Jump to content
Guest HQ150

KINO MOCNE

Recommended Posts

Guest HQ150

Jak macie jakieś typy na filmy dosadne, wstrząsające, odważne i jednocześnie wartościowe to proszę o przykłady.

Nieodwracalne

Billboard

Requiem dla snu

My dzieci z Dworca Zoo

Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Pasja

The Girl Next Door

Kids

Misery

5x2 pięć razy we dwoje

Plemię

Układ zamknięty

System (Child 44)

Eksperyment (Das Experiment)

Funny Games

Edited by kichanadeta
  • Like 1

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

takashi miike - visitor q, ichi the killer, dead or alive (szczególnie jedynka)

peter greenaway - kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek, osiem i pół kobiety, zet i dwa zera, dzieciątko z macon

terry gilliam - kraina traw

alejandro jodorowsky - kret

to tak na szybko :)

• Like 1

Jabłka Adama ...

Dzikie historie

Urodzeni mordercy

Dzikość serca

Nieodwracalne

Jak to obejrzałem to myślałem że się zrzygam ...
  • Like 1

Guest HQ150

Od siebie dodam

Zły porucznik

Wściekłe psy

• Like 1

No i oczywiście filmy z Jasonem Stathamem. Elita zabójców, Blitz, Mechanik, Niezniszczalni - bardzo dużo tego jest. Nie są może ambitne, ale dobrze się ogląda.

Guest HQ150

No i oczywiście filmy z Jasonem Stathamem. Elita zabójców, Blitz, Mechanik, Niezniszczalni - bardzo dużo tego jest. Nie są może ambitne, ale dobrze się ogląda.

No nie bardzo o takie filmy mi chodziło.

Raczej o coś ambitniejszego.

• Like 1

Miało być mocne Panowie a nie trochę czy dość mocne :) kwintesencja świństwa!

"MARTYRS-SKAZANI NA STRACH" to jest mocne kino i nawet nie mam ochoty wiecej widzieć podobnych filmów.

"GUINEA PIG -DEVIL'S EXPERIMENT" tego to nawet nie obejrzałem tylko tak przewijałem i dość.

"Zły porucznik" świetne kino i też zawsze był takim głównym filmem w którym jest zło.

Salo czyli 120 dni sodomy

coś z innego rodzaju ale też może być

I saw the devil

the devil's rejects

Edited by wachi40

W I saw the devil to dla mnie najmocniejsza scena w kinie,geniusz reżysera, zrobił scenę jak w wiejskim chlewie,ubojni, syf woda i krew na podłodze, główny bohater w zupełnym spokoju jak codzień stawia sobie kubek ze świeżą kawą chyba i rozcina na kawałki swoją ofiarę,już nie pamiętam czy siekierką czy czym ale klimat sceny pamiętam. Ja tego nie lubię ale cenię bardzo film jako sztukę.

Miało być mocne Panowie a nie trochę czy dość mocne :) kwintesencja świństwa!

Część z wymienionych w tym wątku filmów przekracza granice nie tyle dobrego smaku, co zdrowego rozsądku. Jak koniecznie chcesz sobie zryć beret bez reszty, to ściągnij sobie jakieś gore i po problemie. To nie jest mocne kino, tylko ewidentna dewiacja. Przekraczanie barier w świecie sztuki itp. teksty, to zwykłe pierdy dla ubogich. Bez urazy,

Edited by Mrok
  • Like 1
  • Thanks 1

Część z wymienionych w tym wątku filmów przekracza granice nie tyle dobrego smaku, co zdrowego rozsądku. Jak koniecznie chcesz sobie zryć beret bez reszty, to ściągnij sobie jakieś gore i po problemie. To nie jest mocne kino, tylko ewidentna dewiacja. Przekraczanie barier w świecie sztuki itp. teksty, to zwykłe pierdy dla ubogich. Bez urazy,

Nie ściągnę bo to nie mój gust. Ze dwa filmy które wymieniłem,owszem są dziadostwem a nie sztuką zaś np "I saw the devil" jest dobrym kinem.

Rycie bereta to w moim rozumieniu trudne filmy jak od Aronovsky, Lynch,Cronenberg i jego "Nagi Lunch" filmy gdzie trzeba sporo myśleć.

Ziarno Prawdy

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Smarzowskiego:

-Pod Mocnym Aniołem

-Drogówka

-Dom zły

Kolskiego:

-Wenecja

-Zabić bobra

-Pograbek

Edited by Krzysztof_54067

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Man Behind the Sun

Cannibal Holocaust

Idź i patrz

Człowiek pogryzł psa

Tron we krwi

Pogromca czarownic.

Polecam je wszystkie oglądać RAZEM! :)