Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedaż tylko direct z fabryki - Tekton Design. Chyba lubią mocne brzmienia. Mają własne forum, gdzie udziela się szef firmy i konstruktor w jednej osobie. Mają okres testowy i możliwość zwrotu. Myślę, że mnie mogłyby się ich konstrukcje podobać. tak jak niszowa jest ciężka muzyka, tak samo niszowe są ich propozycje. Jest zakładka z recenzjami, ale nie wchodziłem. Przynajmniej nie wyglądają na takie, który by miały dostać zadyszki przy werblu czy stopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się rozglądał kiedyś za kolumnami, to mam kilka ewentualnych (cena poniżej 2000 USD)... :-)

 

Ciekawe kolumny.

 

Wracając jeszcze do WLM, ile m2 do tych podłogowych kolumny DIVA potrzebne? Ty masz ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Temat rzeka i wiadomo, że nie ma 1 szkoły. Takie AP były dla mnie zbyt surowe dla metalu z ich naturalnością, podobnie ProAc. Wychwalany tu przez wielu Primare był jednym z gorszych. Chwalone często JBL czy Cabasse / Focale aż za ostre / basowe. Naim? Za słaba góra dla mnie, jakaś przykryta.

 

Wszystko zależy od upodobań i reszty repertuaru. Mi ostra muza na lampie też średnio pasuje, wolę tu kilka tranzystorków jak BALTLAB (nawet Epoca 2), AMC, Roksan, a z odpowiednimi kolumnami nawet Audiolab. Ostra muza może serio....dobrze brzmieć i w ten sposób. Na lampie brakuje jednak trochę dynamiki szczegółów rzekłbym :), w skali makro jest ok, ale mikro? Tu tranzystor rządzi wg mnie.

 

Gdybym słuchał samego łojenia i miał dom kupiłbym Paradigmy wyższe - świetnie się słuchało rocka już na zwykłych 9 v.7, ale zakatowałbym sąsiadów w swoim bloku, do tego King Crimson, Soyka, Kate Bush czy nawet Jarre i DCD pupy nie urywały na Paradigmach.

 

Poszedłem więc w Dali, najpierw Zensor, teraz Ikon - które pozwalają mi się muzycznie cieszyć wszystkim, czego słucham, metalem też, tu tylko trzeba dobrać wzmacniacz i jestem na ostatnim etapie porównania Baltlaba Epoca 3 i Atolla 80 se. Na nich i OM i Pain of Salvation, Korn, Rammstein czy Metallica brzmią bardzo fajnie i z Dali Ikon :), RATM też. Pod względem uniwersalności pod Frankie Goes To Hollywood również :) ciężko znaleźć coś bardziej udanego

Edytowane przez numik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój zestaw kolumn znacząco jest różny od modelu Diva. Regulacjami mogę zmieścić dźwięk dużych kolumn w każdym pomieszczeniu. Padła tu w pozytywnym znaczeniu marka Primare i potem inna osoba zakwestionowała taki wybór do umownego metalu. Jestem za tym drugim głosem i szukałbym do Divy przeciwstawieństwa równiutkiego podawania emocji. W kwestii metrażu dla każdych kolumn 20 m kw. jest dobrą powierzchnią. I tak od kolumn siedzi się jakieś 2,5 metra - ich rozstaw między sobą powinien być (sporo) większy niż odległość słuchacza od skrzynki. Zwykle rozstaw limituje odległość fotela, a więc głównie do spełnienia tego warunku jest potrzebne dużo podłogi. Szerzej niż 4 metry też nie ma co rozstawiać. Reszta to odległość od ścian i przewidywana głośność odsłuchu. Pomieszczenia większe niż 40-45 m kw. właściwie są niewskazane. jeśli więc masz mniejsze, to mniejszy problem niż nadzwyczajnie większe. Do łojenia minimum bym ustalił na 12-15 m kw. Plus niestety, ale zawsze podłogówki - jeśli ma być oddech perkusji a nie buczenie niewydolnego otworu nawiewowego. Piszę na gorąco, więc jeśli ktoś ma inne zdanie czy doświadczenia, to trzeba obstawać przy swoim. Ale też zawsze odwiedzić jakiegoś kolegę i zweryfikować swoje poglądy.

