Skocz do zawartości
IGNORED

Upadek systemu finansowego. Co nam zgotuja rządy.


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Stanisław Michalkiewicz i jego pogląd na temat PRZYMUSU ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak idziesz coś zjeść do knajpy to też masz dwa cenniki, żeby głodni też mogli się najeść?

Ale kto zabroni restauratorowi miec takie widzimisie wolny rynek to wolny rynek - jak bedzie mial ochote to po kosztach odda (a w ramach socjalizmu I tak bedzie musial zaplacic podatki jakby po kosmos-cenie sprzedal) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat temu bylem na wakacjach w okolicy Koszyc na Slowacji. Na polu namiotowym byly dwa cenniki, jeden dla miejscowych i drugi, dwa razy wyzszy dla turystow z zagranicy. Polak z plecakiem, ktory przyjechal pociagiem zaliczal sie juz do tej drugiej grupy. Za to piwo bylo bardzo tanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Dlaczego taki podatnik jak ja mam dopłacać do kredytów frankowców?Ponieśli ryzyko finansowe i tyle. <br />

 

Dokładnie nic nie musisz dopłacać .

 

Udawanie że nie stać Cię na kredyt złotowy ( mimo że ten jest bezpieczniejszy bo w rodzimej walucie ) a stać Cię na frankowy i to w dodatku nawet na o wiele większe kwoty ( inaczej liczona zdolność ) to czysta spekulacja i wpędzanie ludzi nie w kredyt a w granie na ruletce .

 

Idę do Banku i Bank mi mówi NIE STAĆ CIĘ NA KREDYT W TWOJEJ WALUCIE NA 200 000 zł ale STAĆ CIĘ NA KREDYT WE FRANKACH NA 280 000 zł :) to są jaja i spekulacje a nie kredyty .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł z 2008 roku :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę duże ciśnienie odnośnie różnych zapomog biednym a więc odnoszę wrażenie że według tych nowoczesnych to dlatego mamy dlugi i biedę i niskie wynagrodzenia i wyzysk itd itp.

 

Nie do końca sie z tym zgadzam ale jak dla mnie mogą w ho...e zlikwidować caly social ale pod warunkiem że zlikwiduja moje obciążenia które daje na ten social. A ja praktycznie nie korzystam i nie korzystałem w ogóle z socialu a oddałem na to sporo kasy. Mnie sie nie kalkuluje.

Ale z drugiej strony albo likwidacja i wspolpraca z bankami i social albo kreowanie kasy orzez oanstwo na inwestycje i brak socialu. Jedno z drugim jest nie do pogodzenia. W obecnych systemie moze oowstac tylko cala armia darmozjadow w przeciwnym wypadku sie rozrypie bo ludzi uczciwie oracujacych tworzących odprowadzajacych wszystkie skladki i olacacych oodatki do których ja sie zaliczam jest moze 20% a przy takiej ilości pozytecznych ludzi system nie przetrwa bo zmniejszy sie konsumpcja kilka krotnie trzeba będzie reszte zakładów zamknac i oozstwic kilka a następujące odpadnie z tych 20% znów połowa i reszta rozwali to co zostało i powrocimy do średniowiecza.

 

 

 

To ci hamerykańscy bankierzy nie są aż tacy krwiożerczy, jak ich tutaj opisujecie? No, no, no.

 

 

Bo one tak kcom.

 

Szczerze. Hamerykance myślą tylko o sobie a więc robią byle im bylo dobrze.

Z punktu widzenia zwyklego Kowalskiego to maja tam dobrze w porównaniu z PL.

Co mnie wq..a w hamerykanach to że dla własnego dobra rizwalaja świat. Byle im bylo dobrze reszta sie nie liczy. Chodzi o decyzje i dzialania tych co moga decydować nie zwyklego hamerykanina.

U nas jest złe gdyż nie ma tej mentalności działania dla dobra zwyklego polaka. Chocby ten przykład z bankami tam tylkk zabierze rzecz kredytowana (rozsadne rozwiązanie) a tu cie udupi (rozwiązanie antyobywatelskie) takie subtelne różnice ale jak pooraiwja zycie i rozwoj i możliwości? Nas cofaja nasze lrzepisy ich rozwijają ich przepisy a czasem wystarczy tylko korekta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent USA przemówił że ich działania odniosły skutek obywatele Rosji cierpią z powodu polityki swego wodza . To chore że prezydent innego kraju uważa za sukces pogrążanie obywateli innego kraju .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA zawsze odnosiły takie sukcesy. W 1981 także odnieśli taki sukces nad Polakami. A w 1989 jeszcze większy. Od tamtego czasy już nie cierpimy, bo nie musimy pracować.

 

Udawanie że nie stać Cię na kredyt złotowy ( mimo że ten jest bezpieczniejszy bo w rodzimej walucie ) a stać Cię na frankowy i to w dodatku nawet na o wiele większe kwoty ( inaczej liczona zdolność ) to czysta spekulacja i wpędzanie ludzi nie w kredyt a w granie na ruletce .

