Skocz do zawartości
awietek

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kwasior21 napisał:

No to jest ok czy nie, bo rozne wersje sie slyszy. Ze zaszumione itp.

Może być szum (właściwie to zawsze jest) i być OK. Magia cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, kwasior21 napisał:

To teraz juz wiesz dlaczego sprzedalem maline z digi+.:::)

Mialem to samo.

A co kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, R2T2 napisał:

A co kupiłeś?

Na razie nic. Czekam na maline 4. No chyba ze cos sie trafi nadzwyczajnego.

Jesli bedzei malina to bez zadnych nakladek.

Prosto do daca w moim magnacie a jak uznam , ze gra to zle to zainwestuje w jakiegos dobrego daca, a do tego czasu opre sie o encore mdsd na sabre.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kwasior21 napisał:

Na razie nic. Czekam na maline 4.  

to chyba w 2019 się nie uda

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kwasior21 napisał:

Na razie nic. Czekam na maline 4. No chyba ze cos sie trafi nadzwyczajnego.

Jesli bedzei malina to bez zadnych nakladek.

Prosto do daca w moim magnacie a jak uznam , ze gra to zle to zainwestuje w jakiegos dobrego daca, a do tego czasu opre sie o encore mdsd na sabre.

Jakiego masz magnata?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na maline 4.

A co będzie miała ta malina 4 że zagra lepiej od poprzedniczek skoro nawet na najstarszej zagra audio po wgraniu naszych softów ala moode czy volumio. Może w tą stronę powinieneś pójść. Mniej rdzeni, niższe taktowanie procesora, pamięci. Wybrane softy do spróbowania np. starsze moode z advanced kernels.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka postow wyzej napisalem ze sprzedalem maline.

Mialem moode, volumio i inne dystro. Rozne zasilacze , od chinskich po zasilacz apple, ktory z kablem nillkina sprawdzil sie najlepiej. Bylo tez zasilanie poprzez powerbanki i to rozne. Szczerze to komputerki typu malina doprowadzaja do frustracji z racji tego, ze mozna do nich dokladac dodatkowe nakladki. Dzieki nakladkom dzwiek sie zmienia ale czy na lepsze? Tego to chyba zaden wyjadacz nie wie do konca. Inna synergia dzwieku nie znaczy gorsza. To wlasnie spowodowalo, ze sprzedalem maline z nakladka, zaczelo mnie to denerwowac. Od jakiegos czasu rozgladam sie za transportem dla  siebie (tani-wydajny) nie potrzebuje wodotryskow ani ladowac kilka tys w cyfrowe badziewia, ktore tak czy siak wypluja porownywalny dzwiek.

Ten temat jest na prawde swietny ale 70 % postow do nieczego nie prowadzi.

Zalozenie mam takie:

Jak nie znajde jakiegos taniego ciekawego transportu to wroce do maliny ale poczekam na nowa wersje, nie spieszy mi sie.

Dlaczego 4? Bo mam nadzieje ze bedzie mocniejsza i bede mogl ja jeszcze wykorzystac do czegos innego niz tylko audio.

Marzy mi sie fajny transport z wyswietlaczem i mega stabilna apka pokroju moode.

Bylem zdecydowany na mx1 od jf digital ale nie bede kupowal niedopracowanych klockow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W malinie 4 mogliby rozdzielić wyjścia USB od sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, kwasior21 napisał:

No to jest ok czy nie, bo rozne wersje sie slyszy. Ze zaszumione itp.

16 godzin temu, Mateusz Wielgos napisał:

Jeśli w dacu masz porządne USB to wg mnie jest ok. Właśnie, słyszy się ale nikt nie podaje konkretów. 

Mam takie samo zdanie. Jeśli w dac jest dobry interface USB (Amanero czy XMOS) to USB jest najlepszym nośnikiem. Miałem u siebie ostatnio Sonore microRendu i między nim a maliną zdecydowanych różnic nie usłyszałem. Bardziej audiofilskim wyjściem zdaje się być zastosowanie Allo Sparky USBridge ale wtedy "skazanym" jest się na MyVolumio lub DietPi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakos spraky mnie nie zainteresowalo, nie lubie ograniczen.

