Skocz do zawartości
IGNORED

Kondensatory - rankingi firm! stwórzmy!


AstraF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bo Siemens mkv gra z polaryzacja i w litym drucie średnica ok 0,5mm. Z bocznikiem czyli teflon nawet ruski od 1,5nf kierunkowo wpiety gra wybornie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Siemens mkv gra z polaryzacja i w litym drucie średnica ok 0,5mm. Z bocznikiem czyli teflon nawet ruski od 1,5nf kierunkowo wpiety gra wybornie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbocznikuj Audynem Cooper 0.1uF

Te Silvery Jantzena to krew z uszu. Mi sie nigdy nigdzie nie sprawdziły.

 

Finalnie te kondensatory u mnie zostaną, a cała zabawa z nimi mi wyszła na dobre i znalazły też swoje miejsce.

 

Teraz mały opis może komuś się przyda

Te kondensatory nie są transparentne dzięki temu łatwo mogłem zobaczyć gdzie są ważne elementy do bocznikowania.

 

W swojej zwrotnicy mam po dwa kondensatory w szeregu w torze głośnika wysoko tonowego więc wszelkie bocznikowanie jupiterami itp wiązało od razu się z zakupem 4 kondensatorów.

 

Tak też podłączyłem wpierw 4 Silvery. Przy różnych wariantach bocznikowania okazało się że bocznik pierwszego kondensatora wejściowego nic nie wnosi lub wnosi coś na granicy percepcji, a ważny jest tylko drugi(bliżej głośnika).

 

Więc lepiej mi wydać 2 razy więcej na dwa kondensatory niż tyle samo na gorsze 4.

 

0,22uf Silver świetnie mi się za to wpasował w odsprzęganie głośnika basowego. Lepiej niż 0,1uf supreme EVO które tam gościło.

 

Z testowałem też u siebie w kombinacjach 0,22uf Silver vs 0,1uf Supreme EVO jako boczniki do zwykłych 5,6uf Supreme w torze wysokotonowca. Supremy zagrały poprawnie, za to Silvery trochę za szeleszcząco, ale mimo wszystko to one na razie zostały jako bocznik w oczekiwaniu na Audyna Cooper 0.1uF, lub jednak przyjdą już Jupki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemens mkv jest świetny tylko najlepiej z pcb czyli z przed 1976 roku bodajże i tylko lity drut oczywiscie z odsłuchaną polaryzacją. Dodanie do niego małego teflona od 1,5nf zgodnie z polaryzacją i załatwia poszukiwanie następnego konda .Istotna jest grubosć druta -wystarcza 0,5 mm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak są elektrolity to zaleca sie zastosowanie MKP w odsprzęganiu. Czym one sie różnią albo w czym są lepsze od MKS, FKP, FKS? Wiem, że dielektrykiem ale czym jeszcze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się budową wewnętrzną, rodzajem materiałów z jakich są wykonane poszczególne warstwy, rodzajem złączy/wyprowadzeń np. miedź cynowana, srebro, miedź pozłacana i cała masa różnych stopów w przypadku tańszych wersji/modeli/rodzajów .

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czego

? Co czego? Czego nie ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antichoice

 

Na kondy nie ma z reguły gotowych recept, są pewne połączenia, które dają lepszy efekt ale wszystko zależy od miejsca aplikacji i całej reszty systemu, bo zmiana elementów pociąga za sobą powstanie innej "sumy końcowej" dźwięku i tu trzeba samemu zadać sobie pytanie, czy to jest to co mi się podoba, czy szukam dalej i ile to będzie kosztować ?

