Skocz do zawartości
IGNORED

Ostrzegam przed (..........) określenie nieuprawnione.


ZenekXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Czekałem aż ktoś przytoczy te zapisy prawa. W przypadku tego tematu jest to ewidentna obrona społecznie uzasadnionego interesu o ile oczywiście oskarżenia są prawdziwe. Natomiast sam fakt, że wypłyneły tutaj różne wątki od różnych osób wydaje się mi nie być przypadkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Definicja, definicją, a rzeczywistość sobie. Widziałem już różne wyroki i interpretacje, póki nie ma prawomocnego wyroku sądu, to nie można pisać sobie ot tak, że ktoś jest oszustem. Daleki jestem od bronienia kogokolwiek, bo nie mam nawet jak tego zweryfikować. Przedstawiam sprawę od naszej strony jako właściciela - po uzyskaniu informacji mamy obowiązek usuwania takich treści, a granica jest często bardzo cienka. Stąd wątek wędruje na bocznicy.

jesli to prawda, to MOZE napisac, ze ktos jest oszustem i tyle. tobie pozostaje pilnowac, zeby forma tego byla prawidlowa, nic wiecej!

a harpia, skoro poczuje sie urazony, to moze wniesc sprawe z powodztwa cywilnego. tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawek_xm jak byś z kimś pływał jachtem to też byś go brał w obronę, prawda ??

nie,

jęsli to byłby mój kumpel i okazałby się człowiekiem niegodnym szacunku, porozmawiałbym z nim w cztery oczy, ale nie broniłbym na forum publicznym tym bardziej ,gdy jak HA groziłby sądem kolegom piszącym prawdę . Sposób załatwiania interesów Pana HA jest wysoce naganny i sam Palton o tym wie i pisał.

Robert gdzies stracił samokontrolę , dobry smak i zagubił sie .W tej sprawie stracił reszki szacunku w moich oczach i moim zdaniem najlepiej by było by zrezygnował z pełnionej na tym forum funcji. a na obena chwile powinno przynajmniej paść słowo PRZEPRASZAM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

jesli to prawda, to MOZE napisac, ze ktos jest oszustem i tyle. tobie pozostaje pilnowac, zeby forma tego byla prawidlowa, nic wiecej!

a harpia, skoro poczuje sie urazony, to moze wniesc sprawe z powodztwa cywilnego. tyle w temacie.

Tak jeśli to prawda. Dlatego napisałem, że w jednym przypadku p. Harpia się przyznał i tam jest sytuacja jasna, pojawiały się jednak kolejne zarzuty.

 

To nie jest do końca jak piszesz - zapoznaj się proszę np. ze sprawą firmy Map1 i forumprawne.org. Tam sprawa wylądowała w sądzie i sąd nakazał skasowania niewygodnych postów mówiących, że ta osoba jest oszustem. Mimo, iż w internecie jest sporo informacji na temat tej firmy mówiących o jej bardzo kontrowersyjnych działaniach, to sąd zdecydował, że posty mają być usuwane.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, ze bardzo łatwo można oczerniać ludzi ( w tym przypadku branżę) na forum, ale tak samo łatwo można ludzi (potencjalnych klientów) oszukiwać i nabijać w butelkę przez branżę. Oba te przypadki powinny być traktowane jednakowo, natomiast władza branży na forum (w postaci jego moderowania) likwiduje automatycznie równowagę w traktowaniu problemów nieuczciwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie na bocznicę to nadużycie, ma na celu stłumienie tematu i ochronę firmy przed dalszym rozlewem złych opinii, ale firma sama jest sobie winna było pomyśleć wcześniej, no chyba się gość liczył, że temat może się pojawić na forum? A przepraszam liczył na ochronę i się nie przeliczył.

Zapewne Pan Harpia myślał, że będzie nadal bezskarny, skoro "udało się" w przeszłości, to czemu nie teraz?,

zapewne zapomniał, jaką jest siła internetu, to już nie poczta pantoflowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeśli to prawda. Dlatego napisałem, że w jednym przypadku p. Harpia się przyznał i tam jest sytuacja jasna, pojawiały się jednak kolejne zarzuty.