Na chwile obecna mam mieszane uczucia co do tych kombinowanych transportow.

Wcale nie wychodza tak tanio jak podokladasz wysokiej klasy zasilacz, nakladki, wyswietlacz itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W malinie 4 mogliby rozdzielić wyjścia USB od sieci.

Mogliby ale czy zrobią? Czy to jest największą bolączką maliny czy zasilanie Twoim zdaniem?

Myślę że programowo jest jeszcze wiele do zrobienia np. zamykanie niepotrzebnych procesów lub nadanie audio priorytetów. Sprzętowo to chyba im nowsza malina tym gorsza do audio.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Malina to jest fajna wg mnie jak dołoży się do niej allo isolator i kali. Trzeba poczekać też na allo nirvana PSU, tak aby zasilić malinę z osobnego zasilacza a isolator i kali z drugiego.

Jak ktoś potrzebuje tylko USB to sparky sprzętowo wygląda IMO lepiej, software'owo oczywiście lepiej nie wygląda i w tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No panowie widzę że przez moje niezdecydowanie temat przerodził się na antymalinowy.

Chcę powiedzieć że w moim odczuciu to nie jest tak że te nakładki źle grają one grają z moim sprzętem naprawdę dobrze tylko każda trochę inaczej a ja nie mogę się zdecydować która lepiej.

Spróbuję jeszcze bossdaca i podejmę decyzję. Jeśli boss nie zagra lepiej to zostanę przy digi+pro. Tylko zamówię ze srebrnymi zegarami bo mi wcisnęli z czarnymi.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
No panowie widzę że przez moje niezdecydowanie temat przerodził się na antymalinowy.
Chcę powiedzieć że w moim odczuciu to nie jest tak że te nakładki źle grają one grają z moim sprzętem naprawdę dobrze tylko każda trochę inaczej a ja nie mogę się zdecydować która lepiej.
Spróbuję jeszcze bossdaca i podejmę decyzję. Jeśli boss nie zagra lepiej to zostanę przy digi+pro. Tylko zamówię ze srebrnymi zegarami bo mi wcisnęli z czarnymi.
Nie no źle odczytałeś moje intencje. Ja gram na malinie prawie od początku softów audio typu Volumio czy moodeaudio i grał będę. Wcześniej malina służyła mi za odtwarzacz multimedialny. Do tego był mega fajny soft xbian. Mam trzy pierwsze Malinki (1,1B,1B+) a gram ostatnio na modelu 1B+ z DAC+Pro zasilanym Tomankiem ULPS. Ulubiony soft to moode 3.8.4 z advanced kernels. Chociaż ostatni moode 4.4 z poprawkami nadającym priorytet dla audio też daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Kryspin napisał:

Miałem u siebie ostatnio Sonore microRendu i między nim a maliną zdecydowanych różnic nie usłyszałem.

Sonore microrendu to taka właśnie malina, ino w porządnej obudowie.

Sparky z Usbridge gra po usb jednak wyraźnie lepiej jako transport.

Również używałem Maliny jako centrum multimedialnego, jednak moduł graficzny Maliny nie ma porządnego sterownika, i obraz nawet full hd wygląda jakby soczewkę w projektorze umazać brudnymi paluchami, no i brak tak naprawdę czerni. Finalnie kupiłem laptopa z modułem graficznym AMD, obraz ostry jak diabli, czarny jest czarny jak smoła, to i kolory o wiele lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Panów, jest to mój pierwszy post. Buduje sobie odtwarzacz sieciowy w związku z tym chciałem zapytać, jest jakaś grupa sprzedażowa na FB gdzie można kupić uzywanego DAC do maliny ?

Pozdrawiam . Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, magep napisał:

Mam allo boss dac do maliny na gwarancji do sprzedania.

Jaka cena ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

200zł z przesyłką, gwarancja do grudnia 2019 zakupiony w botlandzie, paragon oryginalne pudełko. zdjęcia są w ogłoszeniach i pare postów wyżej. 

Jak coś to pisz na PW żeby tu nie śmiecic w wątku.

Edytowane przez magep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

BossDac dojechał.

