Skocz do zawartości
IGNORED

Trójka czy Trujka... Dobra zmiana w programie 3 PR


burz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, iro III napisał:

Obawiam się, że za bardzo zafiksowany na jednym gatunku

Owszem - rock progresywny i peryferia. Z tego co zauważyłem to różnorodność jest spora i żadnych powtórzeń.
Ale być może za krótko. Jak się bardziej osłucham z tym radiem to być może ocenę trochę zmienię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Ajothe napisał:

Ostało się ino radio ma ryja 🤣

Tego nikt o zdrowych zmysłach kijem nawet nie tknie. 

To ma być argument??
Na co?

Na to że nie rozumiesz że pluralizm w mediach jest niezbędny,  gwarantuje demokrację??
Totalitaryzm wprowadzany przez "zainfekowanych" ci się marzy.....   🙂
 

 

4 minuty temu, soundchaser napisał:

Gdyby była zatrudniona na etacie to nie mogliby jej zwolnić, bo chroni ją wiek przedemerytalny.
A jeśli pracowała na tzw. kontrakcie to z emeryturą nie ma związku.

Nie wiem czy do końca tak jest.....jednym z warunków by przejść na emeryturę jest osiągnięcie wieku, do tego czasu (teoretycznie) pozostaje bez środków do życia.
Przechodząc na wcześniejszą może na tym stracić.....tylko domniemywam, bo jak jest rzeczywiście trzeba by sprawdzić jak taki przypadek szczegółowe przepisy regulują.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Maju napisał:

Na to że nie rozumiesz że pluralizm w mediach jest niezbędny,  gwarantuje demokrację??
Totalitaryzm wprowadzany przez "zainfekowanych" ci się marzy.....   🙂
 

Pisowska totalitarna propaganda to żaden gwarant demokracji. 

Żałosne 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Ajothe napisał:
46 minut temu, Maju napisał:

Na to że nie rozumiesz że pluralizm w mediach jest niezbędny,  gwarantuje demokrację??
Totalitaryzm wprowadzany przez "zainfekowanych" ci się marzy.....   🙂
 

Pisowska totalitarna propaganda to żaden gwarant demokracji. 

Jakie to nieszczęście jak komuś wbiją do głowy że żyli w totalitaryzmie.....dzieciom nie pamiętającym PRL- u można wszystko wmówić, starsi powinno być stać na głębszą refleksję.

POlitycznie poprawna jednolita narracja rodem z TVN i GW, siłą wprowadzana do wszystkich mediów jest gwarantem że powoli będziemy włączani do totalitarnie sterowanej UE jaką tam szykują.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.02.2024 o 21:22, soundchaser napisał:

Ja też nie wiem, więc nawet nie potrafię z playlisty wskazać te badziewne kawałki.
Trzeba po prostu kilka razy posłuchać...nie tylko podczas konsumpcji śniadaniowej, ale tak przez kilka godzin...najlepiej od 8 do 16.

Nie trzeba 

Wystarczy zmienić zatrudnienie na takie gdzie nie lubią Trójki 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maju napisał:

Jakie to nieszczęście jak komuś wbiją do głowy że żyli w totalitaryzmie.....dzieciom nie pamiętającym PRL- u można wszystko wmówić, starsi powinno być stać na głębszą refleksję.

POlitycznie poprawna jednolita narracja rodem z TVN i GW, siłą wprowadzana do wszystkich mediów jest gwarantem że powoli będziemy włączani do totalitarnie sterowanej UE jaką tam szykują.

 

Nie wiem o czym piszesz, tvpis przebiło wszelkie dna propagandowe znane dotychczas w tym kraju i tyle. 

To żaden gwarant demokracji, a wręcz przeciwnie zagrożenie jak na Węgrzech. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, xetras napisał:

Wystarczy zmienić zatrudnienie na takie gdzie nie lubią Trójki 🙂

To nie jest tak jak myślisz.
Nie jestem w pokoju skazany na Trójkę, jednak radio jest cały czas włączone i z braku lepszych stacji (bo inne "nieinternetowe" to jeszcze większy syf) leci cały czas Trójka. Czasem przełączałem na Antyradio, ale tego na dłuższą metę też się słuchać nie da, bo jest zbyt agresywne, prezenterzy głupkowaci, a playlista również bardzo powtarzalna...i jeszcze ten wkurzający Fronczewski robiący w tym radiu jako przerywnik.
Teraz słucham różnych stacji internetowych i mam w nosie Trójkę. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ajothe napisał:
1 godzinę temu, Maju napisał:

Jakie to nieszczęście jak komuś wbiją do głowy że żyli w totalitaryzmie.....dzieciom nie pamiętającym PRL- u można wszystko wmówić, starsi powinno być stać na głębszą refleksję.

POlitycznie poprawna jednolita narracja rodem z TVN i GW, siłą wprowadzana do wszystkich mediów jest gwarantem że powoli będziemy włączani do totalitarnie sterowanej UE jaką tam szykują.

