Skocz do zawartości
IGNORED

Czy istnieje wzorzec prawidłowo brzmiącego systemu ?


Magnepan

Rekomendowane odpowiedzi

Ci co byli, czy to przez grzecznosc, czy dobre wychowanie - chwalili. Jeszcze nie bylo takiego, co by mu sie nie podobalo. Graja tuby z aktywnym basem, lampy i pliki plus winyl. Trzeba umiec dobrac, jak pisze SA.

Moim zdaniem do duzych pomieszczen za podobna cene nic lepszego sie nie dostanie.

 

Tak to już jest że większość osób nie wypowie się negatywnie o systemie gospodarza.

 

Są kolumny które zagrają w tak duzym pomieszczeniu jakie posiadasz, spokojnie do 100m - są to Magnepany MG 20.7.

Lampa tego nie napędzi chyba że o mocy 300W na kanał.Ale w tranzystorach miałbyś już niezłe używanie i dla przykładu

monobloki NADA AW 400 firmy Electrocompaniet za sensowne zł miałbyś przepiękne granie bliskie wzorca idealnego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co komu wielkie trany jak mozna miec lampowy SET?

Trza do SETa dobrac kolumny i po klopocie.

Mocarne trany to jest sieganie lewa reka doprawej kieszeni.

Dobrze zestawione tuby i SET

to jest najlepsza relacja cena/ jakosc dzwieku mz.

Panele nigdy mnie za serce nie zlapaly a

zeszloroczna prezentacja topowych Loganow to byla tragedia wieksza od Cessaro mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele nigdy mnie za serce nie zlapaly a

zeszloroczna prezentacja topowych Loganow to byla tragedia wieksza od Cessaro mz.

 

A szkoda, powinieneś koniecznie posłuchać paneli w doborowym towarzystwie. Moim zdaniem MG gra lepiej od ML więc mogło

tak być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie wiem co się stało w pokoju Logana, ale nie rozumiem tego. Myślałem że zestawienie Mc Intosha i Logana jest chyba tak nie jest. Posłuchałem ostatnio u mojego kolegi kolumn Martin Logan Aerius napędzanych integrą Mc Intosh MA 6500 i zagrało to razem bardzo dobrze.

 

Moim zdaniem MG gra lepiej od ML

 

Ja mam porównanie Aeriusów do MG 1.7. Te pierwsze zdecydowanie lepsze, przy czym chyba były dwukrotnie droższe na starcie. No i mają na pokładzie dodatkową sekcję niskotonową, której MG ewidentnie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało w pokoju Logana, ale nie rozumiem tego. Myślałem że zestawienie Mc Intosha i Logana jest chyba tak nie jest. Posłuchałem ostatnio u mojego kolegi kolumn Martin Logan Aerius napędzanych integrą Mc Intosh MA 6500 i zagrało to razem bardzo dobrze.

 

 

 

Ja mam porównanie Aeriusów do MG 1.7. Te pierwsze zdecydowanie lepsze, przy czym chyba były dwukrotnie droższe na starcie. No i mają na pokładzie dodatkową sekcję niskotonową, której MG ewidentnie brakuje.

 

Generalnie , nie powinno się zestawiać Logana z McIntoshem , za dużo ciasta w cieście najogólniej mówiąc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Watek jest fajny moim zdaniem bo powinny być ustalone kryteria do których powinniśmy dążyć ze swoim systemem.

To wymaga trochę pracy , zachodu i poświęcenia ale warto. Wiesz co tak naprawdę przeszkadza - osobiste preferencje które potrafią zdeformować pojęcie wzorca prawidłowego brzmienia urządzeń audio.

 

Np.nie mogę zaakceptować brzmienia tub bo w moim pojęciu grają jak wzmocniony megafon deformujący

przekaz ( bez urazy bo wiem ze lubisz ). Nie rozumiem również jak można fascynować się sterylnie grającymi

wzmacniaczami jak chociażby Solution.....lista jest naprawdę spora gdyby mówić o subiektywnych kryteriach.

Jak u cholery można zdeformować coś czego nie ma czyli nie jest uformowane ???

Jurgen Graala na starość szukasz czy jak ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

nie powinno się zestawiać Logana z McIntoshem

 

Być może, nie mam w tym doświadczeń. Przy czym zastanawia mnie to, że kiepsko oceniane Aeriusy wraz ze starym i wcale nie wybitnym Mc MA 6500 zagrały tak dobrze... Dużo lepiej niż kombinacja Vitus RI-100 + MG 1.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam porównanie Aeriusów do MG 1.7. Te pierwsze zdecydowanie lepsze, przy czym chyba były dwukrotnie droższe na starcie. No i mają na pokładzie dodatkową sekcję niskotonową, której MG ewidentnie brakuje.

