Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Mori napisał:

Ponieważ ja z elektroniki to wiem tylko tyle, że prąd kopie 🙂 to składając sobie samemu streamer na malince wrzuciłem do obudowy gotowca od MuzgAudio. Musiałem tylko kablami toto pospinać.

Gra to zadziwiająco dobrze. Sorki ale mam tylko fotki z częściowo zmontowaną skrzynką.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tasiemka zwalnia działanie malinki, a ta tutaj jest dość długa. Testowałem z tasiemką ok 10-15cm i też zauważałem różnice w szybkości obsługi malinki. Najlepiej, jak karta SD jest wpięta bezpośrednio do malinki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem żadnych ograniczeń działania więc to opóźnienie nie przekłada się na żadne przycinanie muzyki, opóźnienia w reakcji malinki, itp. Za to np. internet po kablu vs. bezprzewodowe wifi to już jak najbardziej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Mori napisał:

Nie zauważyłem żadnych ograniczeń działania więc to opóźnienie nie przekłada się na żadne przycinanie muzyki, opóźnienia w reakcji malinki, itp. Za to np. internet po kablu vs. bezprzewodowe wifi to już jak najbardziej. 

W metalowej obudowie połączenie przez wi-fi zawsze będzie gorsze 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, newpeter napisał:

@Mori, ta obudowa to gotowiec czy DIY ?

Obudowę zakupiłem w sklepie modushop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Układ otworów i napisów wynika ze szczegółów zamówienia które się składa. Wybiera się model bazowy (wielkość, kolor, rozmiar wewnętrznej płyty montażowej, itp.), uszczegóławia co ma być modyfikacją (otwory/napisy) i dostaje się projekt z wyceną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Mori napisał:

Obudowę zakupiłem w sklepie modushop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Układ otworów i napisów wynika ze szczegółów zamówienia które się składa. Wybiera się model bazowy (wielkość, kolor, rozmiar wewnętrznej płyty montażowej, itp.), uszczegóławia co ma być modyfikacją (otwory/napisy) i dostaje się projekt z wyceną.

z ciekawości, ile jak taka obudowa wychodzi cenowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackobtone jak łączysz od środka panel przedni z bokami ? Takie drewienko gdzieś można kupić na wymiar czy zostaje stolarz lub inny meblarz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ciszyn11 napisał:

z ciekawości, ile jak taka obudowa wychodzi cenowo?

Teraz to nie wiem bo swoją mam ponad rok. O ile pamiętam dałem wtedy ~350PLN za obudowę, otwory/napisy i nóżki.  

Osobna sprawa to włączniki, tylne gniazda, itp. Ale zabij, nie pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym topiki ktoś wziął się na poważnie za DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, newpeter napisał:

@jackobtone jak łączysz od środka panel przedni z bokami ? Takie drewienko gdzieś można kupić na wymiar czy zostaje stolarz lub inny meblarz ?

Nie łączę z bokami. Wywierciłem otwory w dolnym elemencie obudowy i wykorzystałem coś takiego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Do tego takie śrubki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  + nakrętki od spodu obudowy. Drewno kupowałem tutaj: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i do tego jeszcze mufy wkręcane 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Mufy skróciłem do odpowiedniej długości, tak żeby zmieściły się całe w drewnie. Deskę (w wersji 6x1x100) przyciąłem na długość, zaokrągliłem rogi i złagodziłem nieco brzegi. Potem nawierciłem w desce otwory, przy czym za wszelką cenę starałem się nie przebić na wylot. 🙂 Następnie malowanie szarą lakierobejcą, przy czym właściwie wcierałem lakierobejcę w drewno, a następnie nadmiar ścierałem, bo chciałem jedynie uwidocznić fakturę drewna. Po pomalowaniu wkręciłem skrócone mufy i poskładałem całość do kupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mori napisał:

wrzuciłem do obudowy

Co to za obudowa? Dasz link? 

Edit: Czytałem po kolei posty i jeszcze nie doszedłem do postów niżej gdy zadałem pytanie - już prawie wszystko jasne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Wito76 napisał:

Co to za obudowa? Dasz link? 

