Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Odpowiedź masz wpis wcześniej. Warunki licencyjne to rzecz święta.

Tylko że ja (jak wielu innych z całego świata) nabyłem prawa do moodeaudio wpłacając stosowne $$ a teraz nastąpiła sytuacja gdzie duża część osób nie dostanie nowej wersji softu z różnych powodów bo brak wiedzy, czasu, cierpliwości itd. Ja sobie poradzę, myślę ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie zauważyłeś, nabyłes prawa do moodeaudio, ale do wielu bibliotek użytych w distro już nie. Wsparłes pracę Tima i to w sumie w niewielkiej kwocie. Tim nie porzucił projektu i nadal aktywnie wspiera projekt ponadto ciągle publikuje nowe poprawki. Wydaje mi się, że jest to jak najbardziej ok.

Jedyne co się zmieniło to to, że teraz jest wszystko w pełni zgodne ze stosownymi licencjami.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Tima bardzo szanuję i podziwiam jego ciężką pracę od początku projektu. Śledzę fora suportu i widzę jak odpowiada na każde pytanie prawie przez całą dobę. Szacunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja (jak wielu innych z całego świata) nabyłem prawa do moodeaudio wpłacając stosowne $$ a teraz nastąpiła sytuacja gdzie duża część osób nie dostanie nowej wersji softu z różnych powodów bo brak wiedzy, czasu, cierpliwości itd. Ja sobie poradzę, myślę ;-)

 

Właśnie według mnie chodzi o to, że nie nabyłeś żadnych praw. Moode oparte jest na Linuxie, a legalne sprzedawanie jego dystrybucji/modyfikacji nie jest takie trywialne i łatwe do załatwiania (płatnych systemów opartych na linuxie jest stosunkowo bardzo mało). Do tego dochodzą jeszcze zewnętrzne biblioteki jak wspomniał Ciechomir. Więc jedyne co nabyłeś to hasło do archiwum nic więcej.

 

Jedyne co Tim mógłby zrobić w tej sprawie to napisać program, który uruchamia się na gotowym linuxie i sprzedawać ten program. Tylko wtedy musiałby zacząć pracę od nowa, a efekt końcowy pewnie byłby gorszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez merk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem Pi 3b z digione i jestem na etapie instalowania moode4.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam olać Re-reading the partition table failed.: Device or resource busy i dalej instalować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Właśnie złożyłem Pi 3b z digione i jestem na etapie instalowania moode4.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam olać Re-reading the partition table failed.: Device or resource busy i dalej instalować ?

 

Pisz do Ciechomira

 

czy dobrze widze, ze nowy moode ma serwer upnp juz w pakiecie?

 

Dobrze widzisz. Tidal działa na zasadzie przeglądania i grania oczywiście. Nie ma możliwości dodawania artystów czy albumów do ulubionych, zresztą pisał o tym Tim na forum moode. Póki co bardziej funkcjonalne jest volunio z zainstalowanym bubbleupnp na karcie (nie na telefonie) lub moode 3.8.4, wtedy Tidal działa w pełni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz. Tidal działa na zasadzie przeglądania i grania oczywiście. Nie ma możliwości dodawania artystów czy albumów do ulubionych, zresztą pisał o tym Tim na forum moode. Póki co bardziej funkcjonalne jest volunio z zainstalowanym bubbleupnp na karcie (nie na telefonie) lub moode 3.8.4, wtedy Tidal działa w pełni.

 

 

chodzi mi o streamowanie z telefonu glownie bandcamp, do tej pory mam bubbleupnp na telefonie i tym streamuje, ale to roznie mi dziala, nie wiem, czemu, gdyby upnp bylo 'wbudowane' to moze byloby to rozwiazanie na te bolaczke...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

jeśli masz niższą wersję moode niż 4 to ten sposób działa super:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

obsługa tidala przez linnkazoo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem sobie taka plytke.

Takie pytanko czy Raspberry Pi3 wraz z Volumio lub innymi oprogramowaniami do audio, posiada obsluge wzmocnienia poprzez szyne I2C tego scalaczka a siedzi tam ES9028Q2M?

