Skocz do zawartości
IGNORED

AUDIO SHOW 2004 - najlepszy dźwięk


maka

Rekomendowane odpowiedzi

Stampur=> poruszyłeś wazną i istotną sprawę-------- higieny osobiostej. Wielu z odwiedzających wystawę, zapomniało o mydle i wodzie. A szkoda, bo w porównaniu z innymi płynami wciąż jest tania:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha taaa koles od esy to chyba za bardzo przejal sie swoja rola,ogladal wszystkie plyty z odleglosci 5 cm. i co chwila mial watpliwosci czy to aby oryginal hahaha, no wlasnie za malo fajnej muzy bylo, wszedzie tylko jakies smetne porykiwania.. chyba niektorym brakowalo odwagi...cholera szkoda ze nie slyszalem tego toola....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem. Przestrzeń było OK, bas też, ale cała reszta trochę za ostra, nawet jak dla mnie, miłośnika twardego i szybkiego brzmienia. Zresztą to brzmienie w tym pokju SaundArtu, czyli ich nowy cd, nowa końcówka i kolumny chyba JM Laba o ile pamiętam, to jednao z mich rozczarowań. Nie wiem, na ile to wina pokoju, ale słuchałem inne klocki SoundArtu i to były dla mnie wydarzenia, naprawdę. Nawet wzmacniacz rock z odtwarzaczem blues z totemami one w pokkoju obok grał o trzy nieba lepiej, choć trzy razy tańszy.

Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja swoje narzekajace trzy gorsze dorzuce...

W sobote odwiedzilem Bristol. Na pozor bardzo przestrzennie i kulturalnie, jednakze gdys konczylem obchodzic pietro i spytalem sie gdzie dalej, przezylem lekkie rozczarowanie. Ktos powie: nie ilosc llecz jakosc... zgadza sie, ale co powiedziec dobrego o jakosci odbioru Sonus Faberow w sali w ktorej jest glosniej niz w kolejce w miesnym? Ludzie siedza, ludzie chodza, stoja, potykaja sie o subwoofery lezace na podlodze, a na przedzie 2 zawstydzone kolumny za bajeczna kase. Doprawdy nie wiem jak w rzeczywistosci graja te cuda napedzane sprzetem Gryphoona, ale zdecydowanie nie popisza sie dzwiekiem znakomicie rozpraszanym szalejacym tlumem.

Sobieski...

Coz bylem nastawiony na kino domowe, ledwie 3 stoiska... porazka. Z braku laku Horn czyli Denon + Dali graly raz Matrixa, raz Jopek, niekiedy Pojutrze... "innych plyt nie mamy..." - taaa. Fantastyczne zaplecze zwazywszy ze na 100m sali gralo TYLKO kino domowe.

2 pietro... Tak, od razu cos poczylem ze jest nie tak... Ide korytarzem..., co tutaj tak dudni, lupie, buczy, wyje... skrecam w prawo, otwarte drzwi prowadza mnie do Polpaka... Paradigm i Koda.... Koda?!?! Przechodze dalej, no i wszystko jasne. Niebieski zimny pokoik, wywolal we mnie rownie zimny nastroj metalicznym zaciaganiem sopranow i kunsztownym pierdzeniem kodowego suba. Zeby bylo ciekawiej, drzwi do pokoiku z kinem KODY byly otwarte caly czas na osciez. Efekt? Niezaleznie od miesca na 2 pietrze, czy to na korytarzu czy w pokojach, czuc i slychac bylo ponure wycie Resident Evil. Skojarzenie z dresem otwierajacym wszystkie szyby z odkreconym na maxa kurkiem z napisem "volume" bylo jednoznaczne... Horror. Powinni dac odszkodowania pozostalym wystawcom.

