Skocz do zawartości
IGNORED

Czy DAC dużo wnosi?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

romek_55714, w poście #333 napisałem pol żartem ;-) pol serio,

nie mam takiego połączenia i tylko się domyślam, dlatego tez zapytałem czy u Ciebie w ogóle geste pliki odtwarza ? ( na stronie Linn są pliki demo do pobrania ) jeżeli tak to czy nie ma problemów np. z wieszaniem się, transferem ?

 

Moj streamer widzi pliki w sieci ale niestety odtwarza po WLAN te do 16 bit 44,1kHz. a mi zależy na najwyższej z możliwych opcji.

Spoko :)

 

Mam kilka płyt w 24/96 i dlatego w mojej konfiguracji muszę mieć USB Hub pomiędzy Squeezeboksem a rDAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z DOBRYM TRANSPORTEM DACI BRZMIĄ PODOBNIE ! ILE RAZY MAM JESZCZE TO POWTARZAĆ !

 

a ile razy Tobie trzeba powtarzać? Masz coś skopane w systemie! Dlatego U Ciebie wszystkie nowoczesne DACi brzmią podobnie!

Proszę nie krzycz na nas, to w dyskusji nie pomoże ani nie doda wagi Twoim argumentom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Masz coś skopane w systemie! Dlatego U Ciebie wszystkie nowoczesne DACi brzmią podobnie!

 

A to ciekawe, że transporty nie grają podobnie ;-) Gdybym miał coś skopane to transporty grałyby tak samo. Zanim zacząłem używać zmodyfikowanego PC słyszałem różnice pomiędzy DACami. Nie tylko ja zresztą.

 

To i ja powtórzę, DAC-i wbudowane które ja posiadam, wpięte USB pamięci z plikami w jedno i drugie urządzenie brzmią całkowicie inaczej.

 

CD, streamery różnią się brzmieniem. DACi ze słabym transportem również. Dopiero dobry transport zaciera różnice między DACami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, że transporty nie grają podobnie ;-) Gdybym miał coś skopane to transporty grałyby tak samo. Zanim zacząłem używać zmodyfikowanego PC słyszałem różnice pomiędzy DACami. Nie tylko ja zresztą.

 

a może masz coś w tym modyfikowanym kompie co ogranicza dobre DACi i nie pozwala im zagrać pełnią możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
a może masz coś w tym modyfikowanym kompie co ogranicza dobre DACi i nie pozwala im zagrać pełnią możliwości

 

Ależ one grają na max możliwości ;-) Czy to Aurelic Vega czy Lamizator v4. To jest naprawdę dobre brzmienie. Kolega zn21 może to potwierdzić. A on jest smakoszem wytrawnego brzmienia.

"Problem" w tym, że tańsze DACi grają podobnie. Nie mówię, że identycznie. W innym systemie będą różnice w kreacji przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy bit perfect w foobarze działa regulacją głośności? W windowsie u mnie przesuwanie suwaków nie zmienia poziomu głośności ale w foobarze tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ one grają na max możliwości ;-) Czy to Aurelic Vega czy Lamizator v4. To jest naprawdę dobre brzmienie. Kolega zn21 może to potwierdzić. A on jest smakoszem wytrawnego brzmienia.

"Problem" w tym, że tańsze DACi grają podobnie. Nie mówię, że identycznie. W innym systemie będą różnice w kreacji przestrzeni.

 

Ludzie kupujcie tanie nowoczesne DACi góra za 700 i będziecie mieć hajenda!

No może coś tylko podobnego do hajenda ale za to ile kasy zostanie.

Tylko najważniejsze komputer musi być od Piopio !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie,

czy wg tego, co jest na zdjęciu, DAC używany w momencie robienia zdjęcia czyta DSD, czy jakos inaczej takie cos odtwarza?

 

Mam obraz plyty SACD i odtworzylem go w foobarze, a przy zakupie DACa bylem informowaany, ze nie obsluguje DSD. d742abf22a.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupujcie tanie nowoczesne DACi góra za 700 i będziecie mieć hajenda!

No może coś tylko podobnego do hajenda ale za to ile kasy zostanie.