 

Dobrym odpowiednikiem dla Aeriusów byłyby MG z serii 3 - 3.7i. Mg 1.7 to dwudrożny panel i basu może mu brakować.

W nowych MG 1.7i jest go więcej.

 

Jak u cholery można zdeformować coś czego nie ma czyli nie jest uformowane ???

 

Sądzisz że masz system grający wg.wzorca ? Własnego może tak.......a wielu sądzi że ich system gra jak wzorzec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Rock wg ciebie - wybitnie :-)

 

Nie, to był "dodatek" do wcześniejszych przykładów

 

 

 

Nie widzę problemu. Większość z tego piszesz mam bardzo dobrze.

 

Malo jestem osłuchany ale przypuszczam ze ciężko znaleźć wyważony system dla wszystkich gatunków muzycznych

Jak u Ciebie jest bardzo dobrze to szczerze gratuluje,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo lepiej niż kombinacja Vitus RI-100 + MG 1.7.

 

Nigdy nie słyszałem Vitusów w zestawieniu z MG - możliwe ze jest brak synergii między urządzeniami.

 

Sąd sądem, a sprawiedliwość każdy ma swoją,

 

Piano, raczej punkt widzenia własnego nosa......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są kolumny które zagrają w tak duzym pomieszczeniu jakie posiadasz, spokojnie do 100m - są to Magnepany MG 20.7.

Lampa tego nie napędzi chyba że o mocy 300W na kanał.Ale w tranzystorach miałbyś już niezłe używanie i dla przykładu

monobloki NADA AW 400 firmy Electrocompaniet za sensowne zł miałbyś przepiękne granie bliskie wzorca idealnego dźwięku.

Gdzie tak pięknie gada?

Niech stracę ON i dzionek i naprędce się udam. Zrzucę swojszcze, kaszubszcze wdzianko, włożę skórę, zabiorę komórę i wymyję furę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że masz system grający wg.wzorca ? Własnego może tak.......a wielu sądzi że ich system gra jak wzorzec.

Jurgen czy Ty jesteś Petru ??? Nie rozumiesz słowa Graal ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen czy Ty jesteś Petru ??? Nie rozumiesz słowa Graal ?

 

Zaczynasz brylować , coś uwiera czy nie po mysli ? Jurgen jest tylko dla Jarka, sie verstehen ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to był "dodatek" do wcześniejszych przykładów

 

Z kontekstu wynikało, że ważny :-)

 

Ok - ale przy okazji dam przykład: rzeczywiście (na pewnym poziomie zaangażowania audio) - uważa się dość powszechnie, że taki np zespół Queen ma świetną, pomysłową muzykę - tylko z realizacją słabo. Dawno temu też tak sądziłem :-) . Obecnie w zakresie rocka z lat 70/80 - ich realizacje uważam za prawie wybitne (biorąc wszystkie poprawki oczywiście). W moim nastawieniu nic się nie zmieniło przez 40 lat. Zmienił się tylko sprzęt, który umożliwił mi to przewartościowanie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tak pięknie gada?

 

Ponoć u SA....nie wiem czy u mnie też, boję się że to nie Twoja bajka, ale kto wie czy nie lepiej od Artów Trenner & Friedl ?

 

Piano , a jak system Reimyo, wiem że słuchałeś...... czy to może być to co tygrysy lubią najbardziej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan

 

Proszę Cię..

Zadałem Ci konkretne pytanie, a Ty się wykręcasz sianem.

Chciałbym Cię poważnie traktować, jednak nie dajesz mi powodów.

Pytałem serio. Zlituj się.., już tyle lat czekam na te cudowną prezentację MG 20.7. lub 3.7i i jajco zniosę się nie doczekam.

Reimyo?

Reimyo, to Reimyo! Na resztę nie mam autoryzacji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zaczynasz brylować , coś uwiera czy nie po mysli ? Jurgen jest tylko dla Jarka, sie verstehen ?

Sam czytałem ten post tutaj na AS ale jak chcesz zapytam Jarka o autoryzację :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorcem jest dźwięk usłyszany na żywo w filharmonii. Nie znam sprzętu, który oddałby to samo, natomiast to jest właściwy kierunek

Tomcio ... wężykiem, wężykiem :)) choć na "milimetr" zbliżyć się do Filharmonii Berlińskiej, ech daleka droga ... w przyszłym tygodniu znowu jadę "nach Berlin" to może uda mi się znowu tam zawitać.

 

Koleżanki i Koledzy ... jak już wybierzecie / ustalicie wzorzec jak powinien grać system ... to dajcie znać :) a na razie zostaję przy jedynie słusznym dla mnie subiektywnym wzorcu ... system ma "złapać za serducho i galoty mają opaść" a reszta jest nie ważna :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz o tym w ubieglym roku, bylem na szostej Beethovena pod Heitinkiem w Berlinie.

