Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tego Mission nie słuchałem, bo w tamtym czasie tak drogich modeli nie brało się na sklep. Przelicznik z DM zabijał.

Ale jak czytam, to kolumna (UWAGA!) dwudrożna. Niewykluczone, że 3 głośniki, to po prostu membrany bierne. Tym bardziej to możliwe, bo otwory bas-refleks jakieś małe są. Dziś są modele o oznaczeniu 34 i 54 właśnie z 3 membranami biernymi. Na gościach zrobi wrażenie, a może przy tym grać bardzo kulturalnie. No i cena w okolicy 2 tysięcy zł jest niezłym magnesem.

 

Dodam jeszcze TDL z linią transmisyjną (nie nowsza seria RTL) oraz Infinity, które niegdyś na prezentacji z dzielonym najwyższym Rotelem wymiatały aż miło. Na papierosie poza budynkiem (nie palę - wyszedłem dla towarzystwa) było słychać, że to nie gra jakiś-tam zwykły zestaw. Na Infinity się nie znam, ale sporo jest fanów i to chyba nawet na forum. A o TDL marzyłem kiedyś, a potem najpierw zaprzestali ich produkcji i potem potem zapomniałem o nich.

 

Jest jeszcze Yamaha z modelem NS1000. Metallika - doskonała w takim wydaniu. Duży monitor, co oryginalnie wzbogaca dotychczasową listę kolumn z papryczką chili.

 

Te yamahy są piękne... Ciekawe jak to cudo gra :)

 

E: ten zestaw pewnie ciężko będzie złapać gdzieś na odsłuchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest kultowa i ręczę, że znakomita. Power jest niesamowity. Basisko może nie kopiące, ale pięknie otacza każdy dźwięk. Stawiałbym na liście na pierwszym miejscu poszukiwanych, bo cena i jakość super. Niewykluczone, że prędzej znajdziesz Yamahę w jakimś studiu niż u ludzi, chociaż na forum było o tym modelu sporo. Kiedyś w pokoju DIY podczas Audio Show się znalazły i wskutek tego nie można było z kolei znaleźć miejsca siedzącego. Jakimś dziwnym trafem wystawcy w tym pokoju zawsze należą do najgłośniej grających na wystawie. To miłe, ale tylko kiedy zestawią coś dobrego jakościowo. Tym razem głośność zachęcała, a nie odstraszała. I tam mniej więcej trzeba na tę niedefiniowalna jakość spoglądać. Nie mogę przestać słuchać, czyli jest dobrze. Albo - jak w przypadku NS1000 - baaardzo dobrze.

 

Co drugi wpis jest mój - przesada nigdy nie jest dobra, więc znikam z tematu. Jak będzie super grało, to najwyżej niech ktoś mnie zaprosi do siebie. Przyjadę z taką muzą, że kurzu długo nie będzie trzeba ścierać. Plus nogawki spodni w skarpetki i jazda... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten wzmak to super sprawa, H80 był rewelacyjny, 360 to musi być rzeźnia :)

Potwierdzam jadę na H 300 i jest rewelacja choć H 200 też daje bardzo dobrze radę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha jest kultowa i ręczę, że znakomita. Power jest niesamowity. Basisko może nie kopiące, ale pięknie otacza każdy dźwięk. Stawiałbym na liście na pierwszym miejscu poszukiwanych, bo cena i jakość super. Niewykluczone, że prędzej znajdziesz Yamahę w jakimś studiu niż u ludzi, chociaż na forum było o tym modelu sporo. Kiedyś w pokoju DIY podczas Audio Show się znalazły i wskutek tego nie można było z kolei znaleźć miejsca siedzącego. Jakimś dziwnym trafem wystawcy w tym pokoju zawsze należą do najgłośniej grających na wystawie. To miłe, ale tylko kiedy zestawią coś dobrego jakościowo. Tym razem głośność zachęcała, a nie odstraszała. I tam mniej więcej trzeba na tę niedefiniowalna jakość spoglądać. Nie mogę przestać słuchać, czyli jest dobrze. Albo - jak w przypadku NS1000 - baaardzo dobrze.

