Skocz do zawartości
IGNORED

Co po SM6


greenmack

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz możliwość, to spróbuj odwrócić wtyczkę o 180 stopni. Chyba, że masz gniazdo z bolcem, to nie było tematu.

To, że "wybiło" bezpieczniki to nie ma znaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście niewygrzany sprzęt to coś tam może się poprawić ale daleko mu do sm6

 

Bo SM6 to bdb streamer nie sądzę , żeby CXN lub N50 czy N70 były lepsze to co najwyżej skok w bok, a nie jakościowy do przodu.

 

Niestety, ale SM6 możesz zawiesić na sznurku i huśtać sobie jak torbę z Lidla - grac będzie tak samo. SPRAWDZONE :)

Z czym i jak SPRAWDZONE?

Mam odmienne zdanie, reaguje na kabel zasilający na IC również, reaguje na SR RED i reaguje na Vibrapody z tymi ostatnimi najbardziej polecam to żadna strata przy cenie 40pln za 1szt izolatora, zawsze można oddać.

Mam rozdzielczy (nie mylić z wyostrzeniem sprzęt), każda zmiana w nim jest słyszalna, czasami są to subtelne zmiany, a czasami znaczące, nie każdy musi je słyszeć u siebie w moim przypadku są słyszalne i nie jest to tylko moje zdanie, chociaż znam takich co nie odróżnią marketowego IC od Albedo Monolith.

Z drugiej strony słyszałem droższe systemy bez bajerów i uzdrawiaczy, niestety daleko im do tego co mam u siebie i czy to się komuś podoba czy nie, niestety tak jest.

 

CA SM6 grał jako DAC/pre w połączeniu z koncówką AM100, teraz w tej roli mam HD12, a streamer zostaje bo dzięki niemu mogę posłuchać Tidala, czy Spotify.

 

 

Jeśli u Was jest inaczej to coś jest na rzeczy i czas szukać winy w reszcie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, jak bawiłeś się lampami, to dużo nimi szło poprawić klasę brzmienia?

 

Do Cayina MT-35S nie miałem innych lamp. DoA55TP zmieniałem lampy mocy na 6550 Tungsol-a i różnica była słyszalna. Więc to potwierdza, że warto poeksperymentować z lampami. Nie było czasu na testy lamp sterujących, a z tego co wiem one mogą mieć jeszcze większy wpływ na brzmienie. Na razie gram na fabrycznych bo moja zona musi ochłonąć :) I tak jest bardzo dobrze. Wzmacniacz jest jeszcze niewygrzany. Grał na razie z 12-13 godzin. Mocy na 99% będę brał 6550 Tungsol-a bo jest testowałem i wiem czego się spodziewać. Nad sterującymi jeszcze muszę pomyśleć. Ale nie mam parcia. Bardziej z ciekawości coś kupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłilem psvane jako sterujące i różnica jest zauważalna. Inna sprawa to to co się komu podoba bo te seryjne lampki też fajnie grają.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tak uważam. Te fabryczne są dobre. Wiadomo takie też urok lampy, że można się "pobawić" lampami. Ja dopiero zaczynam :) To moja pierwsza lampka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo SM6 to bdb streamer nie sądzę , żeby CXN lub N50 czy N70 były lepsze to co najwyżej skok w bok, a nie jakościowy do przodu.

 

 

Z czym i jak SPRAWDZONE?

Mam odmienne zdanie, reaguje na kabel zasilający na IC również, reaguje na SR RED i reaguje na Vibrapody z tymi ostatnimi najbardziej polecam to żadna strata przy cenie 40pln za 1szt izolatora, zawsze można oddać.

Mam rozdzielczy (nie mylić z wyostrzeniem sprzęt), każda zmiana w nim jest słyszalna, czasami są to subtelne zmiany, a czasami znaczące, nie każdy musi je słyszeć u siebie w moim przypadku są słyszalne i nie jest to tylko moje zdanie, chociaż znam takich co nie odróżnią marketowego IC od Albedo Monolith.

Z drugiej strony słyszałem droższe systemy bez bajerów i uzdrawiaczy, niestety daleko im do tego co mam u siebie i czy to się komuś podoba czy nie, niestety tak jest.

 

CA SM6 grał jako DAC/pre w połączeniu z koncówką AM100, teraz w tej roli mam HD12, a streamer zostaje bo dzięki niemu mogę posłuchać Tidala, czy Spotify.

 

 

Jeśli u Was jest inaczej to coś jest na rzeczy i czas szukać winy w reszcie systemu.

