Skocz do zawartości
IGNORED

DAC USB grający bez sybilantów.


John_Doe

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia to i niestety nie określę.

Mam tylko zamknięte i innych nie słuchałem.

 

To może inaczej, jak określiłbyś zmiany w dźwięku po dodaniu do systemu stereo subwoofera?

Różnica raczej kolosalna, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozpętała się mała gównoburza a propozycji żadnych. Byłem pewien, że dla Was to nie problem. Liczyłem na (i wciąż liczę) na odpowiedzi typu: chcesz niezbyt rozdzielczego, łagodnie brzmiącego DAC'a (bo zapewne te cechy załatwią sprawę) w kwocie do 1500 PLN? Sprawdź produkt X albo Y firmy Z. Tylko tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozpętała się mała gównoburza a propozycji żadnych. Byłem pewien, że dla Was to nie problem. Liczyłem na (i wciąż liczę) na odpowiedzi typu: chcesz niezbyt rozdzielczego, łagodnie brzmiącego DAC'a (bo zapewne te cechy załatwią sprawę) w kwocie do 1500 PLN? Sprawdź produkt X albo Y firmy Z. Tylko tyle...

Z mojego podwórka mogę polecić Arcam rDAC z zasilaczem Tomanka lub Cambridge Audio DacMagic Plus z zasilaczem Tomanka. Sybilantów nie uświadczyłem w trakcie ich używania. Grały z Monitor Audio BX6. Przyjemne, muzykalne brzmienie. Poszukaj używek na portalach aukcyjnych :-)

Jeśli budżet pozwoli weź CA Stream Magic 6 v.1, również nie uświadczysz sybilantów, a funkcjonalność będzie na pewno większa od podanych daców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozpętała się mała gównoburza a propozycji żadnych.

 

To zupełnie normalne na tym forum.

Albo się z tym pogodzisz i z czasem nabijesz parę tysi postów, albo przestaniesz tu wchodzić jak jeden z wielu.

 

Rozwiązanie już dostałeś.

Nawet dwa - w pojęciu koncepcyjnym.

 

Jedna prawda mówi o tym, żebyś zmienił kolumny na takie, które Ci nie sybilują (ewentualnie poprawił akustykę pomieszczenia)

Druga prawda mówi o tym, żebyś kupił to co stwierdzisz że mieści się w Twoim budżecie, i co w Twoim pojęciu estetyki jest ładne - czyli po prostu "ale to fajnie wygląda" i którego to sprzętu opis wrażeń odsłuchowych - nie poparty żadnymi pomiarami - kręci Twoje audiofilskie ego.

Your call buddy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

To może inaczej, jak określiłbyś zmiany w dźwięku po dodaniu do systemu stereo subwoofera?

Różnica raczej kolosalna, prawda?

Ja wolę pisać na temat czyli tutaj o DAC-ach.

Ty jak widzę na pytanie o DAC-a wolisz dyskutować o słuchawkach, teraz o subach.

Może jeszcze o samochodach byśmy coś napisali?

 

Nawet dwa - w pojęciu koncepcyjnym.

 

Jedna prawda mówi o tym, żebyś zmienił kolumny na takie, które Ci nie sybilują (ewentualnie poprawił akustykę pomieszczenia)

Druga prawda mówi o tym, żebyś kupił to co stwierdzisz że mieści się w Twoim budżecie, i co w Twoim pojęciu estetyki jest ładne - czyli po prostu "ale to fajnie wygląda" i którego to sprzętu opis wrażeń odsłuchowych - nie poparty żadnymi pomiarami - kręci Twoje audiofilskie ego.

Nieprawda. To dwie Twoje propozycje które nazywasz prawdą.

Jest jeszcze trzecia możliwość o której m.in pisałem ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecia możliwość o której m.in pisałem ja.

Proponujesz grającego w sposób bardzo charakterystyczny daca by poprawić to co jest ewidentną winą głośników.

Może nie było by to jeszcze najgorsze gdyby kolega nie miał zamiaru zmieniać głośników a tak będzie kolejny problem.

Po kupnie dobrych głośników zostanie zmulony dac.

