Skocz do zawartości
IGNORED

Rozważania o masteringu.


Stasiop

Rekomendowane odpowiedzi

Napotkalem na 'piekny' chwyt marketingowy JVC w systemie K2. ;) Firma JVC chwali sie dodaniem wyzszych dzestotliwosci powyzej czestotliwosci 20kHz, chociaz wiemy ze w przypadku plyty CD standart jest 44.1kHz z czego pasmo przenoszenia wynosi 22.05kHz i po tej czestotliwosci dalsze pasmo poprostu nie jest juz zapisywane. Ale firma JVC w swoim K2 znalazla sprytny sposob zapisu wyzszych czestotliwosci powyzej 20 kHz :D

Jak???? Przeciez to jest niewykonalne i jest fizyczna BZDURA do nieskonczonej potegi. Nie mozna zapisac wyzszych czestotliwosci przy nizszym probkowaniu, bo to jest tak jakby mierzyc wielkosci milimetrowe, jakims metrowym kawalkiem czegos. Ale widac geniusz JVC przewyzsza moj i jednak da sie zmierzyc milimetry, Miarką METROWĄ ;D

 

Pozdrawiam wielbicieli K2 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast tego co oferuja w sprytnym marketingu, dopala Wam material muzyczny lampka, lub wrzuca na jakis edytor komputerowy, nasyca gore i juz ladnie bzyczy po japonsku. Zmniejsza czestotliwosci ktore dudnia oraz wzmonia i doharmonizuja dol, oraz wydadza oczywiscie 1000 kopii bo przeciez to OKAZJA! Biegnijcie do sklepow! :D

 

W nastepnym cyklu moich wypowiedzi bedzie porownawcza analiza komputerowa spektrum jedynej i prawdziwej cyfrowej kopii Brothers in Arms oraz efekty po masteringu XRCD. Czuje ze dostaniemy ciekawe odpowiedzi na pewne pytania...;) Tzn. czego nie powie Wam nigdy JVC...

 

I jeszcze jedno na koniec, wcale nie uwazam ze te plyty zle graja, bo wiele gra bardzo dobrze, chodzi mi bardziej o to aby miec, w przypadku XRCD jak i K2 zdrowy rozsadek przy zakupie. I nie uwazac ze ta technologia to szczyt szczytow technik nagraniowych i masteringowych - bo tak z pewnoscia NIE JEST!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Napotkalem na 'piekny' chwyt marketingowy JVC w systemie K2. ;) Firma JVC chwali sie dodaniem wyzszych dzestotliwosci powyzej czestotliwosci 20kHz, chociaz wiemy ze w przypadku plyty CD standart jest 44.1kHz z czego pasmo przenoszenia wynosi 22.05kHz i po tej czestotliwosci dalsze pasmo poprostu nie jest juz zapisywane. Ale firma JVC w swoim K2 znalazla sprytny sposob zapisu wyzszych czestotliwosci powyzej 20 kHz :D

Jak???? Przeciez to jest niewykonalne i jest fizyczna BZDURA do nieskonczonej potegi. Nie mozna zapisac wyzszych czestotliwosci przy nizszym probkowaniu, bo to jest tak jakby mierzyc wielkosci milimetrowe, jakims metrowym kawalkiem czegos. Ale widac geniusz JVC przewyzsza moj i jednak da sie zmierzyc milimetry, Miarką METROWĄ ;D

 

Pozdrawiam wielbicieli K2 ;)

Staszku,

Jak można połączyć wysokotonówkę Focala ze Scanem....???

Przecież to gra w zupełnie innej czasoprzestrzeni....

I to nie jest wkręt..

Szybki głośnik wysokotonowy łączyć ze ScanSpeakem...

Może stąd biorą się Twoje odmienne "wrażenia"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można połączyć wysokotonówkę Focala ze Scanem....???

Idealne zestawienie to jest Scan weglowy, twarda gora, twardy dol. Taka sama konfiguracja byla w ktorychs Wilsonach z tego co pamietam. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nastepnym cyklu moich wypowiedzi

 

Załóż swój blog i tam pisz o tym co Cię boli,bo tutaj uprawiasz już uporczywy trolling,nie napisałeś w tym wątku nic związanego z tematem.

