Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

do łojenia polecam, od niedawna na polskim rynku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

metal brzmi na nich zacnie i co najważniejsze podwójna stopa bardzo czytelna i do tego łyżka audiofilskiego dźwięku innymi gatunkami też nie pogardzą

 

 

No ciekawe jak to gra. Wygląd dla mnie kicha. Taki młodzieżowy styl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe jak to gra. Wygląd dla mnie kicha. Taki młodzieżowy styl.

 

...dla mnie wygląd mają epicki, a nastolatkiem od dekad już nie jestem:) można ich posłuchać w Wawie w Soundpower. Co dla mnie ważne da radę na nich słuchać płyt z gorszą realizacją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo rozumiem dlaczego ludzie na forum do metalu polecają Paradigm i JBL. Miałem/słuchałem zarówno starsze jak i nowsze modele i za groma w tej muzie się nie sprawdzały, podstawowa ich wada brak dociążenia na basie. Niedawno testowałem Paradigm 11v6, Vader, Slayer, Exodus zagrały marnie, bas jakiś taki lekki, przymulony podobnie JBL seria e/es/L

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale,każdy ma swoją szkołę "grania".

Jeden lubi siarczytą perkusję a drugi przyłożenie na dole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo rozumiem dlaczego ludzie na forum do metalu polecają Paradigm i JBL. Miałem/słuchałem zarówno starsze jak i nowsze modele i za groma w tej muzie się nie sprawdzały, podstawowa ich wada brak dociążenia na basie. Niedawno testowałem Paradigm 11v6, Vader, Slayer, Exodus zagrały marnie, bas jakiś taki lekki, przymulony podobnie JBL seria e/es/L

 

 

A co tam fajnego u Ciebie gra? JBL mi się też nie podobały. Paradigmów nie słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam fajnego u Ciebie gra? JBL mi się też nie podobały. Paradigmów nie słuchałem.

 

nad c372/nad c565/Cerwin Vega SL-12/Audioquest type 8/Wireworld Solstice 7

 

nie mówię że to dream team ale w metalu i nie tylko daje radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację ale,każdy ma swoją szkołę "grania".

Jeden lubi siarczytą perkusję a drugi przyłożenie na dole.

 

w metalu akurat niskiego basu jest tyle co kot napłakał, liczy się wyższe kpnięcie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad c372/nad c565/Cerwin Vega SL-12/Audioquest type 8/Wireworld Solstice 7

 

nie mówię że to dream team ale w metalu i nie tylko daje radę

 

No ciekawe zestawienie, nigdy nie słyszałem tych kolumn więc nie mogę skomentować nic. Jeżeli jesteś zadowolony to super :)

 

NADa 375 słuchałem i bardzo mocny ale nie ma tego fajnego konturu jednak.

 

 

w metalu akurat niskiego basu jest tyle co kot napłakał, liczy się wyższe kpnięcie

 

No właśnie, jaki zakres ma werbel, gitara basowa i stopa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle kolumny które mają bardzo niskie zejście na basie metal grają słabo, ma się wrażenie mulenia i zlewania stopy, co innego kontrabas w jazzie gdzie musi być piwnica. Metal to dźwięk estradowy, wysokie kopnięcie na garach, piasek z talerzy i jedziemy:) Niestety większość kolumn na rynku posiada efekt niedociążenia basu w ostrej muzie. Metal to nie chciane dziecko hi-endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Metal to nie chciane dziecko hi-endu

 

Dobre ;-)

 

co innego kontrabas w jazzie gdzie musi być piwnica

 

Nie do końca...mam odmienne zdanie...gdzie wybrzmienia? Jak będzie nisko w piwnicy to ich nie będzie...i będzie nudne bum bum plum ;-)

 

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że bardzo duża część melomanów tak postrzega kontrabas...to samo jest ze stopą w perkusji...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle kolumny które mają bardzo niskie zejście na basie metal grają słabo

 

ja mam podobne odczucia,po przesiadce na podstawki lepsza kultura jest.Nie mam siarczystych talerzy bo wstęga gra inaczej na górze ale jest frajda ze słuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ;-)

 

 

 

Nie do końca...mam odmienne zdanie...gdzie wybrzmienia? Jak będzie nisko w piwnicy to ich nie będzie...i będzie nudne bum bum plum ;-)

 

Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że bardzo duża część melomanów tak postrzega kontrabas...to samo jest ze stopą w perkusji...