Druga sprawa, że takie finalne werdykty należy stawiać dopiero między 300 a 500h pracy jeśli pod koniec 300h zaczyna to iść w dobrą stronę, a w przypadku niektórych aplikacji i "wrednych" kondensatorów warto czekać jeszcze dłużej.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uformowały mi się kondensatory sprzegające w lampie po 2szt na kanał mundorf supreme. Najpierw zmieniłem na wszystkie supreme z 4szt kondensatorów, ale nie wytrzymałbym tyle czasu z tym dzwiękiem wiec wymieszałem ze starymi pół na pół. Jak doszła jedna para supreme to dałem drugą i jakiś czas temu się przełamały. Wymiana lamp we wzmacniaczu nie miała takiego sensu jak wymiana kondensatorów. Ogólnie w stosunku do starszych jakichś żółtych noname kondensatorów to dzwięk dostał masy, jest grubszej kreski, jest czytelniej, tło zrobiło się ciemniejsze, głosy bardziej cieliste, ciekawe jest powietrze bo ma jakby większą wagę, barwniej też jest. Ogólnie cieszę się z tej czytelności od cielistości instrumentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako sprzęgające w lampie mam 0,22 uF Miflex KPCU-1 grają może dopiero ze 100 godzin. Dla eksperymentu dodałem bocznikiem Mikowe 0,02 uF i po pierwszych kilku godzinach stwierdziłem że jest gorzej. Niby więcej szczegółów ale zbyt wiele bałaganu, wrzask, pisk, takie tam. Zbyt gęsto. Wywaliłem, wszystko wróciło do normy.

Na to miejsce również bocznikiem wstawiłem ruskie olejaki 0,02 uF. Trochę spokojniejsza góra, można powiedzieć ze bardzo łagodna, ale środek też zbyt wypełniony, jakiś taki nieprzyjemnie krzyczący.

Czy możliwe że kondensatory muszą się wygrzać? Czy może wartość o te 0,02 w tym miejscu to już za dużo?

A może jakość tych ruskich olejaków i mikowych jest tak żenująca przy tym Miflexie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uformowały mi się kondensatory sprzegające w lampie po 2szt na kanał mundorf supreme. Najpierw zmieniłem na wszystkie supreme z 4szt kondensatorów, ale nie wytrzymałbym tyle czasu z tym dzwiękiem wiec wymieszałem ze starymi pół na pół. Jak doszła jedna para supreme to dałem drugą i jakiś czas temu się przełamały. Wymiana lamp we wzmacniaczu nie miała takiego sensu jak wymiana kondensatorów. Ogólnie w stosunku do starszych jakichś żółtych noname kondensatorów to dzwięk dostał masy, jest grubszej kreski, jest czytelniej, tło zrobiło się ciemniejsze, głosy bardziej cieliste, ciekawe jest powietrze bo ma jakby większą wagę, barwniej też jest. Ogólnie cieszę się z tej czytelności od cielistości instrumentów.

 

Jak miales kiepskie kondy to zabawa lampami nie miala wiekszego sensu, pobaw sie teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możliwe że kondensatory muszą się wygrzać?

Nie mal non stop o tym mowimy. Nawet dwa posty nad toba bylo wspomniane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na tyle żeby popsuć granie? Rozumiem że lepiej gra jak się wygrzeje, ale żeby tak źle grało jako świeży, że nie można zdecydować czy słuchać dalej,czy wyrzucić do śmietnika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, nowy kondensator, jak nie ma choćby małych, ale słyszalnych, zadatków na dobre granie - to żadne wygrzewanie mu potem i tak nie pomoże. Ale to moje zdanie tylko z własnego doświadczenia odnoszące się do głównych dużych kondensatorów we wzmacniaczu lub w zasilaniu daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez (nie)przecietniak

Świetna poglądowa galeria (nie moja) dot. TDA1541(A):

www.maxdat.eu/_galeria/Foto%20TDA1541.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po zalutowaniu i jak minie pierwsze 15-30 min pod prądem na jeszcze gorącej cynie, powinno być przynajmniej ciut lepiej niż na poprzednich kondensatorach, wtedy to dobrze wróży, potem są możliwe przynajmniej 2 ścieżki albo się poprawia z dnia na dzień "miłe" kondensatory albo dźwięk pogarsza się, w przypadku "wrednych" kondensatorów. Te drugie potrafią przyprawić o ból uszu, głowy i serca ale po kilkuset godzinach zaczyna być widać światełko w tunelu i małymi kroczkami jest coraz lepiej ... i lepiej ... aż w końcu zacznie grać ... cudownie. Jest jeszcze trzecia opcja ... gdy wybór się nie uda ... w danym miejscu ... w danym urządzeniu ... w takiej a nie innej aplikacji ... i wtedy słychać ... że to nie to ... od samego początku pierwszego utworu, nie ma tak zwanego dobrego debiutu, wtedy warto przemęczyć się te 200h i upewnić czy czasem nie zacznie iść w lepszą stronę, czy tylko w małym stopniu uda się uzyskać poprawę ale zbyt dużym kosztem tracąc zbyt wiele w porównaniu z tym jak grało przed wymianą/dołożeniem nowych kondensatorów.