I drugie pytanko czy Volumio wypuszcza strumien DSD i da sie to podlaczyc do tego scalaczka?

 

Dzisiaj dostałem ES9038Q2M

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-4767-0-62977200-1510229494_thumb.jpg

 

Czy ktoś już odpalił te kostki na malince?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu Raspberry Pi 3 B plus Hifiberry Digi + PRO. Całość połączę do wbudowanego DACa w wzmacniaczu Hegel H80 a w przyszłości planuję użycie zewnętrznego DAC wyższej klasy. Słucham głównie plików z dysku twardego i radia internetowego, sporadycznie Spotify, Tidal nie używam ale nie wykluczam w przyszłości. Sterowanie tylko przez myszkę i klawiaturę na TV, nie będę używał WIFI tylko LAN. Proszę o podanie jaki system operacyjny najlepiej zainstalować oraz które oprogramowanie wybrać. NOOBS ? RASPBIAN ? + MOODE 4.0 ? który program będzie najlepszy do radia internetowego i będzie miał możliwość słuchania polskich stacji ? Jaką kolejność zastosować aby instalacja była sprawna np. 1. zainstalować kartę Hifiberry Digi + PRO 2. Instalacja systemu itp. 3.Instalacja sterowników karty. ?

Z góry dziękuję za porady wskazówki.

 

mam to samo pytanie, co najlepiej użyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie według mnie chodzi o to, że nie nabyłeś żadnych praw. Moode oparte jest na Linuxie, a legalne sprzedawanie jego dystrybucji/modyfikacji nie jest takie trywialne i łatwe do załatwiania (płatnych systemów opartych na linuxie jest stosunkowo bardzo mało). Do tego dochodzą jeszcze zewnętrzne biblioteki jak wspomniał Ciechomir. Więc jedyne co nabyłeś to hasło do archiwum nic więcej.

 

Jedyne co Tim mógłby zrobić w tej sprawie to napisać program, który uruchamia się na gotowym linuxie i sprzedawać ten program. Tylko wtedy musiałby zacząć pracę od nowa, a efekt końcowy pewnie byłby gorszy.

Jasne że opłaciłem klucz do archiwum i wcale tego nie żałuje. Ba, zapłacę jeszcze raz jeśli Tim ogarnie temat licencji na moode. Zależy mi na tym aby projekt szedł do przodu a bez kasy to taki wolontariat, hobby albo "praca" na zaliczenie z informatyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obietnicą instrukcja kompilacji mOde w oparciu o Linuxa na Raspberry Pi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) szelkie pytania dotycząca kompilacji i problemów z tym związanych proszę zamieszczać w przytoczonym wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ciechomir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, przymierzam się do zakupu Raspberry Pi 3 B plus Hifiberry Digi + PRO. Całość połączę do wbudowanego DACa w wzmacniaczu Hegel H80 a w przyszłości planuję użycie zewnętrznego DAC wyższej klasy. Słucham głównie plików z dysku twardego i radia internetowego, sporadycznie Spotify, Tidal nie używam ale nie wykluczam w przyszłości. Sterowanie tylko przez myszkę i klawiaturę na TV, nie będę używał WIFI tylko LAN. Proszę o podanie jaki system operacyjny najlepiej zainstalować oraz które oprogramowanie wybrać. NOOBS ? RASPBIAN ? + MOODE 4.0 ? który program będzie najlepszy do radia internetowego i będzie miał możliwość słuchania polskich stacji ? Jaką kolejność zastosować aby instalacja była sprawna np. 1. zainstalować kartę Hifiberry Digi + PRO 2. Instalacja systemu itp. 3.Instalacja sterowników karty. ?

Z góry dziękuję za porady wskazówki.