 

Co mnie urzeklo? Polskie firmy. Zielonego pojecia nie mialem ze GLD, Baltlab, Qba, Klasyk (swietny debiut) produkuja tak wyczesane glosniki. Nad wrazeniami nie ma sie co rozwodzic, kazdy odbiera dzwiek indywidualnie, ale tez wiekszosc spokojnie zauwazy roznice w precyzji oddania instrumentow, przestrzeni, czytelnosci. Natomiast warszawski Projekt NEVO to poezja... Kto nie slyszal niech zaluje. Dla mnie rewelacja. I bodajze jedynie cos kolo 6k (za sztuke czy parka?) Kiedys sam zdobede numerek.

 

Na koniec JBL, czyli grupa Harman: Infinity, H/K, JBL. Kuriozum samo w sobie. Wydzielone pietro, 5 bramkarzy, full prospektow, 5 salek (z pozoru), "na prezentacje JBL K2 trzeba czekac od kwadransa do 30 min. - a czy jakies inne prezentacje macie? - nie "- otrzymuje skwapliwa odpowiedz. No nie powiem, niezle ryzyko. Wchodze. Dwie czarne szafki prezentuja sie niezle. Siadam, puszczaja muzyke, wsluchuje sie... coz, albo mam wbudowany filtr albo te glosniki po prostu graja. Ladnie, poprawnie, ale niezbyt szczegolnie wyrozniajaco sie. W przerwach miedzy zmienianiem utworow orientuje sie ze bez caly czas szumi i to glosno klimatyzacja. No tak, takiego zapasnika chlodzic trzeba. Koszt okolo 50k od sztuki. Naprawde wole NEVO :)

Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tu narzekaja na smutnawy repertuar na AS, ostatni i jedyny (w tej kolejnosci) raz bylem na tej imprezie chyba w 2001 r., wtedy bylo podobnie jesli chodzi o muzyke. Kiedy puszczalem gdziekolwiek Metallike pokoje robily sie szybko puste a prezenterzy wyjmowali moja plyte. Jedyne miejsce gdzie znalazlem zrozumienie ( u pieknej pani hostessy zreszta ) to chyba prezentacja Marantza.

I jeszcze jedna sprawa: nie rozumiem tego leku prezenterow przed nagraniami CDR albo piratami. Czy ktos kiedys slyszal zeby nieoryginalna plyta zniszczyla sprzet??? Argument ze nieoryginalne plyty brzmia gorzej do mnie nie przemawia, przeciez puszczam swoja plyte na AS zeby POROWNAC dzwiek do mojego domowego zestawu, na ktorym odtwarzam te sama plyte. Co z tego, ze nie wyciskam 100% mozliwosci z z cacuszka firmy X, jesli jest lepsze od mojego, wyjdzie to rowniez na piracie.

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Otoz jak sie dowiedzialem od kolego z cdrinfo, tloczone plyty, czyli oryginaly potrafia miec niezwykle wiele bledow ktore wychodza w standardowych programach do testowania nosnikow. Przegranie oryginala na kompa i wypalenie na wolnej predkosci w zwyklym lite-onie na byle cdeku za 1zl potrafi byc zdecydowanie czystsze :) Czesc pewnie mnie zjedzie, ale porobcie sami testy. Cyfra to cyfra, tu nie ma sciemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym co piszesz nie wiedzialem ale to tylko potwierdza moje zdanie i czyni te CDR-fobie jeszcze bardziej niezrozumiala. Nie wiem czy to jakas forma egzaltacji tych gosci czy co...

Tak przy okazji z relacji ludzi tutaj wynika ze te monitory Nuvo to rzeczywiscie moze byc cos, moze uda mi sie tego posluchac. Ich cena to chyba mniej wiecej to samo co Tabletki, ciekawe jak sie do nich maja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frank

Choćby z Tonsilem. Przecież taki „come back” to kupa śmiechu, i to z przewagą kupy. Doskonale tu pasuje dowcip przytoczony przez Waszczyszyna, choć akurat nie a propos Tonsilu.