 

Nie wiem o czym piszesz

Podłączony na stałe pod jednio źródło informacji nigdy się nie dowiesz o czym piszę.....pozostanie ci  (tak jak to teraz czynisz) świecić "światłem" odbitym.   🙂

12 minut temu, Ajothe napisał:

żaden gwarant demokracji

Wiem, że dla ciebie jedynym gwarantem demokracji są media gadające w kółko to samo i tak samo....najlepiej by gadały tak jak tobie pasuje.

To że zaistniały media Kurskiego, gdzie ostro przegięto z propagandą nie oznacza że demokracja ma polegać na tym że ma powrócić systemowy brak pluralizmu i WSZĘDZIE dominować narracja rodem z TVN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maju napisał:

Podłączony na stałe pod jednio źródło informacji nigdy się nie dowiesz o czym piszę.....pozostanie ci  (tak jak to teraz czynisz) świecić "światłem" odbitym.   🙂

Wiem, że dla ciebie jedynym gwarantem demokracji są media gadające w kółko to samo i tak samo....najlepiej by gadały tak jak tobie pasuje.

To że zaistniały media Kurskiego, gdzie ostro przegięto z propagandą nie oznacza że demokracja ma polegać na tym że ma powrócić systemowy brak pluralizmu i WSZĘDZIE dominować narracja rodem z TVN.

Przecież mamy wolne media, rydzykownia + republika. Możesz sobie oglądać do woli.

O co chodzi? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ASURA napisał:

Kali ukraść krowę Dobrze! Kalemu ukraść krowę Źle

Powinieneś to wytłumaczyć forowiczowi Maju i sobie chyba też.

5 godzin temu, ASURA napisał:

Widzisz zabolała d.

Strasznie.

5 godzin temu, ASURA napisał:

Ale Ty i tak nie zatrybisz

Znam już tę narrację.

5 godzin temu, ASURA napisał:

PA!

Pa. Nie musisz podnosić głosu, mam dobry słuch.

5 godzin temu, soundchaser napisał:

Owszem - rock progresywny i peryferia. Z tego co zauważyłem to różnorodność jest spora i żadnych powtórzeń.
Ale być może za krótko. Jak się bardziej osłucham z tym radiem to być może ocenę trochę zmienię.

Poczekam aż posluchasz.😃

5 godzin temu, Maju napisał:

Na to że nie rozumiesz że pluralizm w mediach jest niezbędny,  gwarantuje demokrację??
Totalitaryzm wprowadzany przez "zainfekowanych" ci się marzy.

🤣🤣🤣

To się nadaje do kabaretu.

5 godzin temu, Maju napisał:

do tego czasu (teoretycznie) pozostaje bez środków do życia.

😪

To może niech się zarejestruje w urzędzie pracy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ajothe napisał:

Pisowska totalitarna propaganda to żaden gwarant demokracji. 

Żałosne 🤭

Najpierw piszesz jakąś głupotę a za chwilę sam się zaorałeś. 😉

6 godzin temu, TAtomicus napisał:

Kolegom cierpiącym na eurofobię przypominam, że TVN jest amerykański.

Ale pochodzenia Mojżeszowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, soundchaser napisał:

Teraz słucham różnych stacji internetowych i mam w nosie Trójkę. 😉

O!

I to jest dobra zmiana

A przy okazji (dobrej zmiany) - pani Beacie Michniewicz życzę kariery hipnagogicznej gdzieś tam. Lubię jej głos.

I Grażyna Dobroń i Monika Olejnik też coś tam knują dalej to i ona sobie poradzi.

Aha- redaktor Sito też knuje,ale Ryłkołak chyba już nie bo ma zakaz od KRRiTv.

Dobranocki Ryłkołaka  to czysta magia była.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xetras
Dopisek

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przestańcie politykować… 

lepiej się zastanowić, co zrobić by odsunąć Pana Żołądkowskiego od decydowania o muzyce w Trójce, która ma szansę na dużo ciekawsze radio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa z pracodawcą zwykle nie jest dożywotnia a może moderacja salonu politycznego trójki była według mocodawców publicznych nieogarnięta?

Tak czy siak teoria spiskowa powstaje. Z kolei Monikę Jaruzelską z SE też niedawno zwolniono (tzn. nie ma jej audycji).[Zapewne po Olszańskim i Braunie przestała się podobać] Kolejna teoria spiskowa?

Nie...

Decydent m o ż e robić zmiany

Z definicji

Inaczej nie jest decydentem

Dodatek - mamy rok 2024 a nie 1983, a marzec to (może?) nowa ramówka?

Dlatego decydent robi zmiany a ludzie/słuchacze/publika słucha (podobno) tylko tego co już zna. Mnie to na pewno nie dotyczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Ajothe napisał:
19 godzin temu, Maju napisał:

Podłączony na stałe pod jednio źródło informacji nigdy się nie dowiesz o czym piszę.....pozostanie ci  (tak jak to teraz czynisz) świecić "światłem" odbitym.   🙂

Wiem, że dla ciebie jedynym gwarantem demokracji są media gadające w kółko to samo i tak samo....najlepiej by gadały tak jak tobie pasuje.