 

Stopa stopie nie równa. Masz karabin maszynowy albo wolne uderzenia, takie mocne, fizyczne. I teraz musi zagrać oba poprawnie.

 

zwykle kolumny które mają bardzo niskie zejście na basie metal grają słabo, ma się wrażenie mulenia i zlewania stopy, co innego kontrabas w jazzie gdzie musi być piwnica. Metal to dźwięk estradowy, wysokie kopnięcie na garach, piasek z talerzy i jedziemy:) Niestety większość kolumn na rynku posiada efekt niedociążenia basu w ostrej muzie. Metal to nie chciane dziecko hi-endu.

 

Jest jedno ale, jak masz ostrą górę to nie da rady grać głośno. Ja wolę chyba bardziej spokojną górę, wtedy jak dam głośniej to nie ma krwawienia z uszu no i góra nie wychodzi na 1 plan. Zależy jeszcze jak płyta jest nagrana. Celtic Frost tak ma np, bardzo skrzecząca góra.

 

WLM robi na estradówkach kolumny, fajny efekt, im głośniej tym lepiej grają i nie mówie tutaj trochę głośniej, raczej, zajebiście głośno :)

 

ja mam podobne odczucia,po przesiadce na podstawki lepsza kultura jest.Nie mam siarczystych talerzy bo wstęga gra inaczej na górze ale jest frajda ze słuchania

 

Z podstawek nie ma takiej mocy i dociążenia na dole. Monitor to tylko do małego pokoju. W innym wypadku lepsza duża skrzynia. Nawet jeżeli będą tylko po 2 przetworniki. No i da rade grać głośniej co przy wolnej chacie jest kluczowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak piszesz Sonic ale Lsa 1 to najlepsze podstawki jakie słyszałem a nie jedne duże kolumny by pogoniły

Uwierz że w UK możesz dostać w cenie £600-700 paczki które na półce sklepowej kosztują w granicach 1,5k rzadziej 2k

 

Co tam są za przetworniki? Nie mówie, że monitor to lipa ale generalnie fizyki nie oszukasz. Jak masz odpowiednio duży pokój + zacną akustykę to 3 drogi z 22+ na basie w dużej skrzyni będzie lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka fizyką,co z tego jak mieszka się w takich a nie innych warunkach.

Jak nie za duży pokój to ściana z tektury do sąsiada,heh

 

Padaka,jedyne wyjście to swój dom z dodatkowym pokojem odsłuchowym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyka fizyką,co z tego jak mieszka się w takich a nie innych warunkach.

Jak nie za duży pokój to ściana z tektury do sąsiada,heh

 

Padaka,jedyne wyjście to swój dom z dodatkowym pokojem odsłuchowym.

 

Prawda :) Napisz o tych przetwornikach bo jestem ciekaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym trąbie od długiego czasu ale zdaje się, że "jak kamień w wodę" ... no ale dla każdego coś dobrego...

 

wiem, wiem... ciągle nie podałeś na czym grasz ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda :) Napisz o tych przetwornikach bo jestem ciekaw

 

Wstęga od Aurum Cantus cross na Auricaps tyle wyczytałem jaki niskotonowy to jak znajde to podam Ci

 

High Points

• The Statement Monitor offers great dynamics and accurate tuneful bass in comparison to other speakers its size.

• The Statement creates a big, wide and high soundstage, with excellent layering throughout.

• The Statement Monitor creates life-sized images that offer a more realistic portrayal of players, in comparison to other small two-way stand-mounted speakers that I've auditioned.

• The Statement Monitor can play any type of music with great kick and micro-dynamics and especially renders voices with great natural beauty.

 

 

Low Points

• Like all reference-level two-way monitors, the Statement Monitor needs high-quality stands in order to perform to its highest level.

• The Statement Monitor is very easy to drive, but because it offers such a high level of transparency and clarity, it's important to use high-quality up-stream gear, including solid front-end components, DACs and more. The additional cost either now or in a future upgrade will pay significant dividends.

• The Statement Monitor sounds its best when it is bi-wired, so an extra pair of speaker cables is needed.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADa 375 słuchałem i bardzo mocny ale nie ma tego fajnego konturu jednak.

 

Ma bardziej napompowany bas od c372 to fakt ale sporo też zależy od kolumn w kwestii konturu oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęga od Aurum Cantus cross na Auricaps tyle wyczytałem jaki niskotonowy to jak znajde to podam Ci

 

High Points

• The Statement Monitor offers great dynamics and accurate tuneful bass in comparison to other speakers its size.

• The Statement creates a big, wide and high soundstage, with excellent layering throughout.

