Jump to content
IGNORED

Pogłos od kaloryfera

MusicManiacX

Recommended Posts

Witam. Mam troche śmieszny problem. Aż się boję co jeszcze zaczne słyszeć ;). Dzisiaj stwierdzilem, że w miejscu odsłuchowym słyszę pogłos od kaloryfera taki metaliczny przydźwięk gdy kaszlne ;) Usłyszałem to przy włączonym telewizorze, więc teraz się zastanawiam czy w muzyce to nie powoduje jakiś tam rezonansów... nie wiem jak rozwiązac ten problem bo nie chcę zasłaniać kaloryfera żadnymi drewnianymi obudowami ze względu na ogrzewanie ;) Macie jakieś pomysły?

Nowy, dzwoni jak dzwon Zygmunta. Był luz, uszczelniłem podkładkami nadal dzwoni tylko w tym miejscu akurat gdzie siedzę :) Ten kaloryfer jest na złość tak zbudowany z dwóch paneli w środku pusto i musialbym chyba go wyrzucić... przez okno ;) albo przesunąć się na środek pokoju, co jest nie do przyjęcia :)

Jeszcze zacznę słyszeć kable, to dopiero będzie problem ;)

Póki zima - mam prostsze rozwiązanie:

Kalafior generuje suche, nieprzyjemne powietrze.

Wepchnij między panele stary ręcznik, zalej wodą i - spoko.*

Masz dwa w jednym. Nie rzęzi a i sen przyjemniejszy.

* a nie zapomnij podłożyć jakowegoś gora, coby Ci podłogi nie umoczyło!:-)

U mnie jest tak samo. Najbardziej hałasowała ta blaszka użebrowana - ja pod nią wcisnąłem uszczelkę do okien (gumową).

Teraz jak kaloryfer jest za firanką to już go nie słychać.. tak bardzo.

W samochodach na podłogę przykleja się takie kwadratowe gumowe panele na pastę głuszącą - w domu się chyba tak nie da bo ta pasta trochę śmierdzi do czasu jej wyschnięcia.

Ale kierunek działania już znasz.

Jeszcze zacznę słyszeć kable, to dopiero będzie problem ;)

To by mogło oznaczać, że przestajesz raczkować....w audio oczywiście;-)

W kwestii Twojego problemu polecam metodę zastosowania gumy, co było już wspominane, o różnej grubości i twardości, rozpierającej powierzchnie stykające się. Przy dobrym dostosowanych grubościach i odpowiednim umiejscowieniu, możesz wyeliminować problem, czego Ci życzę!

naklej matę butylową na każdą część od strony ściany i środka. To by mu dodało masy i trochę usztywniło.

Przy okazji kup każdemu członkowi rodziny gruby sweter. Zaiste genialny to pomysł by naklejać izolatory cieplne na kaloryfer.

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Miałem podobny problem - kaloryfer aluminiowy, wpadał w rezonans kiedy klasnąłem w dłonie... Słyszalny - niestety - również podczas głośniejszych odsłuchów.

Postawiłem przed nim dwa fotele (wcześniej miałem po jednym na stronę - robiły za wytłumienie pierwszego odbicia). Na ścianie gdzie zniknął fotel powiesiłem panel z wełny skalnej. Teraz z jednej strony tłumi wełna, z drugiej fotele i kaloryfera nie słychać :)

Montage ;) Już wysechł...

Przecam godoł!!:-)

Teraz go jeszcze delikatnie zamocz.

Swoją drogą - albo kalafior kiepsko wykonany, albo montaż skiepszczony...

Ustaliłeś przy jakiej częstotliwości rezonuje?

Jakie dokładnie nie, ale na pewno niskie. Warknij sobie to będziesz wiedział ;) może pieska zdenerwuj ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.