Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wczoraj odebrałem xlr-y od Pana Sylwestra, także mam już cały komplecik od Wile, powiem tak, nie wiem co w tych xlr-ach siedzi ale grają od samego początku pomimo tego, że nie są wygrzane, aż się boję co będzie po pełnym wygrzaniu...

Jak je wygrzeje to naskrobię coś więcej.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy są sprzedawane głośnikowe w obecnej wersji? Po czym można rozpoznać poszczególne wersje, czy są w jakiś sposób oznaczone?

Trzeba pytac pana Sylwestra bo dokladnie nie pamietam juz od kiedy. starsze wersje maja inne oploty, przypominajace warkocz. nowe sa juz w gladkich siateczkach w czarnym kolorze. do tego dochodza roznice konstrukcyjne , np w interkonektach gdzie zastosowano absorber drgan,

 

Panowie, wczoraj odebrałem xlr-y od Pana Sylwestra, także mam już cały komplecik od Wile, powiem tak, nie wiem co w tych xlr-ach siedzi ale grają od samego początku pomimo tego, że nie są wygrzane, aż się boję co będzie po pełnym wygrzaniu...

Jak je wygrzeje to naskrobię coś więcej.

Pozdro

No nie wiem jak graja Rca ale Xlr to jazda na bardzo wysokim poziomie. To najlepszy interkonekt jaki u siebie goscilem a mialem cala game roznych wynalazkow z przedzialu od 4 do 12tys zl i nic nie zagralo tak jak xlr Wile. Jak sie wygrzeja zacznie sie bajka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wersjami kabli to jest mniej więcej tak.Jakieś 4 lata temu skończyła się produkcja kabli sieciowych i głośnikowych w oplocie przypominającym warkocz.Ostatnie kable sieciowe z "warkoczem" miały już nazwę Moc 4.Później sieciówki dostały oplot siateczkowy (tak, jak pisze Dyzman).Wersji z oplotem siateczkowym były przynajmniej 3-w tym ostatnia finalna.Różniły się one przede wszystkim ekranem,ostatnio doszły także absorbery drgań plus teflon i finalny ekran.Od czasów ostatnich kabli z warkoczem nie zmieniał się przewodnik.Ostatnia wersja kabli sieciowych jest najgrubsza.To już prawdziwy pyton -gruby jak cholera.Moje kable głośnikowe,które kupowałem jako nowe 4,5 lat temu (też były w warkoczu)- przeszły 2 upgrady do wersji obecnej,więc też były przynajmniej 2 wersje w ciągu ostatnich lat.Z sieciówkami może być problem w nazewnictwie,bo pomiędzy wersją 4,a obecną 5 były jeszcze tak,jak pisałem ze 2,3 modele pośrednie.Czasami producent nazywał je 4+,późniejsze,tak jak obecną już chyba 5.Do sklepów mają trafić modele 5,1,które coś tam mają mieć jeszcze poprawione.Największy progres jakości pojawił się,jakiś rok temu,kiedy wyszła obecna wersja,choć kable sprzed 4,5 lat to też bardzo dobry produkt,choć im później, to oczywiście-tym lepiej.Muszę się pochwalić,że mam już pełen zestaw kabli 5,0-łącznie z unikatowym XLR ze złotym przewodnikiem-doprowadzonym do aktualnej wersji.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie rozmawialem z Szefem:) Tak jak pisalem , moje sieciowe mimo , ze w starych jeszcze oplotach typu "warkocz" to sa to juz modele Moc 5. Jedne z pierwszych jakie powstaly. Dogadalem sie wlasnie co do upgreadu wszystkich trzech , ktore posiadam do najnowszej wersji.Upgread powinien przyniesc delikatny progres brzmienia w kluczowych aspektach wiec juz na sama mysl sie ciesze , ze bedzie jeszcze lepiej. W styczniu dostane tez do testow nowy Xlr 5.1 Pro na najnowszych wtykach . Jesli ktos bylby zainteresowany to mam na sprzedaz glosnikowy Wile 2x2m w poprzedniej wersji , ktora nieduzym kosztem mozna przerobic u Pana Sylwestra do aktualnej wersji. cx

 

To cx na koncu to blad jakis ktory wyskoczyl . Klawiatura mi szaleje

 

Kolego Magnepan ,a jak tam Twoje doswiadczenia z sieciowymi Wile?