Witam, też mam to samo pytanie, jeżeli nie tutaj to proszę o podpowiedź na priv, tylko u mnie głównym źródłem dźwięku będzie Tidal - czy jedyna mozliwość słuchania Tidala jest przez UPnP? Czy dźwięk nie jest wtedy czasem gorszej jakości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciechomir

 

Super że pomagasz młodszym użytkownikom audio ale większość osób odwiedzające forum należy do bardziej doświadczonych i osłuchanych, szuka czegoś z najlepszą jakością do swoich systemów, gdzie malina stanowi jeden ze składników transportu.

Takie małe karty są fajne ale dla uczniów i młodzieży, którzy mogą kupić je za swoje kieszonkowe.

Skupmy się na czymś co ociera się o topowe Hi-FI albo delikatnie zahacza o progi Hi-Endu.

Z tego jest więcej pożytku i świetlana przyszłość przed Tobą, poważne projekty, rozwiązania, rozwinięcia pomysłów, które w przyszłości doprowadzą Cię do świetnej pracy dla kogoś lub założenia firmy.

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciechomir

 

Super że pomagasz młodszym użytkownikom audio ale większość osób odwiedzające forum należy do bardziej doświadczonych i osłuchanych, szuka czegoś z najlepszą jakością do swoich systemów, gdzie malina stanowi jeden ze składników transportu.

Takie małe karty są fajne ale dla uczniów i młodzieży, którzy mogą kupić je za swoje kieszonkowe.

Skupmy się na czymś co ociera się o topowe Hi-FI albo delikatnie zahacza o progi Hi-Endu.

Z tego jest więcej pożytku i świetlana przyszłość przed Tobą, poważne projekty, rozwiązania, rozwinięcia pomysłów, które w przyszłości doprowadzą Cię do świetnej pracy dla kogoś lub założenia firmy.

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Pygar

 

Ja mam przyszłość zapewnioną w IT a to co tu robię, to robię hobbystycznie. Cieszę się, że trzymasz za mnie kciuki, ale...

 

Jeśli dla ciebie malina nie ociera się o HI-FI czy End to znaczy, że totalnie nie kumasz tematu. Można do maliny po I2S czy przez dowolne konwertery, reclockery itp. podłączać dowolnej jakości i zasobności portfela DACi.

To, że malina jest na kieszeń każdego, to źle? Uwierz, że ten "składnik" potrafi to i więcej co topowe gówienka za kupę kasy.

 

Zauważ, że nie skakam, jak co niektórzy po całym forum i wpierdzielam się że swoimi 3 groszami w każdy wątek. Jestem tu gdzie mogę pomóc, doradzić i nie muszę się z tym publicznie onanizować.

A swoim wpisem kolego, w zasadzie wszystkich subskrybentów tego wątku sprowadzasz to głuchych gówniarzy.

 

Traktuje ten wpis jako spam i jeszcze dziś zgłoszę go do moderacji o usunięcie.

 

Za takie uwagi dziękuję i zapraszam do ewentualnej dalszej polemiki na PW.

Over

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sie tak wtrace , dlaczego ma nie podawac niskobudzetowych rozwiazan? Sadze ze kolega awietek mial na celu pokazanie wszelakich zastosowan odnosnie audio oraz maliny.

Pi zero wchodzi chyba w sklad. A moze kogos TO wlasnie zainteresuje ??

 

Bez obrazy, pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ciechomir

 

Super że pomagasz młodszym użytkownikom audio ale większość osób odwiedzające forum należy do bardziej doświadczonych i osłuchanych, szuka czegoś z najlepszą jakością do swoich systemów, gdzie malina stanowi jeden ze składników transportu.

Takie małe karty są fajne ale dla uczniów i młodzieży, którzy mogą kupić je za swoje kieszonkowe.

Skupmy się na czymś co ociera się o topowe Hi-FI albo delikatnie zahacza o progi Hi-Endu.

Z tego jest więcej pożytku i świetlana przyszłość przed Tobą, poważne projekty, rozwiązania, rozwinięcia pomysłów, które w przyszłości doprowadzą Cię do świetnej pracy dla kogoś lub założenia firmy.

 

Trzymam kciuki i pozdrawiam

Pygar

 

A kysz od Ciechomira !!! Idź do działu HiEnd i tam się mądrzyj.