Tylko najważniejsze komputer musi być od Piopio !

 

Możesz się zdziwić jak bardzo posobne jest brzmienie DACa za 700 zł (Nostromo Wolf) i takiego Auralic Vega. W zależnośco od systemu wystąpią różnice ale będę one dramatycznie mniejsze niż wskazywałaby różnica w cenie.

Transport musi być dobry. Niekoniecznie mój PC. Może to być np. Auralic Aries. Albo inny PC wyposażony w kartę USB i zasilanie liniowe.

 

Mój PC to efekt doświadczeń zebranych podczas poszukiwania transportu. A nie produkt do którgo dorabiam ideologię. Każdy może złożyć sobie podobny PC we własnym zakresie.

Każdy może też sobie wypożyczyć ode mnie PC żeby samemu sprawdzić o czym mówię. Wystarczy tylko chcieć. A nie od razu napadać na mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój PC to efekt doświadczeń zebranych podczas poszukiwania transportu. A nie produkt do którgo dorabiam ideologię. Każdy może złożyć sobie podobny PC we własnym zakresie.

Każdy może też sobie wypożyczyć ode mnie PC żeby samemu sprawdzić o czym mówię. Wystarczy tylko chcieć. A nie od razu napadać na mnie.

 

Jaki Ty biedny jesteś ;)

 

To nie napaść. Po prostu częstotliwość Twoich wpisów które zamieszczasz w każdym możliwym wątku w stylu:

"wszystkie daci grają podobnie pod warunkiem zastosowania dobrego transportu", już dawno przekroczyła granicę dobrego smaku.

Nie każdy potrafi założyć sobie "taki" komputer a Ty robisz to zarobkowo ... wnioski?

 

Gdyby tak sprawy wyglądały już dawno jakaś komputerowa firma (np Asus) złożyła by kompa z wbudowanym DACem i sprzedawała by jak ciepłe bułeczki za grubą kasiorę jako hajend.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw krzyczysz teraz mnie obrażasz ... ktoś tu się denerwuje!

Jakie slogany powtarzam? Myśleć potrafię. Myślę, że boisz się o własne interesy ... czy to już jest slogan?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy bit perfect w foobarze działa regulacją głośności? W windowsie u mnie przesuwanie suwaków nie zmienia poziomu głośności ale w foobarze tak.

Regulacja głośności może działać, ale wtedy tracisz jeden z warunków uzyskania bitperfect.

 

Jeszcze jedno pytanie,

czy wg tego, co jest na zdjęciu, DAC używany w momencie robienia zdjęcia czyta DSD, czy jakos inaczej takie cos odtwarza?

 

Mam obraz plyty SACD i odtworzylem go w foobarze, a przy zakupie DACa bylem informowaany, ze nie obsluguje DSD.

Jeżeli DAC nie obsługuje DSD a możesz słuchać to znaczy, że Foobar jest tak skonfigurowany żeby w locie konwertować DSD do PCM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja głośności może działać, ale wtedy tracisz jeden z warunków uzyskania bitperfect.

 

To jak zrobić, żeby był bit perfect? Bo co bym nie zrobił, wg. wskazówek z netu, to i tak regulacja głośności w foobarze działa.

 

Jeżeli DAC nie obsługuje DSD a możesz słuchać to znaczy, że Foobar jest tak skonfigurowany żeby w locie konwertować DSD do PCM.

 

Jesteś tego pewny? Mam wątpliwości ale nie wiem, czy dobrze myślę, bo po odłaczeniu DACa i wybraniu w output standardowego sterownika, pliki flac działają ale ten obraz pyty sacd już nie idzie, wyskakuje komunikat : Unrecoverable playback error: Parametr jest niepoprawny. (0x80070057)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakie slogany powtarzam? Myśleć potrafię. Myślę, że boisz się o własne interesy ... czy to już jest slogan?

 

Skoro potrafisz myśleć to dopuszczasz myśl, że w pewnych warunkach DAC mogą brzmieć podobnie. Ale obawiam się, że opierasz się na stereotypach bo piszesz: "Ludzie kupujcie tanie nowoczesne DACi góra za 700 i będziecie mieć hajenda!"