 

Rozmawialem z Panem Sylwestrem na temat interkonektu Rca Pro o ktorym pisal ktos , ze ma lekko cofnieta srednice wzgledem zwyklej wersji. Nie do konca t

o jednak prawda bo owe cofniecie polega na poszerzeniu pasma na jego skrajach przez co wydaje sie iz zmiany zachodza w srednim zakresie a faktycznie manipulacja zachodzi na jego skrajach. Ciekawy jestem jak spisze sie wersja Pro XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zatem,że przynajmniej 4 modele kabla to moc 5.Ja nie jestem do końca w stanie powiedzieć,co się zmieniło w nowych xlr-ach,bo akurat ten upgrade szedł w parze z innymi w moim systemie.Pisaleś Rafał,że między starszymi xlr-ami, a nowymi jest bardzo duży progres jakościowy.Ciekawy jestem Twojej opinii po upgradzie kabli zasilających,bo logicznie rzecz ujmując-znów powinna być przepaść-może nawet razy 3 czy 4.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak wyliczyles mozliwy progres w sieciowych:) Nie potrafilbym tak okreslic zadnego przyrostu jakosci. Nawet w Xlr ktory rzeczywiscie starsza wersje bije na glowe. Czy jednak jest to raz lepiej czy trzy razy , tego nie potrafie powiedziec:) Moge za to napisac z cala odpowiedzialnoscia ze ostatnia wersja xlr to inna bajka niz xlr z przed kilku lat. Tamten konkurowal z powodzeniem wsrod najlepszych kabelkow z okolic 5 tys z , sprawdzilem to . Nowy to juz poziom mysle zarezerwowany dla przewodow od 10tys w gore.Tez to sprawdzilem w porownaniu z interkonektem Albedo Metamorphosis. Okazal sie nawet od niego lepszy. Czy roznice dzielace przewody z tych obu przedzialow mozna oceniac jako dwa -trzy razy lepsza ,nie wiem. Wiem za to , ze nowy Xlr doslownie deklasuje starsza wersje a co za tym idzie cala konkurencje z tego przedzialu do jakiego go zaliczalem czyli umowne 5tys zl.Tamten gral swietnie , nowa wersja xlr gra fantastycznie ,dajac juz iscie highendowe brzmienie jakiego nie powstydzilby sie zaden inny interkonekt kosztujacy 10tys zl. To moje zdanie ale nie wydumane a oparte na solidnych podstawach jakie daly mi testy , ktore u siebie przeprowadzilem.

Nie spodziewam sie jakis kolosalnych roznic po przerobieniu sieciowych jednak na tym poziomie nawet niuanse nabieraja znaczenia i trzeba wszystko przedefiniowac, przewartosciowac. Dodatkowy ekran , absorber drgan i to w trzech przewodach , moze dac jednak znaczaco wymierne efekty. Zobaczymy. Jesli dojdzie wiecej ciszy w tle , czego sie wlasnie spodziewam , to wiem ze juz dla tylko tego aspektu warto wydac tych pare groszy na modyfikacje .W styczniu pierwszy kabelek bede mial zrobiony, potem pojada kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał wyliczyłem to tak.Skoro ze starszej do nowej wersji xlr-a, jest taki postęp,a kable zasilające są 3 albo 4 ,to już powinno być więcej lepiej.Dodatkowo, jak pisze większość (z czym się zgadzam),że kable zasilające mają największy wpływ spośród wszystkich kabli na granie systemu-taki prawdopodobny progres przyszedł mi do głowy.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem:) No mysle, ze moze to nie bedzie duzy skok , wszak mam juz wersje moc 5 , ale zakres ulepszen wzgledem tej wlasnie wersji jest dosc znaczny a do tego jak napisales , to sa trzy przewody wiec summa summarum zakres wprowadzonych zmian w brzmieniu powinen byc dosc znaczny.Spodziewam sie takiego zakresu zmian jakie slyszalem przy przejsciu z wersji moc 4na moc 5. Spora roznica , zwazywszy ze dotyczyla bardzo waznych aspektow jakim jest ciemne tlo lub inaczej zawartosc ciszy w dzwieku, zwiekszenie precyzji i namacalnosci, poprawa dynamiki i calosciowo zakresu niskotonowego. Lepsza precyzja ,motoryka i roznicowanie tego zakresu. Rozmawiam prywatnie z jednym z kolegow forumowiczow, ktory powiedzial mi , ze wymienial wtyczki w sieciowych Wile na jakies lepsze i stwierdzil ze jest jeszcze spory progres w brzmieniu a wiec i potencjal w samych przewodach. Dowiem sie szczegolow to dam znac o jakie konkretnie wtyki chodzi.