Po powrocie puscilem te sama symfonie w domu pod Barenboimem - bylem zdziwiony, jak blisko barwowo i dynamicznie gra moj system.

Teraz slucham Rachmaninowa z HRx m inn Symphonic Dances , na zadnej wystawie nie slyszalem takiego dzwieku, powaznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan

 

Proszę Cię..

Zadałem Ci konkretne pytanie, a Ty się wykręcasz sianem.

Chciałbym Cię poważnie traktować, jednak nie dajesz mi powodów.

Pytałem serio. Zlituj się.., już tyle lat czekam na te cudowną prezentację MG 20.7. lub 3.7i i jajco zniosę się nie doczekam.

Reimyo?

Reimyo, to Reimyo! Na resztę nie mam autoryzacji :)

 

Piano,mam słabość do Ciebie a wiesz dlaczego ? Jako jeden z niewielu userów tego forum zrobiłeś w krótkim czasie dość

duży przeskok z HiFi do HiEnd i niejednemu audiofilowi zajęłoby to lata albo i kilkanaście. Nie wiem czy w obecnej sytuacji jestem

w stanie Ciebie czymś interesujacym muzycznie ( Yellow Jacket ) zaskoczyć bo po pierwsze zamiast paneli słucham monitorów a

te chyba nie są czymś szczególnym kiedy się ma Cebule MBL.

Kolega Jarek oraz Sly to wspaniali audiofile którym zawsze będę bisował z uwagi na ogarek a raczej ogar wiedzy i oświaty jaki wnieśli bezinteresownie na forum AS. Moje skromne doświadczenia z audio są niczym w porównaniu z ich działaniami. Jednak

w najbliższej przyszłości mogę przygotować do odsłuchu jakieś MG z serii 3 ( nigdy nie miałem 20 ) i zobaczysz czy to jest Twoje granie....jak dla mnie panel nie ma sobie równych chyba że ktoś jest fanem rocka.Do muzyki akustycznej, jazzu ,klasyki, ambientu

nie widzę lepszych kolumn.Zdmuchnie konkurencję np.Isis w ciągu kwadransa.....:-)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie puscilem te sama symfonie w domu pod Barenboimem - bylem zdziwiony, jak blisko barwowo i dynamicznie gra moj system.

Mario, tuby dynamikę maja niesamowitą, reszty nie oceniam, bo słuchałem tylko na AS trzech kawałków, klasyki, jazzu i niesamowitego Rammstein'a .... pier**l ... cie było takie że "perukę" mi zmiotło :)) ... powiem szczerze, że w Berlinie, dynamika była znakomita, ale nie to mnie tak zachwyciło ... to co robi niesamowite wrażenie, to niesamowite powietrze w muzyce, rozdzielczość instrumentów ... ciche uderzenie w trójkąt było z kilkudziesięciu metrów tak słychać jakbym był obok 2 m; barwa skrzypiec, i niesamowita faktura strun wiolonczeli .... choć Brahms to kompletnie nie moje klimaty, to siedziałem z "otwartą gębą" i słuchałem i nie nudziłem się, po prostu muzyka mnie uwiodła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy ... jak już wybierzecie / ustalicie wzorzec jak powinien grać system ... to dajcie znać :) a na razie zostaję przy jedynie słusznym dla mnie subiektywnym wzorcu ... system ma "złapać za serducho i galoty mają opaść" a reszta jest nie ważna

 

Widzisz, nie jest łatwo ustalić taki wzorzec z uwagi na spore ograniczenia ale przynajmniej dużo bliżej znajdziemy się

blisko takiego wzorca jesli ustalimy że granie orkiestry w Filharmonii czy Teatrze jest bliskie ideałom o które wszystkim nam

chodzi.Prawie wszyscy konstruktorzy sprzętów audio, kolumn , spędzili ogrom czasu w filharmoniach albo jeśli pozwalał

im na to status finansowy zapraszali znanych muzyków klasycznych do siebie/ firmy i pytali o dźwięk z urządzeń które

konstruowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, nie jest łatwo ustalić taki wzorzec z uwagi na spore ograniczenia ale przynajmniej dużo bliżej znajdziemy się

blisko takiego wzorca jesli ustalimy że granie orkiestry w Filharmonii czy Teatrze jest bliskie ideałom o które wszystkim nam

chodzi.

