Jump to content
IGNORED

Dali Zensor 3 czy Dali Lektor 1?

jacekp46

Recommended Posts

Dzień dobry.

Do Twojego zestawu zdecydowanie lepszą opcją będzie Dali Zensor, chociaż rzeczywiście żeby w pełni wykorzystać potencjał zestawu, wątroby było spojrzeć na serię wyżej. Optymalnym rozwiązaniem byłyby kolumny Dali Opticon 2 (http://q21.pl/dali-opticon-2.html). To znacznie swobodniejsze, dokładniejsze, szybsze brzmienie z lepszym wypełnieniem i spójnością. Bardzo dobrym także rozwiazaniem byłyby monitory Focal Chorus 706 (http://q21.pl/focal-chorus-706.html), które w połączeniu z Music Hall zapewnią Ci równy, dynamiczny dźwięk. Jesli lubisz wyraźną gore pasma i analityczny dźwięk, posłuchaj jeszcze Monitor Audio Silver 2 (http://q21.pl/monitor-audio-silver-2.html) oraznajnowszą konstrukcję Sonus faber Principia 3 (http://q21.pl/sonus-faber-principia-3.html).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, wszystkie wymienione konstrukcje oraz dziesiątki innych są dostępne od ręki, wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Mam ten sam wzmacniacz (MH A 35.2) w połączeniu z dali zensor 7 i jestem zadowolony .W najbliższych latach nie planuję żadnych zmian.

A jak bym miał wybierać między zensor 3 a lektor 1 ? Wolał bym zensory. Ewentualnie za ok 2 k zł można już dostać używane ikon 2 mk2 może warto i te posłuchać np.

Yaqin SD-38A ->Argentum Sw-0,5/1->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe Wireworld Stratus 7 . Listwa sieciowa Wireworld Matrix 2 .

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak cena za parę to na pewno warto przemyśleć sprawę jak za 2 to poza budżetem.

Yaqin SD-38A ->Argentum Sw-0,5/1->Yaqin MS 34B->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe Wireworld Stratus 7 . Listwa sieciowa Wireworld Matrix 2 .

Witaj,

Do takiej wielkości pomieszczenia sugeruję jednak kolumny podłogowe. Tannoy DC6T to bardzo dobry i solidny wybór.

Dali Zensor 5 jednak odstaje od dźwięku 7mek i owszem można je sprawdzić ale przy zestawieniu z większym bratem.

Z kolumn podstawkowych i nowych do tej kwoty zdecydowanie Magnat Quantum 753.

W razie pytań lub wycen zapraszam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Pokój 16m2, wzmacniacz Music Hall a.35. Muzyka: blues, trochę rocka i spokojnego jazzu. Żródło: pioneer PD-50, pro ject z wkładką audio technica 440Mlb. Czy może coś zupełnie innego do 2000 zł?

Witam,

miałem ten wzmacniacz dość długo i dobrze go wspominać. Dobrze zagrał z Zensorami. Polecam też do niego Dynaudio np. podstawkowe DM 2/7, dla mnie lepsze niż Z3. Odsłuchaj też Indiana Diva 255. Może Ci się spodobają.

Guest Junior_AudioMix_Konin

(Konto usunięte)

No music hall 35.2 da radę. A Dynaudio rozbije w pył te Zensorki.. naprawdę.

Czasem dziwię się, że ludzie silą się na jakieś wynalazki, wydają kupę forsy a potem pieją z zachwytu jak to gra, skoro nie gra, ale co w sumie mają mówić - nikt nie lubi przyznawać się do błędów...

Z tym rozbijaniem w pył zensorów 3 przez dm to już trochę za dużo powiedziane (owszem całościowo monitory serii dm są lepsze od zensor 3 ale nie aż tak jak pisze przedmówca z branży bo obecnie już nie produkowane dynie dm to też nie jakiś ósmy cud świata a pamiętajmy, że zensory 3 można kupić w salonach nowe za 1.300zł a maluśkie dynki dm 2/6 to koszt 2.000 zł (już po rabatach...) a dm 2/7 są jeszcze droższe. Skoro dali zensor to takie "wynalazki" to dlaczego macie je w swojej ofercie?

A na koniec są jeszcze nasze osobiste gusta itp. ,choćby na naszym forum są wpisy gdzie ludzie zastępowali "zamulone i wolne dm 2/7" na taniutkie magnaty quantum 673 i byli z ich brzmienia bardziej zadowoleni, bo dostali lepszą dynamikę, scenę i rozdzielczość chociaż kosztem barwy. Jak zawsze coś za coś.

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

• 1 month later...

Owszem Dynki są wymagające względem wzmacniaczy. Ja miałem MH a35.2 z większymi 2/8 i całkiem dobrze sobie z mini radził więc myślę, że z 2/7 będzie jeszcze lepiej.

Właśnie zakupiłem w lubelskim Melomanie Dynaudio DM 2/7. Dziękuję za wszystkie rady, spróbuję napisać coś więcej po kliku tygodniach odsłuchu.

A na koniec są jeszcze nasze osobiste gusta itp. ,choćby na naszym forum są wpisy gdzie ludzie zastępowali "zamulone i wolne dm 2/7" na taniutkie magnaty quantum 673 i byli z ich brzmienia bardziej zadowoleni, bo dostali lepszą dynamikę, scenę i rozdzielczość chociaż kosztem barwy.

Model 753 ma już bardzo ładną barwę a przy tym nie ma zamulenia.

Właśnie zakupiłem w lubelskim Melomanie Dynaudio DM 2/7. Dziękuję za wszystkie rady, spróbuję napisać coś więcej po kliku tygodniach odsłuchu.

Czekamy.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.