Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jezz napisał:

O której sytuacji piszesz?

No przecież akcja z OFE już była kilka lat temu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 godzinę temu, jezz napisał:

Nie czytałem ustawy ale myślę, że powinny być jakieś systemy zabezpieczające. W wolnej chwili przeczytam.

Wg mnie nie ma żadnych. Skoro klient OFE podejmie decyzję o rezygnacji, to jego udział Towarzystwo będzie musiało umorzyć, czyli jeżeli w tym udziale były jakieś akcje, to je zwyczajnie musi sprzedać. Na tą skalę działań - będzie to bardzo niekorzystne dla cen akcji. To chyba zrozumiałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Meloman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2019 o 14:28, Lech36 napisał:

Mnie wzrusza szczególnie tych dwoje pierwszych. Mam głęboką "sympatię" do ich działalności na rzecz "wielkiej, chamskiej Polski" ;-).

Ale istnieją młodzi wykształceni itd LEPSI (choć na wyborach ciągle dostają w d... od tych gorszych), 

i ciągle wierzę, że wciąż tak będzie.

Zawsze będą się uznawać za elyty. Czemu za Tuska kolejki w pośredniaku od godziny przed otwarciem były "kilometrowe", a za tych "chamów" tylko znudzone muchy snują się tam po korytarzach- ale to nic chamstwo to chamstwo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dieu est tres fin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sterreydon napisał:

a za tych "chamów" tylko znudzone muchy snują się tam po korytarzach- ale to nic chamstwo to chamstwo...

Wiemy już, kto kogo popiera w tym kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, sterreydon napisał:

Zawsze będą się uznawać za elyty. Czemu za Tuska kolejki w pośredniaku od godziny przed otwarciem były "kilometrowe", a za tych "chamów" tylko znudzone muchy snują się tam po korytarzach- ale to nic chamstwo to chamstwo...

A skąd wiesz jakby było gdyby tamci co tak sprawnie obsłużyli na zielono lata ciężkiego kryzysu rządzili dalej? Może nie byłoby rozdawnictwa ale na pewno rozwój byłby intensywniejszy co zawsze daje pozytywne efekty w perspektywie. Wiesz jakby wyglądały polskie drogi bez intensywnych inwestycji w nie za poprzedniej władzy i po rozdawnictwie PiS powodującym bardzo intensywny wzrost liczby podarowanych przez państwo samochodów (nx500+)? Prawdopodobnie wtedy tak jak w wypowiedzi "orła" Suskiego mielibyśmy do czynienia z katastrofą o skali porównywanej do Czernobyla. Bezrobocie miało stałą tendencję spadkową już za poprzedniej ekipy choć rzeczywiście rozdawnictwo PiS pewnie przyczyniło się do przyśpieszenia tego procesu bo część osób, beneficjentów programu rozdawniczego pewnie odeszła z rynku pracy. Wrócą jak im 500+ wygaśnie, ale czy koś ich będzie chciał po takiej przerwie to już mniej pewne, chyba że do najprostszych prac nie wymagających doświadczenia. 
Wiwat wielka chamska Polska, niech żyje pierwszy sekretarz KC PiS.........niech żyje, niech żyje, niech żyje ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ludzie, którzy w 1939 roku podpalili Europę i zorganizowali gigantyczną machinę zbrodni byli półanalfabetami, całkowicie nieprzygotowanymi do pełnienia najwyższych stanowisk państwowych. A jednak dostali władzę, demokratycznie i pokojowo.

Adolf Hitler – w wieku 16 lat zakończył edukację w Realschule. Martin Bormann, jego prawa ręka, zerwał ze szkołą na dwa lata przed maturą. Joachim von Ribbentrop, minister spraw zagranicznych, uczył się w różnych szkołach i u prywatnych nauczycieli, ale do matury nie doszedł. Najbliższy współpracownik Hermann Göring: roczna nauka w szkole kadetów. Reinhard Heydrich, szef Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy, organizator eksterminacji Żydów: roczna szkoła kadetów marynarki wojennej. Heinrich Himmler, organizator terroru i eksterminacji narodów, po przyspieszonym zaliczeniu szkoły średniej, przez 3 lata studiował agronomię. Jedyny wykształciuch w tym towarzystwie to Joseph Goebbels, doktor filozofii.

Wydawali się śmieszni, nadęci i pokraczni, a okazali się śmiertelnie groźni. Co było ich siłą? Nienawiść. Jaką odczuwa człowiek krzywdzony, prześladowany i niespełniony: za kalectwo i niski wzrost (Goebbels), odrzucenie przez kobiety (Himmler), przerost ambicji (Ribbentrop), poniżenia w dzieciństwie i młodości (Heydrich). Tę przepełniającą ich nienawiść przekształcili w ideę!

