Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z cukierka nie zrobisz smakowitej pralinki chocby nie wiem w jakie opakowanie pakowal.

Zona ma taki 'cukierek' Volvo S40 T5 AWD podniesiony do 320KM i kierujac tym czyms ja nie czuje sie bezpiecznie w porownaniu do swojego auta, za lekkie, za krotki rozstaw osi, nie to wywazenie.

 

Ja z ciekawosci traktuje eksperyment z malina jak to zagra bo koszty znikome wiec dlaczego nie sprobowac, ale jak u mnie bedzie dzialac to wypozycze DCS'a NB i porownam u siebie jakie sa roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Witaj plastik :)

Zabłądziłeś ?

Ogólnie to są 3 opcje:

 

1.poczytaj wątek od początku - nie idź na łatwiznę :)

 

2. Wpadnij kiedyś do mnie lub w końcu ja muszę się wybrać na wycieczkę na Wawel :)

 

3. Wybierz jedną z powyższych :)

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Nie zbłądziłem tylko postanowiłem sprawdzić czy granie z plików mi podejdzie, jak sie przekonam to moze pójdę w cos lepszego. Na razie w domu kilka zasilaczy porządnych mam, obudowy, gniazda, dyski i w zasadzie nie licząc samej płytki maliny mam wszystko by odpalić.

 

Co do odwiedzin to postaram sie odezwać, moze w listopaDzie sie uda wyskoczyć na pare godzinek.. Grudzień mam caly zajęty to albo listopad albo mowy rok - zadzwońmy sie jeszcze.

 

5. Napisz do Szymona ten prześle Ci gotowca na test. Po co się męczyć :)

6. Patrz punkt 5.

 

 

postanowiłem sprawdzić czy granie z plików mi podejdzie, jak sie przekonam to moze pójdę w cos lepszego. Na razie w domu kilka zasilaczy porządnych mam, obudowy, gniazda, dyski i w zasadzie nie licząc samej płytki maliny mam wszystko by odpalić.

 

Jak masz odpalony egzemplarz chętnie go posłucham i wtedy zastanowię sie czy składać jakaś malinę czy iść od razu w cos lepszego czy w gole odpuścić temat.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz odpalony egzemplarz chętnie go posłucham i wtedy zastanowię sie czy składać jakaś malinę czy iść od razu w cos lepszego czy w gole odpuścić temat.

Mam i malinę i DCSa Network Bridge. Nie bardzo jest co porównywać. Niestety trzeba mieć z czym to podłączyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cukierka nie zrobisz smakowitej pralinki chocby nie wiem w jakie opakowanie pakowal.

Zona ma taki 'cukierek' Volvo S40 T5 AWD podniesiony do 320KM i kierujac tym czyms ja nie czuje sie bezpiecznie w porownaniu do swojego auta, za lekkie, za krotki rozstaw osi, nie to wywazenie.

 

Ja z ciekawosci traktuje eksperyment z malina jak to zagra bo koszty znikome wiec dlaczego nie sprobowac, ale jak u mnie bedzie dzialac to wypozycze DCS'a NB i porownam u siebie jakie sa roznice.

Malina nie jest dla kazdego - jesli kolego masz kaprys i chcesz sobie kupic auralica aries (nie mini - uprzedzam pytanie) to kupuj - i to jest poziom grania do ktorego mozesz odniesc granie na dobrze skonfigurowanej i dobranej peryferiami Malinie. Nie jest dla kazdego bo wymaga wlozenia troche intelektualnego wysilku w to zeby odwdzieczyla sie pieknym graniem a jak wiadomo leniwcow wkolo bez liku ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awietek, niestety jest tylko jedna lapka w górę, ale należy się Tobie conajmniej 1000. :)

Ale to nie jest tak ze ja sie tym przejmuje :) - przeciez my tutaj wymieniamy poglady, opinie, zdania - kazdy ma swoje i ja tylko swoje zdanie tu zamieszczam i swoje doswiadczenia opsuje - ale co kto z tym zrobi i co kto o tym uwaza to juz jego sprawa - jak ktos lubi Ferrari i go stac no to przeciez nic mi do tego :) niech kupuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Ty wątek rozpocząłes. Zainspirowany twoim pomysłem przez wiele różnych wyborów mam m.in. Soekrisa i malinę. Jesteś gość i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Boze ale teraz poczulem ciezar na swoich barkach ;)

A tak powaznie to dziekuje - i z tymi wszystkimi ktorzy skorzystali lacze sie w radosci :))) - w tym temacie pisze wielu zapalencow ktorzy chetnie pomagaja kazdemu kto o pomoc w zwiazku z uruchomieniem maliny poprosi - Rucia ostatnio jest w tym nie do pobicia :) - szacunek! Jest wielu ludzi tutaj z ogromna wiedza linuxowa i ogolnie pojeta informatyczna ktorzy dziela sie swoim warsztatem - dzieki Wam wszyzstkim ten temat istnieje i sie rozwija - ja go tylko zaczalem.