Czym to będzie leczone kabelkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego podwórka mogę polecić Arcam rDAC z zasilaczem Tomanka lub Cambridge Audio DacMagic Plus z zasilaczem Tomanka. Sybilantów nie uświadczyłem w trakcie ich używania. Grały z Monitor Audio BX6. Przyjemne, muzykalne brzmienie. Poszukaj używek na portalach aukcyjnych :-)

Jeśli budżet pozwoli weź CA Stream Magic 6 v.1, również nie uświadczysz sybilantów, a funkcjonalność będzie na pewno większa od podanych daców.

 

I chyba koło rDAC'a się zakręcę. Widziałem już kilka opinii, że te urządzenia mogą zagrać tak jak mi pasuje. Dzięki za radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę pisać na temat czyli tutaj o DAC-ach.

Ty jak widzę na pytanie o DAC-a wolisz dyskutować o słuchawkach, teraz o subach.

 

Chwilowo pisałem nie na temat, owszem - ale nie bez przyczyny :)

Przede wszystkim nie odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące subwoofera.

Nie śmiem nawet wątpić, że odpowiedź znasz doskonale i nie odpowiedziałeś pewnie z przekory.

Wpływ dodania do systemu stereo subwoofera jest kolosalny.

Kolosalny.

To słowo klucz, które zwyczajnie nadużyłeś :)

Z resztą nie Ty jeden na tym forum.

Właśnie nadużywanie słów w opisach sprzętu wprowadza zamieszanie i rozterki.

DAC wprowadza kolosalne zmiany?

Kolosalne? Czyli tak ogromne jak dodanie subwoofera?

Nie ma takiej opcji i dobrze o tym wiesz :)

DAC jeżeli już to może wprowadzić jakieś niuanse w brzmieniu (podobnie jak konwertery USB-SPDIF) - jeżeli ktoś w to wierzy (czyt. słyszy)

Nie ma mowy o poprawie "kolosalnej", to słowo kompletnie tu nie pasuje.

Kolosalna zmiana to będzie po poprawie akustyki pomieszczenia, zmianie kolumn na inne itp.

Twoja porada odnośnie DAC'a to tylko robienie komuś nadziei, że kolejne urządzenie elektroniczne zadziała zbawiennie w skali tak ogromnej jak np. maty wytłumiające :)

 

I na tym polega mój cały wywód, żeby używać określeń na wpływ sprzętu audio konsekwentnie i zgodnie z poziomem zmian który wprowadzają.

Jestem wyczulony na tym punkcie, bo dokładnie właśnie przez nadużywanie opisów sprzętu innych userów forum, albo tym bardziej recenzji audiofilskich - straciłem sporo kasy kupując i sprzedając sprzęt, zyskując w dźwięku kompletnie nic.

Zyskałem tylko świadomość i rozczarowanie, że wprowadzono mnie w błąd.

 

Moja rada do autora wątku, bo widzę że mimo deklaracji że nie sprzęt jest najważniejszy - masz parcie na wydanie trochę kasy i zakup nowego gadżetu:

Odczekaj z zakupem DAC aż strzelisz sobie nowe kolumny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John_Doe a czym zasilasz obecnego DAC'a ?

 

jak wygląd akustyka pomieszczenia ? może prościej będzie zrobić adaptację... zysk większy a cena niższa (przy założeniu DIY), ja po zakupie kolumn chciałem je oddać...właśnie ze względu na mocno przerysowany detal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John_Doe a czym zasilasz obecnego DAC'a ?

 

jak wygląd akustyka pomieszczenia ? może prościej będzie zrobić adaptację... zysk większy a cena niższa (przy założeniu DIY), ja po zakupie kolumn chciałem je oddać...właśnie ze względu na mocno przerysowany detal.

 

Akustyka jest OK. Pokreśla raczej niskie tony niż wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka jest OK. Pokreśla raczej niskie tony niż wysokie.

 

No to nie jest ok, raczej jest bardzo nie ok skoro podkreśla jakieś pasmo ;)

Można przyjąć, że skoro masz podbicia na basie to skąd pewność, że wysokie tony nie są tłumione (co zazwyczaj ma miejsce), tylko pewne ich pasmo jest podbite chociażby przez pogłos?

Watro poczytać do kawy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolosalna zmiana to będzie po poprawie akustyki pomieszczenia, zmianie kolumn na inne itp.