Chcieli stworzyć społeczeństwo zdrowe, wolne od chorób genetycznych, odmienności np. homoseksualizmu, przestępczości i korupcji, jednolite etnicznie i politycznie, bogate. Nienawiść podsunęła im tylko jeden środek realizacji tej idei – terror obozów koncentracyjnych, obozów śmierci, masowych egzekucji, eutanazji i zbrojnych podbojów. Dlatego stworzyli III Rzeszę. Dla tego nowego tworu państwowego uchwalili nowe prawo, prawo nienawiści, i szybko, już rok po objęciu rządów, stworzyli sprawne narzędzie: policję polityczną.

Minęło 12 długich lat zanim cywilizowany świat wydał na nich wyrok w Norymberdze. Kiedy dziś słyszę nienawiść, to boję się. Tego, co już było". (NET)

Ach strach pomyśleć, ile ludzi by zabili, gdyby jednak pokończyli te szkoły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

No przecież akcja z OFE już była kilka lat temu:

A ok, o to ci chodzi. Nie wiem czy na ten temat tez powinienem pisać, bo wcześniej jak pisałem o tym dość dużo to także dowiedziałem się, że się nie znam:)

Wtedy przesuwano, czyli kradziono do ZUS obligacje. Przesunięcie z tego co pamiętam, nie mam czasu teraz szukać, to był luty 2014. W latach 2013 i 2014  na GPW męczyła wszystkich raczej "poziomka" . Mocne spadki zaczęły się w maju 2015 po wyborach prezydenckich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Meloman napisał:

Wg mnie nie ma żadnych.

Ok, ja nie czytałem. Według mnie i tak większość pozostanie w IKE bo jest to rozsądniejszy wybór na dziś, oczywiście według mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jezz napisał:

Według mnie i tak większość pozostanie w IKE bo jest to rozsądniejszy wybór na dziś, oczywiście według mnie.

Rząd liczy, że ludzie zdecydują się na ZUS, aby "nie tracić" od razu 15%. W tym wypadku kasą, która trafi do ZUS można od razu zarządzać. W przypadku, kiedy zdecydują się na IKE, to rząd niejako obejdzie się smakiem - bo 85% nie wpadnie od razu do kieszeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia wladza sprawnie i na zielono poradzila sobie z kryzysem, sprawnie i na zielono, hehe

A co z koniem i Tuskiem?

Przestraszyli sie Dudy?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Meloman napisał:

Rząd liczy, że ludzie zdecydują się na ZUS, aby "nie tracić" od razu 15%. W tym wypadku kasą, która trafi do ZUS można od razu zarządzać. W przypadku, kiedy zdecydują się na IKE, to rząd niejako obejdzie się smakiem - bo 85% nie wpadnie od razu do kieszeni.

Z tego co czytam to założenia są takie , że 20% zdecyduje się na przeniesienie środków do ZUS.

Poza tym jakby chcieli  aby większość przeszła do ZUS to logiczniejszym rozwiązaniem byłoby takie, w którym domyślnym wyborem jest właśnie ZUS a pozostanie w IKE trzeba by deklarować.

No i chyba jednak nikomu nie zależy na zarżnięciu giełdy ani towarzystw inwestycyjnych. Przecież tworzą je też instytucje, w których skarb państwa jest wiodącym akcjonariuszem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sterreydon napisał:

Czemu za Tuska kolejki w pośredniaku od godziny przed otwarciem były "kilometrowe", a za tych "chamów" tylko znudzone muchy snują się tam po korytarzach- ale to nic chamstwo to chamstwo...

Gdybyś się tym zainteresował to wiedziałbyś, bo to bardzo proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, bubusia napisał:

A co z koniem i Tuskiem?

"Konie" to do sejmu wprowadza PiS. Inteligencja się wylewa z ich oczu że można się w niej utopić. W Rzymie dawno temu wprowadzono jednego konia, w Polsce PiS wprowadza do sejmu wiele "koni". Im więcej w sejmie końskiej PiS-inteligencji tym bezpieczniej jest dla nowej socjalistycznej władzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jezz napisał:

Z tego co czytam to założenia są takie , że 20% zdecyduje się na przeniesienie środków do ZUS.

Poza tym jakby chcieli  aby większość przeszła do ZUS to logiczniejszym rozwiązaniem byłoby takie, w którym domyślnym wyborem jest właśnie ZUS a pozostanie w IKE trzeba by deklarować.