Zainstalowany, gra ale z racji tego że już późno a żona wcześnie wstaje to tylko cichutko i za wiele nie usłyszałem ale na pewno gra już teraz pełniejszym basem niż digione z moim dac wbudowanym w magnat. Nic, na razie zapodałem długą playlistę żeby się wygrzewał zgodnie z poradami ok.50h i potem zobaczymy.

Mam pytanie, wydaje mi się że volumio z tymi hat od allo jakby się wyłączał tzn.wyglada to tak wchodzę apką z tel.do volumio i uruchamiam muzykę z hd następnie telefon odkładam i po jakiejś chwili nie wiem może z 10min.za telefon a tam wyświetla się komunikat że volumio not found i muszę zamknąć aplikację volumio i jeszcze raz ją uruchomić ale muzyka cały czas leci i nic nie przerywa i chyba z tymi nakładkami hifiberry nie było takich cyrków. Może ktoś też coś takiego zauważył?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nie urok to sraczka..

Ja co drugi dzień muszę potwierdzać na moim koncie w MyVolumio, że: TAK, CHCE SŁUCHAĆ Z TIDAL.

inaczej po kliknieciu ikonki TIDAL, mam ERROR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Automatycznie się przedłuża.

ERROR TIDAL bo znowu się Volumio wylogowało 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pewien problem z malinką model 1 w wersji B. Otóż po kilku uruchomieniach uszkadza mi się dane na karcie SD. Po ponownym sformatowaniu wszystko działa, ale niestety sytuacja powtarza się. Dzieje się tak niezależnie od oprogramowania - próbowałem i volumio i max2play. Karta SD sandisk 4 GB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 hours ago, Mroczny Rycerz said:

po kilku uruchomieniach uszkadza mi się dane na karcie SD

Czy wyłączasz malinę bez uprzedniego zamknięcia systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest to samo, po iluś tam restartach z pozycji menu, najpierw odpala system coraz wolniej a pozniej pojawiają sie rozne błędy. Cisza w głośnikach, brak tidal, brak dysku usb itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainwestowałbym w nową kartę micro sd, bo może już dochodzi do końca przewidzianej liczby zapisów (która nie jest duża dla kart microsd). W następnej kolejności próbowałbym dać lepszy zasilacz (np 3.1A) bo może nie ma napięcia wystarczającego do prawidłowego zapisu na karcie np. ustawień/konfiguracji Volumio/etc. W ostateczności wymiana maliny.

U mnie raspberry od 2016r. działa i mimo że było pewnie kilkadziesiąt restartów nie ma potrzeby wgrywać od nowa na katę (max2play). Karta Sandisk Ultra 32GB była kupiona nowa w blistrze.

Edytowane przez Ravenik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, wydaje mi się że volumio z tymi hat od allo jakby się wyłączał tzn.wyglada to tak wchodzę apką z tel.do volumio i uruchamiam muzykę z hd następnie telefon odkładam i po jakiejś chwili nie wiem może z 10min.za telefon a tam wyświetla się komunikat że volumio not found i muszę zamknąć aplikację volumio i jeszcze raz ją uruchomić ale muzyka cały czas leci i nic nie przerywa i chyba z tymi nakładkami hifiberry nie było takich cyrków. Może ktoś też coś takiego zauważył?

Miewam podobnie, bywa ze aplikacja nie znajduje maliny a wchodząc przez przeglądarkę na volumio.local, malina zgłasza się bez problemu. Jak już przez przeglądarkę się odnajdzie to i aplikacja się połączy. Malina gra z hifiberry digi plus pro, wiec nie w hacie szukałbym problemu a w aplikacji lub konfiguracji sieci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, osiek napisał:

Miewam podobnie, bywa ze aplikacja nie znajduje maliny a wchodząc przez przeglądarkę na volumio.local, malina zgłasza się bez problemu. Jak już przez przeglądarkę się odnajdzie to i aplikacja się połączy. Malina gra z hifiberry digi plus pro, wiec nie w hacie szukałbym problemu a w aplikacji lub konfiguracji sieci.

A widzisz to spróbuje przez przeglądarkę i zobaczę czy będzie to samo. A swoją drogą to byłoby trochę niepoważne płacić za aplikację fakt niedużo bo 9.99 ale z problemami w stabilności a za darmo miałoby działać bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi