Skocz do zawartości
IGNORED

Donald Trump Prezydentem USA - Trzymamy kciuki :)


Tommiashi
 Udostępnij

Czy Donald Trump powinien zostać prezydentem USA?  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Donald Trump powinien zostać prezydentem USA?

    • TAK
      83
    • NIE
      83
  2. 2. Czy zdobycie fotela prezydenta USA przez Donalda Trumpa oczyści atmosferę na linii Rosja - USA?

    • TAK
      49
    • NIE
      117
  3. 3. Czy dzięki zwycięstwu Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA jest szansa na odtajnienie umowy TTIP?

    • TAK
      55
    • NIE
      111
  4. 4. Czy zwycięstwo DT w wyborach w USA zmieni coś w ich polityce bliskowschodniej ?

    • TAK
      101
    • NIE
      65
  5. 5. Ilu Generałów w P{entagonie pójdzie na emeryturę jak DT zostanie prezydentem USA?

    • 5
      76
    • 50
      55
    • 150
      35


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, JuG napisał:

Kilkadziesiąt lat temu Trump zdradzał KGB tajemnice budowy wieżowców. ?

Tu się zgadzam. O ile trampek najpewniej dałby się Rosjanom kupić - w końcu zawsze potrzebował pieniędzy, bo te jego interesy to wiadomo, to nie sądzę by Rosjanie chcieli go kupić. Raz, że byłby najpewniej bardzo kosztowny, dwa, ówcześnie beż żadnego znaczenia wywiadowczego, trzy, że szpionów nie robi się z ćwierć inteligentów, bufonów, hucpiarzy i autoreklamiarzy. Po prostu za duże ryzyko, że nie będzie umiał trzymać ozora za zębami.

Nie ulega jednak kwestii, że gdy się trampek pojawił jako kandydat na prezydenta, Krem zrobił wszystko co mógł by mu pomóc wygrać. W końcu taki typ jak trampek na fotelu w gabinecie owalnym, to dla Moskwy dar niebios. I ładnie nawet żarło, ale zdechło i już nie wróci...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Bobcat napisał:

Nie śledzę tego wątku. Było coś takiego?

"Były funkcjonariusz KGB: widziałem depeszę dotyczącą źródła o nazwisku Trump - Wiadomości"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

10 lat w KGB i posiadł wszystkie jej tajemnice. Nawet te najbardziej skrywane. ?

Życie w USA jest drogie. Jego standard zależy od pieniędzy. A za pieniądze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, costa brava napisał:

jasne że nie, to jest logiczne dla popierd...łba 

Wyjaśniłbym ci to, ale mam nieodparte wrażenie że to strata czasu.

Musisz mnie jakoś zachęcić, samo twoje chamstwo to za mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Jaro_747 napisał:

Wyjaśniłbym ci to, ale mam nieodparte wrażenie że to strata czasu.

Musisz mnie jakoś zachęcić, samo twoje chamstwo to za mało.

Zgadza się klapek, bo i tak cię nikt nie zrozumie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Patrykowski napisał:

Zgadza się klapek, bo i tak cię nikt nie zrozumie ? 

Mnie rozumie każdy inteligentny człowiek, więc twoje problemy są jak najbardziej naturalne. Nie frasuj się tym, już za późno.

P.S.

Ślad po ciosie klapą w czółko jeszcze widać? Głowa czasem boli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości - jak idzie Trumpowi udowadnianie że wybory były sfałszowane? Są już jakieś sukcesy na tym polu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2021 o 16:33, toptwenty napisał:

W przypadku Republikanów musisz zrozumieć, że są oni kłamcami. Republikanie kłamią.

Czy pamiętasz mem na Facebooku sprzed około dwóch lat , który pokazał sąd federalny w Portland w płomieniach po podpaleniu przez protestujących BLM? 

Tak? To nie był gmach sądu federalnego w Portland. To był pożar mieszkania w Minneapolis w stanie Minnesota.

Poniższe zdjęcie nie przedstawia turbiny wiatrowej w Teksasie, tylko w Szwecji.

Republikanie kłamią. Zawsze pamiętaj że Republikanie kłamią. Kiedy widzisz na Facebooku mema, który cię wkurza, pomyśl: Republikanie kłamią. Kiedy widzisz post na Twitterze, który cię rozwściecza, pomyśl: Republikanie kłamią. Kiedy widzisz nagłówek w Fox News, który sprawia, że trzęsiesz się z wściekłości, pomyśl: Republikanie kłamią.