Obojętnie co ludzie zdecydują, rząd "gratis" dostanie kasę, która teraz leży sobie spokojnie na OFE.

W to, że rząd dba o mnie  i chce mi zrobić dobrze - ja nie wierzę w takie intencje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Meloman napisał:

Obojętnie co ludzie zdecydują, rząd "gratis" dostanie kasę, która teraz leży sobie spokojnie na OFE.

W to, że rząd dba o mnie  i chce mi zrobić dobrze - ja nie wierzę w takie intencje.

Ale ja w to też  nie wierzę a do wypłaty środków z IKE dla dużej części osób minie jeszcze wiele lat. Jeszcze może być wiele szalonych pomysłów co zrobić z tą kasą, oczywiście wszystko w związku z zaistniałą ewentualną trudną sytuacją.

No i przecież w ZUS nie ma żadnej kasy, tam jest wielka, czarna dziura. Dlatego na dziś, poświęcę te 15%. bo ta kasa i tak spokojnie będzie leżała w OFE tylko do lipca 2020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zyzol napisał:

Komisja oceniała przede wszystkim samą katastrofę.

Bzdura.  Wystarczy przeczytać sam spis treści raportu końcowego aby stwierdzić że to nieprawda. 

6 godzin temu, Zyzol napisał:

Raport ze względów politycznych nie był do końca obiektywny. Pozostawił zbyt wiele niedopowiedzeń. Chronił ministra, chronił również gen. Błasika.

Błasika ten raport zmiażdżył, jasno wykazując że nie wdrożył szeregu zabezpieczeń za które był odpowiedzialny.  Pomijam już kwestię jego roli podczas lotu, bo to już zupełna żenada.  Gdyby nie zginął miałby tylko jedno wyjście.

I poproszę o te niedopowiedzenia.  Oczywiście z podaniem strony i tekstu źródłowego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zyzol napisał:

Wyjątkowo ważny resort powierzono politykowi, który się do tego w ogóle nie nadawał

A co powiesz o takim kandydacie na ministra obrony?

W 1996 ukończył studia ekonomiczne, zaś w 2013 studia prawnicze.

Po ukończeniu studiów w latach 1996–1997 odbywał służbę wojskową. Od 1997 pracował w branży meblarskiej. Do 2003 pełnił funkcje zastępcy kierownika sekcji i kierownika sekcji w sklepie przedsiębiorstwa meblarskiego, zaś w latach 2003–2005 był zastępcą dyrektora firmy meblarskiej a po przekształceniu przedsiębiorstwa w inną spółkę objął w niej funkcję dyrektora ds. marketingu. W latach 2007–2012 był w niej dyrektorem generalnym.

Od 2012 pracuje w administracji państwowej. Początkowo był zastępcą naczelnika Inspekcji, a następnie oddziału ds. podatków, a w latach 2013–2015 kierował tymże Oddziałem. W 2016 był wiceministrem ds. podatków,  zaś w latach 2016–2019 szefem krajowej służby podatkowej.

6 godzin temu, Zyzol napisał:

Gdybyś przeczytał to zwróciłbyś uwagę, że nie jest to tekst żałosnego gryzipiórka Hypkiego, a wniosek PiS o odwołanie B. Klicha  z drobnymi poprawkami redakcyjnymi. Wniosek, który oprócz PiS popierały także PSL, SLD i PJN.

Pod którym się obiema rączkami podpisał we wstępie.  Tym bardziej to żenujące.  Wniosek przepadł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska 2019 ....w kraju w którym faszyzm zamordował wiele milionów obywateli

Działacz ONR został nowym naczelnikiem IPN w Opolu. Wcześniej bronił "hajlowania"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Od 1 listopada pełniącym obowiązki naczelnika Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu jest Tomasz Greniuch. Wcześniej był szefem opolskiego ONR, który uważał, że "hajlowanie" to rzymski salut i nie powinien być kojarzony z faszyzmem."

Pis-ioki brawo... ręka w rękę z faszystami....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez asterix1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, asterix1 napisał:

Pis-ioki brawo... ręka w rękę z faszystami....

Pis-ioki = faszyści = antysemici. Ja innych pisioków nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Zbig napisał:

A co powiesz o takim kandydacie na ministra obrony?

Powiem, ze żarty sobie robisz.

30 minut temu, Zbig napisał:

Pod którym się obiema rączkami podpisał we wstępie.  Tym bardziej to żenujące.  Wniosek przepadł.

