Skocz do zawartości
IGNORED

Ile rodzin uchodźczych zamierzasz przyjąć pod swój dach?


Peter75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, il Dottore napisał:

Oczywiście. W IRL czas oczekiwania na wizytę do rodzinnego to teraz minimum tydzień, niedawno było 2 tygodnie w niektórych praktykach.

Czyli tu i tam jest to normalność.

10 minut temu, il Dottore napisał:

Jest dla mnie szokujące że ludzie mówią o tym skandalu jak o rzeczy NORMALNEJ.

I szokuje to tylko emigrantów. U nas też zresztą - o czym pisałem w tym wątku wczoraj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, Zyzol said:

Czyli tu i tam jest to normalność.

Jednak dobrze że odeszliśmy od tej "normalości" w dostępie do papieru toaletowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, il Dottore napisał:

Cały kraj żył w skrajnym upodleniu. Na własne oczy widziałem jak ludzie łamali sobie kończyny w kolejkach po śmietanę czy masło. Nie było niczego dostępnego normalnie.

Jak nie było jak było musztarda albo ocet .Reszta się mniej więcej zgadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 godzin temu, il Dottore napisał:

TU JEST POLSKA!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A mi na fb wrzuca mnóstwo łzawych filmików produkcji irackiej lub kurdyjskiej. Niektóre z UK o biednych migrantach zaplątanych w graniczne druty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Maja Ostaszewska pokazała wstrząsające zdjęcia z granicy polsko-białoruskiej. Jest na miejscu" - grzmi tytuł. 

MTI0MjI1YjUoUjtZZkpvIGsKbwMgE2F2PBJ3SGZ- MTI0MjI1YjUoUjtZZkpvIGsKbwMgE2F2PBJ3SGZ- MTI0MjI1YjUoUjtZZkpvIGsKbwMgE2F2PBJ3SGZ-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Opis też wstrząsający. Poczułem się zmieszany. Kiepskim aktorstwem Ostaszewskiej. Aktorzy znaleźli sobie nową grę towarzyską - okazywanie współczucia nielegałom. Inne używki najwyraźniej się znudziły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wjechało świeże hajsiwo od Sorosa bo znowu się zaczyna. 🙂

Moi przyjaciele, przechodząc z tragarzami, spotkali w lesie grupę 3 karpi... 🙂 Karpie były zmaltretowane i przemarznięte. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wracając do tematu

 

comment_r0Dt6RLsvW7rA2AiTue1ckVJv0UQlDYp.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FD_kq71WQAApWZ7?format=png&name=900x900

Żebym miał bydlaka na wyciągnięcie ręki...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na froncie dyplomatycznym trochę się dzieje - Turcja oficjalnie odcina się od przerzutu migrantów na Białoruś.

Brytyjski oddział inżynieryjny ma sondować możliwości ew. pomocy przy budowie ogrodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na razie symbolicznie, ale w dobrą stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja i jej ekipa karpików podczas ekspedycji leśnej znalazła całkiem dobre buty. Wkrótce na Allegro. 🙂

xlarge

Ale to nie jedyne ślady nachodźców znalezione przez Maję w naszej odwiecznej puszczy! 🙂

xlarge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, il Dottore napisał:

Bo system ochrony zdrowia odziedziczyliśmy po PRL.

W PRL do lekarza pierwszego kontaktu można się było dostać tego samego dnia, kiedy się zarejestrowało. Teraz od dwóch prawie lat, lekarze zniknęli. Dostać się do nich to cud. Czytałem, że ponad połowa  z nich od ponad roku nie widziała pacjenta na oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, zetempowiec napisał:

W PRL do lekarza pierwszego kontaktu można się było dostać tego samego dnia, kiedy się zarejestrowało. Teraz od dwóch prawie lat, lekarze zniknęli. Dostać się do nich to cud. Czytałem, że ponad połowa  z nich od ponad roku nie widziała pacjenta na oczy.

A dlaczego pies się gryzie pod ogonem? Bo sięga! A dlaczego wyprawiają takie cuda? BO MOGĄ!

W normalnym zdrowym systemie lekarz przecież MUSI zobaczyć pacjenta by ten mu zapłacił. 🙂 Jakie to proste. 🙂 Oczywiście kto nie ma ochoty, ten chorych nie przyjmuje, ale ile można żyć z zaskórniaków? Więc i takim szybko minie strach przed świrusem. Siostra jest chirurgiem szczękowym w Polsce. Pracuje w takim dużym centrum dentystycznym. Cuda robią, najnowsza technologia. Kasa, którą tam biją, jest kosmiczna. Czy coś tam się u nich zmieniło w związku z plandemią? Nie. Czy żądają testów PCR, blokują przyjęcia? Nie. Bo nie są ani idiotami ani samobójcami. Bo przez lata wyłącznie prywatnej praktyki zrozumieli, że wszelkie ograniczenia przyjęć biją ich po kieszeni nader srodze. Więc wszystko śmiga sobie na luzie. I wszyscy żyją i wszyscy szczęśliwi.