Zaleca się używanie Google Chrome jako przeglądarki, ponieważ Chrome ma funkcję, która umożliwia kliknięcie obrazu prawym przyciskiem myszy i wybranie „Wyszukaj obraz w Google”. Kiedy to zrobisz, dowiesz się, że „gmach sądu federalnego w Portland” to apartamentowiec w Minneapolis, a „oblodzenie turbiny wiatrowej w Teksasie” znajduje się w Szwecji.

Republikanie kłamią. Memy z Facebooka, które cię wkurzają, manipulują tobą w celach politycznych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Problem Republikanow jest taki, ze zostali zmuszeni do reprezentowania klasy robotniczej ktorej tradycyjnie nienawidza. Zeby przetrwac musza stac sie partia populistyczna do czego konsewatywny  rdzen republikanski  nie jest gotowy. Nastapila zmiana rol w ktorej Demokraci nie reprezentuja juz nizin spolecznych tylko srednia klase specjalistow zatrudnionych w korporacjach i tzw. miejski motoch ktory zyje z pomocy spolecznej i ktory zawiera  znaczna czesc imigracji. Wydaje mi sie ze Rosjanie postawili na Trumpa jako na bardziej pragmatyczna opcja ktora "musi" dojsc do wniosku ze bez Rosji przy stole negocjacyjnym nie ma szans na tzw. nowy lad na swiecie ktory uwzglednia pozycje Chin.

Jesli chodzi o klimat to nic nie zostanie zrobione jesli zysk korporacji nie bedzie zagwarantowany. W koncu 90% gatunkow zamieszkujacych ziemie wymarlo z tego czy innego powodu.  jakos jestem spokojny ze my i nasze dzieci , wnuki przetrwaja. Iphony 25 generacji im to zagwarantuja :0)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jaro_747 napisał:

A tak z ciekawości - jak idzie Trumpowi udowadnianie że wybory były sfałszowane? Są już jakieś sukcesy na tym polu?

Wyjaśniłbym ci to, ale mam nieodparte wrażenie że to strata czasu.

Musisz mnie jakoś zachęcić, samo twoje chamstwo to za mało.  :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

A tak z ciekawości - jak idzie Trumpowi udowadnianie że wybory były sfałszowane? Są już jakieś sukcesy na tym polu?

Sukcesow nie ma i nie bedzie. Nikt nie jest w stanie zweryfikowac 70 milionow glosow w tym wiekszosci oddanych " jawnie " czyli nie demokratycznie ? Trump mial dwa lata absolutnej dominacji w Senacie i Kongresie na zrealizowanie swojej polityki ale preferowal gre w golfa i oddelegowanie decyzji w rece swoich pozal sie Boze dzieci i pociotkow. Jedyna jego zasluga jest to, ze przez moment motloch amerykanski uwierzyl, ze ma jakis wplyw na polityke tego kraju. Osobiscie uwazam, ze to zmarnowana prezydentura choc i tak pewnie lepsza niz kazdy demokratyczny odpowiednik. Zyje w tym kraju ,wiec widze ze jednyny element przetrwania w srodowisku miejsko korporacyjnym to "morda na klodke " i zduszenie w sobie  jakiejkolwiek krytycznej mysli. Jesli nie jestes politycznie poprawny , aktywnie nie popierasz palacych sklepy "czarnuchow"i nie wymachujesz teczowym sztandarem to nie ma dla ciebie miejsca  w zadnej instytucji. Typowa Rosja sowiecka w demokratycznym wydaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, costa brava napisał:

Wyjaśniłbym ci to, ale mam nieodparte wrażenie że to strata czasu.

Musisz mnie jakoś zachęcić, samo twoje chamstwo to za mało.  :))))

Ode mnie dostaniesz order z ziemniaka, ale od Trumpa z pewnością grube miliony.

Tyle płaci swoim prawnikom, ale oni jakoś nie dają rady.

Jak ty sobie poradzisz to możesz liczyć na ich honoraria, więc do dzieła!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, limono napisał:

tak pewnie lepsza niz kazdy demokratyczny odpowiednik

Bądź więc łaskaw nie silić się w takim razie na jakiekolwiek "obiektywne" analizy, bo te założenia obiektywne nie będą.

