Skocz do zawartości
IGNORED

Jak poprawić HI End?


Gość Paweł Skurzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przesadzajmy. Można zrobić projekt obudowy, dobrać odpowiedni układ materiału oraz projekt antywibracyjny układu usztywnień w obudowie. A profesjonalna stolarnia jest to w stanie wykonać. Zrobienie kolumny to znowu nie jest technologia NASA. Jak robi kolumny większość firm? Jest pewna koncepcja, jest projekt, jest wybór driverów, a potem stolarnia własna lub współpracująca robi obudowy. Przecież tych obudów nie wykonują neurochirurdzy ani inżynierowie nanotechnologii tylko stolarnia. Oczywiście nie stolarnia w rozumieniu polskiej stolarni z lat komuny, która wykonywała meblościanki Albena. To musi być nowoczesna stolarnia wyposażona w super sprzęt i kadrę obsługującą. Jest w Polsce kilka takich.

 

Byłem na produkcji w firmie Legacy Audio w Springfield. Firma ma szeroką ofertę zarówno high endową jaki i studyjną oraz estradową. Widziałem jak robią to na produkcji czyli po prostu na stolarni. Owszem były tam maszyny CNC, które wycinały dokładnie różne elementy, a te później ludzie sklejali i skręcali w obudowy wg konkretnych założeń. Nie było to tak hop siup i mamy kolumny ale też nie przesadzajmy, że była tam nieosiągalna w Polsce technologia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Można zrobić projekt obudowy, dobrać odpowiedni układ materiału oraz projekt antywibracyjny układu usztywnień w obudowie. A profesjonalna stolarnia jest to w stanie wykonać.

 

No właśnie, Top High Endu należy zrobić inaczej niż wszyscy; masz takich ludków na widoku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak inaczej jak wszyscy? A firmy audio robią inaczej niż inne?Nie, robią w gruncie rzeczy tak samo. Wybierają różne koncepcje i różny dobór driverów ale co do zasady to wszyscy budują kolumny tak samo.

Przecież taki Focal, Dynaudio czy B&W to jeszcze ma swoje drivery, ale już Wilson Audio, Sonus Faber, Tidal, Marten, Von Schweikert czy Eggleston Works to nawet swoich driverów nie mają. To są składacze. Robią obudowę i wsadzają kupione od innych firm drivery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

No ok,czyli mamy projekt,jak w korporacji:) Sylwester nie możesz stety,niestety zostać tylko płatnikiem,musisz zostać Menagerem,czyli zarządzić całą sprawą,określić budżet,policzyć ryzyko,zatrudnić ludzi(w Polsce,lub za granicą)określić deadline,wymyślić ideę. Coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym określeniem budżetu nie jest tak prosto. Możesz ocenić koszt zakupu driverów, gorzej z kosztami obudowy bo tu mogą być już spore rozrzuty cenowe. Dochodzą jeszcze koszty modeli 1:1. Na pewno musisz być menagerem takiego projektu, ale nie musisz zatrudniać ludzi. Po prostu zlecasz poszczególne etapy osobom/firmom które specjalizują się w określonych technologiach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zlecasz poszczególne etapy osobom/firmom które specjalizują się w określonych technologiach.

 

Hehehe ... identycznie myślało GDDiK jak budowało autostradę A2 ;)

 

Ale Sylwester nie ma co dywagować , wykładaj kasę , zleć ludziom wykonanie produktu ( którego na oczy nigdy nie widzieli ) i działaj ... trzymam kciuki.

Jestem ciekawy efektu końcowego i czy ten custom projekt rozwalcuje Grande Utopie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary chwalił sie efektem - to znaczy, że ma namiary na kogoś.

Dogadaj się.

Może posłuchasz czegoś, wyciągniesz swoje wnioski :-)

 

 

Ale Sylwester nie ma co dywagować , wykładaj kasę , zleć ludziom wykonanie produktu ( którego na oczy nigdy nie widzieli ) i działaj ... trzymam kciuki.

 

Nie widzieli, niesłyszeli i nie rozumieją. Nawet producenci kolumn nie zrozumieją. Tu trzeba być bezkompromisowym audiofilem, a nie pokręconym maniakiem technologii, szybkości basu, czy czegokolwiek innego.

 

Jestem ciekawy efektu końcowego i czy ten custom projekt rozwalcuje Grande Utopie ;)

 

Może. Pod jednym warunkiem - że ktoś jest tak jak wyżej napisałem, ma TAKIE doświadczenie - nie jednostkowe i jest świadomym eksperymentatorem, a nie idącym na pałę maksymalistą - bo mu zielone w oczach świecą :-)

Nie znam. Przykro mi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ... identycznie myślało GDDiK jak budowało autostradę A2 ;)

 

Ale Sylwester nie ma co dywagować , wykładaj kasę , zleć ludziom wykonanie produktu ( którego na oczy nigdy nie widzieli ) i działaj ... trzymam kciuki.