Nie to nie jest żenujące. Ponieważ zarzutów wobec Klicha PO nie obaliła. A PSL znowu obrócił się: "Zwolennikom odwołania Bogdana Klicha zabrakło 37 głosów. Za wnioskiem PiS o wotum nieufności głosowało 194 parlamentarzystów, przeciw było 234. Szef MON zachował stanowisko. Ale bukietu kwiatów po głosowaniu nie dostał." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Godzinę temu, Zbig napisał:

Błasika ten raport zmiażdżył, jasno wykazując że nie wdrożył szeregu zabezpieczeń za które był odpowiedzialny.  Pomijam już kwestię jego roli podczas lotu, bo to już zupełna żenada.  Gdyby nie zginął miałby tylko jedno wyjście.

I poproszę o te niedopowiedzenia.  Oczywiście z podaniem strony i tekstu źródłowego. 

Na str. 236 Raportu jest miażdżenie gen. Bałsika wnioskami komisji:

"Dowódca Sił Powietrznych w żaden bezpośredni sposób nie ingerował w proces pilotowania. Ze sporządzonej na potrzeby niniejszej analizy jego charakterystyki psychologicznej wynika, że „przejmowanie inicjatywy w sytuacji, w której kompetencje szczegółowe innych oceniał wysoko, jest mało prawdopodobne”. Nie był więc nastawiony na jakąkolwiek aktywną interwencję, był raczej obserwatorem wydarzeń. W tym kontekście w żaden sposób nie można mówić o bezpośrednim nacisku Dowódcy Sił Powietrznych na dowódcę statku powietrznego, a szerzej na załogę. Można natomiast stwierdzić, że istniała presja, która oddziaływała na załogę w sposób pośredni, związana z rangą lotu, obecnością najważniejszych osób w państwie na pokładzie samolotu i wagą uroczystości w Lesie Katyńskim. Należy także przyznać, że elementem presji pośredniej była obecność Dowódcy Sił Powietrznych w kabinie załogi, gdyż w świadomości dowódcy statku powietrznego mogła pojawić się obawa o ocenę jakości wykonania przez niego podejścia do lądowania. Jednakże czynnik ten był jedynie elementem towarzyszącym wydarzeniom w ostatniej fazie lotu."

Dobre czynnik towarzyszący. I samo to towarzyszenie było złamaniem procedur i kto to robi? Sam dowódca si łpowietrznych.

A tak odnosi się do obecności gen. Błasika w kokpicie płk Piotr Łukaszewicz b. dowódca oddziału szkolenia lotniczego dowództwa sił powietrznych:

"Na pokładzie samolotu dowódcą jest pierwszy pilot, nie dowódca sił powietrznych. Gen. Błasik nie mógł załodze wydawać rozkazów.

- Formalnie to dowódca załogi tupolewa był przełożonym wszystkich osób obecnych na pokładzie, bez względu na posiadany stopień i zajmowane stanowisko służbowe. Ale w tamtej konkretnej sytuacji, warunkach meteorologicznych przełożony załogi, doświadczony instruktor pilot, jeżeli już przebywał w kabinie i widział, że nie ma warunków na bezpieczne lądowanie, powinien zareagować i wydać polecenie przerwania zniżania i przejścia na drugi krąg. Bo lecieć na wysokości 100 metrów, nie widzieć ziemi i nie odchodzić na drugi krąg oznaczało, że załoga nie przestrzega procedur. W tamtym miejscu, czasie i panujących warunkach tylko taką ingerencję przełożonego w pracę załogi uznałbym za zasadną.

Gen. Błasik nie reaguje. O 8:40:11 mówi: "Po-my-sły". Pomysły na co, jak pan to rozumie?

- Nie wiem - na wylądowanie, na wykonanie próbnego podejścia, na sposób odejścia na lotnisko zapasowe? A może na decyzję dowódcy załogi o przerwaniu podejścia? To tylko przypuszczenia.

Po chwili, o 8:40:22, generał mówi: "Zmieścisz się śmiało". Nie brzmi jak pomysł na odchodzenie na drugi krąg, ale raczej jak na lądowanie. Bo potem nie mówi nic, co by świadczyło, że nie akceptuje zniżania poniżej 100 metrów.

- To możliwe, ale to tylko spekulacja. Nigdy nie słyszałem stwierdzenia "zmieścisz się" w odniesieniu do możliwości lądowania. Równie dobrze to mogły być słowa skierowane do kolejnej osoby wchodzącej do zatłoczonej kabiny pilotów.