Edit: Czytałem po kolei posty i jeszcze nie doszedłem do postów niżej gdy zadałem pytanie - już prawie wszystko jasne. 

Spoko. Jak masz jakieś pytania to pisz na priva. Generalnie tu nie ma żadnych cudów. Zbudowałem to, bo sama malinka w badziewnej plastikowej obudowie wyglądała na półce HiFi jak ubogi krewny z enerdowa :)

Sercem układu jest RaspberryPi 3B+ z kartą muzyczną (nie pamiętam modelu, któryś HiFiBerry). Gniazdko sieciowe RJ45 z tyłu jest aby móc podpiąć do niego internet kablowo. Jedno tylne gniazdo USB to wyjście precyzyjnego zasilania, drugie to po prostu przedłużka do RaspberryPi żeby móc podłączyć pendrive z muzyką, itp., HDMI to wyjście obrazu, ale póki co nie używam bo ekranem do sterowania jest smartfon lub tablet. Wszystko chodzi na najnowszej wersji Volumio (wgrany na kartę SD dostępną na taśmie z tyłu obudowy bez konieczności otwierania całej skrzynki bo na początku często zmieniałem i eksperymentowałem z różnymi OS-ami). Spotify mogę odpalać spod Volumio lub na telefonie/tablecie. Radia internetowe i FLAC-i odpalam spod Volumio. 

Po włączeniu głównego włącznika skrzyneczki zasilanie jest podawane tylko na tylny port USB (np. do Chromcast-a), a po przełączeniu mniejszego włącznika na przodzie obudowy (na zdjęciu był dopiero otwór pod niego) załącza się jeszcze RaspberryPi. Następnie sygnał muzyki idzie z RaspberryPi na tylne wyjścia RCA a z nich tradycyjnie konektorami na wejście wzmacniacza. 

Rozważam jeszcze drobiazgi w stylu podawania mniejszego zasilania na przycisk główny bo świeci trochę za mocno, moooooże dodam separację zasilania pomiędzy maliną i kartą dźwiękową, itp. Ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością takiego zestawu i to za małą część ceny "poważnych" streamer-ów rynkowych. Na dokładkę jest satysfakcja jak samemu się coś złoży.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ajothe napisał:

Można prosić i link do zasilacza, który zastosowałeś? Go się poprostu wpina w gniazdo zasilania? 

No nie tak po prostu :)

Kupiłem osobno elementy i sam je łączyłem kablami. W MuzgAudio "nabyłem drogą kupna":

Oczywiście musisz dobrać modele do swoich potrzeb prądowych! Muszę bardzo pochwalić sklep za kontakt i doradztwo. Wolę nie wiedzieć jaką mieli minę na moje pytania w stylu "do którego koloru kabelka podpiąć 230V"? Ja NAPRAWDĘ nic na ten temat nie wiem ale pomoc była szybka i konkretna. :)

Tylne gniazdo obudowy łączyłem sam kabelkami z transformatorem a jego dalej z zasilaczem. Dałem zwykłe kostki montażowe do testów (widać było je na fotkach).

Dodatkowo musiałem jeszcze dorobić 2 kable do wyprowadzenia docelowego napięcia ze styków zasilacza do tylnego gniazda USB i do wejścia microUSB w malinie. Kupiłem wtyczki USB i microUSB do samodzielnego montażu i ktoś mi w nich polutował kable tylko w pinach z zasilaniem. Wspominałem już że sam się na tym nie znam? :)

Wtyczki podobne do takich:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiecie, jeśli ja dałem radę to złożyć to każdy da radę. Trzeba tylko czytać i pytać :) Największą dumą w całym projekcie było dla mnie to, że jak to wszystko sam rozprowadziłem i dałem toto do sprawdzenia i polutowania serwisantowi sprzętu HiFi to nie musiał nic zmieniać i tylko porządnie to wszystko połączył. Ruszyło od pierwszego włączenia. :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zasilać moją malinę przez GPIO z zasilacza wewnątrz obudowy. .Wiem że ominę w ten sposób bezpiecznik polimerowy.