 

Icek przychodzi do synagogi i zaczyna się modlić: Panie Boże, proszę Cię o 100 złotych na buty dla mojego syna Mośka i jeszcze, gdyby to było możliwe, o następne 100 złotych na sukienkę dla mojej córki Racheli...

W tym momencie podchodzi rabin, wręcza Ickowi 200 zł i mówi: Masz i idź stąd, nie przeszkadzaj, gdy my się tu modlimy o prawdziwe pieniądze :-)

 

Na wystawę o której powszechnie wiadomo, że będą stały same Rollsy i Jaguary, nie wstawia się seryjnego Poloneza po lekkim face liftingu, bo to jest tak zwana odwaga granicząca z głupotą. Jeszcze na dodatek Tonsil zaprezentował same zestawy do kina domowego (oprócz Altusów), a podłączone było tylko stereo. Gdzie tu logika? Pytam się miłej pani gdzie te Tonsile można kupić. Ona mi mówi, np. w MM. No to jej mówię, że byłem ostatnio w MM i innych Euro parę razy i żadnych Tonsili nie było. Ona mi na to, ze niemożliwe. Prawdziwy cyrk na kółkach :-))) Choć w sumie to trochę smutne, że ktoś taką markę rozmienia na drobne.

 

Jeżeli „powrót” Tonsilu ma wyglądać tak jak jego obecność na AS i ta pożal się Boże reklama w pismach audio, to nie wróżę sukcesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast zgadzam się, że polscy konstruktorzy odnieśli umiarkowany sukces, ale krzyczenie DNOOOOOO......! jest zdecydowanie nie na miejscu. Po raz kolejny potwierdziło się moje zdanie, że podłączanie JM Labów jest dużym ryzykiem. I u Amplifona i w SoundArcie zagrało to tak sobie. Nie tyle źle co nierówno - jedne elementy brzmienia były na bardzo wysokim poziomie inne na gorszym, co w całości dawało dość irytujący efekt.

 

Ja zresztą w ogóle nie mam przekonania do francuskich kolum, może z wyjątkiem BC Acoustique, które chyba akurat nigdzie nie były podłączone. Natomiast Ancient Audio wie co zrobić z przetwornikami Focala. Szkoda tylko, że nie zdecydował się na wynajęcie większego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich oczach ośmieszył się pan z Qba, wygłaszający tyradę nt. absolutnej i niepodważalnej przewagi kopułek metalowych zastosowanych w najnowszym modelu nad tekstylnymi, podczas gdy pokój był zastawiony kolumnami Qba wyposażonymi w kopułki tekstylne. Dodam jeszcze, że prezentowane Qba MEX zagrały bardzo przeciętnie pomimo podłączenia ich do kosztownej elektroniki Jeffa Rowlanda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig

Nie do końca mnie zrozumiałeś.Uważam,że naśmiewanie się z tej prezentacji jest dla tej firmy krzywdzące.

To tylko hajfaj na przeciętnym poziomie,ale sam fakt pojwienia się na AS uznałem za godny odnotowania i to w ciepłych słowach.

Stosowanie kolumn do kina domowego w stereo jest obecnie czymś normalnym i nie ma w tym nic śmiesznego.

Śmieszne i żenujące były natomiast prezentacje o których wcześniej wspomniałem.

Nie będę niszczył klawiszy mojej klawiatury wymienianiem nazw tych firm predentujących do miana hi-endu.

Ps.

Oczywiście nadal twierdzę,że były systemy gorsze od Tonsili,ale niewątpliwie taka wymiana zdań byłaby utrudniona ze względu na fakt,że do Tonsila prawie nikt nie zachodził.

:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak zwykle niestety we wszystkich przypadkach potwierdziła się reguła x. Za każdym razem, kiedy natknąłem się na dobry, hi-endowy dźwięk (a wbrew pozorom było tego sporo, biorąc oczywiście poprawkę na warunki odsłuchowe), zapytanie o cenę zestawu kończyło się podaniem kwoty przewyższającej x* (zawsze najpierw słucham a potem pytam).