Nieco wcześniej, o 8:35:49, gen. Błasik mówi: "Faktem jest, że my musimy to robić do skutku".

- Być może dlatego chęć wykonania zadania przeważyła nad przepisami, zdrowym rozsądkiem, a w tragicznej konsekwencji - nad bezpieczeństwem lotu.

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że załoga bardzo chciała wykonać to zadanie. Ale mam też głębokie przekonanie, że nie chciała tego zrobić za wszelką cenę. Piloci nie byli samobójcami. Podobnie jak przełożeni pilotów, którym równie mocno zależało, aby samolot wylądował. Bezpiecznie wylądował. Tylko że nie stworzyli załodze nawet minimum komfortu pracy. Piloci powinni byli wyrzucić wszystkich z kokpitu, bo zamienił się w jakiś klub dyskusyjny! To było karygodne i stanowiło naruszenie zasad bezpieczeństwa. W czasie startu i lądowania kabina musi być "sterylna", bo załoga musi mieć optymalne warunki do podejmowania racjonalnych decyzji w dynamicznie zmieniającej się sytuacji." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tak komentował zachowanie tego generała wybitny polski konstruktor lotniczy i pilot - Edward Margański:

"Odpowiedzialność szefa

Pisząc o katastrofie smoleńskiej, o szeroko pojętej odpowiedzialności, nie sposób uciec od kwestii nacisku na pilotów co do decyzji w sprawie lądowania. Były naciski na pilotów? W świetle znanych powszechnie faktów bezdyskusyjnie były. Dowód? W kabinie w trakcie lądowania był generał. Generał, któremu my obywatele powierzyliśmy pieczę nad naszymi Siłami Powietrznymi. I w tym wypadku nie jest ważne, czy i w jakiej formie kazał czy tylko zalecał lądować, czy współdziałał w tej samobójczej drodze do śmierci, czy nie! Ważne jest, że nie zakazał tego lądowania. Głupio piszę?

A jak ocenilibyśmy, my, lub prokurator sytuację, w której prezes, dyrektor, czy tylko kierownik idzie przez halę fabryczną czy magazyn i widzi jak jego pracownik, Pan Czesio z palącym papierosem w gębie i być może pod wpływem przelewa sobie z bańki do bańki benzynę. Nasz prezes nie reaguje, wybucha pożar. Są straty, są poszkodowani. Jaka i czyja odpowiedzialność?

Czepiam się niniejszym Pana Generała? Być może tak, ale usprawiedliwia mnie chyba okoliczność, że dzięki powyższemu oszczędzę innym generałom, pułkownikom, czy nawet podporucznikom naprawdę trudnego dylematu: czy przestrzegać przede wszystkim zasad zawodowych i moralnych, czy podporządkować się rozkazom, lub tylko oczekiwaniom tego, od którego zależy kariera, lub nawet tylko jego dworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Delikatne stwierdzenie komisji o presji wynikającej z obecności, to mam być miażdżenie, żartujesz sobie. A przecież:

"Doświadczeni piloci czytający stenogramy z zapisu czarnej skrzynki sugerują, że w ostatnich minutach przed lądowaniem mjr Protasiuk sprawiał wrażenie „zawieszonego”, tzn. człowieka pogrążonego w wielkim stresie, zajętego szukaniem ziemi, niepotrafiącego dowodzić załogą. Tu-154M zniżał się ze zbyt dużą prędkością, znacznie większą niż dopuszczalna, która tak czy inaczej groziła katastrofą. Samolot zszedł poniżej 100 m, czego kategorycznie zakazywały regulaminy, można było odnieść wrażenie, że pilot chce zejść poniżej pułapu chmur, dostrzec ziemię i wylądować. Ale dlaczego robił to, łamiąc regulaminy i nie reagując na ostrzeżenia automatycznego systemu: Terrain ahead i Pull-up? Czy w ramach realizacji polecenia „Po-my-sły”?" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

2 godziny temu, Zbig napisał:

Bzdura.  Wystarczy przeczytać sam spis treści raportu końcowego aby stwierdzić że to nieprawda. 

Ile stron Raportu przeczytałeś od dechy do dechy z 328, które on zawiera. Odpowiedzialność została określona ogólnikowo i rozrzucona po całym Raporcie. Jako przyczynę podano na str. 318:

"3.2. Przyczyny i okoliczności wypadku 3.2.1. Przyczyna wypadku

Przyczyną wypadku było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg. Doprowadziło to do zderzenia z przeszkodą terenową, oderwania fragmentu lewego skrzydła wraz z lotką, a w konsekwencji do utraty sterowności samolotu i zderzenia z ziemią."

