Skocz do zawartości
IGNORED

Donald Trump Prezydentem USA - Trzymamy kciuki :)


Tommiashi
 Udostępnij

Czy Donald Trump powinien zostać prezydentem USA?  

166 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Donald Trump powinien zostać prezydentem USA?

    • TAK
      83
    • NIE
      83
  2. 2. Czy zdobycie fotela prezydenta USA przez Donalda Trumpa oczyści atmosferę na linii Rosja - USA?

    • TAK
      49
    • NIE
      117
  3. 3. Czy dzięki zwycięstwu Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA jest szansa na odtajnienie umowy TTIP?

    • TAK
      55
    • NIE
      111
  4. 4. Czy zwycięstwo DT w wyborach w USA zmieni coś w ich polityce bliskowschodniej ?

    • TAK
      101
    • NIE
      65
  5. 5. Ilu Generałów w P{entagonie pójdzie na emeryturę jak DT zostanie prezydentem USA?

    • 5
      76
    • 50
      55
    • 150
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, Adalbert95 napisał:

Wydanie tego miliarda na dobra z importu oznacza, że są one dla Rosji, w stosunku do choćby Stanów 4 razy droższe.

? W 70 razy drożej bo 1$=70 rubli. ?

6 minut temu, Adalbert95 napisał:

Liczenie PKB nominalnie i PPP się kłania...

? Rosyjski system podatkowy się kłania i polityka kursowa. Żaden PKB.

8 minut temu, Adalbert95 napisał:

Te wasze ruskie fobie...

To wasz analfabetyzm geopolityczny... ?

PS. Jakieś polskie "eksperci" prognozowali ropę na lata poniżej 20$ i śmierć głodową Rosjan z tego powodu. ?

https://www.ft.com/content/f87ce114-f437-4c3f-bb73-fa38ca78146b?segmentid=acee4131-99c2-09d3-a635-873e61754ec6&fbclid=IwAR1evgmE_3SWW8zS3yvFy4AjYphqhkYTYvQWKG7Ze3D0aqEJkCJyd6vcZkE

Bullish Wall St banks expect crude to rise as high as $100 as world economy rebounds

d31f9f40-6f94-11eb-a6df-4d7ead59a1be-sta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albercik, twoje "popierdywanie" na forum , zostanie tylko "popierdywaniem" na forum

poza czterema innym userami , nikt inny go nie zobaczy

a juz na pewno nikt się nim nie przejmie

niektórym to wie chyba wydaje że los świata leży w ich rękach

Wałęsa też tak myślał

komedia na maxa

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, JuG napisał:

? W 70 razy drożej bo 1$=70 rubli. ?

Udawanie idioty a`la tutejsze pisomatołki musisz jeszcze potrenować.

49 minut temu, JuG napisał:

Rosyjski system podatkowy się kłania i polityka kursowa. Żaden PKB.

Jak polityka kursowa, jaki system podatkowy? Albo przyjmuje się coś w cenach stałych (światowych), albo lokalnych. Co z tego, że nie wiem, np. chleb kosztuje. np. +/- 35 rubli, skoro owe 35 rubli w 2014 to był 1 dolar, a teraz jest 50 c. Sądzisz, że w międzynarodowej gospodarce ma jakiekolwiek znaczenie, ze chleb u was dalej kosztuje te 35 rubli?

Godzinę temu, JuG napisał:

Jakieś polskie "eksperci" prognozowali ropę na lata poniżej 20$ i śmierć głodową Rosjan z tego powodu.

Chętnie bym te ekspertyzy o tych 20 i śmierci głodowej zobaczył.

50 minut temu, billy idol napisał:

poza czterema innym userami , nikt inny go nie zobaczy

To po jaką cholerę tutaj przylazłeś? Takiś spragniony by ktokolwiek twoje "mądrości" usłyszał, że musiałeś się pojawić wśród tych 4?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurij z billem strasznie się podniecili nie bardzo wiadomo czym, jeden śmieszniejszy od drugiego.

Co do republikanów - o ile pamiętam była tu dyskusja na ten temat. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami czyli dryfują w łodzi którą uprowadził Trump. Część wiosłuje a część czeka co się wydarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, Adalbert95 napisał:

Chętnie bym te ekspertyzy o tych 20 i śmierci głodowej zobaczył.

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/other/dr-targalski-nie-ma-wątpliwości-kryzys-na-rynku-ropy-pogrąża-rosję/ar-BB13a3ra

28 minut temu, Adalbert95 napisał:

jaki system podatkowy?