Nieźle nagraną płytą jest Iron Maiden "The X Factor" - przy niej można poszaleć. W sumie to ona taka trochę progresywna jest, a przynajmniej za taką ją uznałem kupując kiedyś. Dlatego do wszystkiego co piszę proponuję podejść z rezerwą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Piszę na gorąco, więc jeśli ktoś ma inne zdanie czy doświadczenia, to trzeba obstawać przy swoim. Ale też zawsze odwiedzić jakiegoś kolegę i zweryfikować swoje poglądy.

Nieźle nagraną płytą jest Iron Maiden "The X Factor" - przy niej można poszaleć. W sumie to ona taka trochę progresywna jest, a przynajmniej za taką ją uznałem kupując kiedyś. Dlatego do wszystkiego co piszę proponuję podejść z rezerwą :)

 

Szklaneczka dla Wojciecha :-)

 

...ma być oddech perkusji a nie buczenie niewydolnego otworu nawiewowego.

 

Nie zawsze super "mocny"...ale oddech...wyraźnie oddana perkusja...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce czerpać więcej przyjemności ze słuchania swojej muzyki, to polecam ten "inteligentny poprawiacz", który można zaliczyć do zbioru takich, które się stosuje podczas masteringu przed ostatecznym wypuszczeniem materiału. Tutaj można jednym przyciskiem sprawdzić jak jest po poprawce i bez niej. Przy niewydolnych kolumnach to wręcz obowiązkowy osprzęt.

 

Firma pro-studyjna BBE...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzięki uprzejmości Pana z okolic Wisły udało się posłuchać WLM divy.

Dodam, że nie mam zbyt dużo doświadczenia w sprzecie z tej półki cenowej, więc będę porównywał może do tego co mam i czego słyszałem.

 

Zacznijmy od sprzętu towarzyszącego, tzn, Accuphase (W) i Wadia (CD), nie pamiętam dokładnie modeli ale po chwili można bylo usłyszeć ciepły, słodki dźwięk. Zresztą właściciel ma ten zestaw skrojony pod Jazz i rock progresywny. Ma grać ciepło.

 

Pomieszczenie: 21m2, 3x7, kolumny na krótszej ścianie.

 

Jeżeli chodzi o dźwięk:

 

Dynamika: To prawda co mówił kolega WLM, im głośniej tym lepiej, zaskakujące zjawisko, dynamika wybitna, nie bylo żadnego przesterowania przy na prawdę wysokich poziomach głośności. Gdzie u mnie już ten dźwięk ucieka nieco. Super sprawa.

 

Barwa: Mimo, że nie jestem fanem takiego ocieplenia i chętnie zobaczyłbym tam inny wzmak i CD to dzwięk (zwłaszcza wokale) wydawały się niezwykle realne. Nie podobała mi się gitara elektryczna, ten ciepły dzwięk może był gruby ale brakowało troche separacji.

 

Równowaga tonalna: dla mnie osobiście brakowało góry ale to bez problemy można podciągnąć nawet na samym głośniku. Kwestia indywidualana

 

Separacja: Jak na tak ciepły dzwięk to rewelka (poza gitarą) stopa z dużym dociążeniem, szybka, myślę, że zbierałbym z podłogi szczękę gdyby wzmakiem był np Krellem a nie accuphase.

 

Scena: dla mnie bomba, nic nie ucieka, wszystko jest na swoim miejscu, poukładane, wokal L I V E

 

 