• The Statement Monitor creates life-sized images that offer a more realistic portrayal of players, in comparison to other small two-way stand-mounted speakers that I've auditioned.

• The Statement Monitor can play any type of music with great kick and micro-dynamics and especially renders voices with great natural beauty.

 

 

Low Points

• Like all reference-level two-way monitors, the Statement Monitor needs high-quality stands in order to perform to its highest level.

• The Statement Monitor is very easy to drive, but because it offers such a high level of transparency and clarity, it's important to use high-quality up-stream gear, including solid front-end components, DACs and more. The additional cost either now or in a future upgrade will pay significant dividends.

• The Statement Monitor sounds its best when it is bi-wired, so an extra pair of speaker cables is needed.

 

Plusy dodatnie i plusy ujemne :)

 

NADa 375 słuchałem i bardzo mocny ale nie ma tego fajnego konturu jednak.

 

Ma bardziej napompowany bas od c372 to fakt ale sporo też zależy od kolumn w kwestii konturu oczywiście

 

Może być, dla mnie atoll 100 w cenie koło 3k to strzał w dziesiątkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy dodatnie i plusy ujemne :)

 

 

 

Może być, dla mnie atoll 100 w cenie koło 3k to strzał w dziesiątkę.

 

wzmaki Atolla świetne są to fakt, nawet bym się skusił tylko, że brak regulacji barwy mnie trochę odstrasza szczególnie w metalu na niektórych płytach jest to sprawa niezbędna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło do mnie to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Bardzo rzadko to mówię, ale to co się dzieje na tej płycie dosłownie rozwala mózg. Ta płyta to arcydzieło i słucha się jej od początku do końca, nie przeskakuje kawałków. Jaram się jak pochodnia. Polecam jeżeli ktoś jeszcze nie słuchał. Jest tu wszystko, od kompletnej masakry na perkusji do subtelnych smaczków oraz wybrzmień. Zawsze myślałem, że "The way of all flesh" to płyta nr 1, ale teraz mam wątpliwości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle kolumny które mają bardzo niskie zejście na basie metal grają słabo, ma się wrażenie mulenia i zlewania stopy, co innego kontrabas w jazzie gdzie musi być piwnica. Metal to dźwięk estradowy, wysokie kopnięcie na garach, piasek z talerzy i jedziemy:) Niestety większość kolumn na rynku posiada efekt niedociążenia basu w ostrej muzie. Metal to nie chciane dziecko hi-endu.

Bo poza zejściem musi być zachowana szybkość atak dynamika mało tego nie może to być osiągnięte kosztem barwy a zazwyczaj słabe kolumny mają sztuczną szybkość podbitą wysokimi tonami i wyciętym basem i barwa bierze w łeb i są problemy z głośnością słuchania . Jak masz niskie zejście dynamikę szybkość i barwę nie masz problemu z rodzajem muzyki mało tego słuchasz czego Ci się podoba a nawet tego co kiedyś Ci się nie podobało :) i na poziomie głośności jakim masz ochotę tylko jeszcze trzeba mieć poprawne akustycznie pomieszczenie i odpowiedniej wielkości pokój i metal przestaje być pępkiem świata .

 

nad c372/nad c565/Cerwin Vega SL-12/Audioquest type 8/Wireworld Solstice 7

 

nie mówię że to dream team ale w metalu i nie tylko daje radę

Podziwiam za słuchanie metalu na nadzie to wzmak do powolnego grania spokojnych Floydów nie ma dynamiki do grania metalu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo poza zejściem musi być zachowana szybkość atak dynamika mało tego nie może to być osiągnięte kosztem barwy a zazwyczaj słabe kolumny mają sztuczną szybkość podbitą wysokimi tonami i wyciętym basem i barwa bierze w łeb i są problemy z głośnością słuchania . Jak masz niskie zejście dynamikę szybkość i barwę nie masz problemu z rodzajem muzyki mało tego słuchasz czego Ci się podoba a nawet tego co kiedyś Ci się nie podobało :) i na poziomie głośności jakim masz ochotę tylko jeszcze trzeba mieć poprawne akustycznie pomieszczenie i odpowiedniej wielkości pokój i metal przestaje być pępkiem świata .

 

 

Podziwiam za słuchanie metalu na nadzie to wzmak do powolnego grania spokojnych Floydów nie ma dynamiki do grania metalu .