 

Traktuję sprzedaż PC jako hobby. Marża jest tak mała (policz sobie), że trudno to nazwać handlem. Raczej staram się pomóc kolegom poszukującym dobrego transportu w akceptowalnej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DAC nie obsługuje DSD a możesz słuchać to znaczy, że Foobar jest tak skonfigurowany żeby w locie konwertować DSD do PCM

 

Racja. Tak samo działa JRiver. Mój DAC nie obsługuje DSD, ale JRiver konwertuje sygnał i mogę słuchać takie płyty z kompa.

Jednak płyty SACD odtwarzane przez stacjonarny player nie przejdą przez DAC, który nie obsługuje tego formatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zrobić, żeby był bit perfect?

Nie używać regulacji głośności.

Ale to tylko jeden z kilku warunków uzyskania bitperfect.

 

Jesteś tego pewny? Mam wątpliwości ale nie wiem, czy dobrze myślę, bo po odłaczeniu DACa i wybraniu w output standardowego sterownika, pliki flac działają ale ten obraz pyty sacd już nie idzie, wyskakuje komunikat : Unrecoverable playback error: Parametr jest niepoprawny. (0x80070057)

Sprawdź co masz w zakładce w Foobarze

 

Menu File->Preferences->Tools->SACD

 

Pozycja ASIO Driver Mode. Jeżeli masz tam DSD to znaczy, że jednak Twój DAC obsługuje DSD (DoP). Jeżeli masz tam PCM to jest tak jak pisałem wcześniej - Foobar konwertuje to w locie na PCM.

Błąd, który podajesz może powstawać z bardzo wielu przyczyn i na odległość nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną powstawania tego błędu (generalnie gdzieś się coś gryzie między ustawieniami Foobara a miksera windowsowego i możliwościami przetwornika).

 

Jeszcze jedno pytanie,

czy wg tego, co jest na zdjęciu, DAC używany w momencie robienia zdjęcia czyta DSD, czy jakos inaczej takie cos odtwarza?

 

Mam obraz plyty SACD i odtworzylem go w foobarze, a przy zakupie DACa bylem informowaany, ze nie obsluguje DSD. d742abf22a.jpg

 

Dopiero teraz zauważyłem część obrazka z prawej strony (u mnie on jest schowany), że Foobar podaje 2822400 Hz czyli jednak masz obsługę DSD (DoP).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro potrafisz myśleć to dopuszczasz myśl, że w pewnych warunkach DAC mogą brzmieć podobnie.

 

Oczywiście DACi mogą brzmieć podobnie pod warunkiem, że system narzuca swoje specyficzne ograniczenia. Dopuszczam taką myśl. Tak jest przypuszczalnie u Ciebie. Jeżeli system jest przejrzysty słychać różnice.

 

Ale obawiam się, że opierasz się na stereotypach bo piszesz: "Ludzie kupujcie tanie nowoczesne DACi góra za 700 i będziecie mieć hajenda!"

 

Tu cytat jest niekompletny, zabrakło: "No może coś tylko podobnego do hajenda ale za to ile kasy zostanie. Tylko najważniejsze komputer musi być od Piopio !"

Nie ukrywam, że w złośliwy sposób nawiązałem do Twoich wcześniejszych wypowiedzi.

To Ty wypisujesz np: "A chcesz się założyć, że u mnie nie rozróżnisz DAC za 700 i za 14.000 ?"

Wniosek jest taki : tani dac za 700 z Twoim kompem zagra jak dac za 14.000. Osobiście wolałbym zaoszczędzić dychę.

To nie jest stereotyp! W "audio" to jest herezja.

 

Ale skończmy już z tym. Zaśmiecamy kolegom wątek, za co osobiście przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to !

 

Uważasz moje spostrzeżenia za herezję ! I to właśnie jest myślenie stereotypami.

 

A chcesz się założyć, że u mnie nie rozróżnisz DAC za 700 i za 14.000 ? O jakiś dobry alkohol. Jeśli przegram to dodatkowo pokrywam koszty podróży.

