Skocz do zawartości
IGNORED

Avalon Acoustics


enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynaj zawsze od rozpraszania - wytłumianie ewentualnie później. Tej dynamiki może nie być dlatego że jak właśnie wspomniałem - potrzeba według mnie mocniejszego wzmacniacza. To nie są kolumny które poprostu zagrają - z nimi trzeba powalczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek s.

Daj jakieś fotki jak się prezentują.

Mi też się zawsze podobały avalony eidelon, visio lub time.

Tam zastosowano 11" głośnik etona na dole który potrafi zagrać potężnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem eidelony diamondy przez miesiąc u siebie obok usherów ac-10 avalony nie powalały

w jednych i drugich występuje dziura pomiędzy niską średnicą i dołem wynikająca z różnic szybkości przetworników ceramicznych Accutona i tych basowców Etona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się mogą zgodzić, że brak dociążenia tego pasma.

Accutony to bardzo szybkie głośniki o bardzo małych zniekształceniach i dają taki efekt wyszczuplenia tego zakresu albo jesteśmy w stanie z tym żyć albo to nie są kolumny dla nas.

U mnie jest podobnie gdzie na średnicy siedzi znacznie większy głośnik niż w eidelonach bo 17cm tak jak w isis i na dole jest 13"eton i tutaj z pomocą mogą przyjść jedynie bardzo mocne piece aby tego etona trzymać za mordę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynaj zawsze od rozpraszania - wytłumianie ewentualnie później. Tej dynamiki może nie być dlatego że jak właśnie wspomniałem - potrzeba według mnie mocniejszego wzmacniacza. To nie są kolumny które poprostu zagrają - z nimi trzeba powalczyć.

 

Nie dam się już w to wrobić ;-) Po co mi mocniejszy wzmacniacz kiedy w przy normalnym słuchaniu nie przekraczam 3-5W?

600tka Accu ma współczynnik tłumienia ~500 i wystarczająco prądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o wydajność prądową - poprostu końcówki w klasie A i mocne lampy inaczej kontrolują kolumny bez względu na to ile mocy używasz. Nie musisz nic kupować - pożycz od kogoś jak możesz :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam się już w to wrobić ;-) Po co mi mocniejszy wzmacniacz kiedy w przy normalnym słuchaniu nie przekraczam 3-5W?

600tka Accu ma współczynnik tłumienia ~500 i wystarczająco prądu.

Gram na małych Avalon Idea w pomieszczeniu 16m2 i napędzam je Electrocompanietami AW180 i ARC REF150. Nie czuję nadmiaru mocy i myślę zeby sprawdzić NEMO :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatniutkie i słodziutkie Avalony.

 

Je trzeba rozruszać, dać więcej drive'u, życia, neutralności, kontroli, precyzji całego zakresu, itd.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Vitusy przy sztucznych diamentach Accutona (w drugim od góry modelu Gauder'a) potrafiły gubić się w górze, grając gładko i delikatnie. I było słychać własną sygnaturę Accutona.

 

Trochę ponad 100k PLN i będziecie mieli czym napędzić największe Avalony.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) If car analogy is permitted: Bentley.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

844_766636498.jpg

844_440986719.jpg

Dedykowany przedwzmacniacz ML No 52 i najlepsze źródło na świecie.

 

A jak się nie spodobają; dla mnie możecie oddać :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też taniej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Levinsony to D-klasa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mark-levinson-no-53-power-amplifier-standard-class-d-and-ipt-block-diagram.gif

To w IPT (Interleaved Power Technology). Takie jedyne i niepowtarzalne :) monofoniczne wzmacniacze mocy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''In most switching power amplifier designs, a brick-wall filter is placed above the audio band to remove switching noise. But because of the filter’s physical proximity to the audio band, this has a significant adverse effect on phase relationships, the smoothness of frequency response and imaging. In short, it degrades overall sound quality. To overcome this challenge, Mark Levinson engineers devised

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (IPT), a patented method of raising the amplifier’s switching frequency. In the case of the No53, the switching frequency is raised to an extremely high 2MHz, delivering two major sonic advantages. First, it pushes the fundamental switching noise and associated harmonics so far above the limit of human hearing that they have no direct effect on sound quality. (In fact, most audio testing devices can’t even measure such frequencies.) Second, it allows for easier removal of switching noise from the signal with much gentler notch filters, which have no negative effect on the crucial audio band. The result is frequency response that is ruler-flat across the entire audio spectrum, dipping only a few dB at 100kHz. That’s impressive performance for any power amplifier. For a switching power amplifier, it’s nothing short of remarkable.''