Czy sieciowe maja najwiekszy wplyw? Nie wiem , nie zastanawialem sie nad tym ale z pewnoscia u mnie maja podobny do tego ktpry wnosza interkonekty i glosnikowe. Dla mnie to rownoprawny element okablowania a jego lekcwwazenie powoduje ze urzadzenia graja na pol gwizdka.

Dostalem dzisiaj cennik detaliczny wszystkich przewodow Wile jaki bedzie niebawem obowiazywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowe

 

 

Głośnikowe 2,5m

3799

 

To cena detaliczna. Rabat jakis pewnie uzyskasz.

 

Również rozmawiałem z owym użytkownikiem forum.To osoba,która kupiła ode mnie przewody.Bardzo ciekawe wnioski otrzymałem.Od kiedy zatem jest kabel moc 5 (w których latach był moc 4) i ile dokładnie było jego poprawek-trzeba pogadać z Szefem:).

Zgadza sie. Mysle ze temat wart zainteresowania tym bardziej ze wtyki nie sa drogie a ponoc duzo lepsze jakosciowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3799

 

To cena detaliczna. Rabat jakis pewnie uzyskasz.

 

Zgadza sie. Mysle ze temat wart zainteresowania tym bardziej ze wtyki nie sa drogie a ponoc duzo lepsze jakosciowo.

 

4 koła za głośnikowe,to już spora kasa.Gdybym miał jeszcze raz kupować w tych pieniądzach,musiałbym się zastanowić 3 razy.Nie wiem czy nie szukałbym wówczas używek tzw znanych firm.W Polsce nie jest łatwo zrobić dobry kabel z prostej przyczyny.Polskie firmy nie mają dostępu do prawdziwie czystych przewodników.Takie przewodniki robią znane światowe marki kablarskie w swoich fabrykach z zaawansowaną technologią.Firmy te niestety również pozycjonują te produkty,dlatego za godne uwagi druty-trzeba płacić krocie.Dla przeciętnego zjadacza chleba oznacza to niestety zawsze kompromis.Wile to bardzo dobre kable-zrobione z pomysłem,uczciwie i liniowo grające,bez ograniczeń.Ciekaw jestem jednak,jak brzmiałyby,gdyby użyć do ich budowy zaawansowanego technologicznie przewodnika od Furutecha,Transparenta czy innego Siltecha.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 koła za głośnikowe,to już spora kasa.Gdybym miał jeszcze raz kupować w tych pieniądzach,musiałbym się zastanowić 3 razy.Nie wiem czy nie szukałbym wówczas używek tzw znanych firm.W Polsce nie jest łatwo zrobić dobry kabel z prostej przyczyny.Polskie firmy nie mają dostępu do prawdziwie czystych przewodników.Takie przewodniki robią znane światowe marki kablarskie w swoich fabrykach z zaawansowaną technologią.Firmy te niestety również pozycjonują te produkty,dlatego za godne uwagi druty-trzeba płacić krocie.Dla przeciętnego zjadacza chleba oznacza to niestety zawsze kompromis.Wile to bardzo dobre kable-zrobione z pomysłem,uczciwie i liniowo grające,bez ograniczeń.Ciekaw jestem jednak,jak brzmiałyby,gdyby użyć do ich budowy zaawansowanego technologicznie przewodnika od Furutecha,Transparenta czy innego Siltecha.

