Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacje komputera do celów audio


Przemysław_51508

Rekomendowane odpowiedzi

Idę do sklepu bo kefir się kończy idą święta to zapas trzeba zrobić, system musi przecież grać na jakimś poziomie

 

A metodę z moczem wypróbowałeś? Po co przepłacać... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz o tym. Oderwani od sonaru podkreślają, że jak chce się o czymś mówić o trzeba to osobiście sprawdzić. Mocz zapodałeś do środka obudowy czy tylko z zewnątrz? A pora dnia gra rolę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />A metodę z moczem wypróbowałeś? Po co przepłacać... ;-) <br />
Gdybyś miał większe doświadczenie to byś nawet nie próbował wciskać kitu. Nabiał jest najlepszy ty zostań przy swoim moczu ja nie szukam dalej, swojego króliczka już mam. Z modyfikacją moczem spotkałem się pierwszy raz ale mnie nie przekonuje jak co s to napisz o swoich z nim doświadczeniach może ktoś skorzysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocz zapodałeś do środka obudowy czy tylko z zewnątrz? A pora dnia gra rolę?

 

Podsunąłem tylko Wam pomysł, który być może powinniście wypróbować.

Skoro kefir dobrze robi, to dlaczego nie coś innego?

Ja nie jestem zwolennikiem takich kretyńskich metod poprawiania dźwięku. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podsunąłem tylko Wam pomysł, który być może powinniście wypróbować.

Skoro kefir dobrze robi, to dlaczego nie coś innego?

Ja nie jestem zwolennikiem takich kretyńskich metod poprawiania dźwięku. ;-)

Mam do ciebie pytanie jako do znawcy kretynizmu. Ocen krytynizm worka z piaskiem w kształcie myszy i kabla usb za 1500 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa atak personalny na inną osobę?

Do której konkretnie wypowiedzi kolegi rambo54 się odnosisz bo ja nie zauważyłem aby nazwał Piopio durniem, idiotą czy użył innego wyzwiska. Twoje poglądy śmierdzą mi lewactwem skoro wytykanie komuś błedów a nawet naigrywanie się z cudzych poglądów ( nawet w ostrzejszej formie ) nazywasz atakiem personalnym.

Wersal to sobie zostaw na imieniny u cioci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodex ,dołączyleś do grupy wzajemnej adoracji: RAmbo,ayran,Przemysław.Powiem krótko, Żenada!!!!!

 

Właśnie zostałeś wpisany na listę Ortodoksyjnych Tępicieli Poczucia Humoru.

Powiem krótko - KRÓTKO !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaawansowane modyfikacje PC:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupię sobie kolumny, wzmacniacz i dac za 200.000 zł to wtedy kupię sobie komputer z tego linka za 24.000 zł z tego linka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 24 tys. to mogę sobie kupić tzw. zestaw hakera czyli ścianę z monitów lcd, ew. zbudować w piwnicy serwerownię z klimatyzacją i jeszcze mi na serwer wystarczy. To był merytoryczny argument.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty się Pio natrząsasz i wyśmiewasz z funduszy na sprzęt innych forumowiczów, to jest OK

A jak ktoś wyśmiewa pceta do audio za 25 000zł to jest żałość :)))))

 

 

Żelazna logika ! ;)

Nie ma co ;)

 

PS:

Szkoda że już nie można już stawiać kolejek, dostałbyś ode mnie kolejkę prawdziwego irańskiego i-ranu Pio ;)

 

Za 24 tys. to mogę sobie kupić tzw. zestaw hakera czyli ścianę z monitów lcd, ew. zbudować w piwnicy serwerownię z klimatyzacją i jeszcze mi na serwer wystarczy. To był merytoryczny argument.

Na kable LAN i USB sygnowane testami Pacuły Ci już nie starczy, to też jest "argument" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę zabrakło rzeczowych argumentów i pozostało tylko wyśmiewanie ...

Żałosne.

 

Zobacz sam co proponuje ta firemka - podmiana 1TB na 2TB kosztuje u nich 1000 $

 

Samo to niech świadczy o tym, w jaki target uderzają - zamożnych, technicznych debili, nazywajmy to po imieniu.

Zakładając, że i ten 1TB wycenili podobnie, choć myślę, że jako podstawa to dali mu wartość 1 500 $, więc już

możesz sobie wyrobić zdanie na dzień dobry. Za 2 500 $ możesz kupić 10 dysków 8TB, czyli de facto 40 x więcej.

Idąc dalej korzystając z takiego PRZELICZNIKA, to wszystko układa się w całość. 24 000 podzielić należy przez 40

i masz kwotę, którą możesz przeznaczyć na "konkurenta". Znajdziesz coś za 600 pln. ? Wielu popuka się w czoło !