 

Mark_Levinson_No53_Reference_Monaural_Power_Amp._Technology.png

Mark_Levinson_No53_Reference_Monaural_Power_Amp._Technology.png

 

Here is a spectrum from a switching amplifier that uses two output devices, switched at 500 kHz. There is no interleaving involved. This is the spectrum before filtering.

mark-levinson-no-53-power-amplifier-standard-class-d-output-before-filtering.gif

 

Compare that spectrum with the spectrum from a No 53, shown below, also before filtering.

mark-levinson-no-53-power-amplifier-before-filtering.gif

Mark Levinson №53 Reference Monaural Power Amplifier :

00_Mark_26.jpg

00_Mark_25.jpg

00_Mark_27.jpg

00_Mark_28.jpg

00_Mark_29.jpg

№53 Six layer modulator PCB contains about 1,500 parts

No53-modulator_lo.jpg

Side view of №53 showing modulator board at top, one of two amplifier boards at center, and main power supply at bottom. Note the large air core inductors, which are custom wound specifically for the №53.

No53-side-open_lo.jpg

Mark_Levinson_SYSTEM_EXAMPLES.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Dave Brubeck Quartet - Take Five

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The O-Zone Percussion Group - Jazz Variants

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, słuchałeś może Avalonów z okablowaniem MITa ale nie na Spectralach? Obecnie mam Kimbery 1130 XLR i Supry Sword głośnikowe ale mam wrażenie że słychać "srebro" w wyższych rejestrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pies, wszyscy którzy ich słuchali, twierdzą że No 53 graja fatalnie. Najlepsze brzmieniowo Levinsony to konwencjonalnie zaprojektowane monobloki 536.

 

Nie miałem u siebie Spectrala ani MITów w czasach gdy miałem Eidolon Vision. U mnie Eidolony zdecydowanie najlepiej zagrały z Ancien Audio Grand Silver Mono - 16W z 300B. Potem były BATy VK-150SE, także lampowe. Podejrzewam, że coś w stylu VTL 185 mk II też mogłoby się sprawdzić. Raczej po ciepłej stronie mocy i raczej lampowo.

 

U mnie bas z Eidolonów był bardzo wyrównany. Przez sposób strojenia, grają bardziej jak obudowa zamknięta niż bass reflex. Jak ktoś jest przyzwyczajony do basu z burczybasów, to może być problem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Faktycznie im dłużej słucham tym bardziej mi się podobają, bas brzmi bardziej jak OZ ale w sumie sam Avalon twierdzi że to nie są obudowy bass reflex tylko że mają "otwór stratny" cokolwiek to może znaczyć.

 

Mam opcję na Eidolony Vision w stanie 10/10 i w komplecie ze skrzyniami i chyba czas znowu rozbić tą biedną świnkę skarbonkę...jestem tylko ciekaw czy warto, Opus ma takie same przetworniki mid/hf jak Eidolon pierwszej generacji, czy Vision są o tyle lepsze?

 

Ponoć są 4 modele Eidolonów, 'zwykłe', Eidolon-N, Diamond oraz Vision. Ktoś wie czym są wersje "N"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eidolony miały 3 wersje: zwykłą - nazwijmy ją mk 1. Potem był Eidolon N - mk 2. Ostatni był Vision - mk 3.

 

Równolegle do nich, gdzieś chyba chwilę przed Vision, pojawił się Eidolon Diamond z diamentowym tweeterem. Był sporo droższy od Vision. Jak kupowałem w 2005, to Vision kosztowały $21k, a Eidolony Diamond - $35k. Dla porównania Indry, które robią do tej pory (i kosztują chyba ze $30k teraz) - kosztowały wtedy $18k i był to model niższy niż Vision.

