Skocz do zawartości
IGNORED

Absurdy z wykorzystaniem sprzętu audio


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Należy również pamiętać, aby przy zasilaniu zestawów głośnikowych, kabel zasilający sekcję wysokotonową zwrotnicy umieszczać w górnym zatrzasku podstawek, a niskotonowy w dolnej. Inaczej sygnatura brzmienia może wykazywać cechy chaotyczne. Rozjaśnienie lub przyciemnienie brzmienia, wprowadzamy oczywiście adekwatnym kolorem podstawek.

 

W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metal brzmienie ppdmetalizuje, kamień utwardzo, a beton zapiaszczy. Drewno? O, tu jest pole do popisu, bo z każdego drzewa można uzyskać inne cechy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki świerk lutniczy na przykład - mógłby umuzykalnić dźwięk, a podstawki sekwojowe z drewna pozyskanego w Yellowstone - dodać przestrzeni i okresowo ocieplić, jeśli zrąbane przy gejzerze lub podkreślić i uwypuklić górę pasma, jeśli pochodzą z czubka najwyższego drzewa rosnącego na szczycie pagórka... Nawet średni zdolny marketingowiec znajdzie pole do popisu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Należy również pamiętać, aby przy zasilaniu zestawów głośnikowych, kabel zasilający sekcję wysokotonową zwrotnicy umieszczać w górnym zatrzasku podstawek, a niskotonowy w dolnej. Inaczej sygnatura brzmienia może wykazywać cechy chaotyczne. Rozjaśnienie lub przyciemnienie brzmienia, wprowadzamy oczywiście adekwatnym kolorem podstawek.

 

W.

 

Tak mówią wszystkie instrukcje dołączane do głośników.

 

Podstawka bez szlaczka jest nic niewarta...

 

Dzięki. Teraz już wiem dlaczego wolę podłogówki. Dzięki Tobie wiem, czego brakowało mi w monitorach na podstawkach. One nie miały "szlaczka". To zupełnie tak jak picie rozcieńczonej rudej wódki - nie ma charakterystycznego posmaku. Kożlarzy.

 

Taki świerk lutniczy na przykład - mógłby umuzykalnić dźwięk, a podstawki sekwojowe z drewna pozyskanego w Yellowstone - dodać przestrzeni i okresowo ocieplić, jeśli zrąbane przy gejzerze lub podkreślić i uwypuklić górę pasma, jeśli pochodzą z czubka najwyższego drzewa rosnącego na szczycie pagórka... Nawet średni zdolny marketingowiec znajdzie pole do popisu

 

A jakby jeszcze połączyć dźwięk z zapachem. Totalny odlot by był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawki do kabli z WUNDERBAUM'A???

 

A dla wymagających koneserów z zatopionych w krysztale kwiatów Stapelia variegata - wrażenia węchowe niezapomniane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zaproponować materiał podstawki w zależności od gatunku słuchanej muzyki: rock, czy metal nie wzbudza wątpliwości, ale dla klasyki proponuję drewno, dla techno- laminat, disco- plastik, itp :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie małe podstawki a tyle wrażeń ;-) ciekaw jestem kiedy wejdą w życie podstawki do wewnątrz kolumn, wzmacniaczy itp. przecie tam też są kabelki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podstawek wewnętrznych nie wyeksponujesz..

 

 

A te zewnętrzne - stawiasz sprzęt na środku salonu i kontemplujesz wszystkie achy i ochy gości....

 

Ty masz doznania, goście mają doznania.......

 

Na fejsa wrzucisz, słodką focie trzaśniesz....