 

Idę do Banku i Bank mi mówi NIE STAĆ CIĘ NA KREDYT W TWOJEJ WALUCIE NA 200 000 zł ale STAĆ CIĘ NA KREDYT WE FRANKACH NA 280 000 zł :) to są jaja i spekulacje a nie kredyty .

 

 

Ale tak właśnie od 2000 roku mówili. W dodatku kredyt był tak zrobiony żeby nie opłacało się go przewalcować na złote, czyli żebyś się nie mógł obronić przez ryzykiem kursowym.

 

Kolejna propagandowa brednie że klienci zapłacą za przewalutowanie franków na złotówki ??? A niby dlaczego? Kiedy banki zarabiały pięć razy więcej na kredytach frankowych niż na złotowych to oddawały klientom w prezencie ??? Raczej o tym nie słyszałem.

 

Zapłacić powinni ci którzy od 1999 roku doprowadzili do czterokrotnego zmniejszenia konkurencji w sektorze bankowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

UE chce wpompować góóóóóóóórę kasy w obligacje krajów unijnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to co ich obchodzi czy chcemy dołożyć własną kasę do kolei, kopalni czy np mleczarni???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co ich obchodzi czy chcemy dołożyć własną kasę do kolei, kopalni czy np mleczarni

Państwa UE umówiły się w Lizbonie i gdzie indziej, że nie będą do tego dokładać, żeby nie psuć konkurencji, a zatem postępu i obniżki kosztów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent USA przemówił że ich działania odniosły skutek obywatele Rosji cierpią z powodu polityki swego wodza . To chore że prezydent innego kraju uważa za sukces pogrążanie obywateli innego kraju .

 

A kto niby ma cierpieć? Wódz?

Rząd zawsze się wyżywi, niestety. Oczywiście, jeżeli masz jakiś sensowny pomysł, żeby było inaczej to na pewno wszyscy chętnie posłuchają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE chce wpompować góóóóóóóórę kasy w obligacje krajów unijnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to co ich obchodzi czy chcemy dołożyć własną kasę do kolei, kopalni czy np mleczarni???????

Najbardziej oczekiwana decyzja

 

To była jedna z najbardziej oczekiwanych decyzji makroekonomicznych. EBC rozpocznie skup aktywów za nowe wprowadzone do obiegu pieniądze. Podobne niestandardowe działania, określane terminem luzowania ilościowego (ang. quantitative easing - QE), przetestował wcześniej na wielką skalę amerykański Fed i Bank Anglii. Uruchamiany właśnie program ma być przede wszystkim skutecznym narzędziem w walce z deflacją - w grudniu w strefie euro ceny dóbr i usług konsumpcyjnych spadły o 0,2 proc. w stosunku do danych z końca 2013 roku. To ma również wyrwać gospodarkę eurolandu ze stagnacji - rozwija się w anemicznym tempie 0,8 proc. rocznie, bezrobocie sięga 11,5 proc., a wśród młodych bije rekordy. W Grecji sięga 58 proc., w Hiszpanii 57 proc., we Włoszech 40 proc., a we Francji 24 proc.

 

Read more:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA zawsze odnosiły takie sukcesy. W 1981 także odnieśli taki sukces nad Polakami. A w 1989 jeszcze większy. Od tamtego czasy już nie cierpimy, bo nie musimy pracować.

Jak powiedzial Smolen w kabarecie Tey: "A ten Reagan to jest swinia - mial mnie karmic I jak ja teraz wygladam..." ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Frankowcy nie chcą pomocy czyli dopłacania do ich kredytów a jedynie respektowania prawa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

bzdura co mnie obchodzi czy bank pożyczył albo kupił franka na kredyt dla mnie??????????

to bardziej mądre pytanie: dlaczego bank udziela pożyczek skoro wystarczy że na 1,5% pożyczanego kapitału!!!!!!!!

Toż to zwykłe drukowanie wirtualnej kasy.

Niech KNF pilnuje żeby stopa % odpowiadała rzeczywistej czyli nawet była ujemna i wysokości spredu skoro przwalutowanie ma postać wirtualną i nie generuje żadnych kosztów. nikt moich franków nie przewozi i nie pluje w paluchy przy liczeniu.

 

A skoro KNF to mnie się przypomina Amber Gold , mianowicie wg mnie winę za utopioną przez ciułaczy kasę ponosi Polska jako właściciel KNF , ponieważ ta instytucja jest powołana do kontroli i wyłapywania niezgodności i łamaniu prawa w systemie bankowym,

czyli skoro kontrola to ich obowiązek, a skontrolowali żle lub wcale to powinni za to beknąć.

nie wiem ile jest "banków" w Polsce niech 1000 i jak widać jest to ilość nie do ogarnięcia...................., jakoś 100 000 sklepów jest do ogarnięcia czy nie sprzedaje alko bez koncesji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />bzdura co mnie obchodzi czy bank pożyczył albo kupił franka na kredyt dla mnie??????????<br />

 