Ale na str. 316 Raportu jest m.in. taki opis:

"3.1.2. Podsumowanie analizy dotyczącej personelu latającego                                                                                                                             Załoga statku powietrznego nie była właściwie przygotowana do wykonania zadania, biorąc pod uwagę złożoność sytuacji, w jakiej realizowała swój ostatni lot. Szkolenie dowódcy statku powietrznego, drugiego pilota oraz nawigatora pokładowego realizowane było w pośpiechu, niemetodycznie i z naruszeniem zapisów normujących ten proces. Członkowie załogi pomimo uzyskania formalnych uprawnień, potwierdzonych rozkazami dowódcy jednostki, nie spełniali kryteriów pilota w pełni wyszkolonego i przygotowanego do wykonywania obowiązków na danym stanowisku pracy. Mieli małe doświadczenie w wykonywaniu lotów w trudnych WA oraz z wykorzystaniem nieprecyzyjnych systemów lądowania takich jak: RSL, 2 x NDB, USL + RSL. Większość lotów w trakcie ich szkolenia praktycznego wykonana była w bardzo dobrych WA, a lądowania realizowano przy wykorzystaniu systemu ILS, co zdaniem Komisji, miało wpływ na poziom wyszkolenia załogi. Niewielkie doświadczenie zawodowe technika pokładowego (praktyka w pełnieniu tej funkcji w załodze) miało wpływ na jego bierną postawę. W 36 splt brakowało odpowiedniej bazy szkoleniowej, kadry instruktorskiej oraz możliwości czasowych, aby zapewnić właściwy standard szkolenia pilotów na samolotach Jak-40 oraz Tu-154M"

Gdyby Komisja nie musiała godzić polityki z obiektywnym badaniem wszelkich okoliczności zdarzenia raport wyglądałby inaczej. Winnych miała wskazać prokuratura. Czy i jak wielu wskazała? Już to zestawienie tylko dwóch fragmentów dawało prokuraturze pole do działania. Raport jest tak samo mglisty jak pogoda w czasie podejścia do lądowania. 

A tak: "O roli Bogdana Klicha w pierwszych godzinach i dniach po katastrofie mówił kilka dni temu przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Edmund Klich, wysłany na czele komisji badającej przyczyny wypadku do Rosji: - Nie mieliśmy żadnego wsparcia. Na moją prośbę do ministra Klicha, że nie mam jeszcze tłumacza, dostałem odpowiedź: To co pan robi tam od trzech dni. Pan powinien go sobie załatwić. Edmund Klich powiedział też, że pobyt w Moskwie musiał finansować z własnej kieszeni, a minister Bogdan Klich zmuszał go do działań niezgodnych z prawem. Mówił też, że pracujący w Rosji specjaliści byli odcięci od informacji z kraju. Nie mieli nawet środków łączności specjalnej.

- Ja wiem kto teraz robi larum. Ludzie odpowiedzialni za katastrofę chcą wszystko zwalić na pilotów - powiedział Edmund Klich w rozmowie z TVN24. A piloci to byli ci, którzy na końcu łańcucha zbierają błędy wszystkich. A błąd jest w systemie. Lotnictwo państwowe pozostaje w permanentnym kryzysie. Wypadek CASA, Bryzy, Mi-24, czy Kani to wszystko wypadki systemowe. Nie naprawiono systemu po katastrofie CASA. Wprowadzano zalecenia, a ich wykonanie jest fikcją. Zrobiono kursy tygodniowe i uznano, że problem jest rozwiązany. Zresztą to były raczej informacje niż szkolenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jezz napisał:

No i przecież w ZUS nie ma żadnej kasy, tam jest wielka, czarna dziura. Dlatego na dziś, poświęcę te 15%. bo ta kasa i tak spokojnie będzie leżała w OFE tylko do lipca 2020.

 Myślę dokładnie tak samo ale moja kasa będzie leżała rok dłużej. Na zyski nie liczę. Biorę gotówkę i tyle.

5 godzin temu, toptwenty napisał:

Pis-ioki = faszyści = antysemici. Ja innych pisioków nie znam.

Ale od komunistów i lewaków wara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zyzol napisał:
7 godzin temu, Zbig napisał:

A co powiesz o takim kandydacie na ministra obrony?

Powiem, ze żarty sobie robisz.