 

Ogólnie super kolumny, bardzo dobrze je wspominam. Sam jestem ciekaw jakie wrażenie zrobiłyby teraz na mnie, po tylu latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam na forum. Wg mnie Eidolon "N" to ściema. Przed laty zamierzałem kupić Eidolon i wtedy pojawił się właśnie model "N". Miała to być wersja na rynek europejski. Ukazał się nawet artykuł w niemieckim "Stereoplay".Opis rzekomych ulepszeń w porównaniu do starszej wersji był bardzo enigmatyczny. Bas miał być jakoby lepiej dostosowany do pomieszczeń w budownictwie europejskim tzn. bardziej kontrolowany. Praktycznie żadnych konkretów. Autor zasłaniał się niechęcią Patela do odsłaniania tajemnic konstrukcji swoich głośników. Myślę, że nie chciał o nich mówić, bo takowych nie było. Sądzę, że Eidolon "N" został stworzony dla Active Audio, dealera Avalonów m.in w Niemczech. Zapewne chciano umotywować tym wzrost ceny Eidolonów. Te głośniki były już bowiem od kilku lat na rynku. W 1999 roku kosztowały 49.500 dobrych starych Deutsche Mark. W 2002 powinny były więc kosztować około 25000 Euro. Cena skoczyła jednak na 34000 Euro. Stąd jak sądze pomysł z wersją "N". Inne modele z tamtego okresu (Opus, Classic Arios, Avatar) zastąpiono nowymi i w tym wypadku można już było bez problemu ustalić wyższe ceny. Z wyjątkowo udanym Eidolonem to już jednak nie wypadało. W Stanach żaden z zapytanych dealerów nic o "N" nie słyszał. Co prawda mogli o nim nie wiedzieć, skoro nie był przeznaczony na amerykański rynek, ale mimo wszystko wydało mi się to dziwne. Na tabliczkach znamionowych w dalszym ciągu wypisywano tylko Eidolon, bez "N". Nie jest mi też znany żaden inny artykuł o "N" poza wspomnianym w Stereoplay. Moim koronnym argumentem jest to, że jeden z moich znajomych, który w tamtym czasie rozważał ewentualną wymianę swoich Eidolonów na model "N", po rozmawie z właścicielem Active Audio zrezygnował z tego zamiaru. Dano mu do zrozumienia, że nie warto. Myślę, że tak naprawdę zmiany w modelu Eidolon wprowadzono dopiero w wersji Vision i oczywiście Diamond. Moim zdaniem eidolon "N" to mit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odnoszę takie wrażenie, widziałem już tyle zdjęć Eidolonów ale na żadnym opisu "N".

Tak samo mityczne są te wersje Active Audio, nikt NIC nie wie czym naprawdę się różnią oprócz tabliczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram na małych Avalon Idea w pomieszczeniu 16m2 i napędzam je Electrocompanietami AW180 i ARC REF150. Nie czuję nadmiaru mocy i myślę zeby sprawdzić NEMO :)

 

AW 180 nie porażają mocą i dynamiką. Ceny używanych dość wysokie ,ale jak dla mnie za bardzo misiowate. Za to stara końcówka AW250 DMB dobrze mi się sprawdziła z Mini Utopią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW 180 nie porażają mocą i dynamiką. Ceny używanych dość wysokie ,ale jak dla mnie za bardzo misiowate. Za to stara końcówka AW250 DMB dobrze mi się sprawdziła z Mini Utopią.

Mam nową wersję AW180. Jak podepniesz je słabymi kablami to może i będą misiowate :)

Z zasilającymi Verictum Demiurg, listwą Aria NCF i bezpiecznikiem X Fuse oraz okablowaniem Shunyata Aurora nie ma żadnych problemów z dynamiką w skali mikro i makro. Gra cały system nie tylko końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić że te kolumny nie będą miały kopa i dynamiki Wilsonów, Avalon ma wielkie zwrotnice (widziałem te z Opusów, można co nie co zobaczyć endoskopem USB) które mocno obniżają efektywność i dynamikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nową wersję AW180. Jak podepniesz je słabymi kablami to może i będą misiowate :

 

Transparent Audio MW Reference to nie są słabe kable. SW Crescendo podobnie. Przykładowo przy Dynaudio Confidence 3 czy Jamo 909 AW 180 się wyłożyły. Ślamazarne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparent Audio MW Reference to nie są słabe kable. SW Crescendo podobnie. Przykładowo przy Dynaudio Confidence 3 czy Jamo 909 AW 180 się wyłożyły. Ślamazarne granie.

Kable co najwyżej średnie i dodatek nie do końca pasujące sygnaturą grania do AW. Przypadkowe zestawienia zawsze mogą dać słaby efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.