Jestem ciekawy efektu końcowego i czy ten custom projekt rozwalcuje Grande Utopie ;)

 

Na razie to koncepcja, potem projekt, a potem się zobaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak inaczej jak wszyscy?

 

Widzisz za taką informację już się płaci, dla tego będziesz miał tylko tak jak wszyscy.

 

ale co do zasady to wszyscy budują kolumny tak samo.

 

Czytaj pewien regres i wtórność!

 

Przecież taki Focal, Dynaudio czy B&W to jeszcze ma swoje drivery, ale już Wilson Audio, Sonus Faber, Tidal, Marten, Von Schweikert czy Eggleston Works to nawet swoich driverów nie mają.

 

No i jak widać często to robią lepiej niż producenci driverów i dla tego np. taki zawistny Focal zamknął Wilsonowi źródełko :)

 

To są składacze

 

I tu duża gafa, to już nie DIY żeby tak pisać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy - wiedzą i technologią. Sama technologia, nawet najlepsza - nie wystarczy. Ale ze spaczonym, producenckim spojrzeniem - nie wyjdzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No OK ale komu z poważnych graczy będzie się chciało tworzyć tylko jeden zestaw kolumn?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nikomu - dlatego: jak wyżej pisałem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem zwolennikiem tioxidu ani polykevlaru Focala. To z czego teraz Wilson składa swoje paczki?

 

Długo z tego samego, czyli dalej celulozy ale aplikowanej w sandwich i tu się uśmiejecie, jest to papier łączony z żywicą a dostępny w postaci gotowej o nazwie handlowej Trespa. Pisałem o tym dawno i tylko przypomnę.W narzędzia do obróbki Trespy wyposażałem już firmy w połowie lat 90" Można ją obrabiać konwencjonalnie ale najlepsze wyniki uzyskuje się przez zastosowanie narzędzi diamentowych.

 

Inna sprawa obecnie Wilson a raczej jego następcy w firmie trochę inaczej słyszą i w nowych kolumnach to też słychać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiedzą i technologią.

 

Technologia wypływa z wiedzy.

 

 

 

P.S.

 

Wyśmiewałem przerzucanie sprzętu za co byłem krytykowany przez audiofila nr1, jednak znów wyszło na moje, jak zwykle..

 

Na końcu przerzucania jest ściana, a na niej wielki napis, "chcesz mieć super dźwięk - to stwórz go sobie sam"...czy podobny...już nie pamiętam, jest pomazany od łez, tych którzy do tej ściany doszli nie odnajdując spełnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spaczonym, producenckim spojrzeniem

 

Tak, tu jest kopalnia problemów.

Po prostu są dobrzy i źli ludzie, jak wszędzie.

 

Nie działa tu twierdzenie, że dobrych ludzi jest więcej..nie tu nie w tym miejscu..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu przerzucania jest ściana, a na niej wielki napis, "chcesz mieć super dźwięk - to stwórz go sobie sam"...czy podobny...już nie pamiętam, jest pomazany od łez, tych którzy do tej ściany doszli nie odnajdując spełnienia.

 

Ja już bardzo długo powtarzam czego nie ma dostępnego na rynku to należy to sobie samemu stworzyć :)

 

To nie dotyczy Sly30 ! Kolumny takowe są dostepne ot choćby u Goldmunda ale trzeba wyłożyć za to 0,5 bańki i to jest ten mur ta ściana, która zachęca do zejścia do krętych labiryntów rodem z DIY ;)

 

Wilson to już chyba nic nie słyszy;-) Ogłuchł od nieustannego podkręcania basu;-)

 

Ale on już nic nie musi sprzedając seryjnie robione paczki po 125'000$ :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldmunda

 

Proszę nie żartować, czym takim dysponuje Goldmund, co w innym miejscu byłoby bardzo trudne do uzyskania ?