 

Oj tak się już nie bulwersuj :)

Najważniejsze że Tobie się podoba. To jest takie dziwne hobby , że nie wiadomo co nas jutro czeka. Przykład masz u kolegi który temat założył. Dziś gra a jutro już nie. Ciebie też to kiedyś spotka i stwierdzisz podobnie. I wszystko się zacznie od nowa :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Pioneera - mam Canto Grand z N70A oraz MingDa MC-34. Wcześniej miałem DAC Xonar Essence One (po wszelkich podmianach op-ampów) - różnica jest ogromna w i to w każdym wymiarze dźwięku. N-70A bardzo "gęsto" i "analogowo". Natomiast warto wiedzieć, że Pioneer ma ustawianą wielkość jittera (nazwa opcji w menu - LRA) - jest znaczna i od razu słyszalna różnica w brzmieniu pomiędzy fabrycznym ustawieniem (LRA=7) a rozsądnym ustawieniem (LRA=2). Więc pytanie na jakim setupie testowałeś...Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Pioneera - mam Canto Grand z N70A oraz MingDa MC-34. Wcześniej miałem DAC Xonar Essence One (po wszelkich podmianach op-ampów) - różnica jest ogromna w i to w każdym wymiarze dźwięku. N-70A bardzo "gęsto" i "analogowo". Natomiast warto wiedzieć, że Pioneer ma ustawianą wielkość jittera (nazwa opcji w menu - LRA) - jest znaczna i od razu słyszalna różnica w brzmieniu pomiędzy fabrycznym ustawieniem (LRA=7) a rozsądnym ustawieniem (LRA=2). Więc pytanie na jakim setupie testowałeś...Pozdrawiam.

 

A porownywales lub ktoś porównywal bezpośrednio pionka n 70 z C A stream magic bo tylko takie porównania dają 100procent pewności na tym samym wzmacniaczu i kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem. Ale zakładam, że jest spora szansa, że w sklepie nie pomyślą o tym aby ustawić LRA....a na fabrycznym dużym jitterze N70A brzmi właśnie trochę w tym kierunku, w którym opisał go autor wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj porównalem ca i tego pionka. Mi osobiście nie podeszło no ale wiadomo, są rude i blondynki. Co do ustawień to nic takiego nierobiłem. Dzisiaj podjadę i jeszcze raz tego posłucham. A co do tematu to muszę was przeprosić ale wyszło co to było. Moja Pani wywaliła z pokoju takie wielkie sztuczne kwiaty( ala palmy z drobnymi listkami czy jak tam te krzaki się nazywają) a ja tego niezauważylrn;-) nie sądziłem że wywalenie krzaków z pokoju tak wpłynie na dźwięk i dzisiaj muszę kupić nowe.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie straszne Tobie male diy to polecam: Raspberry Pi z DACiem Soekrisa. To bedzie skok w porownaniu do ca6 a cena jest zabojcza. Mam, uzywam i dlugo nie zmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj porównalem ca i tego pionka. Mi osobiście nie podeszło no ale wiadomo, są rude i blondynki. Co do ustawień to nic takiego nierobiłem. Dzisiaj podjadę i jeszcze raz tego posłucham. A co do tematu to muszę was przeprosić ale wyszło co to było. Moja Pani wywaliła z pokoju takie wielkie sztuczne kwiaty( ala palmy z drobnymi listkami czy jak tam te krzaki się nazywają) a ja tego niezauważylrn;-) nie sądziłem że wywalenie krzaków z pokoju tak wpłynie na dźwięk i dzisiaj muszę kupić nowe. Musisz podjechać i wziąć tego n 70a do domu i porównać w sklepie na innym sprzęcie nic ci to nieda.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj porównalem ca i tego pionka. Mi osobiście nie podeszło no ale wiadomo, są rude i blondynki. Co do ustawień to nic takiego nierobiłem. Dzisiaj podjadę i jeszcze raz tego posłucham. A co do tematu to muszę was przeprosić ale wyszło co to było. Moja Pani wywaliła z pokoju takie wielkie sztuczne kwiaty( ala palmy z drobnymi listkami czy jak tam te krzaki się nazywają) a ja tego niezauważylrn;-) nie sądziłem że wywalenie krzaków z pokoju tak wpłynie na dźwięk i dzisiaj muszę kupić nowe.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Czyli wróciliśmy do akustyki pokoju :)

Jak żona pozwoli to popatrz za dyfuzorami 1D i 2D wtedy będzie mogła sobie wynosić kwiatki, albo zmieniać na inne jakie tylko zechce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię lokum to wtedy będę sie bawił, jestem świadomy tego że wsadzajac jakás kwotę w akustyke da ona znacznie więcej nic ta sama kwota wsadzona w sprzęt. Mam nadzieję że będę miał pokój tylko do muzyki no ale na to muszę jeszcze muszę trochę popracować ;-)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greenmack i co porównałeś to SM6 z N70A po ustawieniu jittera LRA=2 ?

