Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO SHOW 2004 - najlepszy dźwięk


maka

Rekomendowane odpowiedzi

pi -> przez pierwsze lata imprezy faktycznie można było wchodzić na ten sam bilet wielokrotnie. niestety zmuszeni byliśmy z tego zrezygnować, po tym jak odkryliśmy, że pod hotelami kwitł handel używanymi biletami. ludzie wchodzili na wystawę, po czym wycodząc po kilku godzinach sprzedawali taki bilet za pół ceny osobom, które dopiero stały w kolejce do kasy :-(

 

w zeszłym roku wprowadziliśmy specjalne pieczątki na rękę dla osób które chciały wyjść i ponownie wrócić. w tym roku w sobotę ktoś o nich zapomniał i stąd ta kartka :-( w niedzielę jednak już były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wracam do naima, który zwrócił uwage chyba wszystkich (niektórym oczywiscie się niepodobało ale to marudna mniejszość ale i oni go zauważyli, chocby po to, by marudzić). Ja słuchałem zestwu z n-Sat i był to chyba x. Chyba, bo cosik dużo klocków było ;-) Z tyłu, co podejrzałem, połączone było to przez gniazda DIN czyli jak należy. Cena satelitek była już podana i ja usłyszałem taka sama (to znaczy ponad cztery kilo ale dokładniej nie pamiętam). O cenie 10 kilozłotych za elektronikę mówił facet prowadzący prezentację i był ona podana także na kartce na ścianie ale istotnie moga sie odnosić do elektroniki z zestwu 5. No nie wiem. A jeśli o dźwięk, który mnie urzekł to najwiekszym odkryciem było tu zastosowanie jako głośników małych podstawkowców w obudowie zamkniętej. To jest po prostu to ale producentowi zajęło odkrycie 20 lat ;-))) Bo mój Nait 1 podłączony do tyciusich stojących na półce przy ścienie monitorków gra bardzo podobnie. Dokładnie ten sam charakter brzmienia, choć bez wątpienia gdybym siedział dłużej i puścił swoje płytki, to dostrzeglbym różnice i to na niekorzyść tego, co mam ale przy takiej różnicy ceny (i wieku) te różnice trudno uznać za drastyczne. To zachęca do poszukiwań i eksperymentow. Tajemnica naima tkwi jednak we wzmacniaczu ale te stare i te najnowsze brzmią podobnie. Za to te starsze maja wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, a te młodsze nie i z tego wzgledu te strasze warte może są szczególniejszego zainteresowania. No i są jednak ładniejsze, a przynajmniej elegantsze. Małe zaś monitorki w zamkniętych obudowach z ich ograniczeniami wynikającymi z samej budowy wydają się idealnie wpasowywać w charakter brzmienia wzmacniaczy i warto to wykorzystać.

 

Z Audio Show wyszedłem w przeciwieństwie do wielu wcale nie rozczarowany ale podbudowany, bo przekonałem się, że to co mam wcale nie jest złe i na mało co dla samego dźwięku bym to co mam wymienił. Po prostu sp[osób prezentacji naima mi odpowiada. To jest to dla mnie! I moge się w spokoju oddać budowaniu systemu mono czylo poszukiwaniu odpowiedniej kolumny do Melomana 25. Pomocy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedziela 14.10.2004 AS2004

NAIM - po prostu wstyd i żenada ( i oni mówią o ustawieniu sprzętu poza strefą głośników- niech najpierw ich sprzęt zagra chociaż na poprawnym pozimie)

FAST Audio - jak tak gra sprzęt warty klikaset tysięcy złotych to jest gwódż do trumny dla hi-endu

TRIANGLE+Kora - nie jestem zwolennikiem tej firmy ale grało nieżle, obsługa miła

SF STRADIVARI - nie poraziły ale i nie zachwyciły(dzwiękowo, bo wykonanie totalnie perfekcyjne) choć oferta p.Jasika wspaniała

MCINTOSH+THIELE- nie moja estetyka, ale dżwięk potężny dynamiczny, przejrzysty, po prostu po amerykańsku, na pewno najlepszy dżwięk z tak drogiego systemu jaki był prezentowany na audio show w tym roku a może i nie tylko, szampan...