To że zaistniały media Kurskiego, gdzie ostro przegięto z propagandą nie oznacza że demokracja ma polegać na tym że ma powrócić systemowy brak pluralizmu i WSZĘDZIE dominować narracja rodem z TVN.

Rozwiń  

Przecież mamy wolne media, rydzykownia + republika. Możesz sobie oglądać do woli.

O co chodzi? 

Dalej nie wiesz? Powtórzę:
"Podłączony na stałe pod jednio źródło informacji nigdy się nie dowiesz...."

Resztę masz w moim poście który tu cytuję.....czytaj aż zrozumiesz.

A jak już wymądrzasz się o mediach nie związanych z tematem to racz zauważyć, że jedyne w pełni niezależne i wolne od szkodliwych wpływów zewnętrznych, ogólnokrajowe media z Torunia - to nie są media typowo informacyjne a zasięg "TV Republika" jest o wiele za mały by konkurować choćby jedną z kilku telewizji ZNOWU gadających jednym głosem.
Zresztą nie każdemu musi leżeć narracja z której znana jest Republika, tak jak nie każdemu przeciwnikowi totalnych pasowała narracja byłego TVP INFO!

Przypomnę że to temat o radiowej Trójce, która po "reorganizacji" ma gadać jak sobie tego życzą "uśmiechnięci".   🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Maju napisał:

Przypomnę że to temat o radiowej Trójce, która po "reorganizacji" ma gadać jak sobie tego życzą "uśmiechnięci".  

Jedna Michniewicz, a tyle łez wylewa się nad jej ciężkim losem, a najwięcej płaczą ci, co deklarują, że nie słuchają w ogóle radia od 30 lat.

Aaaaaalelujaaaaaaaaa🌈

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co Ci chodzi z tym płaczem? Kto płacze po Michniewicz? Odnotowany został fakt jej zwolnienia i tyle, a Ty znów wyolbrzymiasz sprawę, która w Twoich postach urasta do rangi jakiegoś śmiesznie dużego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Maju said:

Dalej nie wiesz? Powtórzę:
"Podłączony na stałe pod jednio źródło informacji nigdy się nie dowiesz...."

Resztę masz w moim poście który tu cytuję.....czytaj aż zrozumiesz.

[…]

„Niezależne media”, „wolne od szkodliwych wpływów”…

Co za brednie…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TAtomicus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, soundchaser napisał:

Ale o co Ci chodzi z tym płaczem? Kto płacze po Michniewicz? Odnotowany został fakt jej zwolnienia i tyle, a Ty znów wyolbrzymiasz sprawę, która w Twoich postach urasta do rangi jakiegoś śmiesznie dużego problemu.

A czy ja napisałem, że ty lamentujesz?

Nie bierz tak wszystkiego do siebie.

Polecam povzytać posty innego forowicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, soundchaser napisał:

Ale o co Ci chodzi z tym płaczem? Kto płacze po Michniewicz? Odnotowany został fakt jej zwolnienia i tyle, a Ty znów wyolbrzymiasz sprawę, która w Twoich postach urasta do rangi jakiegoś śmiesznie dużego problemu.

Chodzi o to (patrz post wyżej i poprzednie), że jemu (i innym czepialskim) można komentować wpisy nie kierowane do nich a Tobie już niekoniecznie.....typowe zachowanie czepialskich którzy wybierają z postów jakieś urywki by coś napisać w celu zaistnienia......zarzuca mi że nic nie wiem o działalności w Trójce  Michniewicz, choć w jednym z postów pisałem gdzie poza Trójką można było fragmenty jej wywiadów zobaczyć.

16 godzin temu, TAtomicus napisał:
23 godziny temu, Maju napisał:

Dalej nie wiesz? Powtórzę:
"Podłączony na stałe pod jednio źródło informacji nigdy się nie dowiesz...."

Resztę masz w moim poście który tu cytuję.....czytaj aż zrozumiesz.

[…]

„Niezależne media”, „wolne od szkodliwych wpływów”…

Co za brednie…

Do tego do którego kierowałem te słowa chyba dotarł przekaz, bo wymownie zamilkł....Tobie tłumaczyć się ze swoich słów nie zamierzam i proponuję byś podobnie się zachował.   🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maju

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Maju napisał:

Chodzi o to (patrz post wyżej i poprzednie), że jemu (i innym czepialskim) można komentować wpisy nie kierowane do nich a Tobie już niekoniecznie.

Szkoda, ze nie zauważył szanowny pan, że post sounda był kierowany do mnie, zatem jako osoba niezwykle kulturalna, odpowiedziałem.

4 godziny temu, Maju napisał:

zarzuca mi że nic nie wiem o działalności w Trójce  Michniewicz, choć w jednym z postów pisałem gdzie poza Trójką można było fragmenty jej wywiadów zobaczyć

Przypominam, że to z trójki Michniewicz odchodzi na zaslużoną emwryturę, i to w trójce byly do posłuchania całe rozmowy, a nie tylko fragmenty.

No ale sznowny pan nie slucha radia od 30 lat.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z nurkującym poziomem PR III sprzedam mój tuner .

Info na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomyliłeś fora . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.