 

Co drugi wpis jest mój - przesada nigdy nie jest dobra, więc znikam z tematu. Jak będzie super grało, to najwyżej niech ktoś mnie zaprosi do siebie. Przyjadę z taką muzą, że kurzu długo nie będzie trzeba ścierać. Plus nogawki spodni w skarpetki i jazda... :-)

 

Cena około 6000zł za te monitory, ciekawa sprawa. Tam jest 30cm bas?

E: za 7k można kupić ADAM A77X, są też polecane przez ludzi na forum tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM A77X

Ze wstęgowym gwizdkiem trzeba uważać bo trzeba mieć stabilne miejsce odsłuchowe (góra, dół) bo inaczej z ładnej góry zostają resztki.

 

Z drugiej strony monitory studyjne to niezły kierunek jeśli lubi się szczegółowość i dynamikę, co jest wg mnie bardzo ważne przy ciężkiej muzie.

No i dół też musi wyrabiać, dlatego dobrym rozwiązaniem jest rozszerzenie systemu o dobry sub, ale tylko wtedy gdy zapanujemy nad akustyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WLM Gran Viola są w Bielsku u osoby prywatnej - 70 km od mojej miejscowości! Musze grzecznie zagadać :)

I to jeszcze w wersji podstawkowej!

 

Jednak podłogowej. Jeszcze lepiej :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ładny kącik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do studyjnych monitorów:

 

"ProAc Studio 100 Users:

 

Bose Automotive Group

Jack White

Rich Costey

John O'Mahony

Brendan Benson

Michael Marquart

Peter Frampton

University of Michigan

Michael A Sapone

Bob Ludwig (Gateway Mastering)

Greg Calbi (Sterling Sound)

Tony Maserati

Rick Rubin

Joe Gastwirt

311

Neil Diamond

John Scofield

Bill Frisell

David Sanborn

Genesis/The Farm

Jean Marie Horvat

Kevin Killen

Michael Brauer

Ron Saint Germain

Husky Huskolds

Troy Germano Studios

Ryan Hewitt

Craig Street

Bob Ezrin

Mike Campbell

EastWest Studios

Blackbird Studios

Ryan Freeland

Richard Dodd

Ben Fowler

Neil Dorfsman

Metallica

Red Hot Chili Peppers

Avatar

Right Track

Looking Glass

Bear Tracks

Hit Factory Miami

Chung King

Village Recorder"

 

Skoro Rick Rubin ich używa/używał, to chyba można ich spróbować, ja w każdym razie nie narzekam :)

 

Jeszcze takie "cuś":

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Asmon

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do studyjnych monitorów:

 

"ProAc Studio 100 Users:

 

Bose Automotive Group

Jack White

Rich Costey

John O'Mahony

Brendan Benson

Michael Marquart

Peter Frampton

University of Michigan

Michael A Sapone

Bob Ludwig (Gateway Mastering)

Greg Calbi (Sterling Sound)

Tony Maserati

Rick Rubin

Joe Gastwirt

311

Neil Diamond

John Scofield

Bill Frisell

David Sanborn

Genesis/The Farm

Jean Marie Horvat

Kevin Killen

Michael Brauer

Ron Saint Germain

Husky Huskolds

Troy Germano Studios

Ryan Hewitt

Craig Street

Bob Ezrin

Mike Campbell

EastWest Studios

Blackbird Studios

Ryan Freeland

Richard Dodd

Ben Fowler

Neil Dorfsman

Metallica

Red Hot Chili Peppers

Avatar

Right Track

Looking Glass

Bear Tracks

Hit Factory Miami

Chung King

Village Recorder"

 

Skoro Rick Rubin ich używa/używał, to chyba można ich spróbować, ja w każdym razie nie narzekam :)

 

 

Fajna lista ale ja pozostaje przy 3 drogach normalnych podłogowych, jakos nie mam przekonania do monitorów mimo ze tak swietny realizator dzieku je uzywa szacun.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna lista ale ja pozostaje przy 3 drogach normalnych podłogowych, jakos nie mam przekonania do monitorów mimo ze tak swietny realizator dzieku je uzywa szacun.