BeatX, wiesz, że podobnie jak Ty z dużą rezerwą podchodzę do high-end'owskiego (czyt. drogiego) sprzętu i jego wpływu na jakość dźwięku w porównaniu do sprzętu ze średniej półki. To że kable mają KOLOSALNE znaczenie wiem od dawna, dlatego nie oszczędzałem na tym jakże ważnym elemencie toru audio i kupiłem kable po 20zł za metr :-) Kolumny Meldika BL30, które rzekomo miały posiadać głęboki bas, wymieniłem na PA RTi A5 i teraz z basu jestem zadowolony. Jako, że jesteś bardziej osłuchany, streść mi, w jakim kontekście akustyka może mieć kolosalne znaczenie, bo myślę, że poprawą akustyki BL30 nie zaczęły by schodzić z basem do 40Hz ze spadkiem 3dB tak jak RTi A5, choć wielu doradzało by mi zapewne "popracuj nad akustyką".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem osłuchany, bo nie słuchałem więcej jak powiedzmy 10 różnych wzmacniaczy i DAC'ów klasy "hi-fi" - nigdy nie słyszałem żadnego urządzenia z tzw. "high-end"

Wyszedłem z założenia, że skoro nie słyszę żadnych zmian w dźwięku poszczególnych sprzętów z segmentu hi-fi, to idę o zakład że w "high-end" też nic mi nie zagra z urządzeń elektronicznych (pomijam sprzęt lampowy)

Za to od razu słyszę różnicę w dźwięku poszczególnych kolumn głośnikowych, słuchawek i akustyki ma się rozumieć.

Ot chociażby moje A7X, słuchane w studiu grały nieco lepiej niż w moim poprzednim domu, a obecnie - po przeprowadzce do jeszcze nowszego domu to jest tragedia w dźwięku z A7X tak fatalną mam akustykę.

Nie znam się praktycznie kompletnie na akustyce, dlatego nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje jak się dzieje.

Mogę jedynie pisać, że akustyka jest chyba nawet ważniejsza, niż same kolumny - sądząc po tym, co się "stało" z moimi A7X w miejscu w którym obecnie stoją.

Te dwa linki które podałem poprzednio, w miarę zrozumiale wyjaśniają zagadnienie na chłopski rozum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

15 minut czytania i wszystko staje się jasne ;)

Polecam, czy to słyszącym czy nie słyszącym.

Zawsze to jakaś dawka informacji i wiedzy o tym hobby.

 

Od razu zaznaczę, że z autorem tego bloga nie mam nic wspólnego, sam dowiedziałem się o tym site parę dni temu i po przeczytaniu połowy, bardzo wiele zagadnień stało się dla mnie jeszcze bardziej zrozumiałe.

Dlatego przeczytam całość do końca :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym blogu gość śmieje się z wpływu kabli.. Ciepłe zimne itd.. Posiadam chord rumour 2 srebrne mały przekrój i qed aniversary resolution miedź duży przekrój... Robiłem ślepe testy i za każdym razem wiedziałem które grają.. To nie mega różnica ale chord zwyczajnie odchudzają dźwięk i góra jest bardziej drażnią ca.. Wiem że to wątek o czym innym ale w sumie pierwszy raz wyraziłem się na temat kabli.. Piszecie o akustyce kolumnach itd ale również samopoczucie ma ważną rolę..na zmeczonego lepiej nie słuchać bo nic się nie podoba

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto olewa akustykę będzie wiecznie przerzucał klocki.

Inwestycja w akustykę za równowartość nowego dac będzie naprawdę kolosalnym zmiany oczywiście na plus.

Ja obstawiam że kolegą, któremu syczy ma sporo pustych ścian i głośniki gdzieś gdzieś pod ścianą lub w kącie. Nie mówiąc o pięknym uśmiech dyskoteki kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym blogu gość śmieje się z wpływu kabli.. Ciepłe zimne itd.. Posiadam chord rumour 2 srebrne mały przekrój i qed aniversary resolution miedź duży przekrój... Robiłem ślepe testy i za każdym razem wiedziałem które grają.. To nie mega różnica ale chord zwyczajnie odchudzają dźwięk i góra jest bardziej drażnią ca.. Wiem że to wątek o czym innym ale w sumie pierwszy raz wyraziłem się na temat kabli.. Piszecie o akustyce kolumnach itd ale również samopoczucie ma ważną rolę..na zmeczonego lepiej nie słuchać bo nic się nie podoba

 

Pzdr

 

Sorry za literówke,, qed aniversary evolution,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie pisać, że akustyka jest chyba nawet ważniejsza, niż same kolumny - sądząc po tym, co się "stało" z moimi A7X w miejscu w którym obecnie stoją.