 

To tak z grubsza :-)

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choc z elektrolitami latwiej bo wiekszosc nie przechodzi tak ektremalnych przemian.

 

Sa wyjatki oczywiscie. Pierwszy taki co mi przychodzi do glowy to Chemicon KME :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem do tych Miflexów 0,22 uF KPCU-1 11,7 nF, tj. ok. 6%, tak dokładnie tyle i ani mniej ani więcej również Miflexa KSE. No takich szczegółów to moje uszy jeszcze nie słyszały. Wyrównały jednocześnie nieco poszarpaną średnicę tego KPCU-1. Dźwięk jest na tyle żywy i naturalny, że ciągle mam wrażenie, iż ktoś siedzi w kącie i wali tamburynem. Przekładanie kartek to chleb powszedni. Wszystko jakby się działo w tym pokoju. Polecam wypróbować. KSE wyskubałem ze starego lampowego telewizora. Aktualnie ten zestaw pracuje w secie pomiędzy 6sn7 i 2a3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kris_54701

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekształcili w spółkę akcyjną. Każdy może nabyć ich akcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem do tych Miflexów 0,22 uF KPCU-1 11,7 nF, tj. ok. 6%, tak dokładnie tyle i ani mniej ani więcej również Miflexa KSE. No takich szczegółów to moje uszy jeszcze nie słyszały. Wyrównały jednocześnie nieco poszarpaną średnicę tego KPCU-1. Dźwięk jest na tyle żywy i naturalny, że ciągle mam wrażenie, iż ktoś siedzi w kącie i wali tamburynem. Przekładanie kartek to chleb powszedni. Wszystko jakby się działo w tym pokoju. Polecam wypróbować. KSE wyskubałem ze starego lampowego telewizora. Aktualnie ten zestaw pracuje w secie pomiędzy 6sn7 i 2a3.

 

Odwołuję.

Kse wygładziły nieco górę, przy tym rozjaśniając ją trochę do tego stopnia, że odebrały KPCU-1 to co w nich najlepsze, a więc charyzmę i strukturę brzmienia poszczególnych instrumentów. Wygładziły fakturę brzmienia. Pozostaję przy gołych KPCU-1 i jest to najlepszy kondensator jaki słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuję.

Kse wygładziły nieco górę, przy tym rozjaśniając ją trochę do tego stopnia, że odebrały KPCU-1 to co w nich najlepsze, a więc charyzmę i strukturę brzmienia poszczególnych instrumentów. Wygładziły fakturę brzmienia. Pozostaję przy gołych KPCU-1 i jest to najlepszy kondensator jaki słyszałem.

Lepiej wygrzać trochę zanim się oceni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy do tematu kondensatorów. Mam kolumny Electro Voice Delta na przetwornikach papierowych i zastanawiam się na zakupem do ich zwrotnic kondesatorów ClearityCap z seri MR na 630V lub 400V albo z serii CMR.

Dotychczas testowałem w nich cynowe Mundorf Mcap ZN i miałem okazje usłyszeć Miflex KPCU-1 na wysokich tonach i byłem pod wrażeniem plastyczności tego dźwięku.

W związku z tym chciałem się zapytać o Wasze opinie w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wszystkie "polskie" tytuły gazet pozostały niezmienione, ludzie kupują je dzień w dzień, a wszystkie z wyjątkiem kilku najmniejszych , których jest tyle, że da się policzyć na palcach jednej ręki, zostały sprzedane Niemcom i w ten sposób oni sterują opinią publiczną zgodnie ze swym interesem, mówiąc ludziom co mają myśleć na każdy temat, a już za Josepha Goebbelsa wiedzieli co trzeba mówić ludziom, żeby uwierzyli we wszystko, teraz tylko dopracowali to do perfekcji.

 

Jest proste rozwiązenie załóż swoją gazetę i będziesz otwierał oczy tym co nie potrafią samodzielnie mysleć. Nawet mozesz swoją telewizję założyć co za problem...

Nie zastanawiałeś się czasem czy może zupełnie przypadkiem nie jest tak że obecna władza steruje Tobą karmiąć cie z reżimowej telewizji "odpowiednimi" informacjami i kontroluje jak masz myśleć?

