... tzn. sprawdziłem tylko, że muzyka z głośników się wydobywa. Mój błąd - wpisywałem na adresie adres 192.168.128.1 a nie łączyłem się z Hotspotem. Instalacja i pierwsze uruchomienie Daphile okazało się być banalne!

 

Pora na pytanie. Dlaczego Daphile nie widzi mojego dysku twardego? Wszedłem w settings, storage, wybrałem partycję D:, na której mam muzykę, zaznaczyłem ją jako "inne" (czy jakoś tak), zapisałem zmiany... Po ponownym uruchomieniu w Music Folders jest tylko pendrive i Ramdisk. Dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki, pierwszy kawałek odsłuchana... tzn. sprawdziłem tylko, że muzyka z głośników się wydobywa. Mój błąd - wpisywałem na adresie adres 192.168.128.1 a nie łączyłem się z Hotspotem. Instalacja i pierwsze uruchomienie Daphile okazało się być banalne!

 

Pora na pytanie. Dlaczego Daphile nie widzi mojego dysku twardego? Wszedłem w settings, storage, wybrałem partycję D:, na której mam muzykę, zaznaczyłem ją jako "inne" (czy jakoś tak), zapisałem zmiany... Po ponownym uruchomieniu w Music Folders jest tylko pendrive i Ramdisk. Dlaczego?

Bo masz pewnie Dalików is runing in read only mode

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłeś ptaszkiem R/W ?

Nieco się boję po podobno Linux gryzie się z NTFS. Bać się czy nie?

 

Kilka pytań bo nadal format dysku wisi w powietrzu. Jeżeli chciałbym zainstalować Daphile na jednym dysku razem z Windows to:

1. Najpierw zainstalować Windows czy Daphile?

2. Jakiej wielkości partycję zostawić dla Daphile zakładając, że będzie tam sam system a pliki na partycji Windows?

3. Czy przed instalowanie Daphile formatować partycję, i w jakim systemie plików (FAT32 czy NTFS)?

4. Czy Daphile gryzie się z NTFS?

5. Jakie są minimalne wymagania dla kompa do sprawnego działania Daphile z graficznym UI (czy jakoś tak).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco się boję po podobno Linux gryzie się z NTFS. Bać się czy nie?

 

Kilka pytań bo nadal format dysku wisi w powietrzu. Jeżeli chciałbym zainstalować Daphile na jednym dysku razem z Windows to:

1. Najpierw zainstalować Windows czy Daphile?

2. Jakiej wielkości partycję zostawić dla Daphile zakładając, że będzie tam sam system a pliki na partycji Windows?

3. Czy przed instalowanie Daphile formatować partycję, i w jakim systemie plików (FAT32 czy NTFS)?

4. Czy Daphile gryzie się z NTFS?

5. Jakie są minimalne wymagania dla kompa do sprawnego działania Daphile z graficznym UI (czy jakoś tak).

W linuksie obsługa NTFS jest co do zasady ograniczona tylko do odczytu. Sa metody aby to obejść różnymi protezami ale jeśli możesz to nie używaj NTFS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco się boję po podobno Linux gryzie się z NTFS. Bać się czy nie?

Bzdura. Linux ma natywnie wbudowaną obsługę NTFS, a zapis możliwy jest, gdy ma się w systemie paczkę NTFS-3G. Znane jedynie jest to, że dzialanie na NTFS'ach może powodować spadek responsywności systemu, ponieważ natywny sterownik dla linuxa działa wolniej niż ten Windowsowy. Jest jego płatna wersja...ale tej nie znam.

 

Sam używam NTFS-3G by Windows widział niektóre rzeczy, ale natywnie mam ext4.

 

Ps - reszta pytań w dokumentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez paczki NTFS-3G będzie możliwy tylko odczyt a tym samym Daphile nie da rady narobić bigosu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz do Daphile zewnętrzny dysk na USB sformatowany w NTFS to nie ma żadnych problemów. Więc nie powinno i być z dyskiem wewnętrznym ...

 

Nie jest tak prosto zainstalować Windows i Daphile na jednym dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Linux ma natywnie wbudowaną obsługę NTFS, a zapis możliwy jest, gdy ma się w systemie paczkę NTFS-3G. Znane jedynie jest to, że dzialanie na NTFS'ach może powodować spadek responsywności systemu, ponieważ natywny sterownik dla linuxa działa wolniej niż ten Windowsowy. Jest jego płatna wersja...ale tej nie znam.

 

Sam używam NTFS-3G by Windows widział niektóre rzeczy, ale natywnie mam ext4.

Napisałem "co do zasady". NTFS-3G to fuse czyli słaba wydajność. System plików nie obsługuje w tym przypadku jądro tylko userland.

Trochę za mało na bzdurę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pora na pierwsze wrażenia. O jakości dźwięku pisać nie będę bo słoń nadepnął mi na ucho a DAC podpięty starym kablem od drukarki.

1. Instalacja Daphile... jaka instalacja? Zrzucasz ISO na pendrive i gotowe. Kontaktu z Linuxem de facto nie zauważyłem a tego się najbardziej obawiałem.

2. Szybkość działania (na Windowsie już czasem Foobara włączę, a jeszcze słychać fanfary obwieszczające uruchamianie Windows).

3. Mnogość opcji (nie znam się na tym, ale dla kogo ktoś się zna to na pewno plus).

4. Dostępność opcji (nie trzeba latać po całym Windowsie żeby ustawić co się chce a później i tak Windows Media Player ustawi po swojemu).

5. Przyjemny UL zamienia Laptopa w odtwarzacz plików muzycznych.

6. Niedostępność opcji przez UL (trzeba połączyć się przez tablet lub inny komputer).

 

Oceniać nie będę bo za mały jestem, ale biorąc pod uwagę bezproblemowość to do przetestowania polecam gorąco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.