Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego że jestem pod wrażeniem ostatniego nabytku dodaje jeszcze jedne monitory studyjne sprawdzające się bardzo fajnie w ostrej muzie.

Moje nowe paczki to Presonus S8.

Ich budowa jest dosyć specyficzna jak na dzisiejsze czasy. To dwudrożny koncentryk z wysoko tonową tytanową odwróconą kopułką w tubie. Jako że to konstrukcja aktywna napędzają ją dwie końcówki mocy w klasie d, każda 90W RMS. Podział pasma na 2,4kHz przy pomocy zwrotnicy DSP. Parę dodatkowych algorytmów by zminimalizować wady zestawów współosiwych.

Gra to u mnie na 14m leczonego akustycznie pokoju wraz subem dynaudio z poprzedniego systemu i jest naprawdę dobrze grającym do okolic 60Hz (monitory cięte od doły na 60Hz).

Góra bardzo czytelna, ale nie wypchana do góry tak jak np. w adamach. Dół uczciwy bez żadnego podbicia do 50Hz równo i szybko. Średnica jest szczegółowa i na pewno nie wycofana, czego obawiałem się przy 8' średnio/nisko tonowywm. W porównaniu z wcześniejszymi dynkami zero mgły. Do tego jeszcze zajebisty obraz stereo w szerz i w głąb.

Nie powiem że wcześniejszy zestaw to dno ale te nowe dają wszystko czego trochę brakowało mi wcześniej. Przede wszystkim blachy grają tak jak chce i średnica o wiele bogatsza w szczegóły i jako bonus fajna stabilna scena.

Monitorki te poradzą sobie znakomicie w w średnim polu czyli typowym dla większości mieszkańców naszego pięknego kraju;)

 

Zupełnie inna bajka ale...

 

Kusi ten patent z monitorami aktywnymi i subem, trza posłuchać gdzieś obowiązkowo nim ruszę kiedykolwiek kase. Monitory wyglądają genialnie! 20cm średnio-nisko i wspomoc suba od 60Hz w dół. ŁADNIE!

 

 

eee 14m2 z subem? Jak to zrobiłeś, że nie buczy?

 

Za gitare masz plusa też :)

 

W takim razie koniecznie 4.16 :-) cały dom pięknie wybrzmiewa...

 

 

JEST MIĘSO, mam tą płytę! 1 wydanie USA! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest w OZ. Do tego w rogach absorbery szerokopasmowe z pt80. Pierwsze odbicia też abs.szerokopaamowe. Suba zgrywam z reszta mierząc spl z włączonym szumem różowym 30-60Hz, 60-300Hz. Jak oba szumy mają podobne spl to wg mnie jeat ok. Mierze to tanim mikrofonem pomiarowym podłączonym do emu404. Na ucho trochę ciężko zgrać suba by było w miarę równo bez podbicia (najczesciej ) basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest w OZ. Do tego w rogach absorbery szerokopasmowe z pt80. Pierwsze odbicia też abs.szerokopaamowe. Suba zgrywam z reszta mierząc spl z włączonym szumem różowym 30-60Hz, 60-300Hz. Jak oba szumy mają podobne spl to wg mnie jeat ok. Mierze to tanim mikrofonem pomiarowym podłączonym do emu404. Na ucho trochę ciężko zgrać suba by było w miarę równo bez podbicia (najczesciej ) basu.

 

Zawsze mnie ciekawiło jak jeden sub robi scene, już o tym pisałeś, pamiętam. Po prostu to ciekawa sprawa. A co z klasą D? Jak brzmi akustyka np? Barwa jest ciekawa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o scenę to jeśli sub jest niako cięty to nic nie zaburza. Z tymi s8 scena ro bajka szeroka głęboka i stabilna. To pewnie zasługa kostrukcji wspolosiwej. Barwę tych głośników określił bym jako neutralna. Wzmacniacze w d klasie to obecnie prawie standard jeśli chodzi o sprzęt pro. Z drugiej wzmacniacze w monitorach aktywnych mają mniej do roboty bo nie wzmacniają całego pasma a dwa obciążane są pojedynczym przwtwornikiem. Konsteukcje aktywne to standard w pro audio. Szkoda że domowe audio tak boi się wykorzystać sprawdzone rozwiazania siedząc dalej w technicznym średniowieczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o scenę to jeśli sub jest niako cięty to nic nie zaburza. Z tymi s8 scena ro bajka szeroka głęboka i stabilna. To pewnie zasługa kostrukcji wspolosiwej. Barwę tych głośników określił bym jako neutralna. Wzmacniacze w d klasie to obecnie prawie standard jeśli chodzi o sprzęt pro. Z drugiej wzmacniacze w monitorach aktywnych mają mniej do roboty bo nie wzmacniają całego pasma a dwa obciążane są pojedynczym przwtwornikiem. Konsteukcje aktywne to standard w pro audio. Szkoda że domowe audio tak boi się wykorzystać sprawdzone rozwiazania siedząc dalej w technicznym średniowieczu.