Technologia musi posiadać cechę unikalności, to ją najbardziej wartościuje, reszta to tylko konieczne do realizacji przedsięwzięcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ale on już nic nie musi sprzedając seryjnie robione paczki po 125'000$ :)

 

Szczerze mówiąc to sukces Wilsona jest dla mnie do dziś niewytłumaczalnym fenomenem. Czytałem początki historii firmy, w których Dave zaszokował na którejś z wystaw pierwowzorem serii Watt/Puppy. Podobno wyglądało to jak robot... Może w tym szaleństwie jest metoda, zwrócić na siebie uwagę za wszelką cenę. To nie są złe kolumny, ale trzeba sobie powiedzieć uczciwie, to jest raczej granie pod publiczkę niż hi-end... Takie lepsze Cerwin Vega. Te ostatnie skądinąd posiadałem i mogę szczerze polecić choćby do nagłośnienia małego koncertu bądź imprezy w ogrodzie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu przerzucania jest ściana, a na niej wielki napis, "chcesz mieć super dźwięk - to stwórz go sobie sam"...czy podobny...już nie pamiętam, jest pomazany od łez, tych którzy do tej ściany doszli nie odnajdując spełnienia.

 

Niestety - albo na szczęście - tak jest. Nikt nie wpasuje się lepiej w twoje potrzeby niż ty sam :-) . Z gotowym sprzętem - to zawsze jest jakiś kompromis, jakieś ustępstwo robione przez użytkownika producentowi - który zawsze wie lepiej i chce dobrze. Niech nikogo nie dziwi - że tylko dla siebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej podobnie sceptyczny jak Jarek.

Co nie znaczy, ze nie kibicuje idei Sly'a.

Mysle , ze ryzyko jest duze a szansa na sukces niezbyt wielka.

Dlaczego?

Wiekszosc topowych konstrukcji to dzielo ludzi o doswiadczdniu podobnym do Sly albo wiekszym i wiedzy elektornicznej, indywidualnej ale czesciej zespolowej, nakladow na R&D, badan laboratoryjnych i symulacji komputerowych.

Pobic taki zestaw nawet najambitniejszemu audiofilowi tak na czuja bedzie trudno mz .

No ale w ruletke tez niektorzy wygrywaja:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tor dyskusji biegnie w niewłaściwą stronę. Niektórzy sugerują, że jeśli już to należy stworzyć coś wyjątkowego w technologii nieosiągalnej dla innych. To piękny cel ale nierealny. Moim zdaniem należy podejść do tego tego pragmatycznie. Stworzyć coś lepszego niż równoległe produkty firmowe. Wykorzystać najlepsze komponenty, możliwie najlepszą obudowę, ciekawy koncept oraz dobrać to stylistycznie pod własny gust i wystrój pokoju. To może nie będzie produkt XXV wieku ale za to realny i niechby był lepszy o 20-30% od topowych konstrukcji firmowych, to już byłoby bardzo dobrze. Pewnie, że fajnie byłoby zamiast Merca S-klasy stworzyć bolid latający albo wręcz mogący przenosić się w czasie. Ale patrzmy na to realnie. Wystarczy stworzyć lepszą S-klasę, zamiast 500KM, dać jej 700KM, lepsze hamulce, lepszą skrzynię biegów, lepsze i wygodniejsze wnętrze itd. Nie osiągniemy cudów, nie będzie to przełom na miarę XXII wieku ale będzie to i tak lepsze niż auto firmowe i do tego zindywidualizowane pod konkretnego klienta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi! Do roboty! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie żartować, czym takim dysponuje Goldmund, co w innym miejscu byłoby bardzo trudne do uzyskania ?

 

Poza tym że to gra bardzo dobrze (sam sluchaem i dla tego chwalę) firma połączyła różne rzeczy razem. Tak więc najlepsze w czym się specjalizują wzmacniacze z bardzo dobrymi kolumnami, odpadł poza sieciówkami cały problem z kablami, wszystko to sobie leci bezprzewodowo i bardzo kulturalnie (jest muzyka) eterem według ich koncepcji. Kolejna sprawa pominęli zwrotnice pasywne! używając własnego DSP zapewniając perfekcyjna korekcje w czasie. Ot tak "banalny" przykład jak dobierając z sensem użyte elementy przegonić konkurencję. Dla tuningowca można by powalczyć z samymi przetwornikami a oni pózniej jeszcze to prze dsp mogą nam indywidualnie w domu dopieścić.

 

Tak że Goldmund dysponuje całością rozwiązań to tak gdybyś nie zrozumiał czym się różni od DIY które chce zaprząc Sly30 :)

 

Szczerze mówiąc to sukces Wilsona jest dla mnie do dziś niewytłumaczalnym fenomenem.

 

Dla tego Ty, ja i wielu innych robimy dalej to co robimy ;)

 

Ale patrzmy na to realnie. Wystarczy stworzyć lepszą S-klasę, zamiast 500KM, dać jej 700KM, lepsze hamulce, lepszą skrzynię biegów, lepsze i wygodniejsze wnętrze itd

 

I wtedy używać jej tylko w startach na 1 milę ;)

 

Takie coś może Ci Sly wyjść, to nie problem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to chodzi! Do roboty! :-)

Do roboty!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.