Wybacz Marcinie ale po tym co napisales odnosze wrazenie ze chyba nie bardzo zdajesz sobie sprawe czym dysponujesz. Rozwazajac zakup uzywki za ta kase, jak to nazwales zaawansowanego technologicznie kabelka moglbys sobie sprawic cos co w przyblizeniu kosztowalo 10-12tys. obawiam sie ze w takim przypadku moglbys sie cieszyc metka i firmowym nadrukiem znanej marki bo watpie by brzmieniowo mogly takie kable dorownac glosnikowym Wile. Skoro uwazasz tak w przypadku glosnikowych to analogicznie powinno tak byc przy pozostalych przewodach Wile. Tu tez przewodnik nie jest ,,zaawansowany technologicznie,, a mimo to xlr Wile smialo konkuruje z przewodami z okolic 15 tys. Xlr 5.1 kosztuje teraz w detalu 2799 . Kup lepszy kabel za te pieniadze na rynku wtornym. Ide o zaklad ,,ze takiego nie znajdziesz . Moze na podobnym poziomie ale nie lepszym . I tym samym bedziesz mial odpowiedz na pytanie o lepsze technologie. One jak najbardziej sa, ale nie mysl ze za taka kwote na rynku wtornym dostaniesz cos lepszego. W przypadki Wile dochodzi ta zaleta , ze w razie pojawienia sie nowszej lepszej wersji masz mozliwosc zrobienia upgreadu . Konkurencja tego nie oferuje. Pozostaje pozbycie sie kabla i zakup nowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał może tak,może nie.Nie znam wielu "zachodnich" kabli-z półki- nowy za ok.10.000.Czy Ty znasz dużo? Większość kabli,z którymi porównywałem Wile,to druciki z półki do 3000 zł.Ja nie szukam już przewodów i uważam ten temat dla siebie za zamknięty.Rozważam jedynie teoretycznie swoje zachowanie w przypadku,gdybym teraz szukał kabli.Nowe ceny nie są już ogólnie niskie.Komplet kabli od Wile, to już wydatek ok 15000 zł.Doskonale rozumiem to, dlaczego tak się dzieje.Być może nadal są bardzo atrakcyjne cenowo ,ale mnie korciłoby przy tych cenach, porównywanie z większą ilością konkurencyjnych przewodów.Odsprzedaż kabla z "określonym logo"- to też sprawa łatwiejsza. Upgrady-owszem fajna rzecz,ale umówmy się dotyczą one technologicznych niuansów (ekran,teflon).Przewodnik główny zostaje.Oddaję oczywiście to,że te upgrady wnoszą dużo pozytywnego,a moje dywagacje są czysto teoretyczne.Frustruje mnie jedynie to ,że za zaawansowane technologiczne kable "zachodni producenci" żądają nieludzkich i niewspółmiernych do kosztów produkcji kwot,a producenci polscy (nie dotyczy Wile),bez specjalnej bazy potrafią wyceniać kabel na kilkanaście tysięcy złotych.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła wielkopomna chwila żeby naskrobać kilka słòw odnośnie moich nowych xlr-òw Wile, o ile po pierwszym włączeniu tych kabelkòw do mojego systemu byłem zachwycony tym co usłyszałem to teraz po ok 70h wygrzewania mam mieszane uczucia. Głownie chodzi o zanik analogowego grania z czasem wygrzewania, co prawda inne aspekty zdecydowanie się poprawiły, dźwięk sie otworzył i to bardzo , scena poprawiła, wybrzmienia instrumentow są świetne, barwy ròwnież ale niestety uciekło to co ja osobiście bardzo lubię, to analogowe granie z nutką ciepełka.

Może mam gorszy dzień do słuchania, poczekam jeszcze ze trzy dni, mam nadzieje że coś w tym temacie się poprawi.

Z całą pewnością można powiedzieć że kabelki są wyjątkowe.

 

Dopiszę coś więcej jak już będą na 100% wygrzane i liczę na to, że jednak trochę tego analogu powròci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj do 200 godzin,bo w tak zwanym między czasie potrafią dziać się rzeczy bardzo dziwne.Może być też tak,że kable zaczęły pokazywać wady systemu.Kable Wile na pewno nie osuszają systemu,wręcz przeciwnie są leciutko docieplające,choć generalnie trzeba je w tej kwestii nazwać neutralnymi,co w moim mniemaniu jest ich zaletą.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3799

 

Zgadza sie. Mysle ze temat wart zainteresowania tym bardziej ze wtyki nie sa drogie a ponoc duzo lepsze jakosciowo.