+100 :)

Zgadzam się..Akustyka, kolumny..a potem reszta.....

Ktoś kto olewa akustykę będzie wiecznie przerzucał klocki.

Również nie rozumiem bezkresu przerzucania kabli, bezpieczników, wzmacniaczy itd - ignorując akustykę... To jest niewygodny temat najczęściej dla Ignorantów..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrnąłem w ten sposób, że po prostu zainwestowałem w dobre słuchawki.

Jak już się osiedlę na stałe - w jakimś domu czy bloku to będę walczył o pokój zaadaptowany akustycznie.

Przynajmniej na miarę moich możliwości i finansów.

Póki co zakładam HE-500 na głowę i mam bardzo dobrą jakość dźwięku - kosztem mniejszego wrażenia, jaki daje słuchanie na kolumnach głośnikowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto olewa akustykę będzie wiecznie przerzucał klocki.

niektórzy to uwielbiają..

 

Posiadam chord rumour 2 srebrne mały przekrój i qed aniversary resolution miedź duży przekrój.

srebro zawsze zagra ostrzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

srebro zawsze zagra ostrzej.

 

Nieprawda. Nie zawsze.

Miałem wzmak ASR Emitter 1. W nim można wybrać wejście oznaczone "Dir", które prowadzi sygnał do ścieżki bez żadnego przełącznika, bezpośrednio do tłumika - i to nie ścieżką, a srebrnymi drucikami.

Żadnego wyostrzenia przy takim wyborze się nie uświadczy. Mimo srebra w torze ten wzmak to sama słodycz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

15 minut czytania i wszystko staje się jasne ;)

Nie dla każdego wystarczy 15 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor bloga zrozumiecaudio jest znany na tym forum z bardzo kontrowersyjnych tez, np. wszystkie źródła graja tak samo, wszystkie wzmacniacze grają tak samo, itp. itd. Występuje tu, na forum, teraz jako 123stop, kiedyś chyba jako Czeczen, a niektórzy dopatrują się w nim również XYZPaweł (czy jakoś tak ;) :) ). Na innych forach jeszcze pod innymi nickami. Niestety, w kilku przypadkach (pod jednym linkiem przytoczonym tu również) dopuszcza się kilku drobnych błędów, niedociągnięć, niedopatrzeń, aby tylko swoje tezy były bardziej wiarygodne i prawdziwe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To właśnie pod tym linkiem jest drobny błąd. ;) :)

 

PS. Przepraszam za OT.

A tak w temacie to wydaje mi się, że chyba po raz pierwszy czytam, żeby ktoś narzekał na "świszczące "sssss"" z Audiotrak Prodigy Cube Black Edition. Oczywiście, wszystkich wypowiedzi na temat Prodigy nie znam, dlatego piszę "chyba". :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też znalazłem jeden bardzo istotny błąd w jego blogu.

Chodzi mi o posta, w którym pisze o słuchawkach.

Z treści artykułu ma wynikać, że wybór słuchawek nie ma aż takiego znaczenia, bo praktycznie każde grają dobrze i nie ma między nimi zbytniej różnicy, jak również nie istotne co je napędza.

No i z tym wnioskiem absolutnie nie mogę się zgodzić, przy całym moim sceptyźmie do high-end, grających kabli, wzmacniaczy itp

Słuchawki różnią się od siebie tak dramatycznie, że w tym wypadku dopuszczam do opisu wyraz "kolosalnie".

Pierwszy przykład z brzegu: AKG K518 mojej dziewczyny vs. Grado SR325

Te dwa nauszniki są jakby z kompletnie innych biegunów.

Jedne zamknięte, drugie otwarte, AKG strojone na ciemne, z podbitym midbas, Grado strojone na jasne z podkreśloną średnicą.

Różnice w dźwięku tych dwóch modeli zauważy każdy, nawet 70-cio latek powie że jedne "piszczą" w uszy, drugie "dudnią" - bardzo uogólniając.

I nie mam tu na myśli samej jakości dźwięku, co sposobu jego prezentacji.

Jakość dźwięku poszczególnych słuchawek to osobna kwestia.

Wiadomo, że totalna większość budżetowych konstrukcji zamkniętych w cenie powiedzmy do 200 pln gra bardzo podobnie, bo są strojone na atrakcyjne dla niewprawionego ucha "V-granie" (podpite niskie i wysokie tony, średnica cofnięta), ale w cenie do 1000 pln można naprawdę w czym wybierać jeżeli chodzi o preferencje strojenia/brzmienia, ponieważ jest dużo modeli o dobrej jakości dźwięku ale bardzo różnie strojonych.

