Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Czemu piszesz o S 16Hz ? Wspminałem o nich w poprzednich wpisach ?

 

Napisałeś,że byłeś pewny,że to sprzęt i firma uznana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznikiem sobie doprecyzujesz jak chcesz a jak za mało to jeszcze kabelek jakiś

 

Ale to nie do mnie ten tekst Kolego, tylko do Billy Idola.

Nie trzymaj głowy w dół, bo najwyraźniej masz zaburzenia pracy błędnika.

 

Sama ch-ka częstotliwościowa to rzeczywiście za mało, by na jej podstawie wybrać sobie kolumny, ale jest dobrą podstawą, by wstępnie odrzucić te, które nie spełniają zakładanych wymagań.

 

I w ten sposób można czasem przegapić sprzęt, który mógłby być naszą nirvaną do końca życia.

Tak postępują tylko osobnicy, którzy nie mają wrażliwości słuchowej i swoje wybory opierają na wykresach.

 

Czyli są podatni na autosugestię, o którą posądzają tych, którzy słyszą.

 

To już się skończyła? Prezes zaniemógł?

 

Powinniście sobie codziennie śpiewać: Chciałbym być sobą. ;-)

 

Naprawdę nie wyczuwasz że mnie to już nie bawi. Ja w dziedzinie audio bawię się inaczej.

 

Tak, wiemy...w powtarzanie na forum w koło Macieju frazesów na temat prawidłowo technicznych procedur porównawczych, które już wszyscy znamy na pamięć. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem test , zgodny z Twoimi zasadami w określonym przez Ciebie czasie. Ty rękawicy nie podjąłeś .....

 

Nie ma szans...im chodzi tylko o wymądrzanie się na forum. Taka forma fajnie spędzonego czasu, jak ma się go dużo wolnego.

Chcesz im odebrać pożywkę do popisywania się swoimi teoriami, że nic nie słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem test , zgodny z Twoimi zasadami w określonym przez Ciebie czasie. Ty rękawicy nie podjąłeś .....

 

a w teście zaproponowanym przeze mnie , weźmiesz udział ? :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w teście zaproponowanym przeze mnie , weźmiesz udział ? :>

 

Człowieku - przecież chodzi tylko o udowodnienie, że słychać, prawda?

Więc czemu proponujesz jakiś inny test?

Nie wystarczy Ci, że poznasz prawdę, czyli dostaniesz dowód na to, o co tak zabiegacie z uporem maniaków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na moich zasadach .

 

czyli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...im chodzi tylko o wymądrzanie się na forum.

Dorosnij Kolego! Do czasu przeprowadzenia testu ABX, ktory potwierdzi istnienie slyszalnego wplywu na brzmienie dowolnego audio-voodoo-gadzetu, jedyna przeslanka do rozwiazania konfliktu poglodow pomiedzy audio-voodoo-filami a audio-voodoo-sceptykami jest wiedza teoretyczna, a ta nie daje Wam pola do popisu.

 

Wam audio-voodoo-file wystarczy jeden test aby wykazac, ze audio-voodoo-gadzet moze zagrac, a audio-voodooo-sceptyce chocby milion testow zrobili to zawsze pozostanie mozliwosc, ze audio-voodoo-gadzet milion pierwszy zagra.

 

Wiec do dziela! Wybierz dwa audio-voodoo-gadzety, ktore rozpoznasz i zapros Lecha do siebie. Ja w wynik testu uwierze. A na razie to jako konsument-laik tylko marnuje czas na czytanie Waszych pozbawionych merytorycznej zawartosci wypocin. Tymi osobami, ktore robia z siebie posmiewisko i zzasadnie sie tu tylko wymadrzaja przypisujac sobie nadludzkie zdolnosci a sprzetowi audio nieznane ludzkosci zasady dzialania jestescie Wy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyna przeslanka do rozwiazania konfliktu poglodow pomiedzy audio-voodoo-filami a audio-voodoo-sceptykami jest wiedza teoretyczna,

 

Przestań

to co napisałeś to bzdet

 

niestety próba zorganizowanie testu ABX przez Lacha - w celu przetestowania bezpiecznika to ... też bzdet

 

sory , ale taka prawda

 

bezpiecznik jest ćzęscia układu elektrycznego

 

wyjaśnijcie mi Panowie , w jaki spesób chcecie jego wpływ zmierzyć fala akustycną ?