Znalazłem bezpiecznik 6V 0.75A i zastanawiam się czy warto na wszelki wypadek zamontować go w dodatnią szynę zasilacza.

Robił już to ktoś?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Divide napisał:

Ja mam zamiar zasilać moją malinę przez GPIO z zasilacza wewnątrz obudowy. .Wiem że ominę w ten sposób bezpiecznik polimerowy.

Znalazłem bezpiecznik 6V 0.75A i zastanawiam się czy warto na wszelki wypadek zamontować go w dodatnią szynę zasilacza.

Robił już to ktoś?

 

No ja niestety mam bezpiecznik tylko na wejściu zasilania w gnieździe obudowy. Szczerze to nie wiem czy warto używać inny wewnątrz. Pytanie do elektroników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Mori napisał:

No ja niestety mam bezpiecznik tylko na wejściu zasilania w gnieździe obudowy. Szczerze to nie wiem czy warto używać inny wewnątrz. Pytanie do elektroników.

Elektronik powie, że nie warto. Wyznawca audiovoodoo, że to przeskok o dwie klasy 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie na który odpowiedziałby raczej elektronik :) to czy znacie jakieś gotowe rozwiązania dla RaspberryPi 3B+ montażu na HAT (albo inaczej) jakiegoś expandera I/O z wbudowaną izolacją prądową i osobnym gniazdem zasilania w który można by potem wpiąć kartę muzyczną HiFiBerry? Chciałbym jednak odizolować zakłócenia generowane wewnętrznie przez samą malinkę od dołączonej do niej karty dźwiękowej.

Wiem, że to już styczność audiovoodoo i elektroniki, ale jeśli szło by to zrobić niewielkim kosztem to co mi tam 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Piopio napisał:

Elektronik powie, że nie warto. Wyznawca audiovoodoo, że to przeskok o dwie klasy 😉 

Tej samej wartości bezpiecznik polimerowy jest za gniazdem zasilania każdej maliny.Podlaczajac przez GPIO omijasz te jedyne zabezpieczenie na płytce maliny.

Więc jakie audiovoodoo ?

I jaki przeskok ?

Zastanów się zanim palniesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mori napisał:

W temacie na który odpowiedziałby raczej elektronik 🙂 to czy znacie jakieś gotowe rozwiązania dla RaspberryPi 3B+ montażu na HAT (albo inaczej) jakiegoś expandera I/O z wbudowaną izolacją prądową i osobnym gniazdem zasilania w który można by potem wpiąć kartę muzyczną HiFiBerry? Chciałbym jednak odizolować zakłócenia generowane wewnętrznie przez samą malinkę od dołączonej do niej karty dźwiękowej.

Wiem, że to już styczność audiovoodoo i elektroniki, ale jeśli szło by to zrobić niewielkim kosztem to co mi tam 😉 

Kupujesz po prostu izolator, np Allo Isolator (Ian Canada też ma) tylko czasami jest problem ze współpracą z nakładkami. Ale jakość dźwięku po izolatorze jest zdecydowanie lepsza. Ja mam allo i Ian Canada i testuje na nakładkach tylko z wyjściami cyfrowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RobG1974 napisał:

Kupujesz po prostu izolator, np Allo Isolator (Ian Canada też ma) tylko czasami jest problem ze współpracą z nakładkami. Ale jakość dźwięku po izolatorze jest zdecydowanie lepsza. Ja mam allo i Ian Canada i testuje na nakładkach tylko z wyjściami cyfrowymi.

Widzę, że z dostępnością takich rzeczy w Polsce raczej krucho. No nic, może kiedyś się pojawią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy jest duża przewaga w jakości dźwięku między malinką z nakładkami, a zwykłym laptopem z którego sygnał wychodzi kablem USB do pre lub wzmacniacza ?