Wystarczy przejść się do jakiegokolwiek salonu audio, i posłuchać kilku modeli słuchawek z przedziału powiedzmy 600-1000 pln żeby samemu przekonać się, że różnica w prezentacji dźwięku poszczególnych nauszników jest bardzo różna.

Tak różna, że niektórych modeli nie da się słuchać - a inne całymi godzinami ;) (oczywiście obiektywnie rzecz ujmując)

 

Kolejna sprawa to wzmacniacz słuchawkowy.

Ja też nie "słyszę" żadnych wzmacniaczy, DAC'ów, odtwarzaczy CD itp, ale wpływ źle dobrabnego wzmacniacza słuchawkowego wyłapię od razu, jeżeli konfiguracja będzie bardzo nie trafiona - poprzez brak mocy do wysterowania nauszników.

Sęk w tym, że są słuchawki typu "portable" o impedancji zazwyczaj 32 ohm i wysokim SPL (ponad 100 dB), a są konstrukcje o oporności 250 ohm i więcej, gdzie skuteczność SPL jest bardzo niska - w okolicach 90 dB.

Np. AKG K240 DF mają impedancję 600 ohm i SPL 88 dB

Podłączenie tych AKG do smartfona powoduje, że słuchawki są nie wysterowane - czyli grają po prostu za cicho.

A jakość dźwięku ze wzmacniacza słuchawkowego jak dla mnie jest analogiczna, jak wzmacniacza do kolumn - czyli jak spełnia normy hi-fi to dźwięk jest nie do odróżnienia.

 

No i jest jeszcze kwestia współczynnika tłumienia, który w teorii jeżeli jest zbyt niski może sztucznie podbijać basy.

Nie jestem pewny tego zjawiska, cały czas je testuje czy ma słyszalny wpływ na dźwięk, ale dopuszczam do siebie taką ewentualność że jedne słuchawki mogą grac prawidłowo podłączone do wzmacniacza o niskiej impedancji wyjściowej, gdzie podłączenie tych samych słuchawek do wzmacniacza o wysokiej impedancji wyjściowej (skutkującym niskim współczynnikiem tłumienia) może sprawiać, że słuchawki będą dudnić na basie.

Ale to powtarzam, dopiero jestem w trakcie powolnego badania tego zjawiska, czy ma słyszalny wpływ :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Nie zawsze.

Miałem wzmak ASR Emitter 1. W nim można wybrać wejście oznaczone "Dir", które prowadzi sygnał do ścieżki bez żadnego przełącznika, bezpośrednio do tłumika - i to nie ścieżką, a srebrnymi drucikami.

Żadnego wyostrzenia przy takim wyborze się nie uświadczy. Mimo srebra w torze ten wzmak to sama słodycz.

miałem na myśli tylko i wyłącznie kable głośnikowe, również te w samych głośniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli tylko i wyłącznie kable głośnikowe, również te w samych głośniach.

 

Są gdzieś podane parametry tłumienia tego kabla i dla jakich częstotliwości?

Albo wykres charakterystyki liniowości?

Skoro zmienia dźwięk, więc można przyjąć że wprowadza jakieś zmiany w liniowości.

W zasadzie to musi - innej opcji nie ma.

No chyba że zmienia dźwięk na zasadzie filtra pasywnego

Skoro tak, to i to można zmierzyć.

I bardzo jestem ciekaw tych pomiarów :)

Producent gdzieś podał pomiary, czy standardowo - na słuch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłbym taki sceptyczny co do wpływu kabli na dźwięk. Nie tak dawno zmienialem kable diehard na van dame. Robilem ro z czystej ciekawości. Kabelki xlr oba jednakowej długości ale budowa trochę inna i materiały też. Różnica mieszy nimi była dosyć spora. Łatwo to wychwycić zmieniając tylko jeden kanał. Z czego wynika różnica "brzmienia" tego nie wiem ale coś w tym jest. Czytałem niesawno fajny wątek na forum. Przeprowadzano w nim ślepy test próbek nagranych przy użyciu różnych kabli mikrodonowych. Co ciekawsze nie było to forum audiofilskie tylko forum dźwiękowoców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.