 

3 godziny temu, limono napisał:

Wydaje mi sie ze Rosjanie postawili na Trumpa jako na bardziej pragmatyczna opcja ktora "musi" dojsc do wniosku ze bez Rosji przy stole negocjacyjnym nie ma szans na tzw. nowy lad na swiecie ktory uwzglednia pozycje Chin.

Jak już jesteśmy przy pragmatyzmie. Rosja ma jakieś miejsce przy światowym stole negocjacyjnym tylko i wyłącznie dlatego, że dysponuje arsenałem jądrowym. Nowy ład ustalą między sobą ci którzy "trzymają w rękach" światową gospodarkę. Stany, Chiny, Unia, może Indie i inne gospodarki dalekiego wschodu. Nie Rosja, która jest na tym tle gospodarczym karłem. Stany czy w mniejszym stopniu Unia mogą rozmawiać z Chinami jak równorzędni partnerzy. Chiny z racji ogromnej przewagi gospodarczej mają gdzieś Rosję i nie jest ona dla nich żadnym partnerem. A skoro partnerem nie jest to i nie ma o czym z nią rozmawiać, negocjować i coś ustalać.

Rosjanie postawili na trampka nie dlatego, ze jest, czy ściślej był jakoby pragmatyczny. Postawili, bo słusznie uważali, że będzie dla Ameryki za przeproszeniem wrzodem na dupie, a każdy wrzód osłabia. Nie przewidzieli jednak, że aż takim i mimo, że jest niemal regułą, że prezydenci bez problemów uzyskują reelekcję, to tym razem wrzód pękł nadspodziewanie szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Nie Rosja, która jest na tym tle gospodarczym karłem.

? Wraz z Niemcami.

obraz.thumb.png.c53f58a5f320057ea7bb92a776e33046.png

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)

A tak się pompuje PKB w krainie miodem i mlekiem płynącej.

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-usa-atak-zimy-w-teksasie-11-latek-zamarzl-we-wlasnym-lozku,nId,5063743

Atak zimy spowodował nie tylko straty materialne. Z powodu pogody zmarło w USA co najmniej 40 osób, w tym ponad 20 w samym Teksasie.

Jedną z najmłodszych ofiar siarczystych mrozów jest 11-letni Cristian Pavon Pineda. Chłopiec zmarł we własnym łóżku w nieogrzewanej stacjonarnej przyczepie, w której mieszkał wraz z rodziną.

Według doniesień amerykańskim mediów przyczyną śmierci chłopca była hipotermia. W przyczepie od dwóch dni nie było prądu, a na zewnątrz panowały siarczyste mrozy.

Tymczasem ceny energii elektrycznej w Teksasie niebotycznie poszybowały w górę

Media amerykańskie podają szczególnie uderzające przykłady podwyżek. Mówił o tym m.in. jeden z mieszkańców przedmieść Dallas.

"Moje oszczędności przepadły. (...) Nic nie mogę na to poradzić, ale mnie to zniszczyło" - powiedział cytowany przez dziennik "New York Times", 63-letni weteran armii Scott Willoughby, który żyje z zasiłków socjalnych. Prawie opróżnił swoje konto oszczędnościowe i musiał kartą kredytową zapłacić rachunek za prąd w wysokości 16 752 dolary. Jest to 70 razy więcej niż zwykle wydaje na wszystkie media łącznie.

Z kolei "Newsweek" opisuj sytuację Royce Pierce’a. Jest on winien firmie energetycznej ponad 8 tys. USD za zużycie energii elektrycznej. Dla porównania w minionym miesiącu zapłacił ok. 387 dolarów.

(...)

W ostatnim tygodniu ponad 4 mln mieszkańców stanu było pozbawionych prądu i ciepła. Większość domów odzyskała dostawy energii do soboty. Miliony Teksańczyków borykają się jednak z kryzysem związanym z brakiem wody pitnej.

Według "NYT" ceny w Teksasie są po części wynikiem wyjątkowo nieuregulowanego rynku energii elektrycznej. Umożliwia to klientom wybierać spośród około 220 sprzedawców detalicznych w systemie całkowicie kierowanym przez rynek.

Wobec kryzysu i załamania systemów energetycznych, stanowa Komisja ds. Usług Publicznych nakazała podniesienie limitu cen do maksymalnie dopuszczalnej wysokości 9 dolarów za kilowatogodzinę. Spowodowało to kolosalny skok kosztów.