Myślę, że tak można przyjąć, ale chyba fajnie jest, że jednak jest taka różnorodność "zgrania systemów" to jak np. jadę to Tomkly, czy Diogenesa, czy innych kolegów, to choć to inaczej gra, to fajnie jest pogadać o innych ustawieniach, konfiguracjach, coś podpatrzę, coś podsłucham, a tak ... chyba trochę była by "nuda" jakby wszystko grało według jednego wzorca sonicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaryzykowałbym ani takiego porównania retorycznego ani tym bardziej odsłuchów porównawczych;-)

 

Tomku, panele zagrają lepiej od kolumn skrzyniowych - tu na dzień dobry jest ich przewaga.Wiesz dlaczego nie słyszałeś

dobrze grającego magnetostatu ? Bo był prawdopodobnie podłączony pod pierwszy lepszy wzmacniacz który nie udzwignął

mocowo tej konstrukcji.Po za tym z małymi wyjątkami to dopiero MG 3.6R potrafią nawiązać kontakt z cebulkami MBL.

Cała nowa seria MG 1.7i , 3.7i i Mg 20.1 to nowe i ulepszone konstrukcje w lepsze okablowanie i kondensatory. Teraz

nowymi modelami MG można dobrze nagłośnić niejedną dużą salkę konferencyjną.

Magnepanami

 

Myślę, że tak można przyjąć, ale chyba fajnie jest, że jednak jest taka różnorodność "zgrania systemów" to jak np. jadę to Tomkly, czy Diogenesa, czy innych kolegów, to choć to inaczej gra, to fajnie jest pogadać o innych ustawieniach, konfiguracjach, coś podpatrzę, coś podsłucham, a tak ... chyba trochę była by "nuda" jakby wszystko grało według jednego wzorca sonicznego.

 

Wzorzec wzorcem ale własne preferencje są obligatoryjne więc takie spotkania z kolegami są wręcz nieuniknione i wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomku, panele zagrają lepiej od kolumn skrzyniowych - tu na dzień dobry jest ich przewaga.Wiesz dlaczego nie słyszałeś

dobrze grającego magnetostatu

 

Słyszałem dobrze grające zarówno elektrostaty jak i magnetostaty. Mają wiele zalet, przy czym nie wpisują się w moją estetykę brzmieniową. No i zawsze pozostaje kwestia basu. Te które mają dodatkowe sekcje aktywne są lepsze, przy czym problemem jest w mojej ocenie zszycie tych zakresów, bas przeważnie odstaje szybkością od reszty pasma. Osobiście wolę Isisy, które wywołujesz na pojedynek;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, mam bana w wątku o poprawianiu HiEnd wiec wyjaśniam.Zostałem zaproszony przez jednego z użytkowników Lebena300

na odsłuchy i wziąłem celowo Symphonica Georga Micheala polskie wydanie a mam ich 3 w sumie.To nie jest tragicznie nagrana

płyta ale trochę gorzej brzmi niż oryginał( ma więcej powietrza ). Są momenty że na niektórych nagraniach może ostrzyć w postaci

sybilantów i tak się właśnie zadziało u kolegi Piotra. U mnie jest w normie więc nie jest tak źle. Przecież do testów nie koniecznie

zabieramy najlepiej nagrane płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzorcem jest dźwięk usłyszany na żywo w filharmonii. Nie znam sprzętu, który oddałby to samo, natomiast to jest właściwy kierunek.

Tomku, w której filharmonii? Zaręczam, że inaczej brzmią instrumenty w Akademii Muzycznej w Katowicach, a inaczej w NOSPR.

Zakładamy, że dany sprzęt, system w każdej akustyce zagra tak samo, a jest to moim zdaniem nieosiągalne. Tak samo akustyka determinuje wpływ odbieranych dźwięków w różnego rodzaju pomieszczeniach i odbieramy je jako sumę tych dwóch czynników (zakładam, że muzycy grają na podobnym poziomie).

Takie podejście do tematu może mieć miejsce jedynie na wolnym powietrzu i tu możemy się pokusić o jakiś miarodajne porównanie,. Trudność takiego porównania to mała ilość koncertów na "wolnym powietrzu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem dobrze grające zarówno elektrostaty jak i magnetostaty. Mają wiele zalet, przy czym nie wpisują się w moją estetykę brzmieniową. No i zawsze pozostaje kwestia basu. Te które mają dodatkowe sekcje aktywne są lepsze, przy czym problemem jest w mojej ocenie zszycie tych zakresów, bas przeważnie odstaje szybkością od reszty pasma. Osobiście wolę Isisy, które wywołujesz na pojedynek;-)

I tu zaczyna się problem , bo nie uznaję suba w systemie ani hybrydowej konstrukcji Logana ( elektrostatu) z pasywnym

lub aktywnym pudłem basowym. Bas nie ciągnie się w MG jeśli dasz mu szybki wzmacniacz.Ok, bas w MG ma inny charakter

wybrzmiewania bez charakterystycznego dla skrzynek wykopu. Odgrody grają podobnie bez impulsu na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.