Skocz do zawartości
IGNORED

Modyfikacje komputera do celów audio


Przemysław_51508

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też się w duchu śmieję w drogich rozwiązań w PC Audio. Dlatego proponuję takie w rozsądnej cenie. Mniej niż połowa ceny Auralic Aries, który dla mnie jest optymalnym rozwiązaniem.

Wszystko powyżej ceny Auralic Aries to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się w duchu śmieję w drogich rozwiązań w PC Audio. Dlatego proponuję takie w rozsądnej cenie. Mniej niż połowa ceny Auralic Aries, który dla mnie jest optymalnym rozwiązaniem.

Wszystko powyżej ceny Auralic Aries to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Bez obrazy Piopio ale sam sposób wykonania modyfikacji w kartach PPA jest poniżej krytyki dlatego gdybym miał się bawić pc voodoo to wybrał bym kartę sotm. Cenowo podobnie jak PPA usb v3 a efekt ten sam czyli żaden.

 

Przemysław, mam pomysł. I wszyscy wygrywają. Ja ci sprzedam jakiś dysk twardy za 4000 zł. Wybierz jakiś, ja go kupię, i tobie odsprzedam za 4000 zł.

Gdybym wiedział wcześniej akurat dziś kupiłem taki zwykły ale obłożyłem mozzarellom dla wytłumienia drgań i zaczynam wygrzewać po miesiącu wygrzewania dam znać jaki SQ po modyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział wcześniej akurat dziś kupiłem taki zwykły ale obłożyłem mozzarellom dla wytłumienia drgań i zaczynam wygrzewać po miesiącu wygrzewania dam znać jaki SQ po modyfikacji.

To mi go sprzedaj za połowę ceny zakupu a ja ci go odsprzedam za 4000 zł. Efekt będzie niestety mnie spektakularny ale na pewno go usłyszysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi go sprzedaj za połowę ceny zakupu a ja ci go odsprzedam za 4000 zł. Efekt będzie niestety mnie spektakularny ale na pewno go usłyszysz.

Po mojej modyfikacji jeszcze nie wygrzany gra tak że aż się boje co będzie za parę dni. Odsprzedać mogę prototyp ale ze względu na unikatowość produktu (na skalę światową) cena też będzie odpowiednia. Szczegółów nie chcę zdradzać ze względu na konkurencję ale efekt jest naprawdę zaskakujący. Myślę że będzie to rewolucja na miarę tej która nastąpiła po przejściu z woskowego walca na płytę cd. Zapisy na wersję przedprodukcyjną przyjmuję na priv.

Jak wszystkie testy pójdą dobrze a wszystko na to wskazuje będę musiał mieć niebieski napis pod avatarem.

ps.

Dla wszystkich stałych bywalców AS będzie mała zniżka a dla wszystkich innych audifilskie zatyczki do nosa (po doświadczeniach z kefirem wiem że nabiał ma to do siebie że po paru dniach zaczyna zalatywać) ale prawdziwy audiofil nie boi się poświeceń, Najważniejszy jest efekt a ten powala.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale muszę mieć 3500 zł od sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale muszę mieć 3500 zł od sztuki.

Dyski po mojej modyfikacji spokojnie można sprzedawać po 6kzł. Hurtowo mogę sprzed 10 sztuk za powiedzmy 20kzł zysk na sztuce masz 4kzł dla uaserów AS 5,5kzł i masz swoje 3,5kzł. Jak interes się rozkręci ceny muszą pójść w górę.

Ja wolę się zająć produkcją a cały zysk przeznaczę na rozwój technologii opartej o modyfikację audio nabiałem. Muszę jeszcze postarać się o dotację na rozwój technologii proeko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bez obrazy Piopio ale sam sposób wykonania modyfikacji w kartach PPA jest poniżej krytyki dlatego gdybym miał się bawić pc voodoo to wybrał bym kartę sotm. Cenowo podobnie jak PPA usb v3 a efekt ten sam czyli żaden.

 

A skąd wiesz, że efekt jest żaden ? Testowałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że efekt jest żaden ?

Żeby był efekt musi być przyczyna, a gdzie tu możliwości jakiegoś niestandardowego działanie gdy mamy konwerter z asynchronicznym przesyłem danych jeszcze jak nie jest specjalnie podatny na zakłócenia z zewnątrz to stosowanie modyfikowanej karty przestaje mieć jakikolwiek sens takie jedt moje i nie tylko moje zdanie o czym wiesz. Tłumaczył to też SławekR który testował tą kartę i nie słyszał jej wpływu. Raz jeszcze powtarzam wystarczy znać zależności między elementami systemu i nie ma potrzeby wszystkiego testować, szkoda czasu jak ktoś już to zrobił lub nie ma logicznego uzasadnienia stosowania jakiegoś wynalazku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kogo mówisz? Do marketoidów, w tym jeden określa się mianem informatyka ale to niemożliwe, to najwyżej jakiś helpdesk, master of printers.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy tylko przetestować jakaś kartę USB żeby nie robić z siebie idioty ...szkoda Przemysławie, że Cię na to nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już nie przesadzaj z tym Wersalem. Przecież nazwałeś Przemysława mianem gołodupca. Tak swoją drogą też jesteście ałdiofile gołodupcami bo nie macie dysków twardych za 4000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio czuł bym się jak ostatni idiota gdybym zamówił taką kartę do testowania od tego już tylko krok do grających kabli sata. Przy okazj testowałeś takowe PPA ma je w swojej ofercie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się w duchu śmieję w drogich rozwiązań w PC Audio. Dlatego proponuję takie w rozsądnej cenie. Mniej niż połowa ceny Auralic Aries, który dla mnie jest optymalnym rozwiązaniem.