Jak zauważył nowojorski dziennik, profesor Harvardu w zakresie globalnej polityki energetycznej William W. Hogan, uważany za architekta projektu rynku energii w Teksasie uznał, że wysokie ceny odzwierciedlają zachowanie rynku zgodnie z założeniami. Konsultant ds. Energii w Portland w stanie Oregon Robert McCullough ocenił jako "idiotyczne" zezwolenie rynkowi na prowadzenie polityki energetycznej przy niewielkiej ochronie konsumentów.

7 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Nowy ład ustalą między sobą ci którzy "trzymają w rękach" światową gospodarkę. Stany, Chiny, Unia, może Indie i inne gospodarki dalekiego wschodu. Nie Rosja (...)

USA czy Chiny liczą się z Unią czy Indiami? Z jakimi gospodarkami dalekiego wschodu?

Gospodarczo Rosja potęgą na miarę Chin oczywiście nie jest. Ale geopolitycznie liczy się nie tylko sama gospodarka. Liczy się też siła militarna, zasobowa, polityczna, sojusznicza, ideologiczna, położenie, ... W najbliższej przyszłości to Rosja a nie UE czy jakaś Arabia Saudyjska będzie państwem balansującym w nabierającej rozpędu konfrontacji/wojnie pomiędzy USA a Chinami.

Dla hegemona - USA - to wojna o wszystko (upadłe imperium brytyjskie, które przegrało konkurencję z USA jest tu przykładem). Dla pretendenta - Chin - o bardzo wiele. Więc czasy idą coraz ciekawsze. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Prawie połowa (46%) ankietowanych porzuciłaby Partię Republikańską i dołączyliby do partii Trumpa, gdyby ten zdecydował ją utworzyć. Nie zrobi tego 27%.

Lojalność wobec Trumpa (54%) jest większa niż wobec Partii (34%).

https://eu.usatoday.com/story/news/politics/2021/02/21/exclusive-trump-party-he-still-holds-loyalty-gop-voters/6765406002/

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, JuG napisał:

Prawie połowa (46%) ankietowanych porzuciłaby Partię Republikańską i dołączyliby do partii Trumpa, gdyby ten zdecydował ją utworzyć. Nie zrobi tego 27%.

Lojalność wobec Trumpa (54%) jest większa niż wobec Partii (34%).

Warto dodać, że w ostatnie kampanii prezydenckiej "USA Today" popierała Joe Bidena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JuG napisał:

Prawie połowa (46%) ankietowanych porzuciłaby Partię Republikańską i dołączyliby do partii Trumpa, gdyby ten zdecydował ją utworzyć. Nie zrobi tego 27%.

Lojalność wobec Trumpa (54%) jest większa niż wobec Partii (34%).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo ładnie Jurij. Nareszcie podałeś jakieś interesujące informacje zamiast wklejać pierdoły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JuG napisał:

Wraz z Niemcami.

Tak karłem, bo licząc wedle parytetu siły nabywczej PKB Stanów, Chin i EU jest 12 razy większe jak Rosji, a nominalnie coś 30 razy. Niemcy mający przy PPP podobny, a przy nominalnym prawie 2.5 raza większe PKB, samodzielnie nie aspirują do bycia światową potęgą dyktującą warunki globalne.

3 godziny temu, JuG napisał:

Ale geopolitycznie liczy się nie tylko sama gospodarka. Liczy się też siła militarna, zasobowa, polityczna, sojusznicza, ideologiczna, położenie, ... W najbliższej przyszłości to Rosja a nie UE czy jakaś Arabia Saudyjska będzie państwem balansującym w nabierającej rozpędu konfrontacji/wojnie pomiędzy USA a Chinami.

Dla hegemona - USA - to wojna o wszystko (upadłe imperium brytyjskie, które przegrało konkurencję z USA jest tu przykładem). Dla pretendenta - Chin - o bardzo wiele. Więc czasy idą coraz ciekawsze. Niestety.

Po raz kolejny. Znaczenie geopolityczne Rosji to wyłącznie siła militarna, czy ściślej arsenał jądrowy. I malejąca i będąca maleć siła jako dostawcy surowców energetycznych. Reszta to mrzonki i moskiewskie chciejstwo.