Dlaczego ma ktoś z nas nie pomagać początkującym, Ci " bardziej doświadczeni i osłuchani, szukający czegoś z najlepszą jakością do swoich systemów" nie muszą czytać tego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że malina jest na kieszeń każdego, to źle? Uwierz, że ten "składnik" potrafi to i więcej co topowe gówienka za kupę kasy.

Ciechomir widocznie niektórzy mają za dużo kasy i jak jej dużo nie wydadzą to nie cenią rozwiązania. Ale tak to jest w życiu.

 

Ogólnie tendencję na świecie mamy słabe, bardziej się liczy ile ktoś ma kasy niż jakie ma wykształcenie i co umie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoim wpisem kolego, w zasadzie wszystkich subskrybentów tego wątku sprowadzasz to głuchych gówniarzy.

 

Traktuje ten wpis jako spam i jeszcze dziś zgłoszę go do moderacji o usunięcie.

Ciechomirze, ton Pygara był "mentorski" ale przecież może mieć inne spojrzenie, z którym się nie musisz zgadzać. Generalnie imo był to miły ton i życzliwy. Nie ma sensu się unosić i nakręcać. Generalnie przecież chcemy wycisnąć z maliny jak najwięcej, bo przecież się da i to za stosunkowo nieduże pieniądze. Wszyscy biorący udział w wątku widzą Twoje zaangażowanie, poświęcony czas i nikomu nie trzeba udawadniać, że zasługujesz na szacunek. Znam Pygara (jedynie z forum) -często ma coś wartościowego do powiedzenia i nie ma co go od razu go przeganiać. Oczywiście ja popieram wszelkie informacje, te nazwijmy to niskobudżetowe również (żeby byłą jasność) Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pasjonatów malinowego grania, to jest mój pierwszy post mimo, że wątek śledzę codziennie od kilku miesięcy i przeczytałem od deski do deski. Sam posiadam dwie malinki (Raspberry Pi 2 B oraz Raspberry Pi Zero W), do tego mam 4 karty - 1 chiński klon HiFiBerry DAC+, 2 karty na układzie PCM5102 - jedna to ta którą pokazał Ciechomir (czyli odpowiedniki HiFiBerry DAC) oraz 1 chiński klon HiFiBerry Digi+ transformer z wyjściem optycznym z izolacją galwaniczną. Karta, którą pokazał Ciechomir powinna zagrać (bo jeszcze jej nie testowałem) niewiele gorzej od HiFiBerry DAC+ ponieważ te układy różnią się głównie tym, że jeden ma sterowanie głośnością sprzętowe, a drugi tylko software'owe. W całej tej zabawie najbardziej podoba mi się to, że urządzenie kosztujące kilka dolarów (wraz z Malinką w wersji Zero W zamknie się poniżej 100 zł) potrafi zagrać nie gorzej, albo prześcignąć klocek za kilka tysięcy zł.

Przy okazji zapytam - mam plan zainstalowania maliny + karta z wyjściem optycznym w samochodzie i w związku z tym szukam sprawdzonego sposobu na dobre zasilanie, ma ktoś coś ciekawego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pygara.

 

Wrzucić mnie do wora z młodymi to komplement:-)

Niestety ton jak dla mnie ironiczy i obraźliwi w całej wypowiedzi.

Drogi Pygarze udządzeń się słucha a nie ogląda i cena to nie wszystko.

Tanie,dobre rozwiąza pokazują tylko jak "firmówki"robią nam wodę z mózgu aby wyrwać kasę tworząc mit"drogie jest lepsze".

Posłuchaj Maliny a pewno zmienisz zdanie.

Tylko czy się przyznasz do tego?

 

 

Awietek,Ciechomir DOBRA ROBOTA:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - lolega Pygar pomylil watki i obiecuje ze juz tu nie zagosci - no chyba ze jakis jego klon ale to tez nie na dlugo :)

Jesli ma byc polemika to niech bedzie polemika bez obrazania i przykladania do audio jakichs dziwnym miar...