 

dopala Wam material muzyczny lampka

 

 

Prosiłem Cię o potwierdzenie tej tezy,podaj jakiś link potwierdzający,że w procesie K2HD biorą udział lampy,

inaczej [atak osobisty]

 

geniusz JVC przewyzsza moj

 

Przynajmniej jedna firma tego dokonała,

bo do tej pory panowie z DCSa i wielu innych nie miało na to szansy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem Cię o potwierdzenie tej tezy,podaj jakiś link potwierdzający,że w procesie K2HD biorą udział lampy,

inaczej zacznę nazywać Cię zwykłym kłamcą i mitomanem.

Dobrze przyjmijmy ze nie dopalaja lampka, wiec czym?;) Pozostaje druga mozliwosc z punktu widzenia High-Endu duzo mniej kolorowa...dopalaja w takim razie programem, wolisz? No chyba ze uwazasz ze XRCD K2 itd...nie sa wogole dopalane niczym, wtedy musisz poczekac na analize, jestem pewny ze doapalaja czyms i to bede w stanie latwo juz udowodnic. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno na koniec, wcale nie uwazam ze te plyty zle graja, bo wiele gra bardzo dobrze, chodzi mi bardziej o to aby miec, w przypadku XRCD jak i K2 zdrowy rozsadek przy zakupie. I nie uwazac ze ta technologia to szczyt szczytow technik nagraniowych i masteringowych - bo tak z pewnoscia NIE JEST!

 

Jak widać, to nie był koniec i jak na razie tego końca nie widać. Jaki cel przyświeca pasjonatowi audio i muzyki, żeby tak marnej jakości posty wypisywać to zabijcie mnie, ale nie wiem... i nawet nie chcę wiedzieć. Kup sobie userze Stasiop jakiś sprzęt, na początek kilka płyt, po czym zacznij cieszyć się muzyką i dżwiękiem. Zostaw w spokoju techniki nagraniowe i masteringowe, o których pewnie nie masz zielonego pojęcia. To jest świat profesjonalny, a ty nie jesteś ani profesjonalistą, ani zawodowcem, ani jak na razie autorytetem w żadnej kwestii - jesteś userem amatorskiego forum o tematyce audio-muzycznej i to wszystko. Jak chcesz się popisać wiedzą zawodową, wskocz na forum inżynierów nagrań - tam się pisze językiem profesjonalnym, więc będziesz miał okazję wykazania się swoim potencjałem w sposób co najmniej adekwatny do swoich możliwości... Dobrym pomysłem będzie też, jak sobie wykupisz bilet na jakąś sesję nagraniową w studio i zobaczysz na własne oczy co gra, a co buczy. Wtedy będziesz mógł dopiero brylować i w oczach userów amatorskiego forum twoja siła stanie się jeszcze potężniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopalają czy nie, to nie jest istotą K2HD. K2HD to określenie, którym inżynierowie JVC określają swój standard (algorytmy/przetworniki etc.) ewentualnej konwersji AD, obróbki a następnie konwersji do 16/44.1. To co dostaną jako źródło nie jest częścią tego procesu. Z materiałów widać, że źródłem mogą być także materiały w postaci cyfrowej. Zresztą liczy się subiektywny efekt końcowy a ten jest całkiem dobry. Poza tym lampa w studiu to nie jest zła rzecz (ani tranzystory, ani opampy), złem może być kiepski inżynier dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam analize jednego utworu z plyty Dire Straits - Brothers in Arms, Money For nothing.

Dwa sample - jeden z oryginalu z ktorego robiona jest wersja XRCD a drugi sam Czempion i zloty Graal High-Endowcow XRCD.;)

Na wykresach wyraznie widac ze plyta ta jest MOCNO dopalona dynamicznie jak i harmonicznie, prawde mowiac zdziwilem sie ze az tyle. I teraz jak czytac analize - pozioma os, to os czasu, pionowa os, to os czestotliwosci, nim wyzszy slupek tym wyzsza czestotliwosc, kolory nim bardziej wpadajace w czerwien, tym maja wieksza dynamike, zielone obszary to obszary umiarkowanej dynamiki.

Prosze zwrocic uwage na sam dol, tam dosladzany jest odpustowym lukrem bas, czerwone pola, wysokich tez wiecej srodka mniej...niech kazdy sam przeanalizuje. warto te zwrocic uwage na wykres granatowy gorny, widac ze dynamika jest potezna Godzilla XRCD atakuje!!!!

