Skocz do zawartości
IGNORED

Co ma realny wpływ na brzmienie systemu?


biniek

  

287 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co ma realny wpływ na brzmienie?

    • Wszystko tj. min bezpieczniki, listwy, kable, kondycjonery itd
      70
    • System i okablowanie w tym sieciówki, IC, głośnikowe, zworki
      63
    • System a z kabli tylko głośnikowe
      21
    • Liczą się koluny, wzmacniacz i źródło - inne gadżety nie mają wpływu
      122
    • Słychać tylko kolumny (wzmacniacze grają tak samo)
      25


Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem w końcu porządek wokół kolumn i ustawiłem jak Bozia nakazała - symetrycznie w pokoju, kupiłem w casto 3 płyty chodnikowe (2 kolumny oraz wzmacniacz, źródło w innym pokoju jest, więc odpuściłem).

 

Ja jakbym przyniósł te płyty chodnikowe do domu to za klika minut mam torbę spakowaną za drzwiami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jego żona lubi takie "surowe chodnikowe brzmienie...

 

 

Płyty jak płyty... nie wszystkie takie brzydkie. Moja to akurat jasno szara, bo taka pasowała do wykładziny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A kobieta... tolerancyjna bardzo, też ma swoje hobby i rozumie temat :)

 

Irek.N.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ankieta to kolejny przykład zdrowej manipulacji. Powiedzmy, że mamy dwa systemy, jeden mega rozdzielczy (słychać te nieszczęsne kropki przyklejone na ścianie buahaha), a drugi mało rozdzielczy. Jeden i drugi wchodzi na forum i piszę w tym temacie zaznaczając, że nic nie ma wpływu na brzmienie i wszystko gra tak samo, a drugi, że wszystko ma znaczenie. I co? I ankieta nadaje się na śmietnik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na co mam odpowiedzieć? Może ja nie zrozumiałem pytania?

 

Co ma realny wpływ na brzmienie systemu? Realny wpływ na brzmienie systemu ma... wszystko. Oczywiście, nie żadne podstawki pod kable, naklejki na ściany, płytki hoffi itp., ale:

 

1. Tloczenie/Pan Mieciu za konsoletą

2. Akustyka

3. Źródło

4. Preamp/Wzmak

5. Kolumny

6. Kable

7. Prąd

8. Stabilność podłoża itd.

 

Założenie, że złożony system jest rozdzielczy, inaczej nawet kabelka się nie usłyszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

W audio nie mam reguł...

Przykład...kupiłem kiedyś tam Jolę...wartość dodana bezcenna...moje głośniki wróciły z zaświatów...grałem parę lat...w ostrych realizacjach, np. Machine Head minimalnie potrzebowałem wygładzenia ale bez utraty odpowiedniego klimatu i całościowo zalet całego systemu...i co? wpiąłem w tor Musical Fidelity M1dac...zamysł udał się w 100%...bez przejrzystości systemu napewno efektu bym nie osiągnął...

Także próbować, zestawiać, nie patrzeć na znaczki...grać muzykę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Największy wpływ na brzmienie ma wykonawca, póżniej nagrywający i miksujący, następnie kolumny i akustyka pomieszczenia, następnie wzmacniacz i przedwzmacniacz, następnie cdp lub inne żródło, następnie kable głośnikowe. Jeżeli ktoś używa equalizera, to zaraz po wykonawcy, nagrywającym i miksującym, będzie on miał największy wpływ na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie to jest tematem watku

Zawezamy zakres do samego sprzetu hifi i uznajemy ze jakosc nagrania i realizacji jest wybitna a sluchacz w swietnym nastroju i slyszy od 30hz do 20khz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, największy wpływ na brzmienie ma muzyk

 

W sensie interpretacyjnym tak. I to nie największy. Jest jedyną osobą, która na to wpływa. W sensie technicznym nie, bo przecież nie wie w jakich warunkach odtwarzana jest jego muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie to jest tematem watku

Zawezamy zakres do samego sprzetu hifi i uznajemy ze jakosc nagrania i realizacji jest wybitna a sluchacz w swietnym nastroju i slyszy od 30hz do 20khz ;)

 

Równie dobrze możemy uznać, że daki grają tak samo, a wzmacniacze są poprawnie skonstruowane, więc zostają kolumny, a akustyka-wiadomo podstawa, od tego zaczyna się zabawę w audio, itd.

 

W ten sposób mamy brak punktów sporu i możemy spokojnie zająć się doborem okablowania, odpowiedniego wydania CD i wprawiania się we właściwy nastrój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Równie dobrze możemy uznać, że daki grają tak samo, a wzmacniacze są poprawnie skonstruowane, więc zostają kolumny, a akustyka-wiadomo podstawa, od tego zaczyna się zabawę w audio, itd.