Utrzymując komunistyczny skansen w ochronie zdrowia doprowadzono do tragedii w postaci 100 tysięcy(!!!) nadmiarowych zgonów BEZ ZWIĄZKU ZE ŚWIRUSEM a wynikających wyłącznie z ograniczenia chorym dostępu do leczenia. To jest zbrodnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wjechało świeże hajsiwo od Sorosa bo znowu się zaczyna.

Nie zdziwię się, jeśli Soros stoi za migracją, a jeśli stoi, to będzie "wesoło"

A tymczasem jest u nas duża mgła, więc harcerze będą się bawić w ciuciubabkę z migrantami



Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyjąłbym kilka rodzin uchodźczych.

Turcy robili by mi kebaby z ostrym sosem, Cyganie kradli, Arabowie blokowali by 5 razy dziennie na dywanikach ruch, bo wk***iają mnie te pierdzące osobówki pod oknem, Irakijki narodziłyby mi więcej córek niż moje wszystkie żony razem wzięte, a Syryjki podobno potrafią lutować lepiej niż MacGywer, a wieść niesie, że są również inteligentniejsze. A jak bym się wkurwił, to te zamordystyczne forum, wysadziłaby zaprzyjaźniona rodzina z Iranu.

Ale to podobno baśnie arabskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są kamery i dziennikarze to zawsze jakaś Ostaszewska będzie płakać, pomagać, jakiś poseł z plecakiem spróbuje wbiec do obozu emigrantów itd itp. Ta sama Ostaszewska i ten sam poseł tak samo jak wielu innych nie zaniosą bezdomnym bardzo licznie mieszkającym nad Wisłą w Warszawie ciepłego żarcia bo pies z kulawą nogą tym się nie zainteresuje, nie będzie wywiadów, zdjęć, filmów etc. Tam gdzie jest kocioł medialny lanserzy zlatują się jak muchy do gówna,taka prawda.

Pewien przykład, stoczniowcy, pracujący jeszcze w ruinach Stoczni Gdańskiej (program sprzed 10 lat) powiedzieli, ze oni nie chcą by jakikolwiek podrzędny polityk składał kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, ich kolegów. W tym momencie powiało strasznym egoizmem ale stoczniowcy wyjaśniają, w całej historii ani jeden polityk nie złożył kwiatów bez obecności telewizji, media się spóźniają to czeka się aż przyjadą, znajomy dziennikarz się rozchorował i nie mógł przyjechać pod pomnik to przekłada się złożenie tych kwiatów, te kwiatuszki pod pomnikiem zawsze są na pokaz tak jak ta ciepła zupka w plecaku Ostaszewskiej.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacy związkowcy? Ta banda upolitycznionych działaczy wysługujących się PiSowi? Ci obrońcy agenta SB i pedofila Jankowskiego?

Żarty.

39 minut temu, gromg napisał:

Nie zdziwię się, jeśli Soros stoi za migracją, a jeśli stoi, to będzie "wesoło"
A tymczasem jest u nas duża mgła, więc harcerze będą się bawić w ciuciubabkę z migrantami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oczywiście że stoi. Przecież widziano go na granicy a każdy imigrant dostaje od niego komórkę na podsłuchu CIA.

Pisali o tym w "Sputniku".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Edson napisał:

Jak są kamery i dziennikarze to zawsze jakaś Ostaszewska będzie płakać, pomagać, jakiś poseł z plecakiem spróbuje wbiec do obozu emigrantów itd itp. Ta sama Ostaszewska i ten sam poseł tak samo jak wielu innych nie zaniosą bezdomnym bardzo licznie mieszkającym nad Wisłą w Warszawie ciepłego żarcia bo pies z kulawą nogą tym się nie zainteresuje, nie będzie wywiadów, zdjęć, filmów etc. Tam gdzie jest kocioł medialny lanserzy zlatują się jak muchy do gówna,taka prawda.

Pewien przykład, stoczniowcy, pracujący jeszcze w ruinach Stoczni Gdańskiej (program sprzed 10 lat) powiedzieli, ze oni nie chcą by jakikolwiek podrzędny polityk składał kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców, ich kolegów. W tym momencie powiało strasznym egoizmem ale stoczniowcy wyjaśniają, w całej historii ani jeden polityk nie złożył kwiatów bez obecności telewizji, media się spóźniają to czeka się aż przyjadą, znajomy dziennikarz się rozchorował i nie mógł przyjechać pod pomnik to przekłada się złożenie tych kwiatów, te kwiatuszki pod pomnikiem zawsze są na pokaz tak jak ta ciepła zupka w plecaku Ostaszewskiej.  