Chętnie posłuchałbym tych kolumn na bardziej analitycznym sprzęcie, na pewno ta kolumna jest warta odsłuchu dla ostrych grajków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis. Mogę tylko napisać, że masz dobry słuch. Miałem te kolumny prawie 2 lata (mam nadzieję, że mówimy o podłogowej Diva) i mógłbym powtórzyć wszystko, co napisałeś. Jedynie taka uwaga: jeśli szerokość od ściany do ściany była 3 metry, to rozstawione były dość wąsko. Pisałem, że lubią szeroko, bo ta mięsistość z natury musi się mieć gdzie rozrzedzić. Tzw. źródła pozorne powinny mieć gdzie się od siebie oddalić. No i nie wiadomo, czy jeżeli właściciel odkupił kolumny od kogoś, to został poinformowany, że tunel bas-refleksu z wylotem na spodzie kolumny ma regulowaną długość. Jeśli był ustawiony na krótszy kołnierz (8 cm), to w 21 m kw musiało zrobić się tłuściutko. Również wysokość kolców jest regulowana, co pozwala zwiększyć prześwit od podłogi z wylotem bas-refleksu. Dla gitary elektrycznej lepszy jest zwinny bas, żeby sobie pogadali do rytmu. Góra nie jest może zbyt detaliczna, ale bardzo energetyczna. Optymalny jest zestaw Diva Monitor plus firmowy subwoofer - jeśli taki ktoś trafi mona brać bez pytania, bo zachowuje wszystkie zalety podłogówki likwidując niedostatki. Wnioskuję, że nie masz do mnie pretensji o stratę czasu w związku z zapodaniem takiego tropu. Ufff, dzięki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wuelem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzięki uprzejmości Pana z okolic Wisły udało się posłuchać WLM divy.

Dodam, że nie mam zbyt dużo doświadczenia w sprzecie z tej półki cenowej, więc będę porównywał może do tego co mam i czego słyszałem.

 

Zacznijmy od sprzętu towarzyszącego, tzn, Accuphase (W) i Wadia (CD), nie pamiętam dokładnie modeli ale po chwili można bylo usłyszeć ciepły, słodki dźwięk. Zresztą właściciel ma ten zestaw skrojony pod Jazz i rock progresywny. Ma grać ciepło.

 

Pomieszczenie: 21m2, 3x7, kolumny na krótszej ścianie.

 

Jeżeli chodzi o dźwięk:

 

Dynamika: To prawda co mówił kolega WLM, im głośniej tym lepiej, zaskakujące zjawisko, dynamika wybitna, nie bylo żadnego przesterowania przy na prawdę wysokich poziomach głośności. Gdzie u mnie już ten dźwięk ucieka nieco. Super sprawa.

 

Barwa: Mimo, że nie jestem fanem takiego ocieplenia i chętnie zobaczyłbym tam inny wzmak i CD to dzwięk (zwłaszcza wokale) wydawały się niezwykle realne. Nie podobała mi się gitara elektryczna, ten ciepły dzwięk może był gruby ale brakowało troche separacji.

 

Równowaga tonalna: dla mnie osobiście brakowało góry ale to bez problemy można podciągnąć nawet na samym głośniku. Kwestia indywidualana

 

Separacja: Jak na tak ciepły dzwięk to rewelka (poza gitarą) stopa z dużym dociążeniem, szybka, myślę, że zbierałbym z podłogi szczękę gdyby wzmakiem był np Krellem a nie accuphase.

 

Scena: dla mnie bomba, nic nie ucieka, wszystko jest na swoim miejscu, poukładane, wokal L I V E

 

 

Chętnie posłuchałbym tych kolumn na bardziej analitycznym sprzęcie, na pewno ta kolumna jest warta odsłuchu dla ostrych grajków.

Fajny opis. Mogę tylko napisać, że masz dobry słuch. Miałem te kolumny prawie 2 lata (mam nadzieję, że mówimy o podłogowej Diva) i mógłbym powtórzyć wszystko, co napisałeś. Jedynie taka uwaga: jeśli szerokość od ściany do ściany była 3 metry, to rozstawione były dość wąsko. Pisałem, że lubią szeroko, bo ta mięsistość z natury musi się mieć gdzie rozrzedzić. Tzw. źródła pozorne powinny mieć gdzie się od siebie oddalić. No i nie wiadomo, czy jeżeli właściciel odkupił kolumny od kogoś, to został poinformowany, że tunel bas-refleksu z wylotem na spodzie kolumny ma regulowaną długość. Jeśli był ustawiony na krótszy kołnierz (8 cm), to w 21 m kw musiało zrobić się tłuściutko. Również wysokość kolców jest regulowana, co pozwala zwiększyć prześwit od podłogi z wylotem bas-refleksu. Dla gitary elektrycznej lepszy jest zwinny bas, żeby sobie pogadali do rytmu. Góra nie jest może zbyt detaliczna, ale bardzo energetyczna. Optymalny jest zestaw Diva Monitor plus firmowy subwoofer - jeśli taki ktoś trafi mona brać bez pytania, bo zachowuje wszystkie zalety podłogówki likwidując niedostatki. Wnioskuję, że nie masz do mnie pretensji o stratę czasu w związku z zapodaniem takiego tropu. Ufff, dzięki :-)