Jak przelaczycie szybko obie grafiki to jedna jest ciemniejsza ( to ORYGINAL ) a druga jasniejsza ( Dopalone i doslodzone XRCD)

Tak wlasnie sa robione plyty XRCD oraz K2 ;)

Jakos nie ma w materialach informacyjnych JVC o tym ze firma stosuje takie zabiegi? Dziwne NIE???;)

A czym to jest dopalane ciezko powiedziec, ale wyglada to na prace programu.

 

Pozdrawiam specjalnie fanatycznych milosnikow K2 i XRCD ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31719-0-33202800-1421158373_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napotkalem na 'piekny' chwyt marketingowy JVC w systemie K2. ;) Firma JVC chwali sie dodaniem wyzszych dzestotliwosci powyzej czestotliwosci 20kHz, chociaz wiemy ze w przypadku plyty CD standart jest 44.1kHz z czego pasmo przenoszenia wynosi 22.05kHz i po tej czestotliwosci dalsze pasmo poprostu nie jest juz zapisywane. Ale firma JVC w swoim K2 znalazla sprytny sposob zapisu wyzszych czestotliwosci powyzej 20 kHz :D

Jak???? Przeciez to jest niewykonalne i jest fizyczna BZDURA do nieskonczonej potegi. Nie mozna zapisac wyzszych czestotliwosci przy nizszym probkowaniu, bo to jest tak jakby mierzyc wielkosci milimetrowe, jakims metrowym kawalkiem czegos. Ale widac geniusz JVC przewyzsza moj i jednak da sie zmierzyc milimetry, Miarką METROWĄ ;D

 

Pozdrawiam wielbicieli K2 ;)

Czytaj ze zrozumieniem. To dotyczy cyfrowego remasteringu a nie danych na płycie CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. To dotyczy cyfrowego remasteringu a nie danych na płycie CD.

To nic nie zmienia, MYSL, nie mozna zapisac wyzszych czestotliwosci i konczy sie tutaj dyskusja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka Brothers and Arms (japońskie wydanie) z serii xrcd2 brzmi bardzo dobrze i fajnie się tego słucha (w moim przypadku słuchało, bo nie słucham już takiej muzyki). Jakość jest naprawdę bardzo dobra i może się spodobać, chociaż pierwsze wydanie na cd brzmi też całkiem nieżle - jednak gdybym miał wybierać na nowo, to na bank wybrałbym xrcd. Wszystkie spiskowe teorie usera Stasiopa są w sumie gówno warte, bo pomimo, że user ten za wszelką cenę chce zdyskredytować świetne edycje xrcd i k2hd, to przecież każdy ma swoje uszy i słyszy co jak brzmi i wybiera co mu najbardziej odpowiada. Myślę, że tępawy upór i przedstawianie kolejnych wykresów Stasiopa na nic się nie zda, bo kto będzie chciał, to sobie sam sprawdzi co w trawie piszczy i wybierze dla siebie najodopowiedniejszą opcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparty to jestes ty MarkN. To juz jest wykazane i udowodnione ze ta plyta jest sztucznie dopalana, ale skoro taki fachura mowi ze matematyczne dowody jak i logiczne myslenie sa jak to nazwales gowno warte to ja ci powiem krotko panie kolego NIE MYSLI PAN!

No bo jak mozna z oryginalu ktory byl cyfrowy i jest wydany na plytach zrobic cos lepszego? Nie mozna zrobic NIC lepszego mozna zrobic tylko material ktory lepiej sie slucha bo ma dopalone pasma, ale sumarycznie to juz nie jest nagranie tylko twor komputera czy tez lamp. High-End podaza za natura tak mi sie przynajmniej zdaje a nie za tym co subiektywnien lepsze. A plyta ta, jest odejsciem od natury, tak samo prawdopodobnie jest z wszystkimi tytluami CD w JVC. Wiec radzilbym wlaczyc myslenie i przyjac mocne argumenty.

To ze na twoim sprzecie te plyty lepiej graja nie oznacza to ze sa lepsze, sa lepsze dla ciebie. Dla mnie nie wszystkie wydanie JVC sa super i jestem w stosunko do tego krytyczny, krytyczny bo nie tylko kieruje sie uchem ale i wlasnym rozumem! Ale tez kiedys przezywalem kiedys wielkie WOW jak dorwalem plyty JVC teraz jesrtem ostrozny i o to tu chodzi.

 

Kiedys wyjdzie to ze te plyty nie sa takie super-duper u mnie juz wyszlo. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Uparty to jestes ty MarkN. To juz jest wykazane i udowodnione ze ta plyta jest sztucznie dopalana, ale skoro taki fachura mowi ze matematyczne dowody jak i logiczne myslenie sa jak to nazwales gowno warte to ja ci powiem krotko panie kolego NIE MYSLI PAN!