 

 

wtyki nie są drogie? Przyzwoite ,z materiałów niemagnetycznych,obudowa aluminiowa(ekranowane, jak ktoś z was pisał) to min. 400zł nie mam na mysli furutecha,oyaide czy wattgate-przerabiałem ten temat,gratuluję dobrego samopoczucia tym którzy wierzą że wymiana wtyki przyniesie parokrotny przyrost jakosci brzmienia

 

.Polskie firmy nie mają dostępu do prawdziwie czystych przewodników.Takie przewodniki robią znane światowe marki kablarskie w swoich fabrykach z zaawansowaną technologią.Firmy te niestety również pozycjonują te produkty,dlatego za godne uwagi druty-trzeba płacić krocie.Dla przeciętnego zjadacza chleba oznacza to niestety zawsze kompromis.Wile to bardzo dobre kable-zrobione z pomysłem,uczciwie i liniowo grające,bez ograniczeń.Ciekaw jestem jednak,jak brzmiałyby,gdyby użyć do ich budowy zaawansowanego technologicznie przewodnika od Furutecha,Transparenta czy innego Siltecha.

 

Masz na mysli np. wile ,bo albedo,srebro robi samo i to siedzibie firmy,teraz zaczynają coś nowego ,druty solid core itp.w tej technologi robią tyjko 2 firmy na tej naszej ziemi.W przypadku wile o brzmieniu nie decydują czyste przewodniki tylko odpowiedni ich dobór,przekrój(rozbierałem głosnikowy,lutowałem w kolumnie)te bardziej czyste wcale nie znaczy że lepiej by grały! Z pewnoscią wzrosłaby cena produktu finalnego, a propos podwyżek cen kabli w wile-wizerunek ich jest poniżej przeciętnej na tym pulapie cenowym.Dziwi mnie czemu ten człowieczek na audio show unikał byłych klientów,którzy dłuższy czas czekają na realizacje reklamacji( mój kolega z cd -drugi nieznajomy,nie wiem) A te 4 krotne przyrosty jakosci ech...niedługo braknie konkurencji z którą będzie można porównywać-bez złosliwości z mojej strony gorąco pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyki nie są drogie? Przyzwoite ,z materiałów niemagnetycznych,obudowa aluminiowa(ekranowane, jak ktoś z was pisał) to min. 400zł nie mam na mysli furutecha,oyaide czy wattgate-przerabiałem ten temat,gratuluję dobrego samopoczucia tym którzy wierzą że wymiana wtyki przyniesie parokrotny przyrost jakosci brzmienia

 

 

 

Masz na mysli np. wile ,bo albedo,srebro robi samo i to siedzibie firmy,teraz zaczynają coś nowego ,druty solid core itp.w tej technologi robią tyjko 2 firmy na tej naszej ziemi.W przypadku wile o brzmieniu nie decydują czyste przewodniki tylko odpowiedni ich dobór,przekrój(rozbierałem głosnikowy,lutowałem w kolumnie)te bardziej czyste wcale nie znaczy że lepiej by grały! Z pewnoscią wzrosłaby cena produktu finalnego, a propos podwyżek cen kabli w wile-wizerunek ich jest poniżej przeciętnej na tym pulapie cenowym.Dziwi mnie czemu ten człowieczek na audio show unikał byłych klientów,którzy dłuższy czas czekają na realizacje reklamacji( mój kolega z cd -drugi nieznajomy,nie wiem) A te 4 krotne przyrosty jakosci ech...niedługo braknie konkurencji z którą będzie można porównywać-bez złosliwości z mojej strony gorąco pozdrawiam.

A ktory z nas mowil w takim przypadku o parokrotnym przyroscie jakosci , bo jakos mi umknelo? Wspominalem o wtykach ktore w rpzmowie wymienil jeden z kolegow i za dwa wtyki koszt wynosi 300zl. jesli uwazasz ze to duzo to radze zerknac w cennik chocby Furutecha.

Co do reszty, mowisz , ze bez zlosliwosci? Slowa ,ktore tu napisales jasno ukazuja Twoj stosunek do tematu. Unikal klientow ? Niby jak, zamknal sie w toalecie czy zabarykadowal w pokoju hotelowym? Co za brednie kolego. ktos kto che unikac ludzi nie wystawia sie na AudioShow , ktore odwiedza tysiace osob.A co do serwisu urzadzen Wile to bardzo dobrze wiem jak to wyglada. Znam osobiscie , dwie osoby , ktore od lat maja caly system zlozony wylacznie z urzadzen tej marki, wlacznie z kolumnami i jest to dobry przyklad na akurat dokladnie odwrotne podejscie do klienta niz to , ktore tu insynuujesz .Mysle , ze kolega Wiosna tylko potwierdzi moje slowa.