Cieplo pozdrawiam wszystkich sympatykow tematu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ooooo sa tacy tutaj, to moge prosic o POMOC w konfiguracji maliny ;))
99% twoich potencjalnych problemów zostało już w tym wątku rozwiązanych. Można poczytać.

Z resztą rzeczy niemożliwych, o ile je dobrze odpiszesz, też sobie poradzimy :D

 

Z czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym problem?

 

Z wyborem systemu (software) i jego tuninngiem. Ale OK przeczytam wpierw te 125 stron watku ... mam troche czasu LKS 004 jeszcze w drodze do mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuningowac nie ma za bardzo co. Wybór softu ta jest prosty. Albo Volumio albo Moode. Chyba, że jak masz wolne 500$ to Roon.

Jak masz malinę to wgrywaj jeden z powyższych na kartę i poznawać system. Jak DAC-a chcesz podłączyć?

Czym planujesz sterować? iOS czy Android?

Co jest źródłem muzyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ciechomir, a Ty widziałeś nową instrukcję instalacji moode 4 ? Siedziałam nad tym 3 godziny, a i tak na koniec mi się wykrzaczyło wszystko :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ciechomir, a Ty widziałeś nową instrukcję instalacji moode 4 ? Siedziałam nad tym 3 godziny, a i tak na koniec mi się wykrzaczyło wszystko :(
Jutro ściągnę i zobaczę. A co konkretnie zajęło 3h? Uruchomienie czy konfiguracja?

 

Chociaż z tego co widziałem nic ciekawego nie doszło dla czego warto by podnosić wersję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę tylko Mode i Volumio?

Podobno "lepiej grają"?.

Czy tylko ja miałem różne problemy z nimi które mnie zniechęciły?

Używam Runeaudio i to mogę polecić.

 

pozdrawiam:-)

 

Do wszystkich nie zdecydowanych.Malina jest OK! mam 1.5 roku i nadtępcy nie szukam(to nie jet reklama)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Jutro ściągnę i zobaczę. A co konkretnie zajęło 3h? Uruchomienie czy konfiguracja?Chociaż z tego co widziałem nic ciekawego nie doszło dla czego warto by podnosić wersję...
Nie ma gotowca do wgrania, cała lista komend do wpisania, ręczną instalacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ciechomir : malinek to mam sporo tzn. elekroniki, aktualnie trzy sie poniewieraja wolne na biurku.

Czesto wspominacie o skonfigurowaniu dobrze linuxa wiec stad moje 'tunningowanie' czyli jak ustawic parametry systemu (tutaj nie chce tracic czasu na eksperymentowanie bo praca mnie goni w mojej dziedzinie) aby to dzialalo i dzwiek byl najlepszy.

 

Widze ze systemy sa Mode, Volumio, Runeaudio ale to chyba w calosci odtwarzacze sa i chyba nie w tym kierunku moja droga (choc nie jestem tego pewien) ale raczej jako Roonendpoint potraktuje taka malinke podpieta jesli to bedzie mozlliwe po I2S do DAC L.K.S. MH-DA004. Sterowanie z Androida mam zbedny tablet Samsunga Note 10.2 2014 ktory juz mi pracuje jako uniwersalny pilot podczerwieni i prosty sterownik KNX i teraz sterowanie Roon tez bylo by z niego. Jako zrodlo muzyki jest osobny NAS na Xpenology siedzacy w domowym racku 19'' - tak wiem ze bede musial uruchomic osobnego kompa z Roonem, choc pewnie by sie dalo serwer Roona uruchomic na moim NAS'ie bo tam i3 siedzi ale nie bede chyba tego robil.

 

Z ciekawosci pewnie pozycze pozniej sobie na jakis czas DCS NB aby porownac to z ta konstrukcja, ale na moje niemlode uszy i sprzet jaki posiadam pewnie roznicy nie uslysze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli wybierasz roona i twój wybór jest taki to instrukcja instalacji jest na ich stronie. I wtedy jak będziesz miał problemy to się możemy umówić się się na sesję zdalną do pomocy.

Ale l zachęcam mimo wszystko do spróbowania darmowego Volumio czy Moode. Nie są to armaty w stylu Roon, ale mają wszystko co potrzeba i nie wymagają dodatkowych serwerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No są, ale w większości użytkownicy że względu na dizajn, możliwości a także upodobania i wsparcie forumowe wybiera te dwa.

Wszystkie te playery, w gruncie rzeczy opierają się na podobnym mechanizmie, więc i działaja podobnie.

Więc tak naprawdę różnie he pewne niuanse, które dla jednych maja znaczenie, dla innych nie.

Ja na przykład używam moode, ale tylko dlatego że rozgryzalem je po używaniu Volumio i nie chce mi się ponownie tego robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłbym narzędzia cron za pomocą którego zdefiniować można czynność o zadanej godzinie.

 

Ewentualnie, co stosuje u siebie w firmie i w garażu jak słucham muzy to kupić na allegro czasowy wyłącznik który np. po kilku godzinach wyłączy cały diwajs.

 

Bo o ile muzyka ci przestanie grać to wszystko i tak pozostanie włączone.