 

A z wewnętrznymi - kicha, nie ma frajdy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem wcześniej uwagi- czy jakaś firma ma w ofercie audiofilskie podkładki, czy odsprzęgacze pod nogi "fotela odsłuchowego"? Nie chciałbym, żeby jakieś błąkające się rezonanse przeszkadzały mi w delektowaniu się muzyką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br /><br />A te zewnętrzne - stawiasz sprzęt na środku salonu i kontemplujesz wszystkie achy i ochy gości....<br /><br />Ty masz doznania, goście mają doznania.......<br /><br />Na fejsa wrzucisz, słodką focie trzaśniesz....<br /><br />A z wewnętrznymi - kicha, nie ma frajdy....<br /> <br /> <br />

To goście będą musieli poszukać inny adres westchnięć, jeśli uda mi się kupić jakąś nowa zabawkę to ja jestem takim samolubem i sam czerpie z niej przyjemność ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to naprawdę działa ? nie stosowałem podstawek, myślę ze to absurd ;-)

ja tu widzę zupełnie inny wpływ kabli na dźwięk...

 

ze względu na dodatkowe 25m2 pomieszczenia potrzebne na opdstawkowanie kabli, kable zmieniają powierzchnie a wręcz nawet kubaturę pomieszczenia a wiec ZMIENIAJĄ DŹWIĘK!

uważam ze w tym przypadku nie musimy nawet mówić o materiałach wykorzystanych do konstrukcji.

WPŁYWOWI KABLA na dźwięk zaprzeczyć się nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ut conclave sine libris, ita corpus sine anima. Cicero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówią wszystkie instrukcje dołączane do głośników.

Do jakich? Nie spotkałem się jeszcze z jakąkolwiek instrukcją umieszczania kabli w podstawkach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Do jakich? Nie spotkałem się jeszcze z jakąkolwiek instrukcją umieszczania kabli w podstawkach...

 

Chodziło mi o głośniki. Np. Monitor Audio Bronze BR 2. Z tyłu maja podwójny terminal. W instrukcji jest określone zalecenie co do połączeń. Mnie nie chodziło o żart w tym przypadku.

 

PS. Ładny awatar. Spodziewałem się bardziej, że tym razem będzie sarkofag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

A dlaczego sarkofag?

Poprzedni awatar musiał być elegancki gdyż byłem w trakcie procedury odwoławczej do Administracji w sprawie bezprawnego zablokowania mnie oraz próby usunięcia z saloniku na skutek zmowy kilku userów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

;)

A dlaczego sarkofag?

Poprzedni awatar musiał być elegancki gdyż byłem w trakcie procedury odwoławczej do Administracji w sprawie bezprawnego zablokowania mnie oraz próby usunięcia z saloniku na skutek zmowy kilku userów.

 

Byłaby swego rodzaju kontynuacja czarnego humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos SALONIKU. To jest właśnie jeden z większych absurdów. Zakładanie na otwartym forum zamkniętej zakładki dostępnej tylko dla wybranych. Ale te dyskusje o tym już były więc to tylko tak dla przypomnienia w kontekście absurdów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej niech gaworzą w "zamknięciu".

W tajemnicy powiem, że takich zamkniętych forów jest kilka w necie, również wiem o audiofilskich...

 

Jedne mają na celu pozbycie się "humanistów". Są to kluby technokratów ufających wiedzy.

Są również kluby gawędziarzy topiące swoje kompleksy w nadprzyrodzonych zdolnościach swojego słuchu. Czasami nawet w to wierzą...

 

Nie miejcie im tego za złe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tajemnicy powiem, że takich zamkniętych forów jest kilka w necie

Żadna tajemnica, sam jestem w jednym takim, o czym zresztą swego czasu pisałem na bocznicy.

Saloniku nie znam i nie chcę - nie mam czasu na takie "kluby" I spijanie z dzióbków też mnie nie kręci..

Ale to forum w którym jestem to wspaniali ludzie którzy sobie pomagają nie raz lepiej niż dobra rodzina...

Tylko, że z racji tego iż jest to zamknięty klub po jakimś czasie wieje straszną nudą... I obecnie zaglądam tam jak ktoś mnie mailowo wywoła.....

Może to wiek, coraz trudniej o adrenalinę, a może co innego.....

 

Także jak przedmówca napisał nie zazdroście nie ma czego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.