Chiny w taki czy inny sposób ułożą się ze Stanami i Unią. Na płaszczyźnie głównie ekonomicznej, ale i w przyszłości militarnej. I Stany i Chiny nie mają żadnych szans by siebie wzajemnie "podbić", ale i w chińskim, amerykańskim i europejskim interesie jest "skanalizowanie" ekonomicznej ekspansji Państwa Środka. Zgadnij w jakim kierunku? Tak, północno - zachodnim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adalbert95 napisał:

ale i w chińskim, amerykańskim i europejskim interesie jest "skanalizowanie" ekonomicznej ekspansji Państwa Środka.

Oraz zmarginalizowanie Rosji na dziś, jutro i forever. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu usłyszałem, że gospodarka Rosji to mniej więcej kraje Beneluksu razem wzięte. Nie chce mi się sprawdzać, na pewno Jurij zaraz rzuci się do roczników statystycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jaro_747 napisał:

Bardzo ładnie Jurij.

Problem w tym, że i on i Dziadek zupełnie nie rozumieją co to oznacza i nie wiedzieć czemu tak się z tego cieszą. A oznacza (jeśli to nastąpi w co bardzo wątpię) rozbicie trwającego od zawsze amerykańskiego duopolu czerwoni- niebiescy. Podział amerykańskiej prawicy na dwa ugrupowania oznacza jej dramatyczne osłabienie i polityczną dominację demokratów nie na lata, a dziesięciolecia. Że GOP, w przeciwieństwie do tutejszych miłośników trampka z tego co wyżej, doskonale zdaje sobie sprawę, to można nie przypuszczać, a być pewnym, że zrobią wszystko by trampka się pozbyć, bo jeśli tego nie zrobią to sami polegną. Jeśli ktokolwiek myśli, że nie mają na to siły, środków i możliwości, to się bardzo grubo myli. Co więcej, w tak "szczytnym" dziele, dyskretnie i zakulisowo pomogą im i demokraci. Bo dla nich też usunięcie populistycznej konkurencji jest jak najbardziej na rękę.

8 minut temu, Jaro_747 napisał:

Kilka dni temu usłyszałem, że gospodarka Rosji to mniej więcej kraje Beneluksu razem wzięte

Tak to jest przy PKB liczonym nominalnie. Nasz Jurii oczywiście uparcie posługuje się wyłącznie wskaźnikiem PKB liczonym parytetem siły nabywczej. Owszem ten lepiej oddaje poziom życia w danym kraju, ale już nie jego siłę ekonomiczną na arenie międzynarodowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USA i UE   potęgą gospodarcza , napędzana wiatrckiem

tom sie uśmiał

skąd niektórzy ludzie przepisują te teorie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rozdawanie zasiłków na lewo i prawo

Lewicowe durnoty, pchane do łbów  w szkołach,  o dochodzie podstawowym i prawie do własnego mieszkania

ultra droga energia z watracków i świecidełek

 

to jest najlepsze droga do tego by utrzymać pozycje potęgi gospodarczej

 

taa, no jesne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, Adalbert95 napisał:

zupełnie nie rozumieją

Jakie szczęście, że mamy ciebie - geniusza "znającego" się na wszystkim! ?

14 minut temu, Adalbert95 napisał:

Podział amerykańskiej prawicy

Wywoła prawdopodobnie też podział amerykańskiej lewicy - przepływ części demokratów nie zadowolonych z dominacji tzw. progresistów do nowej partii. Więc mogą powstać dwie partie ekstremalne i jedna umiarkowana.

16 minut temu, Adalbert95 napisał:

Nasz Jurii oczywiście uparcie posługuje się wyłącznie wskaźnikiem PKB liczonym parytetem siły nabywczej.

Bo jeżeli już w ogóle posługiwać się PKB to tylko PPP.

PKB Rosji jest materialne, faktyczne, namacalne, własne. PKB Stanów w sporej części jest wirtualne, jest rozdmuchane m.in. generatorem $$$ oraz rentą kolonialną z całego świata. Pierwsze w końcu skończy się hiperinflacją, drugie już się kończy (wystarczy zobaczyć np. dynamikę pozbywania się amerykańskich papierów dłużnych przez rządy).

