Skocz do zawartości
IGNORED

Ostre brzmienia


S0nic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie jestem często w mega klubie na koncertach , ale posłuchać pogadać audiofile metale jak najbardziej jestem za

 

Na kolumny planowałem tak 8000 - 12000 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutno mi...za daleko... ������

No lipa, spoko byłoby pogadać w realu :)

 

 

W sumie jestem często w mega klubie na koncertach , ale posłuchać pogadać audiofile metale jak najbardziej jestem za

 

Na kolumny planowałem tak 8000 - 12000 tys

 

No to jest nas 2ch :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No obserwując rynek to jest trudno ceny wysokie a udanych kolumn raczej się nie spotyka w odsprzedaży a jak już to szybko znikają . Bardzo dobre są Ushery serii Compass pamiętam że te kolumny grały swobodnie i bezkompromisowo .Tyle że to już ceny powyżej 10 000 zł .

No ja mam już spokój z gonieniem króliczka nie ma dla mnie innej elektroniki jak Hegel .

 

naim ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />No obserwując rynek to jest trudno ceny wysokie a udanych kolumn raczej się nie spotyka w odsprzedaży<br />

 

Właśnie WLM DIVA (dwudrożne podłogówki) poszły na Allegro za 5050 zł. Tak w sumie dobrze ocenione w tym wątku. Trzeba szukać, nie uogólniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obserwując rynek to jest trudno ceny wysokie a udanych kolumn raczej się nie spotyka w odsprzedaży a jak już to szybko znikają . Bardzo dobre są Ushery serii Compass pamiętam że te kolumny grały swobodnie i bezkompromisowo .Tyle że to już ceny powyżej 10 000 zł .

No ja mam już spokój z gonieniem króliczka nie ma dla mnie innej elektroniki jak Hegel .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ceramiczne głośniki, czym te cudeńka się charakteryzują?

Drewniana obudowa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety 2 drożne konstrukcje to nie dla mnie .

 

Ale co to znaczy? Grają pełniej i swobodniej niż niemal wszystkie trzydrożne. Głośnik koncentryczny, więc w sumie dla wielu niezorientowanych jeden głośnik a gra mocą jak kilka. Chyba, że chodzi o niepodobieństwo do monitora to rzeczywiście - ta kolumna gra, a nie udaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rockowej muzyki jest JBL. Proszsz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łagodniej, ale z jajem - Tannoy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam nie wiem, co lepsze ;)

Współczesna muzyka jazgocze, więc może rzeczywiście Tannoy? Oba mają regulację poziomu pasm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam 6 paneli 70x100x10 wokół kolumn.

Z tego wynika że temat pierwszych odbić masz załatwiony. Zostaje albo zmiana ZG albo przyzwyczaić się do niektórych realizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Z tego wynika że temat pierwszych odbić masz załatwiony. Zostaje albo zmiana ZG albo przyzwyczaić się do niektórych realizacji.

 

Mas rację Przemo...nie da się odtworzyć wszystkich realizacji idealnie na jednym systemie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do rockowej muzyki jest JBL. Proszsz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łagodniej, ale z jajem - Tannoy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sam nie wiem, co lepsze ;)

Współczesna muzyka jazgocze, więc może rzeczywiście Tannoy? Oba mają regulację poziomu pasm...

 

 

 

Oba ciekawe, tylko trochę daleko, żeby podjechać.

 

Usher%20AC10c_200x300.jpg

Usher compass ac-10

 

To są przetworniki accutona? Co gra na dole? Słuchał ktoś ich kiedyś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naim ;)

Naim jest ekstra to taki jakby karabin maszynowy do metalu . Ja jednak słucham każdego gatunku muzycznego i tutaj poza tym karabinem który Hegel też ma to jednak w kwestii sceny i wydobycia z nagrań szczegółów przy jednoczesnej dynamice i plastyczności dźwięku ze świecą szukać poza Heglem . Można ale to już przesadzony zakres cenowy .

 

Ale co to znaczy?

To znaczy to że moje ucho nie toleruje kompromisów to niestety też oznacza że żeby mieć pełną satysfakcję z muzyki potrzebuję też sporego pomieszczenia o bardzo dobrej akustyce w niej konstrukcje 3 drożne grają pełnymi pasmami , natomiast konstrukcje 2 drożne albo nie mają basu albo mają go ograniczony albo stosują różne sztuczki które i tak słychać w rezultacie i porównując dźwięk konstrukcji 3 drożnej nie ma powrotu słuchania 2 dróg ( w tych zawsze jest coś kosztem czegoś ,w zależności od umiejętności konstruktora albo prędzej albo później i tak usłyszymy zlewanie się intrumentów podbicia pasm albo brak pasm kwestia tylko tego który kompromis konstruktor wybierze ) .

Z jednym się zgodzę konstrukcje 3 drożne są trudniejsze do strojenia dla konstruktorów jednak kto już tego się nauczy to 2 drogi mają rację bytu tylko ze względu na posiadanie przez ludzi małych pomieszczeń odsłuchowych oraz lubiących szczupły dźwięk bez basu .