 

bo ja za bardzo nie moge tego pojąc

 

dajecie tylko pożywke słyszącym

 

bepieczik to częsc układu elektrycznego i jesli ma wpływ na dzwiek to musi wpłynać na zmiane parametrów prądu

 

czy w przypadku uszkodzenia instalacji elektryczej w ścianie , wzywacie do tej awarii audiofila żeby jej posłuchał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpłacie 400 zł na dowolną organizacje pomocy dzieciom i przesłaniu mi potwierdzenia możesz dołączyć do naszego testu, w którym Lechu będzie przygotowywał procedure porównawczą.

 

zgadzam sie

 

niestety mam warunek

 

po teście bezpieczników , zrobie cie przerwe w ściennej instalacji elektrycznej i za pomocą kolumn , znajdziesz w którym miejscu jest awaria

 

ok ?

 

ewentualnie mozesz kolumnami rozpoznac rózne napięcia - 30 V i 50 V

 

ok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorosnij Kolego! Do czasu przeprowadzenia testu ABX, ktory potwierdzi istnienie slyszalnego wplywu na brzmienie dowolnego audio-voodoo-gadzetu, jedyna przeslanka do rozwiazania konfliktu poglodow pomiedzy audio-voodoo-filami a audio-voodoo-sceptykami jest wiedza teoretyczna, a ta nie daje Wam pola do popisu.

 

Wam audio-voodoo-file wystarczy jeden test aby wykazac, ze audio-voodoo-gadzet moze zagrac, a audio-voodooo-sceptyce chocby milion testow zrobili to zawsze pozostanie mozliwosc, ze audio-voodoo-gadzet milion pierwszy zagra.

 

Wiec do dziela! Wybierz dwa audio-voodoo-gadzety, ktore rozpoznasz i zapros Lecha do siebie. Ja w wynik testu uwierze. A na razie to jako konsument-laik tylko marnuje czas na czytanie Waszych pozbawionych merytorycznej zawartosci wypocin. Tymi osobami, ktore robia z siebie posmiewisko i zzasadnie sie tu tylko wymadrzaja przypisujac sobie nadludzkie zdolnosci a sprzetowi audio nieznane ludzkosci zasady dzialania jestescie Wy.

 

Czytasz wątek ze zrozumieniem? Chyba nie.

Lech, jak i inni słabo słyszący wycofują się z testów.

Niepotrzebnie napisałeś się tyle. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bepieczik to częsc układu elektrycznego i jesli ma wpływ na dzwiek to musi wpłynać na zmiane parametrów prądu

 

Ciepło, ciepło... szukaj dalej.

 

szkoda czasu

 

Szkoda czasu na poznanie prawdy?

To po co te Twoje słowotoki chaotyczne?

Myślałem, że zależy Ci na poznaniu prawdy, że coś jednak słychać,

ale najwyraźniej jesteś taki sam jak wszyscy inni niesłyszący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik jest ćzęscia układu elektrycznego

 

wyjaśnijcie mi Panowie , w jaki spesób chcecie jego wpływ zmierzyć fala akustycną ?

 

bo ja za bardzo nie moge tego pojąc

 

dajecie tylko pożywke słyszącym

 

bepieczik to częsc układu elektrycznego i jesli ma wpływ na dzwiek to musi wpłynać na zmiane parametrów prądu

 

 

Nie wiem jak bezpiecznik bo nie słuchałem. Tuningiem zajmuje się od wielu lat i wymieniałem takie duperele jak bezpieczniki ktore w ogóle nie podejrzewałem o wpływ na dźwiek.