 

Również z mojej strony EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zorganizowanie odsłuchu w małych grupach doprowadziłoby do uporządkowania w kwestii tego wątku. Najlepiej aby posłuchali wszyscy najbardziej aktywni w tym temacie. Choć przyznam, że sam też posłuchałbym z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zorganizowanie odsłuchu w małych grupach doprowadziłoby do uporządkowania w kwestii tego wątku. Najlepiej aby posłuchali wszyscy najbardziej aktywni w tym temacie. Choć przyznam, że sam też posłuchałbym z przyjemnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jar ... Nie daliście komputerowi Piopio szans się wykazać...to cyfrowe granie zawsze się pojawia jak grasz z komputera po SPDIF...

Nie chcesz chyba powiedzieć, ze idealny transport to nie tylko zewnętrzne zasilanie i soft? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test porównawczy w praktyce, wygrał DAC (biorąc cenę pod uwagę) za 2$ :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

''Using world-class headphones, a $2 Realtek integrated audio codec could not be reliably distinguished from the $2000 Benchmark DAC2 HGC in a four-device round-up. Again, all four devices sounded great. The same might not apply to full-sized speakers; we can't say, since we didn't test them. But as far as some of the best headphones in the world go, we stand by these test results''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu File->Preferences->Tools->SACD

 

Pozycja ASIO Driver Mode. Jeżeli masz tam DSD to znaczy, że jednak Twój DAC obsługuje DSD (DoP). Jeżeli masz tam PCM to jest tak jak pisałem wcześniej - Foobar konwertuje to w locie na PCM.

 

Sprawdziłem ,w pozycji ASIO DRIVER MODE mam PCM. Przy ustawieniu na DSD nie ma dźwięku. Ciekawe do ilu bitów i mghz foobar konwertuje takie pliki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ,w pozycji ASIO DRIVER MODE mam PCM. Przy ustawieniu na DSD nie ma dźwięku. Ciekawe do ilu bitów i mghz foobar konwertuje takie pliki...

No to masz zupełnie inaczej niż ja ;) :)

Niżej, dwie linie pod pozycją ASIO Driver Mode masz możliwość wyboru: PCM Samplerate.

U mnie, przy ustawieniu PCM można teoretycznie ustawić nawet 352800 Hz, ale mój przetwornik tyle nie przenosi i dostanę komunikat, że nie można odtwarzać.

Natomiast częstotliwość, jaką widać na Twoim zdjęciu, czyli 2822400 Hz, ja mam u siebie dopiero jak ustawię DSD, ale wtedy też mam ciszę, bo przetwornik nie obsługuje DSD (DoP).

Taką częstotliwość 2822400 Hz masz przy ustawieniu PCM? Przecież to niemożliwe. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz zupełnie inaczej niż ja ;) :)

Niżej, dwie linie pod pozycją ASIO Driver Mode masz możliwość wyboru: PCM Samplerate.

U mnie, przy ustawieniu PCM można teoretycznie ustawić nawet 352800 Hz, ale mój przetwornik tyle nie przenosi i dostanę komunikat, że nie można odtwarzać.

Natomiast częstotliwość, jaką widać na Twoim zdjęciu, czyli 2822400 Hz, ja mam u siebie dopiero jak ustawię DSD, ale wtedy też mam ciszę, bo przetwornik nie obsługuje DSD (DoP).

Taką częstotliwość 2822400 Hz masz przy ustawieniu PCM? Przecież to niemożliwe. :)

Jutro dopiero będę mógł sprawdzić, jaką mam tam częstotliwość ustawioną, jak wrócę do domu.

Mój DAC obsługuje po USB do 32 bit i 384 khz, jeśli to info coś wnosi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpowiedź pytanie zadane w tytule znajdziesz odpowiedź w dyskusjach na forum z przed 10 lat. Wtedy też były DAC'ki ale nikt się do nich tak nie palił, bo była większa świadomość jakie znaczenie ma dobry transport i kabel cyfrowy. Teraz wszyscy zrobili skok na DAC i panuje zdziwienie.... Czy DAC dużo wnosi... :) wnosi, wnosi... Ale jak te daczki już niby takie doskonale mają USB i każdy PC to hi-end transport, to skąd te wątpliwiści ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.