 

To są przetworniki accutona? Co gra na dole? Słuchał ktoś ich kiedyś?

Na górze Accuton . Miałem okazję słuchać Compass i Dencer ( wyższe modele ) . Ogólnie tak jak pisałem wcześniej dzwięk swobodny , nieskrępowany , szybki nie można było znaleźć słabych punktów grały wszystko każdy rodzaj muzyki . Jak na moje ucho mogły kosztować 30 000 zł a równie dobrze dziś można by postawić tabliczkę 80 000 zł i też by pasowała do dzwięku ( aczkolwiek ceny sprzętu bywają chore jak na Polskie kieszenie , na zachodnie są to wcale niedrogie sprzęty .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca , nie raz miałem okazję słuchać sprzętu w gronie przyjaciół i odczucia do tego co słyszymy były bardzo odmienne . W grę wchodzą też u wielu ludzi wady słuchu na skutek branych leków czy uszkodzeń na skutek hałasu i tutaj to już wogóle trzeba ,, złego " dzwięku np podbitego w pewnych zakresach żeby w rezultacie uszkodzone ucho usłyszało prawidłowo w miarę równy dźwięk . Człowiek ze zdrowym słuchem powie że nie da się słuchać a osoba obok powie że dźwięk życia :)

 

Polac temu Panu bo dobrze gada :)

Niestety większość pasjonatów sprzętu audio tego nie rozumie, a to jest po prostu fakt że każdy ma inny słuch.

 

Aby nie zaśmiecać tematu... kroi się średniobudżetowy projekt kolumn do cięższej muzy (3way z basem 8") :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naim jest ekstra to taki jakby karabin maszynowy do metalu . Ja jednak słucham każdego gatunku muzycznego i tutaj poza tym karabinem który Hegel też ma to jednak w kwestii sceny i wydobycia z nagrań szczegółów przy jednoczesnej dynamice i plastyczności dźwięku ze świecą szukać poza Heglem . Można ale to już przesadzony zakres cenowy .

 

 

To znaczy to że moje ucho nie toleruje kompromisów to niestety też oznacza że żeby mieć pełną satysfakcję z muzyki potrzebuję też sporego pomieszczenia o bardzo dobrej akustyce w niej konstrukcje 3 drożne grają pełnymi pasmami , natomiast konstrukcje 2 drożne albo nie mają basu albo mają go ograniczony albo stosują różne sztuczki które i tak słychać w rezultacie i porównując dźwięk konstrukcji 3 drożnej nie ma powrotu słuchania 2 dróg ( w tych zawsze jest coś kosztem czegoś ,w zależności od umiejętności konstruktora albo prędzej albo później i tak usłyszymy zlewanie się intrumentów podbicia pasm albo brak pasm kwestia tylko tego który kompromis konstruktor wybierze ) .

Z jednym się zgodzę konstrukcje 3 drożne są trudniejsze do strojenia dla konstruktorów jednak kto już tego się nauczy to 2 drogi mają rację bytu tylko ze względu na posiadanie przez ludzi małych pomieszczeń odsłuchowych oraz lubiących szczupły dźwięk bez basu .

 

 

Na górze Accuton . Miałem okazję słuchać Compass i Dencer ( wyższe modele ) . Ogólnie tak jak pisałem wcześniej dzwięk swobodny , nieskrępowany , szybki nie można było znaleźć słabych punktów grały wszystko każdy rodzaj muzyki . Jak na moje ucho mogły kosztować 30 000 zł a równie dobrze dziś można by postawić tabliczkę 80 000 zł i też by pasowała do dzwięku ( aczkolwiek ceny sprzętu bywają chore jak na Polskie kieszenie , na zachodnie są to wcale niedrogie sprzęty .

 

A krella słuchałeś? FPB np?

 

Środek i dół? Jaki dokładnie model accutona?

 

Polac temu Panu bo dobrze gada :)

Niestety większość pasjonatów sprzętu audio tego nie rozumie, a to jest po prostu fakt że każdy ma inny słuch.

 

Aby nie zaśmiecać tematu... kroi się średniobudżetowy projekt kolumn do cięższej muzy (3way z basem 8") :)

 

Jakie przetworniki i skrzynia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie przetworniki i skrzynia?

 

Na początek CA22RNX, MCA12RC, TW025A20.

Obudowy w trakcie projektowania, będzie zamknięta i bas reflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A krella słuchałeś?

 

Bardzo dobry kierunek . Ponad 10 lat temu mieliśmy takie powiedzenie jest Krell gra muzyka to samo dotyczyło wyższych modeli odtwarzaczy Wadii . O krellu sporo można przeczytać diametralnie skrajnych opinii że wybitny albo że suchotnik , tak to już jest że przezroczyste klocki nie dodają i u jednego Nirvana bo ma transparentne resztę urządzeń albo porażka bo ma słaby zestaw towarzyszący . Jak się zagłębimy to jest stara szkoła krella i nowa . Jedna nie podoba się drugim i na odwrót .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek CA22RNX, MCA12RC, TW025A20.