GLD- nie chce mi sie nawet pisać o tym

ANCIENT Audio, przewalone brzmienie, dudniący bas i nieprzyzwoicie wysoki poziom dzwięku w tak małym pokoju, nie do wytrzymania na dłuższą mete

AUDIO LAZUR - o co temu gościowi chodziło "GUARNIERI są po to by przyciągnąć zwiedzających ale ich nie włąćże

PAL- kable i kondycjonery dobre, dzwwieku nie pamietam

AKKUS - niezwykle miła i sympatyczna obsługa, dobra i ciekawa oferta, brzmienie takie sobie

RCM - oj znowu cienko u pana ROgera, coś tam brzdękało

JPS- jak na taką oferte też bez zachwytów

HOSTESSY- mało i jakieś takie bezpłciowe

c.d.n.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Elberoth'a

A czy nie mozna sie zastanowic nad innym miejscem niz Sobieski. Cena za apartament jest znaczna a akustyka do bani ...moze cos innego ...Jesli akustyka byla by lepsza to zdecydowanie wiecej systemow zagralo by poprawniej a wystawcy byli by bardziej zadowoleni ;-D...a tak co zwiedzacz to negatywna opinia ;-D

Zyczliwy ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przenieść AS do Poznania ... nie żartuję !.

Poznań ma światowej klasy przestrzenie wystawiennicze.

Salon odsłuchowy ? proszę bardzo ! Każda firma może mieć taki zbudowany.

Jak na razie - niestety - zapyziały Sobieski to wioska Panowie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrace cos od siebie. Bylem pierwszy raz na AS i sila rzeczy musialobyc fajnie ni mialem skali porownawczej. Najlepszy wystawca to kolo o nazwisku Waszczyszyn ma pojecie po co tam przyjechal a dzonki wypadly jak na zywo to bylo spektakularne. Prowadzenie imprezy bylo profesjonalne i widac ze on to po prostu lubi wjego pokoju bylo Audio i Show a u innych tylko Audio. Naj lepszy dzwiek to cos pomiedzy Stradiwari a Audionote z Domieszka DCSa i Canary plus Peek Consult na tym ostatnim zestawie D. Brubeck sie zmaterializowal szczena mi opadla. Szkoda tylko ze nie widzieliscie jak Robtango ,Pal55, krzychu modlili sie do Ongaku zebym mial kamere towygralbym nagrode w smiechu warte na 100% ja konalem. ale mieli racje i udowodnili mi i mojej audiofilskiej zonie ze maja racje trzeba bylo tylko dac uszom szase sie zaakomodowac po tych jazgotach w innych pokojach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pal> Mówię o czasach kiedy wszyscy zaczną poważnie traktować handel z Polską. A zdarzy to sie już niebawem.

Europa szuka nowych rynków w nowych krajach które wstąpiły do Unii, a i naszym przydałoby sie coś poważniejszego. Pamiętajmy - Poznań jest bardzo blisko Berlina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem od pewnego Belga, że Audioshow był zdecydowanie bardziej udany od wystawy we Frankfurcie, zaś niektóre nasze produkty już niedługo pojawią się w dystrybucji w krajach Beneluksu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa... tak właśnie zrobiono z wystawą w Monachium i co? Ano wszyscy zatęsknili za hotelem Kempinsky. Na otwartej wystawienniczej przestrzeni było jeszcze gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam tę wypowiedź za tendencyjną. Fizyka dowodzi ich wyższości. Użycie tekstylnych kopułek jak i innych membran niż magnezowych podyktowane jest względami ekonomicznymi, subiektywnymi upodobaniami użytkowników oraz niebezpiczeństwem obnażeniem agresywnego charakteru toważyszących elementów toru przez neutralne i "przezroczyste" dźwiękowo sztywne materiały membran.