 

Klasa D może nie czarować tak np gitarki akustycznej z wokalem jeżeli chodzi o barwę. To tylko moje przypuszczenia, Ty wiesz jak to gra u Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa D może nie czarować tak np gitarki akustycznej z wokalem jeżeli chodzi o barwę. To tylko moje przypuszczenia, Ty wiesz jak to gra u Ciebie.

U mnie nie zauważyłem by gitarze czy wokalowi czegoś brakowało. Myślę że sama klasa wzmacniacza nie ma aż tak wielkiego znaczenia jeśli chodzi o konstrukcję aktywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zauważyłem by gitarze czy wokalowi czegoś brakowało. Myślę że sama klasa wzmacniacza nie ma aż tak wielkiego znaczenia jeśli chodzi o konstrukcję aktywne.

 

Adamy są chyba na A/B. Pewnie coś tam ma ale czy to słychać to już nie wiem. Eleganckie masz te kolumny, szkoda, że mieszkasz tak daleko, już bym się wpraszał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamy są chyba na A/B

Ja też trochę obawiałem się klasy D. Ale moim zdaniem nie klasa, w której pracuje wzmacniacz ma kluczowe znaczenie tym bardziej w zestawach aktywnych przynajmniej nie w tym przedziale cenowym. Tym bardziej że jakość wzmacniaczy klasy D nie jest zła tym bardziej że są relatywnie tanie a co za tym idzie przy tym samym budżecie producent ma większe pole manewru jeśli chodzi o inne elementy zestawu.

No raczej nie ma chyba odwrotu jeśli chodzi o kierunek, w którym rozwija się technika audio. Zwrotnica cyfrowa i wzmacniacze klasy d dają naprawdę spore możliwości jakich wcześniej nie było.

Teraz pytanie kiedy to nowe przyjmie się w środowisku audiofilskim ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę obawiałem się klasy D. Ale moim zdaniem nie klasa, w której pracuje wzmacniacz ma kluczowe znaczenie tym bardziej w zestawach aktywnych przynajmniej nie w tym przedziale cenowym. Tym bardziej że jakość wzmacniaczy klasy D nie jest zła tym bardziej że są relatywnie tanie a co za tym idzie przy tym samym budżecie producent ma większe pole manewru jeśli chodzi o inne elementy zestawu.

No raczej nie ma chyba odwrotu jeśli chodzi o kierunek, w którym rozwija się technika audio. Zwrotnica cyfrowa i wzmacniacze klasy d dają naprawdę spore możliwości jakich wcześniej nie było.

Teraz pytanie kiedy to nowe przyjmie się w środowisku audiofilskim ;)

 

Pamiętam jak słuchałem primare i22. Bardzo szybko, chyba najszybciej jak słyszałem ale mięsa gitarowego tam nie uświadczysz. Kiedyś mnie to najbardziej jarało jak stopa była pocięta ale teraz bardziej liczy się wygar i energia a potem dopiero szybkość.

 

Z innej beki ale powiązane z wygarem, dziwny podział pasma, ale wygląd robi wrażenie, warte odsłuchu?

 

HFC323.tannoy.dc10tanno-1200-80.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze w klasycznych systemach muszą "walczyć" nie tylko z samymi przetwornikami ale i z elementami zwrotnicy pasywnej, wzmacniając pełne pasmo. To wszystko sprawia że wzmacniacze mogą grać różnie.

W systemach aktywnych jest to wszystko prostsze. Końcówka mocy na każdy przetwornik, wycinek pasma do wzmocnienia i tylko krótki kabel pomiędzy.

Każde rozwiązanie pewnie ma swoje plusy ale ja raczej do systemów pasywnych nie wrócę chociażby ze względu na żonglerkę wzmacniaczami i niepewny tego skutek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem sobie ten kawałek i k..wa opad szczęki co te S8 robią ze sceną.

Zawsze wiedziałem że to dobry kawałek by pokazać że monitory studyjne potrafią budować scenę 3d ale nie wiedziałem że aż taką.

Realizacja tego kawałka to mistrzostwo świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beki ale powiązane z wygarem, dziwny podział pasma, ale wygląd robi wrażenie, warte odsłuchu?

 

Pisałem o Tannoyah wcześniej, zajebiste są :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o Tannoyah wcześniej, zajebiste są :)

 

Jakie suchałeś dokładnie? Napisz coś więcej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie suchałeś dokładnie? Napisz coś więcej :)

 

Jeszcze z tobą o nich rozmawiałem :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <--- to (post #401), oraz kilka postów w dół, polecam zwłaszcza recenzję do, której wrzuciłem linka, samą prawdę tam napisano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z tobą o nich rozmawiałem :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) <--- to (post #401), oraz kilka postów w dół, polecam zwłaszcza recenzję do, której wrzuciłem linka, samą prawdę tam napisano.