Obudowy w trakcie projektowania, będzie zamknięta i bas reflex.

 

Ciekawa sprawa, bas z OZ jest zacny. Tylko jaki wzmak trzeba podpiąć, żeby to śmigało :)

 

Bardzo dobry kierunek . Ponad 10 lat temu mieliśmy takie powiedzenie jest Krell gra muzyka to samo dotyczyło wyższych modeli odtwarzaczy Wadii . O krellu sporo można przeczytać diametralnie skrajnych opinii że wybitny albo że suchotnik , tak to już jest że przezroczyste klocki nie dodają i u jednego Nirvana bo ma transparentne resztę urządzeń albo porażka bo ma słaby zestaw towarzyszący . Jak się zagłębimy to jest stara szkoła krella i nowa . Jedna nie podoba się drugim i na odwrót .

 

No właśnie, kiedyś na forum przeczytałem, że łączą CD Wadii + FPB. Tak bez przedwzmacniacza? Regulacja głośności z CD. Ten FPB to klasa A więc z takimi Usherami transparentnymi byłoby super, lekko po ciepłej stronie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, kiedyś na forum przeczytałem, że łączą CD Wadii + FPB. Tak bez przedwzmacniacza? Regulacja głośności z CD. Ten FPB to klasa A więc z takimi Usherami transparentnymi byłoby super, lekko po ciepłej stronie :)

Są też pre Krella .

Mi tez osobiście bardziej odpowiadała ta stara szkoła Krella końcówki w klasie A były bardzo dobre . Swego czasu przymierzałem się pomału do zakupu Wadii i Krella ale wtedy wszedł na rynek Hegel i zweryfikował bardzo mocno moje postrzeganie muzyki i podejście do Hi-endu gdyż zwyczajnie wpasował się w moje oczekiwania co do dźwięku 1 :1 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza płyta Moonsorrow,miodzio dopiero włączyłem na Spotifaju i pierwszy kawałek ma fenomenalną linię gitary basowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mocna rzecz

 

Co sądzicie o audio physic tempo VI do metalu słuchał ktoś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobre kolumny ogólnie do słuchania muzyki do 25 metrów idealny zawodnik .Zdecydowanie warto posłuchać osobiście potrafią pokazać też dużo prawdy o realizacji co w przypadku metalu czasem jest zgubne z powodu bardzo źle nagranych wielu płyt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mocna rzecz

 

Co sądzicie o audio physic tempo VI do metalu słuchał ktoś ?

 

Słuchałem IV. Nawet właściciel przyznał, że magnaty 1003 zagrały lepiej metal (a są 3x tańsze swoja drogą). Odpadają, tak samo jak np. Xaviany. Nie ta droga. Pewnie VI podobna sygnatura grania. Do sprawdzenia.

 

Za tydzień w sobote jade do Gliwic posłuchać Heco:

 

heco-direkt.jpg

 

 

oraz:

 

HECO_DirektDreiklang_Black_OG.jpg

 

20cm średnica

38cm niskotonowy

 

Chce wreszcie posłuchać czegoś ogromnego. Twoja obecność mile widziana :)

 

Heco to w sumie to samo co magnat więc jest to ten styl grania który nas interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz opcje, możesz wybrać jedną parkę w gratisie

 

1) Aktywne PMC MB-2A-SE

 

MB2SE_00_main.jpg

 

LUB

 

 

2) Aktywne SCM100ASL

ATC-SCM-100T-pair.png

 

 

 

Możesz wybrać tylko jedne, nie możesz sprzedać, zostają na min 5 lat :)

OBIE WERSJE AKTYWNE :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dużych pomieszczeń są duże głośniki . 38 cm na basie to trzeba mieć pomieszczenie 50 metrów + albo mniejsze ale z pełną adaptacją akustyczną basu . W większości Polskich mieszkań czyli małe salony, małe mieszkania te kolumny nie mają racji bytu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potraficie się bawić :)

 

to są 30cm głośniki

 

 

te PMC wyglądają obłędnie, ciekawe jak duży jest przeskok jakościowy, aktywność + taki spory basowiec i obudowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te PMC wyglądają obłędnie

 

Przeskok jakościowy też jest "obłędny".

 

Chociaż nie sądzę, aby one grały znacząco potężniej niż wersje pasywne. Detal i separacja będą lepsze, ale liniowość nie pozwoli na rozmach live. To już trzeba sobie raczej dostarczyć po swojemu. To w sumie typowe paczki, tylko schodzą o te 10 Hz niżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskok jakościowy też jest "obłędny".

 

Chociaż nie sądzę, aby one grały znacząco potężniej niż wersje pasywne. Detal i separacja będą lepsze, ale liniowość nie pozwoli na rozmach live. To już trzeba sobie raczej dostarczyć po swojemu. To w sumie typowe paczki, tylko schodzą o te 10 Hz niżej.

 

Raczej nie są to typowe paczki. Słowo TOPOWE bardziej mi się podoba :)

Mało takich firemek jest z modelami tego typu. 3 głośniki na kolumnę w odpowiedniej wielkości + aktywność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.