Monitorów studyjnych trzeba posłuchać najlepiej różnych producentów bo każdy ma swoją szkołę brzmienia. Czasem może okazać się że tego się szukało. I przede wszystkim nie wierzyć w to że nie da się czerpać przyjemności słuchając na nich "rekreacyjnie" bo zostały stworzone do pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna lista ale ja pozostaje przy 3 drogach normalnych podłogowych, jakos nie mam przekonania do monitorów mimo ze tak swietny realizator dzieku je uzywa szacun.

 

Myślę, że tutaj chodzi też o wielkość, standardowe monitory nie dają wygaru dużego, co innego takie yamaszki, gdzie nisko-tonowy jest spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tutaj chodzi też o wielkość, standardowe monitory nie dają wygaru dużego, co innego takie yamaszki, gdzie nisko-tonowy jest spory.

 

 

Dlatego zawsze lecę na 3-drogach i podłogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tutaj chodzi też o wielkość, standardowe monitory nie dają wygaru dużego, co innego takie yamaszki, gdzie nisko-tonowy jest spory

Zdziwił byś się.

Moje bm potrafią w impulsie walnąć 116db w odległości 1m ;)

Monitory studyjne to w większości konstrukcje aktywne i cała moc końcówki mocy idzie na głośnik (nie ma strat na zwrotnicy). Do tego muszą zagrać wystarczająco głośno w wytłumionym pomieszczeniu. Oczywiście nie wszystkie zagrają odpowiednio głośno tak jak moje bm, ale nie ma ich co porównywać z pasywnymi domowymi monitorami.

Do tego jak wspomożesz to dobrym subem to nie ma bata żeby spokojnie mógł taki zestaw konkurować z przeciętnymi podłogówkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się.

Moje bm potrafią w impulsie walnąć 116db w odległości 1m ;)

Monitory studyjne to w większości konstrukcje aktywne i cała moc końcówki mocy idzie na głośnik (nie ma strat na zwrotnicy). Do tego muszą zagrać wystarczająco głośno w wytłumionym pomieszczeniu. Oczywiście nie wszystkie zagrają odpowiednio głośno tak jak moje bm, ale nie ma ich co porównywać z pasywnymi domowymi monitorami.

Do tego jak wspomożesz to dobrym subem to nie ma bata żeby spokojnie mógł taki zestaw konkurować z przeciętnymi podłogówkami.

 

Miło słyszeć, czyli moje pytanie z 1 posta było odpowiednie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się.

Moje bm potrafią w impulsie walnąć 116db w odległości 1m ;)

Monitory studyjne to w większości konstrukcje aktywne i cała moc końcówki mocy idzie na głośnik (nie ma strat na zwrotnicy). Do tego muszą zagrać wystarczająco głośno w wytłumionym pomieszczeniu. Oczywiście nie wszystkie zagrają odpowiednio głośno tak jak moje bm, ale nie ma ich co porównywać z pasywnymi domowymi monitorami.

Do tego jak wspomożesz to dobrym subem to nie ma bata żeby spokojnie mógł taki zestaw konkurować z przeciętnymi podłogówkami.

 

Tak jesli dołozy sie do tego konkretnego suba moze spokojnie dzwignac caly dół :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jesli dołozy sie do tego konkretnego suba moze spokojnie dzwignac caly dół :)

Monitory puszczam powyżej 80Hz co fajnie odciąża średnio/niskotonowy w monitorach, a dół załatwia sub i jest fajnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam suba w obudowie zamkniętej, więc nic się nie ciągnie. Ja też nienawidzę ciągnącego się ogona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne yamaszki z bokusb-9500-1-5.jpg :D

 

 

Ponizej w fajnej kolorystce :)

 

 

ns-1000m-9-3l.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez war3z

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak nasze polskie altusy :) - regulatory tonów i pierśćienie srebrne wokół głośników (ale prawie to robi wieeelką różnicę:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojira_ Stranded fantastyczny kawałek. Dziwne że dopiero teraz odkryłem ten zespół. :-)

 

Lepiej pozno niz wcale :)

 

Polecam ten kawalek jak dla mnie guru i miazgaaaaaa na calegoooo !!!

 

 

Jedziemy !!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem... trzeźwieję... idę spać... dobranoc.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.