Nie potrzebuję, bo najlepsze żarty generuje życie.  Życiorys który przytoczyłem należy do Anatolija Sierdiukowa, ministra obrony Federacji Rosyjskiej 2007-2012, przesunąłem tylko daty w czasie o 12 lat aby znowu mógł kandydować i zanonimizowałem opis aby zapewnić Ci możliwość obiektywnej oceny.

A tu jedna z wielu opinii o owym ministrze:

In office, Serdyukov chose not to get involved in the daily administration of troops and operational-strategic planning, leaving these matters to the professionals. Instead, he focused on organizational and budgetary issues, in which he, according to Moscow Defense Brief, "insisted upon an unprecedented (at least for the MoD) level of precision and fastidiousness." This reportedly enabled him to quickly "put the generals in their place," and "to instill a level of background fear that even the old-timers do not recall having seen before." According to an anecdote, an officer in one of the central directorates of the MoD explained: "senior generals go to meetings of the Defense Board as to the scaffold."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zbig napisał:

A tu jedna z wielu opinii o owym ministrze:

In office, Serdyukov chose not to get involved in the daily administration of troops and operational-strategic planning, leaving these matters to the professionals. Instead, he focused on organizational and budgetary issues, in which he, according to Moscow Defense Brief, "insisted upon an unprecedented (at least for the MoD) level of precision and fastidiousness." This reportedly enabled him to quickly "put the generals in their place," and "to instill a level of background fear that even the old-timers do not recall having seen before." According to an anecdote, an officer in one of the central directorates of the MoD explained: "senior generals go to meetings of the Defense Board as to the scaffold."

No popatrz. Jak ta opinia potwierdza to, co wcześniej napisałem:

13 godzin temu, Zyzol napisał:

W Polsce cywilna kontrola nad armia to polityczna fikcja. W rzeczywistości od czasu słynnego obiadu drawskiego, kontrolę nad armią sprawuje się przez upolitycznienie i podporządkowanie wojska politykom. Cywilną kontrolę nad armią powinno się przez budżet i przez kierowanie MON-em przez polityka o odpowiednich predyspozycjach merytorycznych i osobowościowych.

Wypisz wymaluj.

Niemal to samo, tylko bardziej rozwlekle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zyzol napisał:

Nie to nie jest żenujące. Ponieważ zarzutów wobec Klicha PO nie obaliła. A PSL znowu obrócił się: "Zwolennikom odwołania Bogdana Klicha zabrakło 37 głosów. Za wnioskiem PiS o wotum nieufności głosowało 194 parlamentarzystów, przeciw było 234. Szef MON zachował stanowisko. Ale bukietu kwiatów po głosowaniu nie dostał." 

Aby dostać bukiet musiał by zwyciężyć w stosunku 1:27 ?

To, że banda smoleńskich świrów formułuje zarzuty to jeszcze nie powód aby je obalać.

Stada internetowych kundli w końcu przestaną ujadać a oceną Klicha zajmą się bez emocji historycy, i z pewnością będzie ona w miarę pozytywna, w szczególności przy uwzględnieniu warunków w których przyszło mu działać.

Poniżej opinia prawdziwego fachowca, dwukrotnego rektora AON

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zbig napisał:

To, że banda smoleńskich świrów formułuje zarzuty to jeszcze nie powód aby je obalać.

Stada internetowych kundli w końcu przestaną ujadać a oceną Klicha zajmą się bez emocji historycy, i z pewnością będzie ona w miarę pozytywna, w szczególności przy uwzględnieniu warunków w których przyszło mu działać.

Zarzuty postawione w wniosku o odwołanie Klicha były oparte na twardych faktach i nie do obalenia. Twoja retoryka tylko tego dowodzi.

9 minut temu, Zbig napisał:

Poniżej opinia prawdziwego fachowca, dwukrotnego rektora AON

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie bądź śmieszny. Od czego fachowcem był gen. Pacek od żandarmerii wojskowej i działań typu policyjnego w Czadzie. Był jednym z najbardziej krytykowanych generałów WP. A o to końcowy fragment jego opinii: 

"Zaraz za tym duże nakłady przewidziano na modernizację Marynarki Wojennej i zakup samolotów szkolno-bojowych."

Te osiągnięcia to niewielka liczba o samolotów szkolno-treningowych, a nie szkolno-bojowych (między jednym i drugim jest szalona różnica) - co pokazuje, że Pacek ma kiepska wiedzę wojskową. "Polskie M-346 Bielik pozostaną bez uzbrojenia"   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) "Natomiast nie będą to samoloty dostosowane do przenoszenia środków bojowych i realizacji zadań innych niż szkolno-treningowe."

Przy tych dużych nakładach przewidzianych na modernizację PMW poszła prawie na dno.