 

 

Jeli ktos lubi tak cieply dzwiek do tej muzyki to OK, ja osobicie jednak preferuje bardziej ostrzejszy i twardszy z mocno zakreslonym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis. Mogę tylko napisać, że masz dobry słuch. Miałem te kolumny prawie 2 lata (mam nadzieję, że mówimy o podłogowej Diva) i mógłbym powtórzyć wszystko, co napisałeś. Jedynie taka uwaga: jeśli szerokość od ściany do ściany była 3 metry, to rozstawione były dość wąsko. Pisałem, że lubią szeroko, bo ta mięsistość z natury musi się mieć gdzie rozrzedzić. Tzw. źródła pozorne powinny mieć gdzie się od siebie oddalić. No i nie wiadomo, czy jeżeli właściciel odkupił kolumny od kogoś, to został poinformowany, że tunel bas-refleksu z wylotem na spodzie kolumny ma regulowaną długość. Jeśli był ustawiony na krótszy kołnierz (8 cm), to w 21 m kw musiało zrobić się tłuściutko. Również wysokość kolców jest regulowana, co pozwala zwiększyć prześwit od podłogi z wylotem bas-refleksu. Dla gitary elektrycznej lepszy jest zwinny bas, żeby sobie pogadali do rytmu. Góra nie jest może zbyt detaliczna, ale bardzo energetyczna. Optymalny jest zestaw Diva Monitor plus firmowy subwoofer - jeśli taki ktoś trafi mona brać bez pytania, bo zachowuje wszystkie zalety podłogówki likwidując niedostatki. Wnioskuję, że nie masz do mnie pretensji o stratę czasu w związku z zapodaniem takiego tropu. Ufff, dzięki :-)

 

 

Sugerowałem przebicie się przez ścianę i powiększenie pokoju :)

Ciekawa kolumna i fajnie zagra różne gatunki.

 

Jeli ktos lubi tak cieply dzwiek do tej muzyki to OK, ja osobicie jednak preferuje bardziej ostrzejszy i twardszy z mocno zakreslonym basem.

 

Myślę, że właściciel wie co lubi i świadomie wybiera ciepełko, teraz jestem przekonany, że podobnie jak Ty lubię bardziej analityczne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jest taka zasada, że im głośniej gramy, tym dźwięki robią się bardziej "twarde".

- Tutaj kolumny najprawdpodobniej stały bardzo blisko bocznej ściany,co jak wiadomo jest najszybszą drogą do ogólnego pogrubienia brzmienia.

- Rola Accuphase w tej układance może też mieć znaczenie.

- Regulacji bas-refleksu z zewnątrz nie widać - trzeba odkręcić kilka śrubek i dopiero wtedy można zmienić długość. Wyjściowo, czyli firmowo tunel jest ustawiony na krótszy, bo wtedy zejście jest niższe, jest potężniej i kolumna zagra lepiej np. w sporym salonie dystrybutora. Do mniejszego pokoju trzeba przyspieszyć bas zabiegiem opisanym w instrukcji, której nie ma po polsku. Tu może być pies pogrzebany, bo np. ja od razu wydłużyłem "rurę"... w 25 m^2.

- Większość płyt z ostrym rockiem jest nagranych z cienkim, wyostrzonym dźwiękiem i wtedy zneutralizowanie takich nagrań jest wskazane.

 

To uniwersalne prawidła, dlatego dopisałem dla czyjegoś pożytku. No i w końcu to długo była najtańsza kolumna w katalogu. Entry level ze współosiową wysokotonówką nie będącą kopułką ani stożkiem. Oby więcej takich nietypowych podejść, bo wtedy jest większy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jest taka zasada, że im głośniej gramy, tym dźwięki robią się bardziej "twarde".