Stasiop,

 

MarkN jest dla mnie muzycznym autorytetem...

Stasiop możesz merytorycznie odpowiedzieć na moje pytania...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarkN jest dla mnie muzycznym autorytetem...

Ale ja nie przecze ze jest w sprawach Muzyki bardzo dobry, ale w sprawach techniki to no coz...;) a Audio i high-end, to jednak technika.

Reszte odpowiem na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> user Stasiop

 

Masz tę płytę? Czy tylko na podstawie wykresów wszystko analizujesz? Każdy sprzęt odtwarza zapisaną muzykę inaczej i ty o tym nie możesz wiedzieć, jak brzmi np. BiA w wielu systemach. Nawet jak jest 'sztucznie' to co z tego jak fajnie brzmi? Przecież nie wiesz jak brzmi master? Poza tym twoje wywody na temat dżwięku i muzyki nie są dla mnie nawet w minimalnym stopniu autorytatywne - ot, zwykły słuchacz, który coś sobie uroił i myśli, że ma coś do powiedzenia. Daj pan spokój - jesteś pan niekompetentny!

Termin 'sztucznie' albo 'naturalnie' w procesie produkcji muzyki jest co najmniej kuriozalny! Wszystko jest sztuczne podczas takiej produkcji! Naturalnie, nawet jak jest słabo jakościowo, to tylko live! Przemyśl to userze StasioP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiscie mam oba wydania.

Master byl robiony cyfrowy mozna w necie o tym poczytac byl robiony na 48khz/16 bitow. To ze plyty sa wydawanie na 44.1khz to barwowo wlasciwie nic nie zmienia mozna traktowac z bardzo bardzo dokladnym przyblizeniem ze na pierwszych plytach jest poprostu master. To zas co robi z niego XRCD jest bardzo bardzo odlegle od oryginalu, na dobrych sprzetach to slychac, bo z natura nikt nie wygral i nie wygra zaden nawet najlepszy komputer czy tez lampa.

Oczywiscie ze wiem jak brzmi master - jest on na kazdej plycie oprocz XRCD, byl kiedys o tym artykul, to co na CD to jest master przesamplowany do 44.1 czyli praktycznie TO SAMO!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy walczą jak lwy o dobrą opinię o wydaniach K2HD, czy XRCD. ;-)

Ja też kiedyś uważałem te remastery za najlepsze. Jednak po kilku latach przesłuchań i porównań

wróciłem do wersji nieremasterowanych.

Mam na myśli wersje AAD, które od początku były dobrze zrealizowane. Takie płyty poddane remasterowi K2HD nie brzmią lepiej,

tylko są umiejętnie "podkręcone". Nie przeczę - taki efekt może się podobać, bo jest wrażenie lepszego dźwięku.

Ale po dokładnej analizie odsłuchowej stwierdziłem, że to tylko ułuda.

Niezaprzeczalnie ten sposób poprawienia brzmienia sprawdza się w przypadku płyt AAD gorzej nagranych. Tu jest pole do popisu dla K2HD, czy dla XRCD. Tylko dlaczego Japońce nie skupią się na poprawie płyt słabo nagranych? Po co na siłę starają się "polepszyć" też płyty nagrane bardzo dobrze? Efekt w tym przypadku jest taki, że słychać praktycznie we wszystkich zakresach niepotrzebne podbicie.

To efekciarstwo jest może i przyjemne dla naszego zmysłu słuchu, ale dobry zestaw i przede wszystkim wrażliwe ucho nie potrzebuje takich zabiegów.

Bardziej mnie cieszy naturalne, nie podbite, ale równie detaliczne i selektywne brzmienie.

Oczywiście niektóre płyty K2HD, czy nawet SHM uważam za bardzo dobrze zrealizowane (lepiej niż wersje nieremasterowane),

ale nie jest to moim zdaniem regułą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym polegała owa dokładna analiza odsłuchowa ?

 

Nie potrafisz wyciągnąć dla siebie wniosków jeśli chodzi o brzmienie przesłuchanej płyty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2, XRCD mozna porownac do pokolorowanego sztucznie filmu czarno-bialego. Oczywiscie sa tacy co lubia takie odpustowe kolorki i trudno tym ludziom miec za zle, ze maja taki gust, o gustach ponoc sie nie duskutuje, ja wole film naturalny.