 

To nie jest do końca jak piszesz - zapoznaj się proszę np. ze sprawą firmy Map1 i forumprawne.org. Tam sprawa wylądowała w sądzie i sąd nakazał skasowania niewygodnych postów mówiących, że ta osoba jest oszustem. Mimo, iż w internecie jest sporo informacji na temat tej firmy mówiących o jej bardzo kontrowersyjnych działaniach, to sąd zdecydował, że posty mają być usuwane.

znaczace w twojej wypowiedzi jest stwierdzenie - "sad nakazal". nie uwazasz, ze to wymiar sprawiedliwosci powinien decydowac o kasowaniu nieprawdziwych postow?

po 2gie kasujac takie wpisy kaleczysz wolnosc wypowiedzi. jak powiedzialem, takie naruszenie dobr osobistych scigane jest na wniosek poszkodowanego. jesli harpia poczuje sie urazony, ma prawo dochodzic swoich praw przed sadem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek został przeniesiony na bocznicę, bo tak było zawsze przy tego typu wątkach w historii audiostereo. Palton jako osoba znająca p. Harpię została odsunięta od moderacji tego wątku, aby nie było podejrzeń o stronniczość.

Za poźno, mleko się rozlało, tak czy inaczej forum zostanie napiętnowany przez wielu, czas się pożegnać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na psy z takim forum-a obiektywizm moderatora można między bajki wsadzić jak widać.

 

widac od razu ze kolega nie jest aktywny na forum.

 

acha i jeszcze jedno - krytyka moderacji jest tutaj uznawana za "atak na moderacje -punkt regulaminu.... od 2 do 5 punktow"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac od razu ze kolega nie jest aktywny na forum.

 

acha i jeszcze jedno - krytyka moderacji jest tutaj uznawana za "atak na moderacje -punkt regulaminu.... od 2 do 5 punktow"

troche przypomina to dawne urzedy, gdzie petent byl jednoczesnie intruzem.

 

czy forum bez uzytkownikow jest cos warte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Sławek, w dwóch kolejnych zdaniach przeczysz sobie. Proszę nie pisz o mnie, bo jak wyżej napisał Dawid, zobowiązanyłem się nie pisać w wątku. Przedstawiłem moje stanowisko, w którym wyraziłem dezaprobatę dla poczynań Harpi.

Dziękuję za udział w wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponadto wątek został przesunięty, ale w oryginalnym miejscu pozostał po nim link z przekierowaniem.

Link pozostał fakt, ale zawartość jest dostępna tylko dla zalogowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, w dwóch kolejnych zdaniach przeczysz sobie. Proszę nie pisz o mnie, bo jak wyżej napisał Dawid, zobowiązanyłem się nie pisać w wątku. Przedstawiłem moje stanowisko, w którym wyraziłem dezaprobatę dla poczynań Harpi.

Dziękuję za udział w wątku.

Dobrze Robercie, każdy ma prawo do błedu, mam nadzieje ,że postąpisz wlaściwie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

znaczace w twojej wypowiedzi jest stwierdzenie - "sad nakazal". nie uwazasz, ze to wymiar sprawiedliwosci powinien decydowac o kasowaniu nieprawdziwych postow?

po 2gie kasujac takie wpisy kaleczysz wolnosc wypowiedzi. jak powiedzialem, takie naruszenie dobr osobistych scigane jest na wniosek poszkodowanego. jesli harpia poczuje sie urazony, ma prawo dochodzic swoich praw przed sadem.

Tak, tylko że sąd wydając wyrok i przyznając rację powodowi często zasądza w wyroku karę dla właściciela strony, za to że niewłaściwe treści nie zostały niezwłocznie usunięte. Jak już pisałem - granica jest często cienka i bardzo subiektywna. Nie jest to więc tylko kwestia usunięcia postów. Póki co tematu nie skasowaliśmy, jest przesunięty na bocznicę z zachowaniem linku w oryginalnym miejscu, od moderacji został odsunięty Palton, więc nie przesadzajmy z tym brakiem wolności słowa. Z mojej strony to tyle. Niniejszym apeluję też o kulturę każdej ze stron.

 

PS. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale firma Harpia nie ma u nas wykupionej żadnej reklamy.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli mnie tylko to, że działania właścicieli AS wspierają nie użytkowników, audiofili, melomanów, ale coraz częściej sprawiają wrażenia ustawiania się po stronie branży.