Dosyć złożony przy opodatkowaniu ropy i gazu. Cel którego - stabilny budżet przy niestabilnym rynku globalnym. Rodzaj PKB nic wspólnego z planowaniem i wykonywaniem budżetu nie ma (te twoje 10 i 40).

https://1economic.ru/lib/111163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby sie pośmiać , z kogoś kto udaje w każdym wątku eksperta a twierdzi że jak jakiś kraj ma dolara 1:4 i wyeksportuje za miliard dol, to ma 4  swojej waluty

 

buahahaha

czyli  istotą eksportu jest posiadanie banknotów ?

co ta Lewica robi z logiki to normalne jaja

 

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tu tym razem robi za lewicę? Pytam bo ciężko się w tych meandrach myślowych połapać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie serwujesz Jurii tego prawackiego idiotę? Mnie? Byś się po prostu wstydził i ewidentnie powinieneś przeprosić.

Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Pytam bo ciężko się w tych meandrach myślowych połapać.

Podziwiam cierpliwość i ubieranie tego w taki dyplomatyczny język. Miałem dotychczasowych tutejszych "tuzów' pisiarstwa i prawactwa w typie celeba i glaziora za niemożliwych do pobicia w "mądrości". Okazuje się, że mimo iż to wydaje się po prostu fizycznie niemożliwe, to jednak znalazł się jeszcze "inteligentniejszy"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Się ostatnio republikański, amerykański lud pracujący szczerze ucieszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adalbert95 napisał:

Miałem dotychczasowych tutejszych "tuzów' pisiarstwa i prawactwa w typie celeba i glaziora za niemożliwych do pobicia w "mądrości". Okazuje się, że mimo iż to wydaje się po prostu fizycznie niemożliwe, to jednak znalazł się jeszcze "inteligentniejszy"...

Wydaje mi się że pod nieobecność caleba i atmega billy złapał wiatr w żagle. Pewnie do tej pory czuł się stłamszony ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Adalbert95 napisał:

Bądź więc łaskaw nie silić się w takim razie na jakiekolwiek "obiektywne" analizy, bo te założenia obiektywne nie będą.

 

Jak już jesteśmy przy pragmatyzmie. Rosja ma jakieś miejsce przy światowym stole negocjacyjnym tylko i wyłącznie dlatego, że dysponuje arsenałem jądrowym. Nowy ład ustalą między sobą ci którzy "trzymają w rękach" światową gospodarkę. Stany, Chiny, Unia, może Indie i inne gospodarki dalekiego wschodu. Nie Rosja, która jest na tym tle gospodarczym karłem. Stany czy w mniejszym stopniu Unia mogą rozmawiać z Chinami jak równorzędni partnerzy. Chiny z racji ogromnej przewagi gospodarczej mają gdzieś Rosję i nie jest ona dla nich żadnym partnerem. A skoro partnerem nie jest to i nie ma o czym z nią rozmawiać, negocjować i coś ustalać.

Rosjanie postawili na trampka nie dlatego, ze jest, czy ściślej był jakoby pragmatyczny. Postawili, bo słusznie uważali, że będzie dla Ameryki za przeproszeniem wrzodem na dupie, a każdy wrzód osłabia. Nie przewidzieli jednak, że aż takim i mimo, że jest niemal regułą, że prezydenci bez problemów uzyskują reelekcję, to tym razem wrzód pękł nadspodziewanie szybko.

Wojtek95.  Zadne analizy nie sa obiektywne wiec chodzi o to zeby nie obrzucac sie blotem dyskutujac o sprawach o ktorych wszyscy mamy tak naprawde blade pojecie niezaleznie od erudycji , oficjalnych statystk i historii pisanej pod dyktando czasow.  Trump byl wrzodem na dupie dla amerykanskich elit i zrobiono wszystko zeby sie go pozbyc ale podzialy w USA nie znikna wraz z Trumpem.  Zapowiadany krach gospodarczy po jego elekcji sie nie zdarzyl i dla wszystkich oczywiste jest , ze gdyby nie to, ze propaganda  owych elit umiejetnie wykorzystala panike wywolana pandemia Covid Trump wygralby wybory bez problemu. Nie ma sensu zaprzeczac rzeczywistosci w imie ideologii.  Nie wspominajac , ze wbrew oczekiwaniom przegral minimalna iloscia glosow choc tak naprawde zaden Janosik to z niego nie byl a wrecz przeciwnie.   Oczywiscie, ze Rosja liczy sie glownie dlatego , ze dysponuje arsenalem jadrowym , technologia militarna i armia ktorej nie waha sie uzyc. My niestety nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Jaro_747 napisał:

Pewnie do tej pory czuł się stłamszony ?