To najistotniejsze pytanie bo odpowiedź na nie pokazuje że kredyty frankowe to tak naprawdę FIKCJA i zapis na papierze nikt nigdy franków nie pożyczał tylko złotówki a deweloper też dostawał złotówki zaś frank to jedynie słowo na papierze spekulacyjnym banku . Słowo które daje duże możliwości spekulacji i jest wirtualnym tworem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To najistotniejsze pytanie bo odpowiedź na nie pokazuje że kredyty frankowe to tak naprawdę FIKCJA i zapis na papierze nikt nigdy franków nie pożyczał tylko złotówki a deweloper też dostawał złotówki zaś frank to jedynie słowo na papierze spekulacyjnym banku . Słowo które daje duże możliwości spekulacji i jest wirtualnym tworem .

bank może generować 98,5% wirtualnych tworów(wszelkiej maści) - takie jest prawo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />A skoro KNF to mnie się przypomina Amber Gold<br />

 

Takich Amberów jest sporo co chwilę i są nawet przed nimi przestrogi na stronie KNF .

 

PRZESTROGI bo działają legalnie poza systemem i kontrolą KNF :) A kto tworzy prawo albo ociąga się z jego tworzeniem żeby ten syf wyplenić wiesz sam nasi parlamentarzyści .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz się okazuje, że Obama miał karmić Rosjan :)

Ale jakoś się za bardzo nie przejęli

Jakby mial ich poic I przestal to by sie przejeli... ;-) W sytuacjach w ktorych Amerykanie zrobiliby juz rewolucje I panike na rynku, Rosjanie dopiero nalewaja druga kolejke... Smieszy mnie przykladanie tej samej miary.... co do amerykanskiego spoleczenstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie nie pytam czy źle, tylko czy dobrze.

 

Chyba lepiej, niż pożyczać bandycie Putinowi.

Ale jeszcze lepiej byłoby wykupić od Francuzów Mistrale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oslabienie EUR powinno pomoc gospodarce opartej na produkcji i eksporcie.... czyli kilku producentom samochodow, winnicom i gorzelniom... ;) W zamian wzrosna (w EUR) ceny ropo-pochodnych, bo tam nadal obowiazuje USD. To zapewne pomoze gospodarce - biorac pod uwage oblozenie paliw podatkami. Zadufani w sobie eko-politycy obudzili sie z lapami w nocniku nie zauwazajac co stalo sie z europejska gospodarka i nie przeciwdzialajac temu. Mieli swietne pomysly na eko-podatki, dzieki czemu produkowno bardzo ekologicznie, bardzo drogo i bardzo krotko - bo wszyscy sie wyniesli tam gdzie taniej. Za to moze, potencjalnie planeta ociepli sie o 0.001 C wolniej na stulecie. Co do Mistrali - trzeba je bylo wyslac do Rosji, ale bez gwarancji. Znajac Francuska mysl techniczna bylyby rownie uzyteczne jak ich Foch, ktory ciagle strzela fochy nomen-omen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej, niż pożyczać bandycie Putinowi.

Ale jeszcze lepiej byłoby wykupić od Francuzów Mistrale.

Lepiej pozyczać od bandyty Obamy... z rób coś z tą nerwicą natręctw, bo ,masz duże trudności z trafianiem w temat wątku.

 

Takie oslabienie EUR powinno pomoc gospodarce opartej na produkcji i eksporcie.... czyli kilku producentom samochodow, winnicom i gorzelniom... ;) W zamian wzrosna (w EUR) ceny ropo-pochodnych, bo tam nadal obowiazuje USD. To zapewne pomoze gospodarce - biorac pod uwage oblozenie paliw podatkami.

 

Nie wiadomo jak zachowa się kurs USD za trzy miesiące i za rok bo o taką perspektywę chodzi. Poza tym cena ropy spadła obecnie realnie, więc może sobie trochę podrożeć w USD. Może zresztą o to właśnie chodziło żeby dać większe pole manewru EBC do dewaluacji Euro.

 

Jakby mial ich poic I przestal to by sie przejeli... ;-) W sytuacjach w ktorych Amerykanie zrobiliby juz rewolucje I panike na rynku, Rosjanie dopiero nalewaja druga kolejke... Smieszy mnie przykladanie tej samej miary.... co do amerykanskiego spoleczenstwa.

 

No przecież.

Próbowałem się wpisać w konwencję Smolenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs USD zachowa sie odwrotnie proporcjonalnie do ceny ropy.... pytanie brzmi co zrobi nowy władca Arabii Saudyjskiej i czy to co się teraz dzieje nie jest już polityką następcy zmarłego. Bedzie ropa po 150 USD to i dolar bedzie po 2.50 PLN. Pytanie czy to taka przyjacielska gra "we dwóch na jednego", czy może SA zagrywa sama na wykończenie innych dostawców. Jeśli to drugie to może potrwać nie miesiące a np 2 -3 lata; dopiero jak zacznie stawać wydobycie np na Północnym, Meksykańskiej ( jak w latach 90-tych) to cena podjedzie. Wtedy pierwsi zarobią Saudowie, ostatni ci którzy będą musieli rozruszać produkcję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankowicze wyszli na ulice :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Mechanizm oszustwa banków

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.