Wszystko powyżej ceny Auralic Aries to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

Napisz tak w hajendzie to cię zadziobią. choć w zasadzie opinie gościa który nie słyszy wpływu liniowego zasilania do laptopa czy rutera, jak i nie słyszy kabli usb, lan i sata jest nic nie warta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak konfrontacja schizofreników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sam co proponuje ta firemka - podmiana 1TB na 2TB kosztuje u nich 1000 $

 

Sprawiedliwie warto zauważyć, że oni stosują dyski SSD.

Trochę to daleko do Twojego "przelicznika 40" i idących za nim wniosków, radośnie podchwyconych przez innych dyskutantów.

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2TB w SSD ? He,he,he .... masz tutaj swoje 2TB SSD za 449 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To taka hybryda, jak ten cały player.

 

 

 

A tutaj "SSD" 1TB - za 335 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Chętnie kupię 2TB czystego SSD - sprawdź w jakiej cenie możesz je zaoferować ? :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podajesz to dyski hybrydowe.

Zgaduje, że na forum PC Audio każdy zna różnicę pomiędzy nimi a SSD.

 

Nie wiem czy producent wkłada tam jeden dysk SSD 2TB czy dwa po 1TB.

 

Chętnie kupię 2TB czystego SSD

 

Kto bogatemu zabroni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł wyprowadzenia sygnalu przez adapter do kart rozszerzen usb, jako rozszerzenie dla laptopa lub innych komputerow w ktorych bezposrednio nie mozna instalowac kart pci -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) do posta

 

podobnie moglbym to podlaczyc u siebie

 

konfiguracja to Akasa Euler z płytą Intela DH61AG z zintegrowanym systemem zasilania.

Do tego: procesor pentium ivy bridge g2020t 35W, pamięć jedna kość 8GB patriot 1333MHz cl9, dysk ssd samsung 840 120GB, Zasilacz stabilizowany 19V 4,74A 90W Seasonic SSA-0901-19

 

akasa nie ma miejsca na karty pci, na plycie DH61AG sa rozne zlacza, cos pewnie mozna wykombinowac

 

ostatnio konwertuje w locie muzyke do formatu dsd w jriver i dsd odtwarzam w Lampizatorze, przy tym rozszerzeniu jest mozliwosc dodatkowej poprawy wyjscia usb, moze zadzialac na+ jednak przed tymi zmianami wypada pozyczyc jakis inny komputer z tego rodzaju karta usb zeby porownac do tego co jest i nie ladowac sie w modyfikacje jesli nie bedzie roznicy

 

obciazenie procesora G2020T przy konwersji do 2xDSD pokazalem w poscie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł wyprowadzenia sygnalu przez adapter do kart rozszerzen usb, jako rozszerzenie dla laptopa lub innych komputerow w ktorych bezposrednio nie mozna instalowac kart pci - link do posta

 

podobnie moglbym to podlaczyc u siebie

 

konfiguracja to Akasa Euler z płytą Intela DH61AG z zintegrowanym systemem zasilania.

Do tego: procesor pentium ivy bridge g2020t 35W, pamięć jedna kość 8GB patriot 1333MHz cl9, dysk ssd samsung 840 120GB, Zasilacz stabilizowany 19V 4,74A 90W Seasonic SSA-0901-19

 

akasa nie ma miejsca na karty pci,

Zakładając że dodanie kontrolera usb było by uzasadnione to nie prościej zmienić obudowę niż dokładać drugą plus zasilacz.

Inna spraw to gdy mamy kiepski konwerter (taki który wrażliwy jest na to co dostaje z usb) to też chyba rozsądniej pomyśleć o innym konwerterze niż modyfikować komputer tym bardziej że ceny dobrych konwerterów też są dużo niższe niż "audiofilski kontroler usb".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest świetnym urządzeniem do prowadzenia testów audio. Wystarczy karta dźwiękowa z dobrym wejściem, foobar z wtyczką ABX i można zweryfikować wątpliwe modyfikacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer jest świetnym urządzeniem do prowadzenia testów audio. Wystarczy karta dźwiękowa z dobrym wejściem, foobar z wtyczką ABX i można zweryfikować wątpliwe modyfikacje.