Dodatkowo wszyscy uzytkownicy CD-playerow maja pewien problem z tymi plytami poniewaz czytniki CD sa bardzo wrazliwe na czystosc wyciecia pitow i landow na plycie CD oraz na dokladne odstepy odleglosciowe co przeklada sie na jitter. Tutaj technologia XRCD K2 i tym podobne ma swoje wielkie zalety bo to akuratnie bedzie bardzo slychac i jest to niepodwazalne. Tego problemu tzn roznic w tloczeniach nie bedzie slychac na zrodlach plikowych.

No ale jakis czas temu Japonczycy chyba przejzeli troche na oczy odnosnie XRCD i K2 ze jest to troche przegiecie barwowe i dynamiczne na tych plytach i zaczynaja wydawac plyty ktore jako material biora popularne mastery cd, tylko poprawiaja samo tloczenie na wzor K2 i XRCd chodzi mi o SHM-Cd oraz Bluespec, mysle ze te plyty sa lepsze dla kolekcjonerow a na pewno WIERNE! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego userzy wypisują takie głupstwa to nie mam pojęcia. Wielu pisze, że ma to, że ma tamto, że owszem, kilka rzeczy z xrcd i k2hd brzmi dobrze, ale większośc do dupy... itd, itp. Póżniej okazuje się, że słuchał jeden z drugim pięciu płyt, porównał z kwikiem ze swojego komputera i doszedł do wniosku, że xrcd i k2hd to kupa. Mam ponad dwieście płyt z xrcd, xrcd2, xrcd24 i cztery z k2hd i nawet przez moment by mi nie przyszło do głowy, żeby w taki sposób wyrażać opinię o tych świetnych płytach. Przecież większość z dyskutantów nawet nie wie jakie tytuły się ukazały w tej technice, nie wspominając w ogóle, że nigdy nie słyszeli pewnie 20% realizacji tych płyt. Ale w sumie od czego jest forum - pofantazjować i szerzyć idiotyzmy można zawsze - klawiatura i ekran komputera przyjmie wszystko.

 

Tak oczywiscie mam oba wydania.

 

Korzystając z okazji, że inżynier Stasiop jest na forum i w tym wątku, zapytam: jaki masz numer seryjny wydania Dire Straits Brothers in Arms xrcd - dla ułatwienia podam, że to te różowe numerki pod kodem paskowym z tyłu okładki. Nie, żebym nie wierzył, ale zawsze warto zweryfikować prawdomówność, przynajmniej w przypadku tego offtopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że inżynier Stasiop

Nie jestem inzynierem, mam tylko tytul mgr ;)

A co to ci powie? Nie rozsmieszaj mnie dodatkowo, przeciez argumenty sa nie do podwazenia.

Co ze niby ta analiza widmowa plikow zostala zrobiona sfalszowana?

MarkN przyznaj ze nie masz argumentow i przegrales spor. Co tu wiecej dyskutowac.Koniec wykazalem co mialem i koniec ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafisz wyciągnąć dla siebie wniosków jeśli chodzi o brzmienie przesłuchanej płyty?

 

Pytam tylko, czy to były jakieś wnikliwe wielokrotne odsłuchy, czy może jakiś program pokazujący widmo czy może jeszcze coś innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tylko, czy to były jakieś wnikliwe wielokrotne odsłuchy, czy może jakiś program pokazujący widmo czy może jeszcze coś innego?

 

Żaden program widmo. Brzydzę się. ;-)

Słuch i tylko słuch jest najlepszym doradcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK jak tam wam bardzo zalezy na tym numerku to wlasciwie moge podac, ale pytanie jest jedno czy jest sens i MarkN przyjmnie argumenty i przyzna mi racje? Jesli tak podam numer, cos za cos. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu pisze, że ma to, że ma tamto, że owszem, kilka rzeczy z xrcd i k2hd brzmi dobrze, ale większośc do dupy... itd, itp. Póżniej okazuje się, że słuchał jeden z drugim pięciu płyt, porównał z kwikiem ze swojego komputera i doszedł do wniosku, że xrcd i k2hd to kupa

 

Przesłuchałem kilkadziesiąt takich płyt. Jedne to były oryginały, a inne ściągnięte z netu (nie boję się o tym pisać, bo to żadne przestępstwo, jak niektórzy twierdzą). Dlatego napisałem swoje zdanie o tych remasterach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.