Proponuję poswięcic trochę czasu i sie o tym przekonać. Żeby nie było wątpliwości robisz tak, że kupujesz 2 takie same DAC-e czy inne urzadzenia i w jednym zmieniasz np masterclock i własne zasilanie i wtedy porównujesz. Samemu sobie wyrobisz pogląd czy jitter ma znaczenie i w jakim stopniu daje nieprzyjemny dźwięk z urządzeń cyfrowych. Po takim doświadczeniu setki trolli może ci pisać ze to voodoo a ty wiesz jak jest w praktyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu sobie wyrobisz pogląd czy jitter ma znaczenie i w jakim stopniu daje nieprzyjemny dźwięk

 

mój pogląd jest jasny i sprecyzowany

 

jeśli cos w domenie elektrycznej ma być słyszalne to na pewno jest mierzalne, i to nie w jednostkach "mili"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pole do manipulacji ??? - liczysz na to że specjalnie spreparuję usterkę ???? NIE DO WIARY

 

a to wynikało z przykładu ?

 

to dobrze wynikało

 

dlatego dałem taki przykład

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poswięcic trochę czasu i sie o tym przekonać

 

Daj spokój. Przecież oni nie usłyszą.

Narażasz się tylko na pośmiewisko z ich strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam miałem problem z utleniającym i wycierającym sie analogowym selektorem wyboru źródła dzwieku

 

i róznica była naprawde duża

 

Niewiarygodne! Ty to słyszysz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poswięcic trochę czasu i sie o tym przekonać.

Niestety nie mam takiej mozliwosci. Testu potwierdzajacego granie choc jednego audio-voodoo-gadzetu na razie nie bylo, a teoria ich graniu zaprzecza (ewetualnie dopuszcza worowadzenie przez gadzet do sygnalu zbieksztalcen lub zaklocen). Dla obserwujacego ten watek laika-konsumenta wynik jest przesadzony.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę zmieniał barwę dzięku ?

 

jeśli twierdzisz że wykres czestotliwosci w kolumnie to nie jest zapisany na kartce obraz barwy dzwieku - to znaczy ze nie wiesz co to barwa dzwieku

 

a jesli juz - to tak - wpływał na barwe dzwieku - nie przewodził poprawnie prądu o najniższych wartościach co wpływało na wysokie tony - było ich mniej - awiec BARWA DZWIEKU ZMIENIŁA SIE

 

Często naprawisza sprzęt audio ?

 

nie naprawiałem go

 

dokupiłem pre

 

a w moim modelu utlenianie sie tego selektora to "norma" - w sieci co drugi wzmak ma z czasem takie problemy

 

u mnie wytrzymał 19 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla obserwujacego ten watek laika-konsumenta wynik jest przesadzony.

 

Chwali się, że w końcu ujawniłeś swój status... tylko czemu tak późno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naświetl mi proszę zasadę działania filtru dolnoprzepustowego, który powstał w twoim selektorze ?

 

chyba nie wiesz jak dział analogowy selektor skoro zadałeś to pytanie

 

analogowy , mechaniczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli twierdzisz że wykres czestotliwosci w kolumnie to nie jest zapisany na kartce obraz barwy dzwieku - to znaczy ze nie wiesz co to barwa dzwieku

 

a jesli juz - to tak - wpływał na barwe dzwieku - nie przewodził poprawnie prądu o najniższych wartościach co wpływało na wysokie tony - było ich mniej - awiec BARWA DZWIEKU ZMIENIŁA SIE

 

Cytat miesiąca. ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda

4607533009_201x221.jpg

 

 

z czasem kontakt miedzy sekcjami sie pogarsza i zaczyna najpierw gubić wysokie tony , przytrzeszczać a w konsekwencji pewnie w ogóle traci styk

 

ale do takiego stanu nie doszedłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jak może on obcinać jedne częstotliwości a drugie nie.

 

znajdz sobie jakis stary mało wartu connect i poodginaj "turbinke" tak żeby ledwo ledwo dotykała cincza to sam sie przekonasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu gubi akurat wysokie tony pierwsze ? Co za to odpowiada,

 

może ten sam powód dla którego niektórzy mieli pomysły aby przy bi-wiringu sekcje wysokotonówki przepuścić srebrnym kablem , a niskie grubym miedziakiem :>

 

jak to uzasadniali , pamierasz ?