"To, co dotychczas zrobiono w profesjonalizacji, jest wydarzeniem epokowym. Idziemy naprzód, stopniowo zwiększając profesjonalne mistrzostwo." Tak mówi wazeliniarz, a nie doświadczony dowódca liniowy. Poczytaj opinii tego drugiego: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Zyzol napisał:

W rzeczywistości od czasu słynnego obiadu drawskiego, kontrolę nad armią sprawuje się przez upolitycznienie i podporządkowanie wojska politykom.

No i jakie to były, poza rządami Macierewicza rzecz jasna, przypadki upolityczniania wojska?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Zbig napisał:

No i jakie to były, poza rządami Macierewicza rzecz jasna, przypadki upolityczniania wojska?

W przypadku Macierewicza też. To była i jest kolejna POPiS-owa domena.

Tak komentowano m.in. powierzenie gen. Packowi komendantury AON.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Zyzol napisał:

Te osiągnięcia to niewielka liczba o samolotów szkolno-treningowych, a nie szkolno-bojowych (między jednym i drugim jest szalona różnica) - co pokazuje, że Pacek ma kiepska wiedzę wojskową. "Polskie M-346 Bielik pozostaną bez uzbrojenia"   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) "Natomiast nie będą to samoloty dostosowane do przenoszenia środków bojowych i realizacji zadań innych niż szkolno-treningowe."

Taaa...

"Szalona różnica".

"Podczas odbywającego się w dniach 11–15 lipca 2016 roku Farnborough International Airshow zaprezentowano publicznie nową wersję samolotu, M-346FT (Fighter Trainer), zdolną do przenoszenia szerokiego wachlarza uzbrojenia. Fazę testów przeszły pociski IRIS-T, AIM-9L, bomby kierowane GBU-12, GBU-49, GBU-38 JDAM, GBU-39 SDB, zasobniki strzelecki. Z maszyną zintegrowano zasobnik celowniczy RecceLite. W dalszej kolejności producent przewiduje zastosowanie wyrzutnika flar/folii, łącza wymiany danych, szerokozakresowej radiostacji przeznaczonej do kodowanej łączności, urządzenia ostrzegającego załogę o opromieniowaniu radarem. Producent zaznacza, że państwa posiadające wersję szkolną AJT, będą mogły zmodernizować swoje samoloty do wersji uzbrojonej."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jaro_747 napisał:

Taaa...

"Szalona różnica".

"Podczas odbywającego się w dniach 11–15 lipca 2016 roku Farnborough International Airshow zaprezentowano publicznie nową wersję samolotu, M-346FT (Fighter Trainer), zdolną do przenoszenia szerokiego wachlarza uzbrojenia. Fazę testów przeszły pociski IRIS-T, AIM-9L, bomby kierowane GBU-12, GBU-49, GBU-38 JDAM, GBU-39 SDB, zasobniki strzelecki. Z maszyną zintegrowano zasobnik celowniczy RecceLite. W dalszej kolejności producent przewiduje zastosowanie wyrzutnika flar/folii, łącza wymiany danych, szerokozakresowej radiostacji przeznaczonej do kodowanej łączności, urządzenia ostrzegającego załogę o opromieniowaniu radarem. Producent zaznacza, że państwa posiadające wersję szkolną AJT, będą mogły zmodernizować swoje samoloty do wersji uzbrojonej."

Kompletny brak wiedzy. Polska nie zamówiła wersji przystosowanej do misji bojowych: "W kontekście wypowiedzi wiceministra Wojciecha Skurkiewicza o belkach do podwieszania uzbrojenia na zamówionych samolotach M-346 Bielik Defence24 zwróciło się z prośbą o informacje do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Z odpowiedzi wynika, że samoloty tego typu nie będą przenosić uzbrojenia bojowego, a jedynie ćwiczebne zasobniki SUU-20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Artykuł ten jest datowany: 18 października 2018, 15:23

Polska zakupiła wersję szkolenia zaawansowanego, a nie bojową LCA (Light Combat Aircraft) lub M-346FA (Fighter-Attack). M-346FT  był jedynie demonstratorem technologii. Prawdopodobnie polskie M-346 są najprostszą i najtańszą odmianą samolotu i niemożliwe jest być dokonywanie konwersji wersji szkolno-treningowej do standardu maszyn szkolno-bojowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zyzol napisał:

Prawdopodobnie

Nie może być... Mimo, że producent twierdzi, że każdą wersję można zmodernizować do bojowej to nasz Dziadek Włodek wie przecież lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.