Możesz napisać dokładniej o tych testach jak wygląda procedura itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartą nagrywasz dźwięk z wyjścia DAC. Dostajesz kopię, która zachowuje wszystkie cechy DAC. Taką kopie możesz porównać przy użyciu ABX z oryginalnym nagraniem. Jeżeli masz wystarczająco dobrą kartę do nagrania, to nie będzie słyszalnych różnic i test ABX to pokaże.

 

Teraz robisz modyfikacje PC. Na zmodyfikowanym PC możesz ponownie porównać oryginał muzyki z kopią nagraną przed modyfikacją. Jeżeli test ABX nadal nie wykryje różnic, to znaczy, że modyfikacja jest nic nie warta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała ta dyskusja, przypomina mi rozmowę z kolegą. Zadał mi pytanie: jaką ropę leję do swojego samochodu?. Odpowiedziałem, że zwykłą bo innej nie ma sensu.

Kolega powiedział, że on leje Vervę itp. bo czuje że samochód lepiej przyspiesza, jest bardziej elastyczny itp. itd. Zapytałem jak to możliwe, a on na to że tak czuje i już. Więc tłumaczę, że to niemożliwe, bo komputer sterujący, bo ciśnienie na szynie, bo ciśnienie doładowania i tego samo paliwo nie zmieni, bo i jak?

Pytam grzecznie, to dlaczego ma więcej momentu obrotowego (koni mechanicznych) albo inny ich przebieg w funkcji obrotów, bo przecież czuje. Odpowiedź: bo to lepsze paliwo, spala się bardziej dynamicznie...

Sensu dalszej dyskusji nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś po jasnej stronie mocy albo w straży nocnej. Witam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając że dodanie kontrolera usb było by uzasadnione to nie prościej zmienić obudowę niż dokładać drugą plus zasilacz.

wymiana obudowy pelniacej role radiatora chlodzacego pasywnie procesor moze okazac sie bardzo kosztowna, to moze byc koszt rowny wartosci kontrolera, kolejna kwestia to osobny zasilacz, jesli odizolujemy zasilanie kontrolera od komputera to zabieg taki moze sie okazac korzystny gdy zalezy nam na poprawie zasilania przy wyjsciu usb, a zakladam, ze to ma znaczenie gdy podajemy sygnal bezposrednio do dac i nie korzystamy z konwertera, odtwarzanie sygnalu DSD jest realizowane tylko przez zlacze usb bezposrednio do dac'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popej

 

Dobrze piszesz.

 

Można jeszcze w takiej konfiguracji przepuścić sygnał dodatkowo przez RMAA.

 

Robiłem takich testów za swojego czasu i na własne potrzeby trochę, z nagrywaniem wyjścia z DAC na studyjne, profesjonalne karty muzyczne. Wysokie modele RME.

Im większe różnice w RMAA tym bardziej słyszalne organoleptycznie.

Nie mniej każdy pomiar miał zawsze jakiś tam margines błędu, i kolejne próby zawsze się o 1~2% potrafiły różnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Skrzypek dac który ma gniazdo usb ma konwerter wbudowany i ten może byc lepszy lub gorszy i o nim mowie że gdy jest źle to sie kupuje lepszy a nie robi cuda wianki z komputerem. nie jest też prawdą że dsd realizowane tylko dziurki usb w dac.

 

Popej

 

Dobrze piszesz.

 

Można jeszcze w takiej konfiguracji przepuścić sygnał dodatkowo przez RMAA.

 

Robiłem takich testów za swojego czasu i na własne potrzeby trochę, z nagrywaniem wyjścia z DAC na studyjne, profesjonalne karty muzyczne. Wysokie modele RME.

Im większe różnice w RMAA tym bardziej słyszalne organoleptycznie.

Nie mniej każdy pomiar miał zawsze jakiś tam margines błędu, i kolejne próby zawsze się o 1~2% potrafiły różnić.

Dlatego nikt z producentów nie robi podobnych testów nie ma się czym chwalić wiec lepiej wmówić ze coś zostaje poprawione a my mamy tylko znaleźć co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci np DACów podają dane technicznie swoich urządzeń.

Mi chodziło raczej o taki urządzenia jak "magiczne katy usb" zasilanie liniowe do routrów, komputer itp. czyli wszystkiego co można wpiąć do dac i wg. zapewnień producentów (sprzedawców) działa. W takim teście jak przeprowadzałeś pewnie mogło by być do wychwycenie, tylko nikt wynikami tak prostego testu się nie chwali. Czyżby nie było czym? Jednemu zadowolonemu nabywcy karty PPA usb proponowałem taki test ale chyba nie chciał jednak poznać prawdy bo dla niego najważniejsze było że on słyszy i nawet przez myśl mu nie przyszło że stał się ofiarą manipulacji taki jest przecież "doświadczony".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.