 

To wczoraj znalazłem :)

 

Raczej chodzi mi o porównanie do czegoś o czym tutaj pisaliśmy. Jeżeli chodzi o te recenzje to tam wszystko jest super, zawsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już wszystko co było do napisanie napisałem, a o recenzji mogę powiedzieć tyle, że napisałbym słowo w słowo taką samą, więc nie ważne, że 99% recenzji kłamie :)

 

I nie chodzi, o to, że wszystko jest jak zawsze w recenzjach super, ale o to, że autor doskonale opisuje charakterystykę dźwięku tych kolumn, wady, zalety itd. Nie widzę tam audiofilskiego lania wody i pieprzenia o dupie maryni za pomocą abstrakcyjnych haseł, moim zdaniem jest konkret. Potwierdzam całkowitą wiarygodnosc stwierdzeń jakie padają w tej recenzji, bo moje wrażenia były dokładnie takie same :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ujemny

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAA...do "kanonu lektur" ... nic więcej :-)

 

 

 

Od siebie tez do kanonu .... :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Byłem, zobaczyłem, posłuchałem.

 

Super polskie kolumny. Obudowa zamknięta, 3 drogi, 20cm na basie. Szybko, naturalnie, precyzyjnie, kopiący, krótki bas, wokale magiczne, nic się nie rozlewa, scena poukładana. Chyba lepsze niż WLM Diva, oczywiście do sprawdzenia przy porównaniu bezpośrednim. Jak na moje ucho to dźwięk mniej więcej po środku, ani to zimny analityczny ani ocieplony, ale to za cienki jestem, żeby tutaj stwierdzić w którą stronę gra. Dobre kolumny jako baza, można sobie dźwięk ułożyć elektroniką. Podejrzewam, że z baltlabem można uzyskać efekt całkiem bliski naturalności. Kolumny takie jak WLM czy te Equilibrium to już taki poziom, że ciężko powiedzieć co jest nie tak. Same superlatywy.

 

źródło CD moon i wzmak abyssound, nie pamiętam modelu, krotność kolumn...

 

chyba ten:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od siebie tez do kanonu .... :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

 

Obowiązkowa pozycja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cóż, prototypowe Equilibrium Euphoria S8 wycenione zostały na 20 000 PLN i taka cena będzie na wersje finalne. Pozornie, jak na polskie realia może wydawać się to niemało, ale konkurencji dla nich trzeba byłoby szukać wyżej, sporo wyżej. Po odsłuchu w Fusicu po cichu liczę, że na AVS Equilibrium zrobi niezłe zamieszanie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim te kolumny prezentowane były w systemie, którego całościowa cena przekracza 100 000 zł.

 

jeśli innych marek kolumny umieścimy w takim towarzystwie, też może być lepiej niż zwykle.

 

 

Jak na te kolumny (20 000 zł), system trochę przedrożony, bo wychodzi na nie 20% wydanych pieniędzy.

Nie słyszałem, ale jak zagrają świetnie z czymś tańszym, to będzie hit wystawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim te kolumny prezentowane były w systemie, którego całościowa cena przekracza 100 000 zł.

 

jeśli innych marek kolumny umieścimy w takim towarzystwie, też może być lepiej niż zwykle.

 

 

Jak na te kolumny (20 000 zł), system trochę przedrożony, bo wychodzi na nie 20% wydanych pieniędzy.

Nie słyszałem, ale jak zagrają świetnie z czymś tańszym, to będzie hit wystawy.

 

Prawda, przy okazji, na wystawie chętnie wrzucą płytkę którą przyniosę czy raczej nie :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przede wszystkim te kolumny prezentowane były w systemie, którego całościowa cena przekracza 100 000 zł.

 

jeśli innych marek kolumny umieścimy w takim towarzystwie, też może być lepiej niż zwykle.

 

 

Jak na te kolumny (20 000 zł), system trochę przedrożony, bo wychodzi na nie 20% wydanych pieniędzy.

Nie słyszałem, ale jak zagrają świetnie z czymś tańszym, to będzie hit wystawy.

 

W. nie rozumiem...dlaczego uważasz, że tania kolumna nie "powinna" być łączona z drogimi klockami...jakoś te drogie padło jest łączone po to by wogóle grać jako tako...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Jeśli czyjaś wola kupić kolumnę, z której trzeba wyciskać soki plikiem dodatkowych banknotów. Ja bym tak nie robił.

 

Dużo lepiej zagra inny rozkład środków. Ale zawsze ważny jest końcowy efekt. Statystycznie jest, niestety, opłakany.

 

Jak Sonic990 wrzuci płytkę, to będzie wiadomo, jakie podejście się obroniło. Jak dla mnie może każde. Nic naprzeciw.

 

 

PS. Zamiast W. możesz pisać pełne Wuelem. Nic naprzeciw :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

PS. Zamiast W. możesz pisać pełne Wuelem. Nic naprzeciw :-)

 

Jak sobie życzysz... :-)

 

Jeśli czyjaś wola kupić kolumnę, z której trzeba wyciskać soki plikiem dodatkowych banknotów

 

W tych drogich to nagminne...mówi się, że trudne do napędzenia...a ile jest w tym prawdy? A ile marketingu i "naganiactwa"... ?

 

Ale zawsze ważny jest końcowy efekt

 

O...I to jest dobre :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.