Tak... Jak krowi placek na który spadły liście, ale ożywczy zefirek wreszcie je zdmuchnął i może w końcu zachwycić świat swoim zniewalającym aromatem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, limono napisał:

 Trump byl wrzodem na dupie dla amerykanskich elit i zrobiono wszystko zeby sie go pozbyc.

W momencie gdy czytam tak żenujący i oklepany banał natychmiast przechodzi mi ochota na dalsza lekturę.

Amerykańscy Republikanie nie sa częścią elit tego kraju? A wsparcie które otrzymywał od biznesu to jacyś bezdomni biznesmeni byli?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sąd Najwyższy USA odrzucił w poniedziałek wniosek byłego prezydenta Donalda Trumpa, by zablokować nowojorskiej prokuraturze wgląd w jego dokumentację finansową, w tym podatkową."

No to trzymajmy kciuki!

Za prokuraturę oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, limono napisał:

Zapowiadany krach gospodarczy po jego elekcji sie nie zdarzyl

A któż to ten krach zapowiadał? Bo jakoś nie zauważyłem.

3 minuty temu, limono napisał:

ze gdyby nie to, ze propaganda  owych elit umiejetnie wykorzystala panike wywolana pandemia Covid Trump wygralby wybory bez problemu

Sprawę covid trampek koncertowo przerżnął wyłącznie na własne życzenie i to tak, że będą o tym pisać w podręcznikach politologi. Wątpię czy by wygrał. Wszelkie sondaże i przed epidemią nie dawały mu zwycięstwa.

8 minut temu, limono napisał:

ze wbrew oczekiwaniom przegral minimalna iloscia glosow

Jaka minimalną? Mam Ci przypomnieć jaką różnicą głosów głosów rozstrzygały się wybory prezydenckie w ostatnich dziesięcioleciach?

 

12 minut temu, limono napisał:

Trump byl wrzodem na dupie dla amerykanskich elit i zrobiono wszystko zeby sie go pozbyc ale podzialy w USA nie znikna wraz z Trumpem.

Był wrzodem, ale wyhodowanym na własnym ciele, wręcz w pewnym momencie chuchanym i hołubionym. Nie wiem czego oczekiwali? Że to nie wrzód, a dodatkowa ręka czy głowa? Jak się w końcu zorientowali, że to tylko i wyłącznie wrzód to się go pozbyli. I tyle.

Albo GOP zdoła trumpizm unicestwić i wykorzenić, albo sam polegnie. Sądzisz, że to banda idiotów którzy nie mają środków, wiedzy i umiejętności by to zrobić?

23 minuty temu, limono napisał:

 Oczywiscie, ze Rosja liczy sie glownie dlatego , ze dysponuje arsenalem jadrowym , technologia militarna i armia ktorej nie waha sie uzyc. My niestety nie. 

30 lat temu to ile było głowic i w kogo były wycelowane miało znaczenie nieporównywalnie większe jak dziś. Nie ma dziś właściwie żadnej szansy, że Rosji jeśli to czy owo się mocno nie spodoba to odpali rakiety. W kategoriach sił konwencjonalnych dzisiejsze siły zbrojne Rosji to też tylko cień dawnej Armii Czerwone. Dziś nie siła zbrojna, a siła ekonomiczna ma znaczenie, a na tym polu Rosja, co tu dużo gadać w buraczkach. Gdyby nie jej siły jądrowe traktowana byłaby tylko na zasadzie: pompujcie gaz i ropę, zapłacimy i spadać na drzewo prostować banany.

  Są kraje dysponujące poważną armią i arsenałem jądrowym, Francja, GB czy choćby Pakistan - ale czy to czyni je pierwszoligowymi graczami światowego formatu? Ano nie czyni, więc nie ma co biadolić, ze my nie mamy ani milionowej ani, bombek. Czy Niemcy, Włochy, Hiszpania, o europejskich "maluchach" nie wspominając muszą mieć potężne armie i broń jądrową? My możemy aspirować co najwyżej do ich pozycji, nie Stanów, Rosji, Chin czy Indii. Nie ta wielkość, nie ta ludność, zasoby, potencjał i ambicje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

W momencie gdy czytam tak żenujący i oklepany banał natychmiast przechodzi mi ochota na dalsza lekturę.

