Jump to content
IGNORED

Dac z dobrq regulacjq glosnosci do koncowki mocy

Sprezyn1982

Recommended Posts

Witaj,

spójrz proszę na świetny przetwornik z przedwzmacniaczem Cayin iDAC-6 (http://q21.pl/cayin-idac-6.html). To urządzenie, które powinno idealnie sprawdzić się w Twoim systemie. Zresztą zapraszam serdecznie na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia do testu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

1. do Q21 : 4,9 tyś to trochę więcej niż 3-3,5 tyś.PLN.

2. NAD M51 to jeszcze więcej ( nawet używany )

3. przedwzmacniacze w DACach prawie zawsze są liche ( regulacja w domenie cyfrowej )

4. polecam TEAC`a UD-301 , będzie spełniał kryteria i kosztuje nowy ok 2-2,5 tyś PLN

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

1. do Q21 : 4,9 tyś to trochę więcej niż 3-3,5 tyś.PLN.

2. NAD M51 to jeszcze więcej ( nawet używany )

3. przedwzmacniacze w DACach prawie zawsze są liche ( regulacja w domenie cyfrowej )

4. polecam TEAC`a UD-301 , będzie spełniał kryteria i kosztuje nowy ok 2-2,5 tyś PLN

NAD M51 w ubieglym roku ex demo w Sevenoaks mozna bylo kupic za £749-£799 z pelna gwarancja (bylo ich kilkanascie w srebrnym, a pozniej tez czarnym kolorze-te chyba £100 drozej byly). Masz kiepskie rozeznanie w cenach :) Tego twojego TEAC to bym pewnie za 1500zl wyrwal a nie 2-2,5...(o ile bym czegos takiego w ogole kiedykolwiek szukal).

Wieza STEREO Technics :)

Najlepsza regulacja jest w domenie cyfrowej. Tylko dać musi być 32 bitowy, tak jak np. Sabre. Regulacja odbywa się na 8 wolnych bitach, co nawet przy materiale 24 bitowym nie wpływa na jakość dźwięku.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

NAD M51 w ubieglym roku ex demo w Sevenoaks mozna bylo kupic za £749-£799 z pelna gwarancja (bylo ich kilkanascie w srebrnym, a pozniej tez czarnym kolorze-te chyba £100 drozej byly). Masz kiepskie rozeznanie w cenach :) Tego twojego TEAC to bym pewnie za 1500zl wyrwal a nie 2-2,5...(o ile bym czegos takiego w ogole kiedykolwiek szukal).

Huberto nie przesadzaj,mało kto ma lub komu chce się wysyłać do PL sprzęta z promocji lub używany z Wysp :)

Łokmen Saba

Jesteś pewny że nie wpłynie na jakość przy niskim poziomie głośności ?

Jest to podobno najlepsze rozwiązanie.

Dla nagrań 16 bitowych będzie najlepiej.

Dla 24 bitowych będzie lepiej niż na analogu.

Podobno 8 bitów wystarczy dla dobrej regulacji.

Gdy daci będą 64 bitowe, będzie jeszcze lepiej :)

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Huberto nie przesadzaj,mało kto ma lub komu chce się wysyłać do PL sprzęta z promocji lub używany z Wysp :)

Bys sie zdziwil ile osob ma sprzet sprowadzany z UK w Polsce :) Nawet na tym forum jest kilka osob. Dlaczego....prosty przyklad.

Tannoy Precision 6.4 w UK kupisz za £1200 nowe czyli ok 6600 zlotych. Przesylka to 200 zlotych. Gwarancja oczywiscie jest. Nawet jak bedziesz musial odeslac do UK to znowu 200 zlotych. W Pl te glosniki kosztuja jakies 12 tysiecy...to co oplaca sie czy nie. No chyba, ze w polskich sklepach takie upusty daja...zreszta co tam wysylac...samochodem albo samolotem by sie oplacalo do UK samemu po te glosniki jechac, bo by taniej wyszlo niz nowe w PL. To nie cynizm tylko ekonomia.

Wieza STEREO Technics :)

Jakoś te "audiofilskie" analogowe potencjometry często nie potrafią trzymać idealnie balansu przy bardzo cichym słuchaniu, a czasem (choć to raczej w gorszych jakościowo urządzeniach) nawet zmieniają barwę nagrania (!). Przy cyfrowej regulacji takie problemy nie występują. Przy dobrej cyfrowej regulacji w ogóle jakiekolwiek problemy nie występują, które mają miejsce w tych "ANALach". Także jeśli jakaś regulacja jest kiepska, to przy "regulacji w domenie analogowej".

Jesteś pewny że nie wpłynie na jakość przy niskim poziomie głośności ?

Przy dobrej jakościowo regulacji cyfrowej jest lepiej niż przy analogowej. Jedynie przy najpaskudniejszej regulacji/przetwarzaniu na 16 bitach będzie słychać "cyfrowy szum" (i to w określonym przypadku, np. bardzo cichy odsłuch + przyzwoicie mocna końcówka + przyzwoicie efektywne kolumny).

Akurat u siebie mam regulacje w torze analogowym tak jak w nfb28. Balans przy cichym słuchaniu jest idealny. Co do tradycyjnych potencjometrów to już loteria. Nie mam doświadczenia z nowymi dacami z regulacją cyfrową ale jak miałem matrixa mini to na niskiej głośności ciekawie nie było. W Tc Electronic bmc2 już całkiem dobrze była realizowana.

Akurat u siebie mam regulacje w torze analogowym tak jak w nfb28. Balans przy cichym słuchaniu jest idealny. Co do tradycyjnych potencjometrów to już loteria. Nie mam doświadczenia z nowymi dacami z regulacją cyfrową ale jak miałem matrixa mini to na niskiej głośności ciekawie nie było. W Tc Electronic bmc2 już całkiem dobrze była realizowana.

Matrix mini nie miałem, ale dziwne by była tam tak skopana regulacja (czyli pewnie na 16 bitach). Problem ten sam był przy coax/toslink i USB?

Ja się noszę(nosiłem)z zamiarem sprzedaży swojego nfb28 z amanero, ale chyba nie ma sensu na razie zmieniać tylko dla zasady.

A nfb28 ma ten plus że w kinie domowym podłączony pod końcówkę mocy też się świetnie nadaję,bo ma wejście analogowe sygnału a to już biały kruk wśród DAC ów

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.