- Tutaj kolumny najprawdpodobniej stały bardzo blisko bocznej ściany,co jak wiadomo jest najszybszą drogą do ogólnego pogrubienia brzmienia.

- Rola Accuphase w tej układance może też mieć znaczenie.

- Regulacji bas-refleksu z zewnątrz nie widać - trzeba odkręcić kilka śrubek i dopiero wtedy można zmienić długość. Wyjściowo, czyli firmowo tunel jest ustawiony na krótszy, bo wtedy zejście jest niższe, jest potężniej i kolumna zagra lepiej np. w sporym salonie dystrybutora. Do mniejszego pokoju trzeba przyspieszyć bas zabiegiem opisanym w instrukcji, której nie ma po polsku. Tu może być pies pogrzebany, bo np. ja od razu wydłużyłem "rurę"... w 25 m^2.

- Większość płyt z ostrym rockiem jest nagranych z cienkim, wyostrzonym dźwiękiem i wtedy zneutralizowanie takich nagrań jest wskazane.

 

To uniwersalne prawidła, dlatego dopisałem dla czyjegoś pożytku. No i w końcu to długo była najtańsza kolumna w katalogu. Entry level ze współosiową wysokotonówką nie będącą kopułką ani stożkiem. Oby więcej takich nietypowych podejść, bo wtedy jest większy wybór.

 

Niesamowite, że przy takim wykopie jest nadal dokładnie i przejrzyście. Nic sie nie zlewa. Separacja instrumentów super. Dało rade zauważyć też, że talerze perkusji, jak i bębny są w jednym miejscu a nie tak jak u mnie czasami talerz uciekał gdzieś w prawą kolumnę. Te WLM które Ty masz to musi być dopiero przekaz, 1 głośnik wiecej, osobne wzmaki na każdą drogę.

 

 

Generalnie to było warto jechać przez te serpentyny górskie i posłuchać takiego sprzętu :)

E: Oczywiście trzeba wziąść pod uwage fakt, że nie słuchałem konkurencji i przez ten przeskok budżetowy efekt dla mnie jest rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 głośnik wiecej

 

To o tyle nietypowa firma, że najpierw stworzyli swoją docelową kolumnę i potem dobudowywali ofertę... tylko w dół cennika. Widocznie pochwały i zachwyty nie przekładały się na sprzedaż z powodu ceny. U mnie są 2 głośniki w kolumnie na wysokich i wielkość jednego drivera 10 cali jak w Divie. Tyle, że odpowiada on za sam środek i wyższy bas, bo subbasy grają 2 dodatkowe, dużo większe miski. A osobne wzmacniacze odwzorowują sytuację na koncercie, gdzie z konsolety sterujesz wieżą końcówek mocy w racku zasilających poszczególne paczki. Po domowemu nazywa się to system aktywny. Na scenie to po prostu set koncertowy :)

 

Wiesz czego szukasz i to jest najważniejsze. Najlepiej gra u tych, którzy odbywają takie podróże odsłuchowe. Nie dasz się nabrać na kolorowe foldery i opowieści recenzentów od harfy i mandoliny. Jeszcze ze dwie inne próby dla statystyki i jestem pewien, że mogę już teraz gratulować Ci świetnego nieposkromionego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Niesamowite, że przy takim wykopie jest nadal dokładnie i przejrzyście. Nic sie nie zlewa. Separacja instrumentów super. Dało rade zauważyć też, że talerze perkusji, jak i bębny są w jednym miejscu a nie tak jak u mnie czasami talerz uciekał gdzieś w prawą kolumnę. Te WLM które Ty masz to musi być dopiero przekaz, 1 głośnik wiecej, osobne wzmaki na każdą drogę.

 

 

Generalnie to było warto jechać przez te serpentyny górskie i posłuchać takiego sprzętu :)

E: Oczywiście trzeba wziąść pod uwage fakt, że nie słuchałem konkurencji i przez ten przeskok budżetowy efekt dla mnie jest rewelacyjny.

 

Głośniki na pewno super...