Powyższe jest kolejnym przykładem działań wskazujących na takie podejście do tematu.

Zapytam może tak : Czy kolega płaci za reklamę czy recenzje ? Nie ? To proszę nie zadawać głupich pytań kto jest tutaj mile widziany a kto tylko służy do nabijania postów ;)

 

 

.

 

Cieszy mnie, że tylu kolegów wypowiedziało się w temacie (w tym trzech, którzy nie mieli zatargów z Harpią lub mną). Cieszy mnie też pisanie skarg do administracji, że moderator postępuje zgodnie z zasadami forum. Nie wolno traktować Harpii w ten sam sposób co innych!

 

- Palton musi odejść! Harpia do pierdla!

- A Zenek?

- Jaki Zenek?

- Ten, co został pokrzywdzony.

- Aaaa, ten, no tak tego ten. Palton musi odejść! Harpia do pierdla! Najlepiej obaj do pierdla!

 

Robert z całym szacunkiem ale co Ty takiego łyknąłeś ,że na wzrok Tobie padło ?

Nie łykaj tego więcej bo na rozum może się przerzucić .

Czytałeś ten cały wątek , bo sądząc po Twoich komentarzach chyba nie do końca.

 

pozdr.

 

P.S.

 

Przeczytałem cały wątek i czuję się upoważniony do przyznania Panu Jerzemu z firmy "Harpia" stosownych "wyróżnień" :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac od razu ze kolega nie jest aktywny na forum.

 

acha i jeszcze jedno - krytyka moderacji jest tutaj uznawana za "atak na moderacje -punkt regulaminu.... od 2 do 5 punktow"

 

Czyli mimo że jestem świerzak- nie myliłem się??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Unitiqute 2+Naim Nap 100 Studio 16 Hertz Minas Anor III 2.5r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie ma żadnego usprawiedliwienia takiego czynu, poza tym, że w branży dzieje się źle. To żadne usprawiedliwienie

 

ale..

Kto będący na własnej działalności, zawsze wszystko płaci na czas? Ok. ja. Nie jest to moją zasługą, żona tego bardzo pilnuje. Tyle, że ja nie produkuje kolumn. Nie spotykam na swojej drodze ludzi, przepraszam, co ja mówię- wirtualnych bytów, które dla zabawy świadomie niszczą firmę.

To jest usprawiedliwienie czy go nie ma? Świat nie jest czarno biały, każdemu omsknie się noga, ważne by zachować wtedy twarz i postąpić honorowo - lub po prostu postąpić tak jakbyśmy chcieli by z nami postąpiono w analogicznej sytuacji. Sęk w tym, że nie powinno się stawiać sprawy jako "potknięcie" gdy mówimy tu o co najmniej kilku przypadkach, różnych ludzi, na przestrzeni kilku lat gdzie schemat był identyczny: kasa na kaucję szła, a odebrać już tak łatwo jej nie było. To już nie jest żadne potknięcie, tylko sposób bycia, lub wręcz zaplanowane działanie - czy takie zachowanie powinno się bronić wg. Ciebie?

 

 

Natomiast mój wpis jest zapewne żałosny, kłamliwy i nieszczery.

Problem w tym, że Twój wpis jest szczery i prawdziwy ale faktycznie żałosny. Z jednej strony zgadzasz się, że nie ma usprawiedliwienia, a w następnym akapicie dalej na siłę go szukasz... Z jednej strony chcesz by forum było dla miłośników audio i ich chroniło przed oszustami, a z drugiej nie potrafisz połączyć związków koleżeńskich z pełnioną na forum funkcją i bronisz swych kumpli...

Większość z nas od razu zauważyło, że będąc w koleżeńskich kontaktach z Harpią nie powinieneś się tu udzielać jako moderator - Ty zauważyłeś to jako ostatni i dopiero interwencja właścicieli odsunęła Cię od tego wątku... No po prostu nie nadajesz się na moderatora... Byłbyś fajnym uczestnikiem odsłuchów, fajnym forumowiczem ale za cholerę nie powinieneś być moderatorem...

P.S.

Ok. ja. Nie jest to moją zasługą, żona tego bardzo pilnuje.