49 minut temu, Adalbert95 napisał:

I Stany i Chiny nie mają żadnych szans by siebie wzajemnie "podbić"

Nawet Amerykaniec O. Henry więcej kumał w geopolityce: Bolivar cannot carry double. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albercik zna sie na wszystkim

to juz jest ustalone

to jest , taki nasz forumowy  "Wałęsa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
58 minut temu, Adalbert95 napisał:

Niemcy mający przy PPP podobny, a przy nominalnym prawie 2.5 raza większe PKB, samodzielnie nie aspirują do bycia światową potęgą dyktującą warunki globalne.

Jasne, nie mają. ? Na razie nie mają zębów (zostały wybite w trakcie II WŚ przez Ajlantów) i jaj (zostały wykastrowane po II WŚ przez Amerykanów) i są nadal kontrolowane (okupowane) przez USA.

Wraz z umocnieniem się Chin i słabnięciem USA (które jest faktem obiektywnym i niezależnym od tego, kto siedzi w Białym Domu), emancypacja Niemiec będzie postępowała. Albo się wzmocnią (w tym militarnie) i wzmocnią UE/euro albo zostaną państwem trzeciego świata. Po Eurazji (Małej, bez państw EU) i Anglosasach. Lub częścią Eurazji Dużej, w konfrontacji do Anglosasów. Bo Anglosasom obecnie Niemcy nie bardzo są potrzebne (np. nie po to UK porzuciła UE żeby nadal liczyć się z Niemcami). ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, JuG napisał:

Bo jeżeli już w ogóle posługiwać się PKB to tylko PPP.

Co ty nie powiesz... Tylko, że wszędzie i zawsze miliard $, E czy innej twardej waluty znaczy miliard, a nie 250 mln (bo przecież to w Rosji znaczy tyle, bo parytet siły nabywczej). Ów miliard $ z eksportu gazu dla Rosji "jest wart" 4 mld, ale działa to wyłącznie w jedną stronę. Wydanie tego miliarda na dobra z importu oznacza, że są one dla Rosji, w stosunku do choćby Stanów 4 razy droższe. 

Międzynarodowa siła ekonomiczna danego państwa nie zależy od tego czy jest w nich taniej niż gdzie indziej, a do tego sprowadza się liczenie PKB wyłącznie w PPP.

38 minut temu, JuG napisał:

PKB Stanów w sporej części jest wirtualne, jest rozdmuchane m.in. generatorem $$$ oraz rentą kolonialną z całego świata. Pierwsze w końcu skończy się hiperinflacją, drugie już się kończy (wystarczy zobaczyć np. dynamikę pozbywania się amerykańskich papierów dłużnych przez rządy).

Rosja po II W.Ś próbowała też owej renty, ale nie wyszło, zdechło i już nie wróci. Wiem, ze was cholera bierze, ale niech bierze.

12 minut temu, JuG napisał:

Wydobycie to tylko 10% PKB Rosji.

Ale 40% wpływów z eksportu i podatkowych. Liczenie PKB nominalnie i PPP się kłania...

23 minuty temu, JuG napisał:

Jasne, nie mają. ? Na razie nie mają zębów (zostały wybite w trakcie II WŚ przez Ajlantów) i jaj (zostały wykastrowane po II WŚ przez Amerykanów) i są nadal kontrolowane (okupowane) przez USA.

Wraz z umocnieniem się Chin i słabnięciem USA (które jest faktem obiektywnym i niezależnym od tego, kto siedzi w Białym Domu), emancypacja Niemiec będzie postępowała. Albo się wzmocnią (w tym militarnie) i wzmocnią UE/euro albo zostaną państwem trzeciego świata. Po Eurazji (Małej, bez państw EU) i Anglosasach. Lub częścią Eurazji Dużej, w konfrontacji do Anglosasów. Bo Anglosasom obecnie Niemcy nie bardzo są potrzebne (np. nie po to UK porzuciła UE żeby nadal liczyć się z Niemcami). ...

Te wasze ruskie fobie... Świat nie wygląda i nie będzie wyglądał tak jak się wydaje i jak sobie życzy Kreml. I czym później wreszcie to do was dotrze - tym lepiej. Dla nas lepiej, a gorzej dla was.

28 minut temu, billy idol napisał:

Albercik zna sie na wszystkim

to juz jest ustalone

to jest , taki nasz forumowy  "Wałęsa"

Myślisz, że ktokolwiek ciekaw twojego i tu popierdywania?

To się grubo mylisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.