 

A czego słuchałeś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym te kolumny:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jeszcze lepiej zapolował/zapytał o te:

 

post-19223-0-77350400-1461610005_thumb.jpg

 

Te ze zdjęcia słyszałem i to nawet w omawianej muzyce. Zdecydowanie trzeba odciąć się od stylistyki grania, na którą wskazuje wygląd. Pełne żywiołu, zdrowego łupnięcia i kosztujące jeszcze względnie niewiele. Te z linku z kolei miały recenzję i jeśli wierzyć słowom A. Kisiela (a należy...) jest to kawał dobrze zestrojonej skrzynki. Namawiałem kiedyś na nie kolegę, ale wybrał Spendory (renoma marki zrobiła swoje...) i już nie mam ochoty go odwiedzać z płytami. Nuda jak na dworcu PKP o 2-ej nad ranem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie nie ksztalt kolumny decyduje czy bedzie dobra do tej odmiany muzyki trzeba posluchac, wygladaja naprawde super i sporych wymiarow jest ten od niskich to lubie najbardziej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki na pewno super...

 

A czego słuchałeś...?

 

Gojira, RATM, Rise Against

 

Sprawdziłbym te kolumny:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jeszcze lepiej zapolował/zapytał o te:

 

post-19223-0-77350400-1461610005_thumb.jpg

 

Te ze zdjęcia słyszałem i to nawet w omawianej muzyce. Zdecydowanie trzeba odciąć się od stylistyki grania, na którą wskazuje wygląd. Pełne żywiołu, zdrowego łupnięcia i kosztujące jeszcze względnie niewiele. Te z linku z kolei miały recenzję i jeśli wierzyć słowom A. Kisiela (a należy...) jest to kawał dobrze zestrojonej skrzynki. Namawiałem kiedyś na nie kolegę, ale wybrał Spendory (renoma marki zrobiła swoje...) i już nie mam ochoty go odwiedzać z płytami. Nuda jak na dworcu PKP o 2-ej nad ranem :-)

 

Ciekawe :)

 

To o tyle nietypowa firma, że najpierw stworzyli swoją docelową kolumnę i potem dobudowywali ofertę... tylko w dół cennika. Widocznie pochwały i zachwyty nie przekładały się na sprzedaż z powodu ceny. U mnie są 2 głośniki w kolumnie na wysokich i wielkość jednego drivera 10 cali jak w Divie. Tyle, że odpowiada on za sam środek i wyższy bas, bo subbasy grają 2 dodatkowe, dużo większe miski. A osobne wzmacniacze odwzorowują sytuację na koncercie, gdzie z konsolety sterujesz wieżą końcówek mocy w racku zasilających poszczególne paczki. Po domowemu nazywa się to system aktywny. Na scenie to po prostu set koncertowy :)

 

Wiesz czego szukasz i to jest najważniejsze. Najlepiej gra u tych, którzy odbywają takie podróże odsłuchowe. Nie dasz się nabrać na kolorowe foldery i opowieści recenzentów od harfy i mandoliny. Jeszcze ze dwie inne próby dla statystyki i jestem pewien, że mogę już teraz gratulować Ci świetnego nieposkromionego grania.

 

Trza posłuchać jeszcze konkurencji, zobaczymy jak grają np Amphiony które poleca Jacm ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie chciałem powiedzieć, że te kolejne odsłuchy przechylą szalę na rzecz pierwszych kolumn. Dlatego pojawiły się ode mnie też kolejne. Tak jak teraz... nie ma to jak stary dobry Mission. Zdjęcie z aktualnej aukcji i czasem można trafić ich niegdysiejszą topową produkcję. Angielski audiofilski minimalizm, skromność i dyskrecja...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza posłuchać jeszcze konkurencji, zobaczymy jak grają np Amphiony które poleca Jacm ;)

Xenon które polecam już w sklepie nie znajdziesz będzie ciężko z odsłuchem to był flagowy model i został zastąpiony modelem Krypton 3 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xenon które polecam już w sklepie nie znajdziesz będzie ciężko z odsłuchem to był flagowy model i został zastąpiony modelem Krypton 3 .