 

*) x to obecnie około 50 tys zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wielkie dzieki dla Elberoth z uprzejmosci ktorego dostalem za friko wejsciowke na AS

Fakt faktem na tegorocznej wystawie zabraklo systemu ktory zwalal z nog co nie oznacza ze nie bylo systemu ktory zagral calkiem dobrym dzwiekiem...

I tak bardzo pozytywne wrazenie zrobil na mnie system zaprezentowany przez Hi Fi Sound Studio czyli elektronika Gryphona i kolumny Sonus Faber;brzmienie tego zestawu hi end cechowala fenomenalna gladkosc dzwieku oraz kojacy charakter ze az sie nie chcialo z tej prezentacji wychodzic mozna bylo sluchac dlugo bez zmeczenia jak dla mnie system ten jest kwintesencja muzykalnosci...( tego ostatniego slowa nie lubie bo dla kazdego oznacza ono cos innego )

Nie gorsza byla prezentacja Ancient Audio pomijajac w tym przypadku tlok jaki panowal u tego wystawcy w pokoju dzwiek byl niczego sobie choc na pewno byl o zupelnie innym charakterze jak opisany powyzej-tutaj postawiono na jaskrawe barwy bardzo dobra dynamike i szybkosc dzwieku chociaz musze przyznac ze system ten zagral rozjasnionym dzwiekiem przy czym dzwiek byl gladki co przy rozjasnieniu jest rzecza rzadko spotykana

Pozytywnie odebralem takze prezentacje glosnikow WLM napedzanych chinszczyzna ASL w tym wypadku mozna bylo zarzucic pare mankamentow w brzmieniu rozpatrujac poszczegolne podzakresy pasma z osobna ale byl to niewatpliwie system kreujacy bardzo dobra iluzje obecnosci muzykow w pomieszczeniu

Na tegorocznym AS widac bylo renesans wzmakow lampowych no i dobrze bo ja je lubie choc prezentacja AN zawiodlem sie niestety-owszem ciepelko i gladkosc mial ten system znana z lamp ale dla mnie z drugiej strony byl zbyt podbarwiony nosowy

Lampowy sprzet fajnie gral u JJ a takze u Chinczyka bodaj jest to Photo Pub

Ciesze sie ze mamy w Polsce cos takiego jak AS dla sceptykow napisze tylko tyle ze taka impra pozwala sie o wiele lepiej zorientowac na rynku audio nabrac doswiadczenia niz czytanie czegokolwiek o sprzecie w czymkolwiek nie ma bowiem jak wlasne uszy nawet jesli warunki do sluchania sa malo sprzyjajace

W przyszlym roku na 100% odwiedze AS jesli sie odbedzie

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Frank

 

Ja się nie naśmiewam, raczej mi się na płacz zbiera.

 

