Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO SHOW 2004 - najlepszy dźwięk


maka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Przeczytałem cały wątek - duży wysiłek, muszę sobie sam pogratulować. Ogólnie - opinie są tak rozbieżne, że jedno co można dodać, to własną... Podobnie jak wielu kolegów, słuchania nie planowałem, miało być oglądanie, bo na wystawach się nie słucha. W związku z tym wrażenia słuchowe mam ograniczone do miejsc, gdzie dystrybutor kusił dolarami i suchą kiełbasą. Podobało mi się w Sound Arcie, w Ancient Audio, RCM, jeszcze ew. paru miejscach (np. WLM w ASL, pomimo że poziom dźwięku był nie do zniesienia wysoki). W AA posiedziałem specjalnie, pamiętając napaść kolegi którego nicka nie pomnę. Oczywiście bzdura, AA gra jak zwykle bardzo dobrze, wiele wskazywało że gdyby pokój był dwa razy większy zagrałoby wręcz znakomicie. Załuję że nie stać mjie na ten cholerny odtwarzacz. Pomysł zabudowania prototypowego wzmacniacza w skrzyni po kartoflach - czarujący.

Natomiast nie mogę zgodzić się z postulatem Zydelka i podejściem Franka. Wszyscy wiemy, że Audio Show nie jest miejscem do krytycznego słuchania muzyki. W związku z tym bezpośrednie bardzo krytyczne uwagi na temat brzmienia klocków są po prostu bez sensu, bowiem nie niosą żadnej informacji. Jeśli sprzęt gdzieś zagrał dobrze, to znaczy że w innych warunkach być może też zagra dobrze. Jeśli zagrał gdzieś źle, to znaczy że w innych warunkach być może zagra dobrze... Żadnej różnicy. Natomiast stwierdzanie że dźwięk produktów firmy X jest do niczego (na podstawie odsłuchu na wystawie) jest niesprawiedliwe, i świadczy o braku doświadczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos Audio Academy... Wystawe zaczael zwiedzac od samej góry w Sobieskim czyli polskiego pietra. Rozmawialem dosc dlugo z Michałem. Po chyba pol godzinnej rozmowie w koncu udalo sie przekonac wsplwystawce do podlaczenia monitorkow Dion. Monitorki te zagraly przyjemnie a przede wszystkim bardziej pasowaly do tego pokoju niz Audiovectory. Niestety tzry godziny pozniej spotkalem Michała znudzonego i "pałetajacego" sie po pietrach, gdyz z powrotem graly Audiovectory... smutne to..Moz za rok Audio Academy wystawi sie samo lub z bardziej normalnym partnerem.

P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa maryn

Może, być może,a może w innych warunkach,a może w innej konfiguracji,a może niewygrzane,a może jeszcze coś innego ?

Cóż,ma wypowiedz dotyczyła danej chwili ,w konkretnym miejscu na AS 2004.

Gdybyś czytał uważnie zauważyłbyś,że w moich obserwacjach te "może" też się pojawiło.

Tylko jak wytłumaczyć,że innym te "może" nie przeszkadzało i ich systemy zagrały dobrze.

Oglądać można w internecie,bez tłoku i ścisku,tyle tylko,że pomacać nie da rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Audio Academy juz pisalem szkoda Michala bo fajny gosc i dobre kolumny robi tylko prawie nie mozna bylo ich posluchac smutne to. Teraz o Trianglach dorzuce no coz nie podobalo mi sie i sam bylem tym zaskoczony poniewaz lubie ta firme sam mam francuskie kolumny Cabasse Jonqe 301 Bubinga i jestem zadowolony.Kolega ma Zefiry xs graja z monoblokami lampowymi i jest super a nowe konstrukcje to po prostu poleciala krew z uszu uciekalem z tamtad ze nogi prawie polamalem. Kora z wygladu super ale oslepialy niebieskie kolory ale to chyba taka moda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażeniami z wystawy Audio Show postaram się wkrótce podzielić ..... odnośnie zestawu Triangle + Kora ..... przyznam że mnie oczarował..... zupełnie nie wiem czemu, może dlatego, że dziwnym zbiegiem okoliczności w pokoju siedziałem wyłącznie z dwójką znajomych. Jakiś uczynny człowiek zamknął drzwi a przy okazji zgasił światło, więc dźwięk nabrał niesamowitej przestrzenności a jednoczęsnie zwiewności.