Kolega na forum rzucił mi temat malinki, aby spróbować. W malince zrobić korekty rew dla systemu. Obecnie mam na pc, dopiero zaczynam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, moto3650 napisał:

Kolega na forum rzucił mi temat malinki, aby spróbować. W malince zrobić korekty rew dla systemu. Obecnie mam na pc, dopiero zaczynam

Mam usbridge signature czyli taka malina do audio, zasilanie liniowe, dobrany i skonfigurowany metodą prób i błędów system na niej. Jest lepiej niz na lapku, ale jak dużo to trudno mi ocenić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zastanawiam się czy to tylko kwestia ergonomii przemawia. Laptop wystarczający, można kupić za 600zl z dyskiem SSD i cichym wentylatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, moto3650 napisał:

Laptop wystarczający,

Idąc tym tokiem myślenia,wystarczy komputerek (nazywany terminalem),koszt 200 zł. z SSD 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, moto3650 napisał:

Po prostu zastanawiam się czy to tylko kwestia ergonomii przemawia.

Dla mnie poprawy jakości. Choć muszę przyznać że ergonomia maliny z Volumio Premium jest genialna. Poza Tidal Connect (który dla mnie gra gorzej) jest preinstalowany Tidal i Qobuz na Volumio (oba grają świetnie). Komórką albo dowolnym PC w sieci łącze się po IP i steruje odtwarzaczem na malinie. Nie zużywa baterii na komórce, nic się nie zatrzymuje itp itd. Od roku gdzieś praktycznie nie pamiętam jakiejś zwiechy czy problemów - czasem jak okazjonalnie przymula internet to również zmula Volumio (niska reponsywność).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chodziło zarówno o jakość dźwięku, wygodę użytkowania ale też i o estetykę.

  • Jakość -> Używałem wielu kart muzycznych po USB łącząc je ze słuchawkami i różnymi głośnikami.Zadziwiająco często słyszałem w słuchawkach kiedy np. włączał się dysk w komputerze i tło "śpiewało" zakłóceniami prądowymi. I to w wielu kartach. Ostatecznie został mi FiiO Olympus 2. Bardziej ze względu na wygodę niż osiągi :) Malina nie streamuje po USB więc ten problem nie występuje. A jak jesteś przewrażliwiony to dodajesz do niej zasilanie liniowe, itp. itd.
  • Wygoda -> @marcinmarcin dobrze to opisał. Jest mega wygodnie kontrolować to z telefonu/tabletu, odpalić kolejkę tego co ma być grane i wyłączyć telefon. Malinka gra sobie dalej. A już nie wspomnę o aspekcie towarzyskim gdy podłączasz się w kilka osób do jednej sesji Spotify na malince i gracie sobie wspólnie. Polecam :)
  • Estetyka -> no sorry ale nie postawię laptopa na półce obok wzmacniacza, zmieniarki CD, DAC-ów, itp. A malinkę można sobie zabudować w najróżniejsze gotowe obudowy lub jak ja przegiąć i przerobić ją na klocek HiFi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mori napisał:

Malina nie streamuje po USB więc ten problem nie występuje.

Nie streamuje, ale transportuje pliki. 🙂 Do USB można podłączyć zewnętrzny DAC, co też warto uwzględnić, bo nakładki jak dobre by nie były to swoje ograniczenia mają. Moim zdaniem z zewnętrznym DACiem można bardziej wykorzystać potencjał malinki, choć żeby nikt się nie poczuł urażony, powtórzę, że to wyłącznie moje zdanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, baltfan napisał:

Idąc tym tokiem myślenia,wystarczy komputerek (nazywany terminalem),koszt 200 zł. z SSD 😀

Wiesz to było bardziej w formie zapytania. 

Odpowiedzi pojawiło się kilka. Super.

Nasuwają się następne pytania. Mam blisko siebie sklep botland. Co kupić od nich aby mieć fajny pełny set? 3 do 4 tys zł mógłbym przeznaczyć. Nie wiem czy to wystarczy na wszystko. Na minikomputerku będą korekty rew i muszą być bo mam dudnienia 41 Hz.

Dac zewnętrzny mam na tą chwilę wypożyczony Mytek Brooklyn Dac + i jest używany jako Pre. Końcówka mocy z Yamahy ax 892. Głośniki audiovector r1 signature.

Sprzęt oprócz Yamahy ax 892 wypożyczony. Trochę brakuje basu z tych kolumienek. Szczupło na nim grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.