Co do konkurencji i porownan to opisane sa tylko faktyczne proby porownan jake mialy miejsce a nie hipotetyczne brednie wyssane z palca. Rozumiem , ze mozesz cos w temacie napisac . Pewnie wykonales wiele stosownych porownan. Poza tym wszystkim co tu napisales , brak szacunku dla innej osoby jaki tu widentnie zademonstrowales okreslajac ja mianem czlowieczka za dobrze o Tobie nie swiadczy wiec wlasciwie chyba szkoda czasu na tego typu rozmowy . Pozdrawiam

 

Rafał może tak,może nie.Nie znam wielu "zachodnich" kabli-z półki- nowy za ok.10.000.Czy Ty znasz dużo? Większość kabli,z którymi porównywałem Wile,to druciki z półki do 3000 zł.Ja nie szukam już przewodów i uważam ten temat dla siebie za zamknięty.Rozważam jedynie teoretycznie swoje zachowanie w przypadku,gdybym teraz szukał kabli.Nowe ceny nie są już ogólnie niskie.Komplet kabli od Wile, to już wydatek ok 15000 zł.Doskonale rozumiem to, dlaczego tak się dzieje.Być może nadal są bardzo atrakcyjne cenowo ,ale mnie korciłoby przy tych cenach, porównywanie z większą ilością konkurencyjnych przewodów.Odsprzedaż kabla z "określonym logo"- to też sprawa łatwiejsza. Upgrady-owszem fajna rzecz,ale umówmy się dotyczą one technologicznych niuansów (ekran,teflon).Przewodnik główny zostaje.Oddaję oczywiście to,że te upgrady wnoszą dużo pozytywnego,a moje dywagacje są czysto teoretyczne.Frustruje mnie jedynie to ,że za zaawansowane technologiczne kable "zachodni producenci" żądają nieludzkich i niewspółmiernych do kosztów produkcji kwot,a producenci polscy (nie dotyczy Wile),bez specjalnej bazy potrafią wyceniać kabel na kilkanaście tysięcy złotych.

Mysle , ze okreslenie ceny przewodow Wile terminem niska lub jakimkolwiek innym nalezy wykocnac przez pryzmat ich jakosci i wplywu na brzmienie.Moje przygody z kablami i ich porownania opisalem bardzo szeroko i nie bede sie powtarzal. Byly to w wiekszosci przypadkow porownania bezposrednie a wiec dajace rzetelne wyniki . Nie ograniczalem sie do kabelkow z przedzialu do 3tys , wrecz przeciwnie paleta kabli byla bardzo szeroka i w wiekszosci przypadkow dalece wykraczala poza wspomniany prog 3tys.W kilku przypadkach prog ten przekraczal nawet 10 tys zl. Mysle ze ten fakt pozwala mi na rzetelna ocene faktycznej wartosci jakosciowej kabelkow Wile.

Ja tez juz nie szukam okablowania i jestem wrecz pewien , ze te kabelki pozostana u mnie na bardzo bardzo dlugo , najprawdopodobniej juz na zawsze.

Ja tez bym sie zastanawial nad wyborem i nie bylo inaczej w przeszlosci. Przypomne , ze mialem swietnego Albedo Versusa czy glosnikowe Air III a mimo to gdy w rece wpadly mi kable Wile , szybko i czytelnie zaznaczyly swoja przewage nad tymi swietnymi przeciez przewodami. Wiadomo ze przy wzroscie cen pojawia sie na horyzoncie szersza rzesza konkurentow ale moim zdaniem mimo tej podwyzki ciezko bedzie znalezc kable ktore na rynku wtornym a wiec za ulamki swoich rzeczywistych cen beda mogly zagrozic przewodom Wile. Przy jakis super okazjach moze uda sie trafic na kable , ktore dorownaja Wile ale beda to pojedyncze przypadki. Znalezienie lepszych moim zdaniem nadal bedzie graniczylo z cudem.