Ależ oni właśnie POWINNI podłączyć kino domowe, w ten sposób chociaż zróżnicowali by się od stereofoniczniej większości! Dodanie projektora na całą ścianę i dźwięk wielokanałowy jakoś by zamaskował tę nieszczęsną bidotę i wrażenie byłoby lepsze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje Audio Show, mam juz za soba. To co mi sie podobalo w kategorii bezwglednej to zestaw Ancient Audio tak sie chyba nazywa ta firma od Lektora Grand. Zdecydowanie najbardziej mi sie to podobalo. Orkiestra symfoniczna zambrzmiala tam jak zywo. Wszystko ustawione w malym pokoju, a bas, w przeciwienstwie do wiekszosci innych systemow nie dudnil i nie dominowal. Naprawde bardzo przyjeminie i realnie. Drugie miejsce gdzie spedzilem wiecej czasu to pokoj Sound Art, ten gdzie byl prezentowany Rock + monitorki Totem. Bardzo ladnie, troche bas slabo kontrolowany, no i na dluzsza mete moze byc zbyt natarczywe brzmienie. System jak dla mnie zbyt wybredny, znaczy sie przejrzysty i moja plytka White Stripes zabrzmiala na nim tragicznie, inne, sluchane tam plytki, byly jak najbardziej OK. Bylem tez swiatkiem porownania dwoch interkonektow AudioNova (srebrny) i chyba jakis Velum, albo cos podobnie brzydkiego. Kolejne ciekawy system znalazlem u NAIMa. Bardzo dobrze sprawdzil sie w takim pokoju. Monitorki faktycznie jak plastikowe satelitki, obudowa zamknieta ale zagraly naprawde niezle, duzym dzwiekiem, mysle ze moga byc swietne w jeszce mniejszym pokoju. Cena za to juz nie taka mala bo cos kolo 4500 zl. Kolejny zestaw ktorego dalo sie sluchac, w tych mizernych pokojach to Baltlab + monitory Argos. Przestrzen niezla, braki dynamiki, ale dzwiek nie meczacy, relaksujacy, spojny. Niezgorsze byly tez pelnopasmowce Visatona, przestrzen niezla i taka lekkosc oddawania muzyki. Ciekawe byly tez systemy Audio Note, oraz tam gdzie byly takie duze kolumny, pokryte fortepianowym lakierem ze srebrymi wysokotonowcami, przestrzen jak na stadionie, ale bas niestety dudnil. Zreszta systemy nie na moja kieszen i opisywane juz wczesniej. Dobrze zapowiada sie tez firma Klasyk, jej kolumny byly wykonczone genialnie, brzmialy moze juz nie tak genialnie, glownie ze wzgledu na slabe przystosowanie pomieszczenia i ustawienie. Rozmawialem chwile z przedstawicielem tej firmy i mowil, ze prowadza prace nad zamknietymi monitorkami, ktore moglyby sie sprawdzic w malych pokojach. Zapowiedzial tez ze niedlugo bedzie strona internetowa. Troche zle zestawione te kolumny, mysle ze przydalby sie tam mocniejszy piecyk np. Rock. Ale firma jak najbardziej sensowna i cena 2900 za tak wykonane kolumny jest OK. Prezentacja Eryk S. Concept mimo przystosowania pokoju pozostalo odczuwalne dudnienie basu, ale kolumienki maja potencjal. Zupelne rozczarowanie jak dla mnie to KEF i zestawienie z jakims amplitunerem bodajze Pioneer, zupelnie bezwyrazu. Trzeba konczyc, jedno co mi pozostanie w pamieci to napewno Ancient Audio, ta firma poprostu umie sie prezentowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy dzwięk Ancient Audio! Pomijając to że właściciel nie dzielił płyt na godne i nie godne(jak w ESA) to jeszcze mrówki chodziły po plecach! tak sie testuje sprzęt -albo wywołuje jakies emocje albo jest sie obojętnym. Fajnie grały kolumny WLM ale mnie sie wydaje zbyt szeroko rozstawione i zbyt wytłumione pomieszczenie, każda płyta mimo to poruszała jakieś emocje, dzwiek wciągający i nie nurzący.

Akkus pokazał dzisiaj podłogowe kolumny na Uher`ach. fajne kolumny do ostrego grania za stosunkowo małe pieniądze. Ładny choć trochę podbarwiony bas i ogólnie muzyklane brzmienie.

Bardzo podobał mnię się też Amplifon WT 40 ...i chyba zaczne chorować na niego... mam nadzieję że pociągnie moje Scany.

Myslę że wielu forumowiczów DIY ostatecznie pozbyło sie kompleksów na tle niedoskonałosci brzmienia ich zestawów. Tak wielu kiepsko brzmiących systemów za tak duże pieniądze, w jednym miejscu jeszcze nie słyszeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Altusy 300 które firma Tonsil pokazała na Audio Show 2004. Nie wiem czy to o te chodziło ale tylko takie z altusów widziałem w pokoju firmy z Wrześni. Poza tym szacunek dla Tonsila za wspaniałe monitory studyjne TLC. Grają jak za 3000zl/para po prostu jak prawdziwe kolumny studyjne za rozsądne pieniądze. Poza tym z tego co mówił producent zachód już nabył trochę tych kolumn od rodzimego producenta.

Jeżeli chodzi o resztę Audio Show, w tym roku było mniej wystawców jak rok temu.

Jeżeli chodzi natomiast o jakość dźwięku podczas tegorocznej wystawy żaden z masowych producentów nie wystawił nic co w konkurencji jakość/cena przewyższało by ocenę 3 (wg. mnie).

JBL chwaląc się swoimi K2 nie mówi o cenie i o niej chyba nie pisze.....bo jak za te pieniądze to wątpie że ktoś się znajdzie na taki sprzęt (przypomnę że to cena ok 140000zł za parę!!!! śmiech)

Moi faworyci to:

1.--------------Nuvo...kilka zdjęć wyżej, małe minimonitorki w jasnej okleinie, dźwięk rewelacyjny itd...za jedyne 6000zl.

 

2.--------------Tonsil TLC, miękkie brzmienie ...za jedyne 3000zl/para

 

3.--------------Qba, niestety modelu zapomnialem....brzmienie extra, przestrzen (w koncu male kolumienki) itd...cena mi blizej nie znana.

 

Ciesze sie ze bylo mniej kina domowego jak rok temu (bo chyba bylo), bo przynajmniej mozna bylo w spokoju posluchac muzyki normalnej.

Jak pokazała firma KODA, nie ważna jakość ale ilość. Dudnienie z Resident Evil można było poczuć piętro niżej.

Pozdrawiam.

Jakub

Do zobaczenia na Audio Show 2005

[obrazekLUKASZ-205778_1.JPG] [obrazekLUKASZ-205778_2.JPG] [obrazekLUKASZ-205778_3.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1419-100001868 1170261261_thumb.JPG

post-1419-100001869 1170261260_thumb.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje skromne typy na najlepszy dźwięk i największe rozczarowanie.

Hity

1. Oczywiście w kategoriach absolutnych najpiękniej zagrały Sonus Fabery Stradivariii z Gryphoonem i dCS + Canary Audio + Peac Consult Emperor. W tych ostatnich dźwięk był tak namacalny, że szczęka opadała. Ale ceny tego sprzętu jest tak kosmiczna, że oceny tego dźwięku właściwie mija się z celem. No bo ilu z nas będzie kiedyś jeździło Rolsem?

2. Zoller Imagination. Drugi raz z rzędu na AS te głośniki zrobiły na mnie kolosalne wrażenie. Dynamika, detaliczność, szybkość, wyskie - rewelacja.

3. Nikt nie wspomniał o czeskich kolumnach Acoustique Quality. Słuchałem modelu Donna Bella z cd MF i wzmakiem Rotela. Jak na głośniki za 6 tysięcy to dla mnie rewelacja - muzykalne, dynamiczne, szczegółowe.

4. Fajnie grał Amplifon

5. Eryk S. Nuvo ? fajne monitorki zaskakujące szczegółowością i przestrzenią.

6. Audio Physsic i ich Nowe Tempo ? też fajne, choć od Zollerów chyba trochę słabsze.

7. SoundArt i ich wzmacniacz Rock z Totemami. Dynamika, szybkość, przestrzeń. Trochę wzbudzał się bas.

Porażki

1. Baltlab z jakimiś dziwnymi monitorami. Nigdy wcześniej nie słuchałem tego wzmacniacza, ale tyle się naczytałem na forum, w gazetach, w rozmowach, że myślałem o tym klocku jak o zjawisku. Poszedłem w sobotę, posłuchałem i ... tu napiszę coś, czym się pewnie narażę, ale moje kino domowe gra przyjemniej. Baltlab grał sucho, bez dynamiki, bez muzyki. Nie wiem z czego to wynika, może źle dobrali głośniki i cd?