No bo Edison - na tym świat polega. Na lansie.

j**nięta Maja z kolezankami zdemolowała cały Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Obejrzyjcie co zrobił ten "Pokojowy Marsz" w porównaniu do  150 tysięcy demonstrujących "faszystów".

Moje serce krwawi z żalu nad każdym uszkodzeniem miasta, nad każdym j**anym grafitti na murze, złamanym drzewem, bo Warszawa do dzisiaj nie podniosła się po Powstaniu, została złamana j**anym Pałacem Stalina i Placem Konstytucjii.

Nas jest w porywach podobno 5, do 10%. Reszta to najazd ze wsi. Najpierw do odgruzowania, później do budowania takich komunistycznych wykwitów jak Huta Warszawa. Huta, k**wa, w mieście?

To tylko chyba Kraków miał gorzej.

I dlatego w Warszawie wybory wygra Bobo zawsze, a skynyrd nigdy.

My jesteśmy zgwałceni od 1944 roku. Nawet sobie nie wyobrażacie, jaki ocean hamstwa nas otacza.

I mamy to cyklicznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jaro_747 napisał:

Jacy związkowcy? Ta banda upolitycznionych działaczy wysługujących się PiSowi? Ci obrońcy agenta SB i pedofila Jankowskiego?

Żarty.

Jeśli to komentarz do mojego postu to proszę cię przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, przynajmniej ten fragment o stoczniowcach. Jeśli dotyczył innej wypowiedzi, nie mojej, to przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jaro_747 napisał:

To komentarz do rzeczywistości.

Ty już kompletnie jesteś oderwany od rzeczywistości.

I nie piszę tego złośliwie. Wiesz, że Cię lubię i szanuję.

Ale pier**lisz jak ruski kukuruźnik - Ciebie już nie stać na jakiekolwiek przemyślenie? Na chwilę refleksji?

Daj spokój!

To ja, zatwardziały konserwatysta/prawak, wypracowałem sobie z kmunistą/marksistą Bobcatem, jakiś volapick (oczywiście nie wspólny), ale coś w rodzaju alfabetu Morse'a, czy runów, byśmy się nie zabili i mogli gadać.

Pogódź się Dżambo z rzeczywistością i gadaj jak inżynier metrolog ze Szczecina, a nie jak nosicegła z pod Lublina.

Pozdrawiam, do kolejnego bana.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, skynyrd napisał:

została złamana j**anym Pałacem Stalina i Placem Konstytucjii.

I jerozolimską plastikową palmą. To też jest teritorial pissing ale już nie rosyjski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Szeremietiew ma rację! Należy odciąć Białorusi połączenia drogowe i kolejowe na Zachód. Super pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, il Dottore napisał:

Pan Szeremietiew ma rację! Należy odciąć Białorusi połączenia drogowe i kolejowe na Zachód. Super pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Komisja Europejska zaproponowała, że przekaże 25 mln euro na ochronę granicy z Białorusią… Słyszę Pana śmiech, ale to jest mimo wszystko jakaś pomoc. Nie sądzi Pan?"

A ile dostał wujek Erdogan, po jednym stwierdzeniu? 2 miliardy, przywiezione w zębach przez Anielę.

Ja tam powiedziałbym, że nie dajemy rady z kolczasdrutem i musimy humanitarnie wpuścic tych welcomerefudżis do Polski. Nawet busiki do Zgorzelca bym im podstawił. I każdemu dawał ulotkę, jaki jest socjal w PL, a jaki w Dojczland. A póżniej? Hjuston mamy problem 🙂

Znaczy Berlin. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minutes ago, skynyrd said:

Ja tam powiedziałbym, że nie dajemy rady z kolczasdrutem i musimy humanitarnie wpuścic tych welcomerefudżis do Polski. Nawet busiki do Zgorzelca bym im podstawił. I każdemu dawał ulotkę, jaki jest socjal w PL, a jaki w Dojczland. A póżniej? Hjuston mamy problem 🙂

Znaczy Berlin. 

Oni zaraz zawiesiliby Schengen i zamknęli granicę. Dla nas głównie, nie dla "welcomerefudżis".

Ja zresztą myślę że działania rządu przed eskalacją mogły częściowo i po cichu być realizacją tego scenariusza - niby pilnujemy i łapiemy, ale jednak część się przedostaje. A jaka to część, to zależy od rządu polskiego.

Na razie są 4 możliwości dla "ajrefiudżerów" - zatrzymanie na granicy, push-back, azyl w Polsce i przemyt do Niemiec. Dopóki to polski rząd ma możliwość decydowania ile będzie procentowo którego wariantu, ma karty negocjacyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.