Swoją drogą to dziwne, że producent sprzedaje ze słabym ustawieniem fabrycznym... ale może dlatego, że przy niskim jitterze urządzenie dobrze działa tylko w trybie "direct", upsampling/32bit wymaga znacznie większego jittera

 

Dodatkowa opcja w N70a jeszcze to "cyfrowy filter" - domyślne ustawienie filtra "slow" nie pasuje do lamp - znacznie lepiej brzmi "short"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem sobie bo znalazłem przyczynę. Ten n70 grał ok ale inaczej niż SM6 i mi bardziej podchodzi sm6

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj porównalem ca i tego pionka. Mi osobiście nie podeszło no ale wiadomo, są rude i blondynki. Co do ustawień to nic takiego nierobiłem. Dzisiaj podjadę i jeszcze raz tego posłucham. A co do tematu to muszę was przeprosić ale wyszło co to było. Moja Pani wywaliła z pokoju takie wielkie sztuczne kwiaty( ala palmy z drobnymi listkami czy jak tam te krzaki się nazywają) a ja tego niezauważylrn;-) nie sądziłem że wywalenie krzaków z pokoju tak wpłynie na dźwięk i dzisiaj muszę kupić nowe.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Pytałem o to stronę wcześniej :) U mnie wyealenie kwiata natomiast pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AGD nfb28 na sprzedaż prędzej też miałem CA * SM6 i to zupełnie inna liga do tego po za 200 pln max Daphile i już masz streamer i DAC w jednym i znacznie innej jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam AGD nfb28 na sprzedaż prędzej też miałem CA * SM6 i to zupełnie inna liga do tego po za 200 pln max Daphile i już masz streamer i DAC w jednym i znacznie innej jakości

ile czasu miales audio gd? dlaczego sprzedajesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ile czasu miales audio gd? dlaczego sprzedajesz?

Ponad 2,5 miesiąca ale sprzedaję bo kasę potrzebuje i lubię też zmiany, jak nie sprzedam to też żalu nie będzie bo gra b dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponad 2,5 miesiąca ale sprzedaję bo kasę potrzebuje i lubię też zmiany, jak nie sprzedam to też żalu nie będzie bo gra b dobrze

 

No to pochwał się na co teraz wydasz kasę ze sprzedaży ? Co ci teraz chodzi po głowie ? Aż jestem ciekaw :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 2,5 miesiąca ale sprzedaję bo kasę potrzebuje i lubię też zmiany, jak nie sprzedam to też żalu nie będzie bo gra b dobrze

 

coś kojarzyłem, że krótko go miałeś.

 

Jak trafisz na dobre klocki, to odechce Ci się zmian. Na zmianach się traci czas i często pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to pochwał się na co teraz wydasz kasę ze sprzedaży ? Co ci teraz chodzi po głowie ? Aż jestem ciekaw :).

Budowa domu szczerze mówiąc , jak już postawię zrobię sobie dedykowana salę kinowo odsłuchową. I tu akurat piszę na poważnie z tą salą

Z drugiej strony bez muzyki dobrej jakościowo nie wytrzymam za długo .

Inna jeszcze sprawa lubię zmiany, jak mówi żona lubię sobie popstrykac każdą nową zabawką, jak już wszystko poustawiam i poznam sprzęt sprzedaję, taka moja natura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona nie, kanalia jest ale lepszej bym nie znalazł będąc szczerym.

Jak na kobietę to nie wkurza za mocno, a o taką kobietę ciężko.

Teraz priorytetem jest skorupka jak to ujołeś.

Przeglądając teraz ogłoszenia jakbym sprzedał AGD to chyba tylko w tej cenie LKS jest w stanie pobić AGD ale ten pierwszy znów support u nas ma tragiczny

Agd ma jeszcze jedną zaletę której nie ma żaden prawie inny dac można po rca podłączyć sygnał z kina domowego i dalej na końcówkę mocy, a to bardzo przydatna funkcja bynajmniej u mnie.

Obawiam się że zmieniając DAC popełnię wielki błąd właśnie przez wzgląd na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.