 

 

Ciechomirze, ton Pygara był "mentorski" ale przecież może mieć inne spojrzenie, z którym się nie musisz zgadzać. Generalnie imo był to miły ton i życzliwy. Nie ma sensu się unosić i nakręcać. Generalnie przecież chcemy wycisnąć z maliny jak najwięcej, bo przecież się da i to za stosunkowo nieduże pieniądze. Wszyscy biorący udział w wątku widzą Twoje zaangażowanie, poświęcony czas i nikomu nie trzeba udawadniać, że zasługujesz na szacunek. Znam Pygara (jedynie z forum) -często ma coś wartościowego do powiedzenia i nie ma co go od razu go przeganiać. Oczywiście ja popieram wszelkie informacje, te nazwijmy to niskobudżetowe również (żeby byłą jasność) Pozdrawiam :)

Umowmy sie ze ton kolegi byl nie do przyjecia w tym skromnym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że za kwotę Maliny + jakikolwiek DAC Oczywiscie obudowa zasilanie etc. i odrobinie checi i umiejętności majsterkowania można zrobic streamer który fabrycznie kosztuje kilka - kilkanaście tyś. zł. To jest idea DIY - zależna tylko od umiejętności każdego z nas - aczkolwiek po to to forum istnieje żeby wlasnie tacy ludzie jak ja czyli np elektronicy mogli liczyć na wsparcie programistów - i odwrotnie. Kolega Ciechomir robi w tej materii kawał dobrej roboty zupełnie bezinteresownie dlatego chwała mu za to. A ktoś jak szuka drogich rozwiązań powinien chyba to forum mijać szerokim łukiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nasz wątek omijali hajendowcy ale jak już się zapuścili w te rejony to wypadałoby aby posłuchali jak malina gra. Szkoda że na tegorocznym AVS w pokoju DIY nie zagra malinka, co otworzyłoby niektórym oczy jak to działa. Jasne że to nie dla wszystkich, bo ważniejsze jest logo i piękna obudowa itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Szkoda że na tegorocznym AVS w pokoju DIY nie zagra malinka,

 

Przecież pokój był otwarty. Wystarczyło zgłosić chęć.

Można jeszcze spróbować

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nasz wątek omijali hajendowcy ale jak już się zapuścili w te rejony to wypadałoby aby posłuchali jak malina gra. Szkoda że na tegorocznym AVS w pokoju DIY nie zagra malinka, co otworzyłoby niektórym oczy jak to działa. Jasne że to nie dla wszystkich, bo ważniejsze jest logo i piękna obudowa itd.

w pokoju DIY(410) będzie malina, Seyv jako źródło do swojego dac-a będzie miał malinę jeszcze zobaczymy tylko, którą wersję moode zainstaluję, ale chyba 3.8.4. Tak od kilku dni słucham na 4 i sam nie wiem. Malina PI2 z Hifiberry digi + pro, ma jeszcze zrobić własne zasilanie liniowe, ale nie wiem czy zdąży, ma ostatnio sporo zleceń i się nie wyrabia, a to też tylko jego hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pokoju DIY(410) będzie malina, Seyv jako źródło do swojego dac-a będzie miał malinę jeszcze zobaczymy tylko, którą wersję moode zainstaluję, ale chyba 3.8.4. Tak od kilku dni słucham na 4 i sam nie wiem. Malina PI2 z Hifiberry digi + pro, ma jeszcze zrobić własne zasilanie liniowe, ale nie wiem czy zdąży, ma ostatnio sporo zleceń i się nie wyrabia, a to też tylko jego hobby.

 

 

W takiej wersji to może nie bo nie pokaże pełni możliwości i utrwali błędne opinie

Jak hifiberry pro to z isolatorem założoną zworką przy trafo, dobrym zasilaniem i po bnc. Inaczej jak ma być prosto to już lepiej digione.

 

Ps polecam każdemu kto ma digi pro zobaczyć jak gra ze zmostkowanym trafo i po bnc.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.