 

W ten sposób mamy brak punktów sporu i możemy spokojnie zająć się doborem okablowania, odpowiedniego wydania CD i wprawiania się we właściwy nastrój.

Pieprzenie

Chyba latwo znalezc bardzo dobrze zrealizowany numer i uznac ze jest punktem odniesnienia

zmiennych jest tyle co w ankiecie nie kumasz tego?

Ankieta stawia pytania zamkniete i nie ma potrzeby dodawania wlasnych typow do niej bo wchodzimy w tematy parapsychologii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy na forum sprzętowym a nie guseł i ziołolecznictwa

czy słowo system zawarte w temacie ankiety zawiera w sobie może jakieś inne czynniki poza elektroniczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestesmy na forum sprzętowym a nie guseł i ziołolecznictwa

Gusła też mają powiązanie ze sprzętem. Ziołolecznictwo też może mieć ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie interpretacyjnym tak. I to nie największy. Jest jedyną osobą, która na to wpływa. W sensie technicznym nie, bo przecież nie wie w jakich warunkach odtwarzana jest jego muzyka.

A jaki wpływ może miec słuchacz?

Ano moze..

Czy słuchacz wie np jak przebiega agogika, albo permutacje, albo w którym miejscu i jak rozkładane są akcenty dynamiczne w liniach? Albo jak ogrywać tercję lub lub septymę akordu ?Nie musi mieć takiej wiedzy, i nie musi znać tego słownika. Ale odbiera to wszystko świadomie czy nie i jako przekaz i jako całość.

I najważniejsze ;

Jest w stanie wyłowić coś z tego co sprawia mu przyjemność niejako będąc częścią jego własnego abstrakcyjnego świata i sposobu postrzegania.

Dla jednego bedzie to szorstki ton np dla innego współbrzmienie tercji małej z noną podwyższoną

interpretacja czyli "sposób" i jednak ODTWORZENIA nie tworzenia ma niewiele do powiedzenia.

Wykonawca w sensie kreowania własnego brzmienia i własnego tonu ma już wiele do powiedzenia, nie rzadko mogą pojawić się wpływy innych( bardziej lub mniej świadomie), i mogą się stać inspiracja dla własnego języka albo inaczej będą tylko czyjąś imitacją.

Jeśli chodzi o przebieg ale IMPROWIZACJI, czyli komponowania w czasie rzeczywistym ma już dużo do powiedzenia. Zakładając że jest kreatywny; ) i ma pomysł na siebie.

 

Wracając do sprzętu, w takiej kolejności bym stawiał;

1 kolumny

2 źródło

3 wzmak

i gdzieś na szarym końcu kable

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprzętu, w takiej kolejności bym stawiał;

1 kolumny

2 źródło

3 wzmak

 

Przyznam, że początkowo zastanawiało mnie skąd to podejście wyolbrzymiające rolę kolumn w systemie ... teraz chyba już to rozumiem.

Większość wzmacniaczy na rynku to kiepskie konstrukcje, nawet te drogie.

Dlatego zazwyczaj słucha się kolumn ze wzmacniaczem który tak na prawdę nie potrafi ich wysterować i pokazać potencjału użytego źródła dźwięku,

ponad to posiada większe lub mniejsze ułomności i wady.

Zmiana na inny nie wnosi znaczącej poprawy, co innego gdy zmienimy kolumny ... oooo ... wtedy słyszymy różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nawieksza zmiana zachodzila po wymianie kolumn.

Jak zmienilem Fortissimo ma Epoce3 to wychwycilem zmiany w brzmieniu,przez to go kupilem

 

Dla każdego co innego ma wplyw na brzmienie,nastepny temat zapychacz glupimi ankietami

 

Np podkładki pod kable,hahahahahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio nie rozumiem Twojego ostatniego wpisu.

Jak można stwierdzić co słychać a czego nie słychać nie słuchając tego?

Przecież na podstawie własnego słuchu wiem czy kabel za 2k wnosi coś do systemu z zaznaczeniem "do mojego" systemu czy gra na poziomie czińczy za 10zł

 

I każdy kto odpowiedział w tej ankiecie opiera się na swoich doświadczeniach a nie na tym że w zakładce hajend to im wszystko tam gra

 

Czyli pyta sie mnie koleś na ulicy:

-Czy słyszy pan różnicę w tym kablu glosnikowym?

-Nie,ale mam go bo inni słyszą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie ze nie rozumiesz :)

przeciez nie pytam Cie co slyszysz u kolegi w systemie tylko w swoim i na co wydajesz pieniadze a co uwazasz ze jest stratą kasy

jesli uwazasz ze kable graja a podstawki nie to jest taka opcja w ankiecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.