Ale idę o zakład, że 95% populacji nie odróżni jakości tego transportu za 24 000 pln. od wykorzystanego w tej

roli WSPÓŁCZESNEGO SMARTFONA z soft-playerem ONKYO HD czytającym DXD i DSD - koszt 500-600 pln.

Proponowana konstrukcja to właśnie taki przepakowany terminal na Linuxie, z ceną oderwaną od rzeczywistości.

 

W tej zakładce ciężko będzie uzasadnić taki koszt - myślę, że to zdrowe, gdy waży się każdą wydaną złotówkę.

To jest hobby, które potrafi wpędzić w chorobę psychiczną - dobrze gdy ktoś czasami wyleje kubeł lodowatej wody.

 

 

Wesołych Świąt

 

BTW - trwają prace nad kefirową wersją zanurzeniową - to będzie przełomowy krok.

 

Mineral_Oil_Submerged_Computer_1.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że sygnał zegara lub inny cyfrowy sygnał, nie powinien być zbyt stromy. Im stromsze zbocza, tym potrzebne szersze pasmo przenoszenia aby je odwzorować. I wtedy jeśli gdziekolwiek w układzie pasmo jest ograniczone, to dochodzi do przesunięć fazowych przejścia przez zero. Czyli paradoksalnie zbyt dobry sygnał, taki o książkowym kształcie może być w rezultacie gorszy. To jest właśnie poruszone w cytowanym artykule.

Stromość zbocz determinuje szybkość ukadów bramkujących. Nie w tym problem.

Na dzień dzisiejszy zejście z szumem fazowym sporo poniżej -130dBc nie stanowi problemu, więc nie przeadzaj.

Zegar używany przez PP takich krzywizn i asymetrii fabrycznych zapewne nie ma, jak również nie jest to celowe odkrywcze działanie PP :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Zobacz sam co proponuje ta firemka - podmiana 1TB na 2TB kosztuje u nich 1000 $<br /><br />Samo to niech świadczy o tym, w jaki target uderzają - zamożnych, technicznych debili, nazywajmy to po imieniu.<br />Zakładając, że i ten 1TB wycenili podobnie, choć myślę, że jako podstawa to dali mu wartość 1 500 $, więc już<br />możesz sobie wyrobić zdanie na dzień dobry.   Za 2 500 $ możesz kupić 10 dysków 8TB, czyli de facto 40 x więcej.<br />Idąc dalej korzystając z takiego PRZELICZNIKA, to wszystko układa się w całość. 24 000 podzielić należy przez 40<br />i masz kwotę, którą możesz przeznaczyć na "konkurenta".  Znajdziesz coś za 600 pln. ? <br />

Dlatego powinna zawsze każdemu zapalać światełko ostrzegawcze gdy mamy ochotę na sprzęt "przeznaczony dla audiofilów" (głownie chodzi ty o sprzęt komputerowy) bo niebezpiecznie często zaczyna być to jednoznaczne z "przeznaczone dla debilów". Praktycznie zawsze można dużo taniej i z tym samym efektem końcowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sam co proponuje ta firemka - podmiana 1TB na 2TB kosztuje u nich 1000 $

Bo to pewnie nie jest taki zwykły dysk tylko audiofilski tak jak np. audiofilska pamięć SD jaką firma Sony jakiś czas temu wypuściła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a przeczytałeś artykuł, do którego podałem link? To może napisz co konkretnie w nim Ci się nie podoba z analizy od strony elektronicznej, która została tam przedstawiona. Bo jak na razie, to nie masz żadnych argumentów.

Nie czytalem. Zakladam, ze analiza od strony technicznej jest poprawna.

 

Tylko po co przeplecac, skoro roznicy nie slychac... to znaczy ja jej nie slysze. Choc gdybym wydal 20.000 pln na komputer do audio to musze przyznac ze dotad bym sluchal, az bym uslyszal. Nawet, jezeli jej nie ma.

 

A moze roznica jest, ale tak mala, ze niedostrzegalna i nieistotna podczas sluchania muzyki dla przyjemnosci a nie dla trzepania sie nad jakoscia posiadanego sprzetu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze roznica jest, ale tak mala, ze niedostrzegalna i nieistotna podczas sluchania muzyki dla przyjemnosci a nie dla trzepania sie nad jakoscia posiadanego sprzetu?

 

Nie wiem czy chodzisz do filharmonii, ale mnie nie jest wszystko jedno, w którym rzędzie siedzę. Niemniej jednak uzyskanie dobrego dźwięku jest w ogóle trudne, nawet jak ma sie na to pieniądze, a co dopiero jak się nie ma. Ja cały czas piszę, że te bardziej zaawansowane zabawy w pc-audio nie są ani proste ani tanie. Mają ekonomiczny sens dopiero na tle całego raczej droższego zestawu. Największy błąd nowicjuszy, to bagatelizowanie jakiegoś elementu tej skomplikowanej ukłądanki, wszystkie są ważne. Jak ktoś do tego podejdzie w praktyce, to już jego sprawa, zależy to od budżetu, gustu, rodzaju słuchanej muzyki, pomieszczenia, od wielu czynników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają ekonomiczny sens dopiero na tle całego raczej droższego zestawu.