Początkowo słuchałem płyt które serwował dystrybutor, w zasadzie muzyka poważna i niewielkie składy..... później wrzuciłem kilka swoich pozycji, głownie muzyka instrumentalna (filmowa) + odrobina popu (min. Chriss Issak). Przyznam otwarcie, iż być może zmęczenie wystawą, panujący ścisk w innych pokojach, dudniące basy w zbyt małych pomieszczeniach sprawiły że przy Trianglach z Korą odpoczywałem, słuchałem ...... słuchałem i przez moment stwierdziłem że to jest chyba to..... przestrzeń - którą uwielbiam, odrobina słodyczy w dźwięku i konturowość basów..... bas moim zdaniem był w ilości optymalnej.... szybki i lekko konturowy, średnica poprawna i cudowna góra.... przynajmniej dla mnie ....

Przyznam otwarcie że chciałbym na spokojnie posłuchać tego zestawu ..... nie wiem ile kosztują te Triangle.... jeśłi poniżej 10 tys.PLN chyba zakończę poszukiwania głośników..... chociaż na placu boju ciągle są jeszcze BC Aqustique ze swoją nową serią..... pzrzynajmniej wiem w którą stronę zmierzać w swych poszukiwaniach.

 

zoltar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dziś zalogowany pierwszy dzień, do tej pory tydzień byłem bierny. Szkoda w ogóle, że dopiero teraz poznałem stronę. Bałem się napisać, że Kora i Triangle grały najlepiej, ale Broy mnie ośmielił, więc się przyłączę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz mialem chyba za malo czasu zeby tam wrocic gdy ja bylem to gralo strasznie ostro i tak jakby glosniki nie sklejaly sie w jedna calosc mam wrazenie ze to zalezalo od materialu jaki w danej chwili byl puzczany i co najwazniejsze po jakim pokoju sie tam weszlo.np. Stradiwariusy a pozniej Audio Note to dwa przeciwlegle bieguny roznica w barwie dzwieku tak inna ze trudno tu powiedziec o tym samym utworze granym na tych zestawach i teraz pytanie ktory z nich bliski prawdy ja nie jestem do konca pewny. Tych triangli musialbym posluchac jeszcze raz na spokojnie. Znajomy ma BC Acoustic Tibre polaczone ze wzmacniaczem Iharp na KT 88 SE i zrodlem Micromega 3 po tuningu i jest bardzo fajnie. Duzy plus francuskich kolumn to bardzo duza skutecznosc co pozwala grac ze slabym wzmakiem lampowym dla mnie to byl priorytet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze komentarz odnośnie Audio Note: ten system, za wieledziesiąt tysięcy złociszy, nie pokazał nawet połowy swoich możliwości. Po części przez ustawienie i warunki lokalowe, po części przez prezentowany materiał dźwiękowy.