 

w odpowiedniej konfiguracji ten wzmak potrafi naprawdę wiele, dynamiki mu nie brakuje, podwójna stopa na dobrze nagranej płycie napie.....jak szalona, kwestia reszty toru.

 

Dziś przyszło do mnie to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Bardzo rzadko to mówię, ale to co się dzieje na tej płycie dosłownie rozwala mózg. Ta płyta to arcydzieło i słucha się jej od początku do końca, nie przeskakuje kawałków. Jaram się jak pochodnia. Polecam jeżeli ktoś jeszcze nie słuchał. Jest tu wszystko, od kompletnej masakry na perkusji do subtelnych smaczków oraz wybrzmień. Zawsze myślałem, że "The way of all flesh" to płyta nr 1, ale teraz mam wątpliwości...

 

Akurat dostałem tę płytkę pod choinkę i pełna zgoda do tego co piszesz, ogólnie Gojira rozwala w zasadzie nie mają słabej płyty, najnowsza jest trochę inna ale w miarę słuchania coraz bardziej wciąga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedniej konfiguracji ten wzmak potrafi naprawdę wiele, dynamiki mu nie brakuje, podwójna stopa na dobrze nagranej płycie napie.....jak szalona, kwestia reszty toru.

 

 

 

Akurat dostałem tę płytkę pod choinkę i pełna zgoda do tego co piszesz, ogólnie Gojira rozwala w zasadzie nie mają słabej płyty, najnowsza jest trochę inna ale w miarę słuchania coraz bardziej wciąga

 

Radark trzeba się zgodzić metal to trudny rodzaj muzyki do odtworzenia przez sprzęt zarówno przez wymaganą szybkość , rozdzielczość ale także ze względu na złe realizacje samych nagrań .

Jak sam zauważyłeś niskie zejście kolumn to także problemy po pierwsze z ich napędzeniem odpowiednią ilością watów po drugie wzmak musi mieć co najmniej prawidłową dynamikę żeby nie było jak to określiłeś zmulenia dźwięku .

I tutaj dochodzimy do własnych preferencji brak dołu powoduje przesunięcie się ogólnie dzwięku w stronę krzykliwości ( jak ktoś lubi to jest ok ) jednak źle nagrane płyty brzmią karykaturalnie . Dobry niski dół przesówa dzwięk w stronę naturalnego ( nie neutralnego ) i bardzo pomaga w słuchaniu źle nagranych płyt .

Niestety zarówno z moich porównań nad-ów jak i z Twojego spostrzeżenia oraz wielu wielu osób wynika zawsze to samo do Nada trzeba użyć sztuczki spłycenia basu żeby ten wyższy bas wybrzmiewał krócej i w ten sposób poprawiać szybkość . Jednym zdaniem brak dynamiki tych wzmacniaczy trzeba zrekompensować sztuczkami ze spłycaniem basu .

Nad ma bardzo fajnie zestrojone barwy słucha się go przyjemnie i może się on podobać .

Podpinałem pod niego kiedyś stare cd które grało jednostajnym płytkim ale szybkim basem i to dawało namiastkę ,, dynamiki " jednak sporo z muzyki uciekało , perkusista nie grał na wielu różnych bębnach o różnej barwie i czasie wybrzmień ale tłukł się wciąż jakby w ten sam jednostajny sposób w jeden bęben .( oczywiście przesada jednak zróżnicowanie było bardzo bardzo słabiutkie nie mówiąc o dynamice i szybkości ) .

 

Oczywiście można jakoś go zestroić żeby się podobało jednak tak jak sam zauważyłeś i też to potwierdzam odbywa się to kosztem czegoś ( w tym przypadku zejściem i zróżnicowaniem basu )

We wzmacniaczach o prawidłowej dynamice takich sztuczek i kompromisów nie ma potrzeby stosować .

Porównanie bezpośrednie nad-ów z innymi wzmacniaczami nie pozostawia złudzeń które posiadają dynamikę a które nie .

 

Metal musi mieć podparcie dołu , dynamikę i rozdzielczość inaczej brzmi szczupło , krzykliwie , powolno i zlewają się instrumenty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Metal musi mieć podparcie dołu

 

Dobrze, że to napisałeś...podparcie, nie przesunięcie równowagi w dół...

 

...bo z werbla robi się bęben, a stopa wbrew obiegowej opinii to też często tylko szybki karabin maszynowy, reszta bębnów gra często niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak dobre głośniki różnicują instrumenty i są neutralne , nie przesuwają karykaturalnie naturalnej równowagi pasm , to jest niczego nie pompują ani nie wyszczuplają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.