Amerykańscy Republikanie nie sa częścią elit tego kraju? A wsparcie które otrzymywał od biznesu to jacyś bezdomni biznesmeni byli?

 

Kazdy banal jest oklepany a nawet zenujacy.  Elity republikanskie przewazajaco  nie identyfikuja sie z wyborcami Trumpa i tylko strach przed utrata pozycji i partyjna polityka  trzymala  wiekszosc z nich w obozie Trumpa. Przez pierwsze dwa lata kadencji, kiedy Republikanie mieli w reku Senat i Kongress ograniczyli sie glownie do pasywnej polityki powstrzymywania administracji ." Wrzodem na dupie" byl dla elit ktore posiadaja w rekach media , technologie , edukacje i handel i tych ktorzy nie sa zainteresowani zadna zmiana kursu polityki USA.  Takze "estetow" ktorzy nie mogli wybaczyc mu jego prezencji ,  prostackiej buty i obejscia (czyli wiekszosc wyksztalconej przez lewice  inteligencji amerykanskiej)

Nie odwazylbym sie w moim miescie zalozyc czerwonej czapeczki MAGA. 

Jak dla mnie Trump okazal sie po prostu zbyt slaby i chwiejny zeby efektywnie wprowadzic zmiany programowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jestem skłonny się zgodzić.

Z tym uzupełnieniem, że spora część elity, tzn. szefowie wielkich firm dali się Trumpowi przekupić ulgami podatkowymi dla megabiznesów i publicznie go popierali. Gdy przegrał z hukiem kopnęli go w dupę co dla mnie było dość żenujące. Póki miał władzę i dawał im kasę jakoś nie raził ich poczucia estetyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, limono napisał:

Przez pierwsze dwa lata kadencji, kiedy Republikanie mieli w reku Senat i Kongress ograniczyli sie glownie do pasywnej polityki powstrzymywania administracji

A jakież to wiekopomne ustawy wniosła administracja trampka do parlamentu w tym czasie?

18 minut temu, limono napisał:

Jak dla mnie Trump okazal sie po prostu zbyt slaby i chwiejny zeby efektywnie wprowadzic zmiany programowe. 

Patrz wyżej.

20 minut temu, limono napisał:

Nie odwazylbym sie w moim miescie zalozyc czerwonej czapeczki MAGA. 

Czyli poparcie dla trampka wcale nie takie duże i powszechne jak jego miłośnicy (głownie tutejsi, polscy) usiłowali nam wmówić. Inna rzecz, że najpewniej czapeczki czy emblematu czerwonych przed erą trampka byś się nie bał założyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Adalbert95 napisał:

Czyli poparcie dla trampka wcale nie takie duże i powszechne jak jego miłośnicy (głownie tutejsi, polscy) usiłowali nam wmówić. Inna rzecz, że najpewniej czapeczki czy emblematu czerwonych przed erą trampka byś się nie bał założyć...

W Stanach jest duża polaryzacja i są okręgi gdzie na Demokratów w każdych wyborach głosuje 80 czy więcej procent wyborców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradowałem onegdaj po NY i Bostonie w czapeczce GOP (liternictwo takie jak na ubraniach GAP) i nie tylko nie dostałem nigdy w mordę, ale mam nieodparte wrażenie, że absolutnie nikogo to nie obchodziło.

Co więcej, mam niemal pewność, że gdybym na jakimś zadupiu w Texasie miał czapeczkę demokratów to też by mi łba nie odstrzelili. Mam daleką rodzinę w Chicago, której część (ta starsza) głosuje na czerwonych, a reszta na niebieskich. Pytałem czy im ten "podział polityczny" jakoś przeszkadza czy cuś. Tylko się śmiali i to wszyscy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde, to nie wiem w jakim kontekscie toczy sie dyskusja na tematy polityki amerykanskiej na tym forum. Czy jest to kontekst ktora opcja owej polityki i reprezentujacy ja prezydent jest najbardziej korzystna dla Polski , czy raczej kwestia prywatnej sympatii antypatii do owego polityka poprzez pryzmat wlasnej ideologii zyciowej? 

Wylaczajac kwestie moralne i checi zbawienia swiata stara polityka mocarstwowa USA  byla dla Polski korzystna wiec w interesie kraju lezy chyba to, zeby nie bylo zadnych zmian kursu i zadnej tam "America First " na horyzoncie.  Jakies 20-30 lat i polski potencjal powinien sie na tyle wzmocnic ze nie bedziemy juz na zupelnej lasce czy nielasce hegemona -czyz nie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, limono napisał:

Jakies 20-30 lat i polski potencjal powinien sie na tyle wzmocnic ze nie bedziemy juz na zupelnej lasce czy nielasce hegemona -czyz nie ? 