Pozdrawiam

Jakub Nyka

P.S. Czy jest Pan tym od "geniealnego" pytania o moc znamionową kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profundo > Zgadza się z tymi pieniędzmi, jednak Poznań organizuje kilkanaście poważnych wystaw tematycznych w ciągu roku i wawka skruszona przyjeżdża... bo musi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fade to prawda

Warszawka jezdzi do Pragi i Berlina na koncerty bo u nas nie ma gdzie ich zorganizowac ;-(

Mysle ze mozna audio show zrobic albo w Poznaniu, albo jak ktos wczesniej napisal we Wroclawiu np na wiosne. W Warszawie audio pewnie pozostanie bo warszawka jest dobrze skomunikowana z reszta kraju ( np Lodz, Olsztyn, Gdansk, Lublin, Krakow etc) ale zmiana miejsca bardzo by sie przydala np nizsza oplata, a do tego wieksze sale ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo > wyobraź sobie olbrzymią halę , ale zabudowaną w "intymny " sposób .

Z uliczkami , fontannami , itd. Każdemu wystawcy można zbudować własne studio odsłuchowe, toć to żaden problem - targi mają olbrzymie zaplecze z gotowymi propozycjami zabudowy. To trochę lepsze niż chodzenie po pokojach w brudzie, tłoku i hałasie.

Pyt . Czy tamten hotel był tak samo brudny jak Sobieski ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fade, ale pozostaje jeszcze kwestia ryzyka. impreza zorganizowana gdzie indziej moze sie po prostu nie udac. poza tym wzgledy ekonomiczne - dwie dychy za bilet lub trzy dychy za karnet dwudniowy to moze byc o wiele za duzo dla centusiow:-))) i nie tylko. bo to kawal pieniadze, ktorego jeszcze w polsce nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover - w taki sposób że nie będzie słychać co się dzieje za ścianką? Nie wierzę :-) A poza tym takie tragi jak w Monachium czy Las Vegas to są imprezy robione przez producentów i dystrybutorów dla sklepów i dystrybutorów. Oczywiście jest też spora cześć 'filska ale pieniądz który to napędza pochodzi z konkretnego kierunku. A u nas to impreza ku uciesze tłumu. Nie składa tam się zmówień na cały rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profundo > Mit o poznaniakach ,że centusie ... jest już nieaktualny. Poza tym bilet na MTP kosztuje 3 dychy za jeden dzień.

Tak więc cena biletu na AS nie robi na " centusiach " wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki. Wypowiedź dotyczy:

"W moich oczach ośmieszył się pan z Qba, wygłaszający tyradę nt. absolutnej i niepodważalnej przewagi kopułek metalowych zastosowanych w najnowszym modelu nad tekstylnymi, podczas gdy pokój był zastawiony kolumnami Qba wyposażonymi w kopułki tekstylne. Dodam jeszcze, że prezentowane Qba MEX zagrały bardzo przeciętnie pomimo podłączenia ich do kosztownej elektroniki Jeffa Rowlanda."

Odpowiedzaiałem za późno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktos wie to niech mnie uświadomi:

dlaczego firmy które mają do zaprezentowania duże kolumny wstawiały je do małych pokoików w Sobieskim? Rozumiem że miejsca na parterze były prawdopodobnie zarezerwowane i przepłacone odpowiednio wcześniej, ale mam wrażenie że w Bristolu coś by się jeszcze zmieściło.

A tak, słuchałem największych Utopi w Sobieskim i wcale jakoś mnie nie dziwilo, że zamiast muzyki puszczano odgłosy i ryki prezentujące przydatność tych kolumn w kinie domowym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolo > pamiętam targi , gdzie w wydzielonych segmentach pracowały ciężkie maszyny - wytłumienie było na prawdę świetne - poza tym hale mają jedną zaletę - wysokość. W każdym razie warunki odsłuchowe byłyby naprawdę lepsze niż w Sobieskim.

To jest właściwie tylko moje chciejstwo. Chciałbym aby tak było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenia z Bristolu:

 

www.teo73.prv.pl/audio/as04

... a Sobieski się jeszcze "wywołuje", powiedzmy ;)

 

Ogólnie najlepszy dźwięk wystawy: RCM. Ancient Audio może i miałoby szansę, gdyby nie tłok :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.