Wiele nas dzieli Robercie, ale z tego co widzę przynajmniej jedną rzecz nas łączy - ani mi, ani Tobie nie podoba się gdy na forum wyciągane są prywatne sprawy typu gdzie pracuje Żona, jaka działalność prowadzi itp. Wiem, że w przeszłości te rzeczy były tu na forum roztrząsane - mi udało się tego uniknąć w prosty sposób - nikt nie wie nic o mojej rodzinie, mojej pracy i raczej się nie dowie. Jedyne czym się podzieliłem to wizerunkiem mojego psa i wiekiem - wierz lub nie za jedno i drugie mi się oberwało :) Po co mam się tym obnosić swym życiem prywatnym w internecie - gdzie tak jak w normalnym świecie mnóstwo krzywo patrzących ludzi, chcących załadować kopniaka w dupę przy pierwszej okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co tematu nie skasowaliśmy, jest przesunięty na bocznicę z zachowaniem linku w oryginalnym miejscu, od moderacji został odsunięty Palton, więc nie przesadzajmy z tym brakiem wolności słowa. Z mojej strony to tyle. Niniejszym apeluję też o kulturę każdej ze stron.

 

Rozumiem, że firma nie chce ponosić ryzyka odszkodowania na rzecz Harpii. To jest w sumie naturalne zachowanie, nic mi do tego. Może bym sam tak zrobił.

 

Natomiast chciałem przypomnieć, że pozostaje jeszcze kwestia kolegi Paltona, która to nie została rozwiązana, a moim zdaniem powinna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten wątek nie jest na bocznicy.

 

Ponadto wątek został przesunięty, ale w oryginalnym miejscu pozostał po nim link z przekierowaniem. Temat nie jest do końca wyjaśniony - z tego co nam wiadomo będzie sprawa w sądzie. Na chwile obecną podtrzymujemy nasze stanowisko w sprawie.

 

Faktycznie to ten wątek jest na bocznicy. Pozostawienie przekierowania do tematu to nie jest to samo co pozostawienie tematu w pierwotnym miejscu. Goście jak wiesz nie mają dostępu do bocznicy, do której przenosi ich przekierowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie odzywać (tylko śledzę wątek jak się zakończy) ale od kilku stron chyba nieco odbiegliście od tematu, ze wskazaniem na nieco :). Albo niechcący tak się jakoś potoczyło albo komuś na tym zależy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Administratorzy

Faktycznie to ten wątek jest na bocznicy. Pozostawienie przekierowania do tematu to nie jest to samo co pozostawienie tematu w pierwotnym miejscu. Goście jak wiesz nie mają dostępu do bocznicy, do której przenosi ich przekierowanie.

Nie zrozumieliśmy się, ustosunkowałem się do innego linku podanego przez użytkownika, a nie do obecnego wątku.

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:
https://www.audiostereo.pl/magazyn/

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się dalej albo sam nie rozumiesz i raczej to drugie.Przekierowanie na bocznice oznacza brak możliwości przeczytania czegokolwiek przez gości.A to ma znaczenie i jest cenzurą,bo tylko zalogowani mają taką możliwość.To jakaś gra w bambuko?Z userami.

 

Nie zrozumieliśmy się, ustosunkowałem się do innego linku podanego przez użytkownika, a nie do obecnego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Nie rozumiemy się dalej albo sam nie rozumiesz i raczej to drugie.Przekierowanie na bocznice oznacza brak możliwości przeczytania czegokolwiek przez gości.A to ma znaczenie i jest cenzurą,bo tylko zalogowani mają taką możliwość.To jakaś gra w bambuko?Z userami.

 

Tu przecież nie chodzi o czytanie tego dla czytania tylko o ostrzeżeniu innych osób (nie tylko użytkowników AS) przed stratą pieniędzy (a niech to juz sobie sam nazwie jak chce).

 

To jest ukrywanie prawdy.

Skoro portal tak boi się wyroków o pomówienia to niech zostawi na bocznicy to gdybanie a fakty zostawi w miejscu ogólnie dostępnym i to jeszcze jako temat podpięty.

Jeśli tak się nie stanie to dla wszystkich jest to jednoznaczne z kryciem dupska nieuczciwego branżysty oraz świadome narażanie ludzi na potencjalną utratę pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ukrywanie prawdy.

Można to nawet podpiąć pod współudział?Przecież przenosząc wątek na bocznice tak to właśnie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.