Jump to content
IGNORED

Xonar essence one się poddał

Brodaczysko

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam dylemat, zastanawiam się co zrobić z moim Asusem Xonar Essence One. Ledwo skończyła się 2-letnia gwarancja sprzęt przestał działać.

Przy włączaniu usłyszałem bzzzt i już się nie włączył ani raz.

Teraz się zastanawiam co z tym zrobić. Próbować to wysyłać do serwisu Asusa ? Czy oni w ogóle zajmują się sprzętem po gwarancji ?

A może ktoś zna jakiegoś fachowca od audio i elektroniki, który naprawia takie rzeczy w Krakowie ?

Na domiar złego, mój zapasowy Fiio eo7k andes zepsul się 2 dni po tym jak xonar się poddał, w tym momencie już w ogóle nie mogę słuchać muzyki, jak patrzę na moje k701 zbierające kurz to płakać się chce.

Jakieś rady ? :)

Bezpiecznik musisz np wpiac w szereg z bateria i zarowką. Albo zwyczajnie kupic nowe, kosztują grosze.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Łatwo wymienić tylko musisz kupić tai sam typ, który jest opisany na nim. A jak masz bezpiecznik ze szkiełkiem i bez wypełnienia w środku to sam zobaczysz czy drucik jest przerwany czy nie. Tak samo jak w przypadku standardowej żarówki patrzyło się czy sprężynka z wolframu nie jest przerwana.

Niestety jest mleczny i nie stwierdzę czy coś się przerwało w środku. Gdzie mogę kupić takie bezpieczniki ? Na allegro ? Jakiego modelu szukać ? Wyglądają dokładnie tak jak na zdjęciu, które wrzucił Januss73

takie coś mam kupić ?

Hidden Content

Niestety ten sklep to okazał się pic na wodę i fotomontaż jak tam dotarłem :)

Musiałem zamówić na allegro, jutro raczej będę miał bezpieczniki to dam znać czy się udało. Ale cały jestem w emocjach, jak 10 latek na gwiazdkę, chciałbym żeby ten xonar się odpalił :)

• 1 year later...

Skoro op-ampy były grzebane sugeruje pograć trochę na otwartej obudowie i jak zniknie sygnał pomacać trochę opki w podstawkach, może załapie wtedy i zobaczysz miejsce, gdzie nie styka. A jak nie, to lupka i multimetr by się przydał, trzeba obejrzeć całą ścieżkę niesprawnego kanału, zimnu lut może jest na którymś PCM, ścieżki raczej nie pękają/nie utleniają się a upalona dałaby o sobie znać na wiele innych sposobów i w ogóle by nie grało.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.