Gdzie była cudowna delikatna muzykalność, z której słynie AN? Gdzie przestrzeń? Gdzie ponadprzeciętna naturalnośćPrzecież ten dźwięk, mimo że dosknały na tle 95% pozostałych prezentacji (vide: Ancient Audio), wcale nie był powalający, a co dopiero - legendarny. Słyszałem o wiele lepiej brzmiące zestawy AN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broy - jak dla mnie na AN np Flamenco brzmialo absolutnie magicznie, podobniez jak stare rockowe kawalki, czy jazz. Acz nie da sie ukryc, że za wiele klasyki na winylach to Pan Wojtek nie prezentował - szkoda. Spedzilem tam w sobote chyba z godzine pod koniec wystawy i gdyby nie przelaczenie na CD to pewnie bym tam zostal - moze nawet na noc :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dzwięk wystawy? jak dla był to system AudioNote.Kiedy wszedłem do pokoju Szemis Audio przeżyłem lekki szok.No bo jak to? jeden z najsłynniejszych wzmacniaczy świata a tu nic!.Nie ma super głebokiego basu, nie ma hiper przestrzeni ,coś tu było nie tak!Ale wystarczyło tylko kilka minut odsłuchu ,aby stwierdzić,że tak właśnie powinna brzmieć MUZYKA!Niesamowita gładkość dzwięku,niezwykła swoboda z jaką dzwięk plynął z kolumn.I wcale nie przeszkadzało mi,że (jak pisał jeden z forumowiczów) Wysocki nie miał tej swojej charakterystycznej chrypki.(akurat byłem przy prezentacji tej płyty)Dla mnie ta muzyka mogła grać bez końca.Ktoś kiedyś powiedział,że Ongaku gra tak ja najlepszy tranzystor tyle, że jeszcze lepiej. I to jest chyba najlepsza recenzja tego wzmacniacza.Nie jest to wzmacniacz efekciarski.Jest raczej jak stare dobre wino,którego jakość potrafią docenić prawdziwi koneserzy dobrego smaku. Ongaku jest wzmacniaczem dla tych,którzy potrafią się cieszyć pięknem muzyki płynącej z kolumn a nie dla tych co rozkładają muzykę na czynniki pierwsze.Dla był to absolutny "number one" tej wystawy i jeden z najpiękniejszych dzwięków jakie słyszałem( a byłem na wszystkich Audioshow,które się do tej pory odbyły).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć byłem na wystawie bardzo krótko i wsłuchiwać się nie mogłem do pokoju AN poszedłem zobaczyć ten legendarny sprzęt. Spodziewałem się w gramofonie zobaczyć jakąś super wkładkę, że tak powiem kończącą temat a przecież było dosyć to tanie rozwiązanie w porównaniu do ceny systemu oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przytaczanego tu ciagle Wysockiego - zwroce tylko uwage, ze byla to plytka zrobiona przez czlowieka, ktory ja przyniosl - jak sam powiedzial poskladal sobie rozne kawalki i mono i stereo - i cos mi sie obilo o uszy, ze byl to czlowiek ktory zajmuje sie masteringiem, wiec Wysocki mogl nie miec chrypki specjalnie :)

Co do gramofonu to ramie, ktore w nim bylo to jedna z 4 sztuk jakie wyprodukowano (jesli ktos tak bardzo chce oryginalnosci :) ) - acz faktem jest, ze wkladka nie byla az takim rarytasem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frank - Serdeczne dzięki za pozdrowionka :)

Zydelek - Z tego wszystkiego co przesłuchałem na AS ( tzn najlepszy dzwięk na AS ) dla mnie :

NR - 1 - Mac + ..........

NR - 2 - Jasik + ...........

NR -3 - Halcro + .........

POZDRAWIAM

:))))))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam ,ale się wtrącę. Czy zauważyliście ,że bas w AA nie miał barwy na wielu utworach. Był tylko energetyczny i tyle lub aż tyle. Mnie sie taka prezentacja za bardzo nie podoba. Choć przyznam wiele akcentów w tym systemie było godnych słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo - to prawda Pal'u55 (nie wiem czy o to Ci chodzi) ale pomijając kwestię zachowania naszych rodaków / mała uwaga do niecierpliwych paparazzi - GŁOWY słuchających to nie jest dobry statyw !! dla aparatów / wracając do tematu ? - w niektórych pokojach wręcz KIPIAŁO uprzjmością, fachowoscią. Oby tak dalej ... czy naprawdę przez kilka godzin nie można było się uśmiechnąć i nie zgrywać tego NAJLEPSZEGO który postradał absolutnie WSZYSTKIE rozumy, z równie nadętą miną - poza tym nie wiem jak Wy ale ja lubie otrzymywać odpowiedź na pytania - marketingowy bełkot trochę sie przejadł, chociaż jak wiem ... "lepperowanie" zaczyna chyba dopiero być modne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pal55 bo jak sie chodzi w koszulce a na forum wypisuje bzdury ze wzmak na 300 B mozna tanio kupic to sie nie dziw ze jestes zagrozeniem dla pana spiewaka ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku AS potraktowałem jako okazję do spotkań towarzyskich! :O)Nie uważam żebym w warunkach panujących w Sobieskim-W Bristolu nie bylem ,nie miałem czasu ani ochoty :O)-mógł usłyszeć jakiś rewelacyjny dżwięk.Zwróciłem uwagę na dwa urządzenia,ale o tym sza :O)Pozdrawiam Lukara(obaczyłem i rozmawiałem-jaki ten świat mały)Kolegów z foruma, których też zobaczyłem :O) i też rozmawiałem,Martina,Macieja Kolbusa(z PAL`a),Eryka S :O)cały Sound Art-kolejność niezamierzona :O)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga w czasie AS spotkalem kilku polskich producentow, ktorzy tylko zwiedzali - mam nadzieje, ze w czasie kolejnych AS zobaczmy ich w roli wystawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.