2. Również SuondArt, tym razem ich nowy cd i nowy wzmacniacz z JM Lab. Straszny bas, zero barwy i kontroli. I w ogóle jakoś tak bez wyrazu. A tę firmę cenię, bo słuchałem ich inne klocki i to była rewelacja.

3. Naim. I znowu legenda hi fi a mnie się średnio podobało. Przyzwoicie, ale myślałem, że legenda mnie obali na kolana. A nie obaliła.

 

 

Niestety do Ancient Audio się nie dopchałem, jak próbowałem wejść, kilkakrotnie, to był taki tłum, że ....

Dzięki organizatorom za fajną imprezę.

Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian - z gramofonem AN grala wkladka AN IQ.

Dzis odwiedzilismy Brystol. Swietny zestaw u FASTA - monobloki na 300B Canary Audio z glosnikami Peak Consult (czy jak im tam) - graly znakomicie i lampa udowadniala, ze nie tylko potrafi grac rewelacyjna srednica, ale nie ma najmniejszego problemu z wykopem na dole i dzwieczna gora.

Mac z Thielami - wg mnie panowie sami sobie robili krzywde - puszczane przez nich tzw "pitu pitu" nie gralo na tym zestawie wcale dobrze - dzwiek byl wyolbrzymiony przez co nienaturalny - jedym kawalkiem, ktory zabrzmial swietnie byla duza orkiestra - do takiej muzyki to znakomity zestaw.

Bardzo mi sie podobalo w RCMie kiedy graly te dziwne drewniane tuby - nie doczekalem sie niestety prezentacji z gramofonem, ale z cd tez bylo dobrze.

U Jasika bylem ledwie chwile - nie dosc, ze dzwiek mi sie niespecjalnie podobal to jeszcze bylem swiadkiem klasycznej chamówy - "nie puscimy pana plyty bo moze byc kiepska i potem beda mowic, ze to nasze klocki zle graja. Ale to jest plyta Chesky Records?!! Okladka moze i Chesky ale w srodku moze byc CDR" - w tym momencie wyszlismy i juz wiecej u nich mnie nie zobacza.

Ciekawy dzwiek byl w pokoju gdzie graly klocki Kora.

Moj wniosek glowny z tegorocznego AS - nie ma sensu inwestowanie w tor cyfrowy, bo nawet bardzo drogi (jak chocby u AN) przegrywa z gramofonem - analog podoba mi sie o wiele bardziej i to jest moja droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa jeszcze jedno - w FotoPubie trafilem dzis wreszcie na grajacego szpulowca, co prawde niestety nie z PHY tylko z monitorami, ale i tak paluszki lizac :))

Te czeskie glosniki tez mi sie spodobaly acz sluchalem ich z Musicalem 308.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zrobił fotke nowego Baltlaba?

Stal obok Epoki,dwa razy wiekszy,wyceniony na 8000.

Niestety nie zdążyłem porównac go do Epoki.

Ktoś porównywał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto nowy Baltlab.

Pozwole sobie podac linka,duzo zdjec jakiś nasz kolega zrobił:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu tez sa fotki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dopchał się do Maca ? Jakie wrażenia ? Był to chyba jedyny pokój, w którym nie posłuchałem sprzetu :-(

 

Na pocieszenie pożyczyłem po wystawie lampowe pre Mc C2200 :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5tym i 6tym zdjęciu we wskazanej linkiem galerii widać magiczną cegłę.

Były próby "z" i "bez" ?

 

W ogóle szkoda, że nie dotarłem :-(

Pozdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.