 

 

Jak ciężko z odsłuchem jak je masz w domu :D ?

 

Wcale nie chciałem powiedzieć, że te kolejne odsłuchy przechylą szalę na rzecz pierwszych kolumn. Dlatego pojawiły się ode mnie też kolejne. Tak jak teraz... nie ma to jak stary dobry Mission. Zdjęcie z aktualnej aukcji i czasem można trafić ich niegdysiejszą topową produkcję. Angielski audiofilski minimalizm, skromność i dyskrecja...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

hehe minimalizm, trza wziąść pod uwagę, że pokój będzie max 25-27 metrów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie są na sprzedaż :) przyspawałem do podłogi ;) .

 

Ja też nie mam zamiaru nic kupować na razie, słucham na magnatach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machniem liste kolumn żeby nic mi się nie zgubiło, kolumn które tutaj polecacie:

 

WLM - sprawdzone, zatwierdzone.

Gamut

Amphion

Harpia Acoustics

Mistral

Paradigm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lece jak juz wczesniej pisalem na Focal 948 z rz-900 chce przejsc na hegel h360 czekam jak sie trafi w lepszych pieniazkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lece jak juz wczesniej pisalem na Focal 948 z rz-900 chce przejsc na hegel h360 czekam jak sie trafi w lepszych pieniazkach.

 

Z czym porównywałeś te focale?

 

E: sluchałem focali z NAD'em i nie bylo to równe granie :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Machniem liste kolumn żeby nic mi się nie zgubiło, kolumn które tutaj polecacie:

 

WLM - sprawdzone, zatwierdzone.

Gamut

Amphion

Harpia Acoustics

Mistral

Paradigm

a który Gamut? mi Phi 5 tak średnio podpadł, tzn był dobry, ale trochę agresywny jakby, skrajami chyba grał ciut za bardzo. Audiosolutions bym dodał do listy koniecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który Gamut? mi Phi 5 tak średnio podpadł, tzn był dobry, ale trochę agresywny jakby, skrajami chyba grał ciut za bardzo. Audiosolutions bym dodał do listy koniecznie

 

Gamut L3, agresywny? Czyli był b.dobry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym porównywałeś te focale?

 

E: sluchałem focali z NAD'em i nie bylo to równe granie :/

 

Sluchalem z h300 i 948 graly wysmienicie dlatego myśle ze z nowym h360 bedzie tak samo dobrze jak nie lepiej.

 

IMG_2103.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez war3z

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem z h300 i 948 graly wysmienicie dlatego myśle ze z nowym h360 bedzie tak samo dobrze jak nie lepiej.

 

IMG_2103.jpg

 

Ten wzmak to super sprawa, H80 był rewelacyjny, 360 to musi być rzeźnia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Mission nie słuchałem, bo w tamtym czasie tak drogich modeli nie brało się na sklep. Przelicznik z DM zabijał.

Ale jak czytam, to kolumna (UWAGA!) dwudrożna. Niewykluczone, że 3 głośniki, to po prostu membrany bierne. Tym bardziej to możliwe, bo otwory bas-refleks jakieś małe są. Dziś są modele o oznaczeniu 34 i 54 właśnie z 3 membranami biernymi. Na gościach zrobi wrażenie, a może przy tym grać bardzo kulturalnie. No i cena w okolicy 2 tysięcy zł jest niezłym magnesem.

 

Dodam jeszcze TDL z linią transmisyjną (nie nowsza seria RTL) oraz Infinity, które niegdyś na prezentacji z dzielonym najwyższym Rotelem wymiatały aż miło. Na papierosie poza budynkiem (nie palę - wyszedłem dla towarzystwa) było słychać, że to nie gra jakiś-tam zwykły zestaw. Na Infinity się nie znam, ale sporo jest fanów i to chyba nawet na forum. A o TDL marzyłem kiedyś, a potem najpierw zaprzestali ich produkcji i potem potem zapomniałem o nich.

 

Jest jeszcze Yamaha z modelem NS1000. Metallika - doskonała w takim wydaniu. Duży monitor, co oryginalnie wzbogaca dotychczasową listę kolumn z papryczką chili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.