Nie zauważyłeś, że trampkowa Ameryka to był (przynajmniej werbalnie, bo w praktyce to mocno różnie) jedyny oprócz Budapesztu tzw. zagraniczny przyjaciel i sojusznik? Bo nikt inny nie chciał i nie chce mieć z tym tałatajstwem nic wspólnego?

Nigdy nie byliśmy na łasce amerykańskiego hegemona. Ameryka nigdy nie dała i nie da nam realnych, bezpośrednich gwarancji bezpieczeństwa i wszyscy nawet i pisomatoły to wiedzą. Tylko durny trampek mógł sądzić, że te wiernopoddańcze hołdy, gesty i obfite zakupy pisiorów coś znaczą. Nie rozumiał i pewnie do dziś nie rozumie czemu pisory tak go kochały, ale że mentalnie to mały handlarzyk, to się pewnie cieszył, że "kupują" te F35 i ropę. Jak tylko PiS padnie to i mrzonki o F35 się skończą, a i kontrakty na amerykański LNG przynajmniej się znacząco zmniejszą. Polska polityka obronna też się zmieni na zdecydowanie bardziej europejską, nie transatlantycką, bo to jest po prostu polska racja stanu, a nie pisowskie fantasmagorie o jakimś ścisłym sojuszu ze Stanami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Adalbert95 napisał:

tałatajstwem

pisomatoły

pisiorów

pisory

PiS padnie

Polska polityka obronna

polska racja stanu

pisowskie

Czy to właściwy wątek ?

(Widocznie wszędzie ich pełno, skoro aż tyle razy wymieniony).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche chyba przesadzasz. Osobiscie to z niejaka przyjemnoscia patrzylem na poploch jaki wywolal Trump wsrod Europejskich de cydentow. Troche pokory im wyjdzie na dobre.  Polska to juz teraz  zbyt duzy potencjal zeby decydowaly sentymenty w stosunkach europejskich. Za poprzedniego rezimu to chyba tez orientowalismy sie na USA  o ile pamietam a i system obrony europejskiej jakby nie istnieje wiec realne czy nie to gwarancje USA to jedyne co w tej chwili mamy -nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież niezależnie od figurantów dowolnego reżimu zeroemisyjność gazów cieplarnianych ma być do 2050, a do 2030 obniżka emisji o 55 % względem 1990 (a udało się przez 30 lat tylko kilkanaście).

I to są - wyzwania problemy, możliwości - społeczne technologiczne.

Tak sobie szefowie rządów ustalili.

PPS.

Będzie coraz drożej i ma być lojalnie. Można zejść z powrotem do tematu właściwego, czyli tak jak w tytule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xetras napisał:

Można zejść z powrotem do tematu właściwego, czyli tak jak w tytule.

Nie zauważyłeś, że nie ma już tematu właściwego, bo już od miesiąca Trump nie jest prezydentem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, limono napisał:

poploch jaki wywolal Trump wsrod Europejskich de cydentow.

To chyba na zasadzie: wpuść chama do biura to atrament wypije i się jeszcze, cholera, struje...

28 minut temu, limono napisał:

Za poprzedniego rezimu to chyba tez orientowalismy sie na USA

Co innego orientować się, co innego ganiać za trampkiem po sraczach, byle jakieś zdjątko. Nie zauważasz różnicy?

 

30 minut temu, limono napisał:

a i system obrony europejskiej jakby nie istnieje wiec realne czy nie to gwarancje USA to jedyne co w tej chwili mamy -nie?

Ano właściwie nie istnieje, nad czym zresztą boleje. Jedyne amerykańskie gwarancje jakie są to Nato (które zresztą chciał Trump marginalizować), o żadnych innych bilateralnych gwarancjach nie było, nie ma i najprawdopodobniej nie będzie mowy. Owszem w naszym interesie jest jak to ujął onegdaj Sikorski, robienie laski amerykanom skoro tak tego chcą, ale skoro trzeba to należy to robić w miarę dyskretnie, a nie w świetle kamer wszystkich światowych telewizji, jak to było z tym tzw. szczytem bliskowschodnim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Adalbert95 napisał:

Nie zauważyłeś, że nie ma już tematu właściwego, bo już od miesiąca Trump nie jest prezydentem?

To po co go wyciągają ?

Za parę lat może się przyda ale nie teraz (sama ankieta to dziecinada).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.