Nie mają ekonomicznego ale przede wszystkim technicznego uzasadnienia cała ta zabawa w pc audio dla audiofili to żerowanie na znikomej wiedzy na temat wzajemnych zależności między elementami systemu i wyolbrzymianiu problemów które mają znikamy wpływ na efekt końcowy przy poprawnie zaprojektowanych i wykonanych urządzeniach (nie mówię tu o idealnych bo takich nie ma). Kolejna sprawa to rzekome słyszalne zmiany, których nikt nie chce udowodnić tak nawet tylko po to by utrzeć nosa wszystkim niedowiarkom. Pc audio o dłuższego czasu nie musi być wcale drogie. Bo niby dlaczego miało by być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikowanie PC Audio nie ma znaczenia gdy korzystamy z Asynchronicznego USB w konwenterze. Każdy PC jako transport USB nada się tak samo, czy to terminal za 100zł czy audio voodoo z linków wyżej za 26000zł. Dac za konwerterem USB dostanie to samo.

A jak nie mamy asychronicznego USB to modyfikację mogą sięgnąć góry, której szczyt i tak jest nie osiągalny i tak tworzą się teorie, jak ta wyżej kolegi DD6

 

PS: poczytajcie sobie, jak ludzie zindoktrynowani religią audio vodoo, zupełnie jak świadkowie Jehowa i ich guru, wprowadzają ludzi w pole, dla własnych korzyści finansowych..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi Przemysława i rambo54 to tylko opinie nie poparte żadnym testem. A właściwie swego rodzaju religia ;-)

Nie słyszeli a uwierzyli we własne przekonania. I dla tych przekonań dadzą się pokroić !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: poczytajcie sobie, jak ludzie zindoktrynowani religią audio vodoo, zupełnie jak świadkowie Jehowa i ich guru, wprowadzają ludzi w pole, dla własnych korzyści finansowych..

I dla zaspokojenia ego. To tacy goście co jak posmakują dobrej whisky z musztardówki ;) ale z zamkniętymi oczami to powiedzą "och, ach, ech". Jak zrobią to samo z otwartymi oczami to zaraz będzie "co za syf mi dałeś do wypicia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie dowiemy się jaki dysk twardy 1TB kosztuje 1.500$. I nie doświadczymy dobrego dźwięku :((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi Przemysława i rambo54 to tylko opinie nie poparte żadnym testem.

Myślę że komputera do odtwarzania muzyki używam nie krócej niż Ty z tą różnicą że ja jestem świadomość gdzie kończy się jego wpływ na brzmienie systemu. Może dojdziesz kiedyś do podobnego wniosku co ja i wielu innych trochę bardziej rozgarniętych userów.

A właściwie swego rodzaju religia ;-)

Brak wiary w cuda to nie religia ;)

Nie słyszeli a uwierzyli we własne przekonania.

Powiem więcej nie wieże że Ty usłyszałeś to o czym mówisz bo bez ABX to jest nie do udowodnienia i tylko totalny naiwniak może w to uwierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
i tylko totalny naiwniak może w to uwierzyć.

 

A tych naiwniaków jest jednak sporo ... zobacz na www.computeraudiophile.com. Nie tylko ja słyszę.

 

Jak ogłuchnę to przyznam Ci rację Przemysławie. Póki co odróżniam dobre brzmienie od przeciętnego. Nie słyszę wpływu wielu elementów toru audio ale akurat dobry transport odróżniam od przeciętnego.

Szkoda, że tylko gadasz a nie testujesz. Gdybym nie testował pewnych rozwiązań to myślałbym tak samo jak Ty. Twoje przekonania biorą się z braku doświadczenia. Może jeszcze zmądrzejesz jak dane Ci będzie posłuchać coś więcej niż zwykły PC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław, mam pomysł. I wszyscy wygrywają. Ja ci sprzedam jakiś dysk twardy za 4000 zł. Wybierz jakiś, ja go kupię, i tobie odsprzedam za 4000 zł. I ty sobie na ten dysk wgrasz pliki i jakość cię rozwali. Zostaniesz audiofilem i piopio będzie szczęśliwy. Ja też będę szczęśliwy 3.500 zł zawsze się przyda.

 

Możecie to potraktować jako przepis na to jak zostać pcaudiofilem. Nie jest skierowany tylko do Przemysława. Nie zapominajcie, że dysk musicie kupić ode MNIE. Jak kupicie od kogoś innego to już dobrze nie zagra. Powiem więcej: wtedy to będą pieniądze wyrzucone w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.