 

poza tym , to nie jest tak że taka "awaria" ucina jak nożem od 15 khz w góre

 

dzwiek "pływa" , wysokie sie gubią , przytrzeszczją, faluja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwali się, że w końcu ujawniłeś swój status... tylko czemu tak późno?

Systematycznie o swoim statusie przypominiam - widocznie nie miales szczescia na to trafic. Nie jestem ani audio-voodoo-filem, ani audio-voodoo-sceptykiem. Sam ani nie testuje, ani nie rozpatruje sprawy od strony teoretycznej. Jestem tylko zwyklym audio-konsumentem-laikiem, obserwatorem. I na potwierdzenie grania jakiegokolwiek audio-voodoo- gadzetu nie zauwazylem zadnego dowodu... poza tymi technicznymi, dopuszczajacymi wprowadzenie przez audio-voodoo-gadzet slyszalnych znieksztalcen lub zaklocen sygnalu.

 

Tak czy siak gra toczy sie do jednej bramki. Bez testu abx twierdzenie o graniu audio-voodoo-gadzetow trzeba uznac za bezpodstawne i obalone.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko zwyklym audio-konsumentem-laikiem, obserwatorem

 

No widzisz...i po co robić z siebie megalomana, który pozjadał wszystkie rozumy?

 

Cenię Cię za to, że potrafisz jednak pokazać swoją prawdziwą twarz.

 

Dobrej nocy. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiej mozliwosci. Testu potwierdzajacego granie choc jednego audio-voodoo-gadzetu na razie nie bylo, a teoria ich graniu zaprzecza (ewetualnie dopuszcza worowadzenie przez gadzet do sygnalu zbieksztalcen lub zaklocen). Dla obserwujacego ten watek laika-konsumenta wynik jest przesadzony.

 

Ja nie mówiłem o żadnych gadżetach tylko o jakosci części elektronicznych, takich najgorszych i lepszych, wtyków, gniazd, potencjometrów, okablowania itp. Dopiero w hi-endzie od kilkudziesieciu tysięcy za urządzenie jest to zrobione w miarę sensownie na dobrych częściach, nie najlepszych ale dobrych. Dobrze miec jakieś pojęcie o elektronice i w praktyce przekonać się o wszystkim, bo ci co się powoluja na wiedze techniczną to często lutownicy w ręku nie mieli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak na tak małej powierzchni przełącznika selektora nastepuje selekcja przepływu częstotliwości ?

 

ja pi....e

 

 

jak selekcja przepływu czestotliwosci ?

 

co ty chłopie znowu wymyslasz

 

nie miałeś nigdy zodiaka ? nigdy nie "wytarłeś" zedego potencjometru ?

 

zmienia sie rezystacja , a wiec prąd o najniższysch napęciach przestaje płynąc

 

oczywięcie sa to wartości bardzo niskie - i nie ucięte nozem , tylko pływające

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój pogląd jest jasny i sprecyzowany

 

jeśli cos w domenie elektrycznej ma być słyszalne to na pewno jest mierzalne, i to nie w jednostkach "mili"

A w jakich? Ile wg Ciebie tego słyszalnego musi być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuch do tego niepotrzebny, tylko wiara w wykresy i taki nabywca jest zadowolony, producent i sprzedawca też. ;-)

Napisał to człowiek, który wierzy w teorię bezpieczników i je słyszy. Wręcz niesamowite - napisałeś o sobie samym...

 

Ciekawi mnie jedno - z czego bardziej sprzedawcy cieszą się, to jest ze sprzedaży wzmacniacza/kolumn, na których marża jest, jaka jest, do tego trzeba świadczyć pomoc gwarancyjną, czy z bezpieczników...które, jak przysłowiowy szlag trafi...trzeba będzie znowu kupić...Retoryczne, nie musisz odpowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.