Dziekuje za rady:

1. Diwajs - wszystko super, ale on nie wylaczy ladnie maliny, do tego klopot z wlaczeniem i korelacja czasu wlaczenia i budzikiem na picore.

2. crone - tez super, ale to wymaga grzebania w systemie (wytlumacz to dziecku, zonie, sasiadce itp). Zobacz jaki jest dostep do alarmu - zarowno przez WWW jak i przez pilota Squeezer mozna go definiowac i to nie jeden.

 

Szukam bardziej przyjaznej alternatywy w zakresie funkcjonalnosci czasowego wylaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty do tej maliny masz właściwie podłączone? Bo maliny w sumie się nie wyłącza. Czepiasz się maliny a nie piszesz jak np. będzie wyłączany wzmacniacz. Jest masa rozwiązań łącznie ze sterowaniem całym domem za pomocą maliny. Poszukaj sobie trochę więcej, bo taka jałowa zabawa w pytania i odpowiedzi do niczego nie prowadzi. Proszę o trochę inwencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty do tej maliny masz właściwie podłączone? Bo maliny w sumie się nie wyłącza. Czepiasz się maliny a nie piszesz jak np. będzie wyłączany wzmacniacz. Jest masa rozwiązań łącznie ze sterowaniem całym domem za pomocą maliny. Poszukaj sobie trochę więcej, bo taka jałowa zabawa w pytania i odpowiedzi do niczego nie prowadzi. Proszę o trochę inwencji.

 

Nie wiem po co taka agresja z Twojej strony na moje proste wydaje sie pytania. Zlosc pieknosci szkodzi :) Nie kontynuujmy prosze w takiej formie.

 

Co jest do maliny podlaczone nie ma istotnego znaczenia w kontekscie timera wylaczajacego granie, ale zeby nie bylo:

1. digi + pro

2. DAC do digi+ pro

3. siec LAN

4. odbiornik bezprzewodowej klawiatury.

5. zasilacz usb.

 

Nie chce wylaczac zadnych urzadzen w domu, w tym nie chce wylaczac maliny. Wrecz przeciwnie, chce zeby dzialala caly czas.

Jedyne co chce, to zeby przestala grac przykladowe radio po ustalonym czasie lub o ustalonej godzine, oba rozwiazania jestem w stanie zaakceptowac.

Moje pytanie dotyczy tego, czy moode, volumio, picore, rune potrafi to zrobic a jesli tak, to jak?

 

z gory dziekuje z odpowiedz.

 

pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnej z dystrybucji tego nie ma. Jeśli chcesz taka funkcjonalność należałoby napisać odpowiedni skrypt, ale dla osoby słabo zaawansowanej w Linuxie jest to dość trudne do zrealizowania. Ponadto wymaga sporego nakładu czasu na realizację.

 

Jeśli to kluczowa funkcjonalność, której oczekujesz, to niestety będziesz musiał szukać innego rozwiązania albo sprzętowego albo programowego.

 

W każdym razie powodzenia w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A ta funkcja nie działa?

83c55c7d1b04048ab176711d79832411.jpg

 

To ekran Volumio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, szkoda. Pozostaje tylko czekac na rozwoj oprogramowania.

Aktualnie radze sobie przez nastawienie playlisty z ograniczona liczba piosenek, ale czasem chcialbym posluchac przed snem radia :)

Z samej maliny jako rozwiazania jestem zadowolony. Oczywistym jest, ze nie dziala out of the box. Wymaga nieco pracy, wazne zeby spelnila oczekiwania funkcjonalne, bo co do jakosciowych trudno miec zastrzezenia w zadanym budzecie.

 

pozdrawiam,

hubert

 

A ta funkcja nie działa?

 

To ekran Volumio

 

Wyglada to interesujaco :) Volumio u mnie jeszcze nie gralo, byly problemy.

Mialem poki co picore, openelec, osmc, liberelec.

Budzik tez sie znajdzie? :)

 

dziekuje i pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ta funkcja nie działa?

 

Bravo. Nie widziałem tego.

 

P. S. Tim trochę utrudnił życie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Coz, szkoda. Pozostaje tylko czekac na rozwoj oprogramowania.

Aktualnie radze sobie przez nastawienie playlisty z ograniczona liczba piosenek, ale czasem chcialbym posluchac przed snem radia :)

Z samej maliny jako rozwiazania jestem zadowolony. Oczywistym jest, ze nie dziala out of the box. Wymaga nieco pracy, wazne zeby spelnila oczekiwania funkcjonalne, bo co do jakosciowych trudno miec zastrzezenia w zadanym budzecie.

 

pozdrawiam,

hubert

 

Wyglada to interesujaco :) Volumio u mnie jeszcze nie gralo, byly problemy.

Mialem poki co picore, openelec, osmc, liberelec.

Budzik tez sie znajdzie? :)

 

dziekuje i pozdrawiam,

hubert

Budzik też jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budzik też jest

A ja pol zycia zmarnowalem na poszukiwania :)

Pozostanie ogarnac tylko tunein radio, spotify i tidal i bedzie mozna odpuscic transport i zajac sie daciem :)

 

dziekuje i pozdrawiam,

hubert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.