 

A co do polskich firm i prowadzenia interesów, po tym co piszesz widać że niegdy nie prowadziłeś własnej firmy i nie wiesz na czym to polega. Teorię masz "opanowaną", tylko spróbój teraz swoją wiedzę przekuć w działanie. Załóż firmę produkuj np. najlepsze na świecie kondensatory a potem wymyśl jak przkonać takich jak ty że nie japońskie nie niemieckie tylko twoje produkowane w Polsce są najlepsze.

Dlaczego polski rząd nie jeździ polonezami? tylko kupuje BMW od znienawidzonych niemców na którch potem plują z mównicy?? Widziałeś kiedyż urzędnika niemieckiego który jeździ innym samochodem niż niemiecki? Podobnie robią narodowcy... na wiecach plują na wszystkie inne nacje a szczególnie na niemców a po wicu wsiadają do swoich niemieckich aut i wracają do domów.

To jest hipokryzja....

I jeszcze jedno... Gdzie te polskie elektryczne samochodzy miało ich być milion w 4 lata? Gdzie największy polski prom i praca dla stoczni w Szczecinie? Gdzie polska energrtyka?

 

Przepraszam za off top ale nie mogę gdy ktoś pisze bzdury...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest generalna zasada kondensatorów sprzęgających nie bocznikujemy.

 

A jeżeli już to odpowiednimi kondensatorami jest wąskie grono tych boczników.

 

plastyczności tego dźwięku.

jakiego dzięku piszesz strasznie chaotycznie o które kondensatory pytasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie charakter kondensatorów ClarityCap. Na przykład w odniesieniu do Mundorfa, Jantzena czy też Miflexa.

 

Plastyczność w dźwięku zwrotnicy zrobionej na ZN nadało wpięcie w wysokich tonach kondesatora Miflexa.

Słuchałem całej zwrotnicy na Miflexach ale na takie posunięcie mnie nie stać ponieważ jest to koszt 2x większy niż ClarityCaps CMR.

 

ZN graja u mnie długo, zwrotnice maja filtry II rzędu. Szukam po prostu kondensatorów otwartych z ładna barwą ale nie przerysowanych.

 

Jeśli mieliście jakieś własne doświadczenia z tymi kondensatorami to chętnie usłyszę opinie na ich temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piterski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby to widzieć i rozumieć trzeba umieć myśleć, a tego już w Polskich szkołach nie uczą.

 

Koniec wykładu i wracamy do tematu kondensatorów.

 

Czasy są takie, że Ci co tak bardzo źli, że sprzedano niemal wszystkie polskie firmy, to Ci sami prawdziwi "p...", co rozkradali te firmy przez dziesięciolecia. Cemencik, cegiełka, kondensatorek, głośniczek, część do poloneza, farba, srajtaśma... co było to kradli i to był sposób na życie dla lwiej części narodu. Dziś ta część prawdziwa zbudzona jest, bo czasy są takie, że znów szansa jest by łatwo kraść, by sąsiada co uczył się i lepszym jest, podje... gdzieś, by zamknął się, bo w partii być to znaczy żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie charakter kondensatorów ClarityCap. Na przykład w odniesieniu do Mundorfa, Jantzena czy też Miflexa.

Warto przeszukac ten watek bo to juz kilka razy bylo omawiane tutaj.

 

I tak jw. piszmy o konkretach a nie ogolnikami. Rozne serie maja odmienny troche charakter (choc moga miec firmowe brzmienie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Miflexy warto zbicznikowac małą ilością 3-7 procent styroflexem również Miflexa ksf. Wygładzi wysokie i podciągnie je wyżej.

 

Schemat upadku polsko ruskiej gospodarki był taki, że prezes obsadzony na swój stołek poczuł ogromną potrzebę szybkiego wzbogacenia się, a prywatyzacja była jedyną drogą do tego, by rozkraść resztę firmy i po zaniżonej wartości sprzedać byle komu. Zysk ze sprzedaży poszedł w głównej mierze dla zarządu, a nawet częściowo dla szeregowych pracowników. Tak się działo od upadku komunizmu i tak dzieje się do dzisiaj. Może ktoś wytłumaczy sens sprzedaży Niemcom firmy, która zyski roczne ma na poziomie ceny jej odsprzedaży. Czy ja czegoś nie rozumiem czy to tylko polska władza opłacana przez UE napycha kieszenie pieniędzmi polskiego dorobku całych pokoleń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.