Albedo swoje produkty wycenia uczciwie ,oferujac prawie na kazdym poziomie cenowym przewody wzorcowe , ktore plasuja sie miedzy najlepszymi konstrukcjami w danym przedziale cenowym.Sprawdzilem u siebie niemal kazdy model poza obecnie najnowszymi ktore weszly do produkcji w ciagu ostatnich dwoch lat. Poza tym oferuja zaawansowanie technologiczne i wyborna jakosc wykonania. Ten ostatni aspekt marzy mi sie w kabelkach Wile ale umowmy sie , to akurat jest mniej wazny aspekt. Dla mnie kable nie musza wygladac jak bizuteria ale jest savtak dopracowane jak np Albedo to nalezy pogratulowac. Niestety taka jakosc wykonania na bank rzutuje na cene koncowa wiec nie wiem co lepsze. Tanszy ale bardziej ubogi wizualnie , skromniejszy wyglad czy perfekcja wykonania i wzrost cen?

 

Poczekaj do 200 godzin,bo w tak zwanym między czasie potrafią dziać się rzeczy bardzo dziwne.Może być też tak,że kable zaczęły pokazywać wady systemu.Kable Wile na pewno nie osuszają systemu,wręcz przeciwnie są leciutko docieplające,choć generalnie trzeba je w tej kwestii nazwać neutralnymi,co w moim mniemaniu jest ich zaletą.

Jak najbardziej masz racje. W kazdym zdaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyki nie są drogie? Przyzwoite ,z materiałów niemagnetycznych,obudowa aluminiowa(ekranowane, jak ktoś z was pisał) to min. 400zł nie mam na mysli furutecha,oyaide czy wattgate-przerabiałem ten temat,gratuluję dobrego samopoczucia tym którzy wierzą że wymiana wtyki przyniesie parokrotny przyrost jakosci brzmienia

 

 

 

Masz na mysli np. wile ,bo albedo,srebro robi samo i to siedzibie firmy,teraz zaczynają coś nowego ,druty solid core itp.w tej technologi robią tyjko 2 firmy na tej naszej ziemi.W przypadku wile o brzmieniu nie decydują czyste przewodniki tylko odpowiedni ich dobór,przekrój(rozbierałem głosnikowy,lutowałem w kolumnie)te bardziej czyste wcale nie znaczy że lepiej by grały! Z pewnoscią wzrosłaby cena produktu finalnego, a propos podwyżek cen kabli w wile-wizerunek ich jest poniżej przeciętnej na tym pulapie cenowym.Dziwi mnie czemu ten człowieczek na audio show unikał byłych klientów,którzy dłuższy czas czekają na realizacje reklamacji( mój kolega z cd -drugi nieznajomy,nie wiem) A te 4 krotne przyrosty jakosci ech...niedługo braknie konkurencji z którą będzie można porównywać-bez złosliwości z mojej strony gorąco pozdrawiam.

 

3,4 krotne przyrosty jakości to domniemanie dotyczące upgradu sieciówek,a nie wymiany wtyków.Lepsze wtyki powoduję ewentualne zmiany niuansów-to oczywiste.Ja nie jestem w stanie odnieść się do przyrostu jakości odnośnie nowych kabli Wile,ponieważ wszelakie poprawki, które robiłem prawie zawsze szły w parze z upgradem sprzętu,więc moja ocena nie może w tej kwestii obiektywna.Jeżeli Albedo robi własne przewodniki,to chwała im za to.Czysty przewodnik-własnej produkcji to oczywiście nie jest gwarant dobrej jakości przewodu,ale może dać dodatkowy plus i w jakikolwiek sposób wytłumaczyć cenę.Swoją drogą ciekawy jestem,jak brzmiałby kabel Wile zrobiony np. z dobrego furutechowego przewodnika.Nie chciałbym być żle zrozumiany.Kable Wile to świetne kable i polecam każdemu ich wytestowanie.Zrobione są z założeniem i logiką,która jeśli chodzi o dźwięk jest mi bardzo bliska.Po prostu zaczynają już kosztować w ogólnym sensie nie mało.I tyle.Nie oznacza to,że nadal nie są bardzo atrakcyjne na rynku.Być może pojawi się więcej rzetelnych testów prównawczych z innymi w tym wątku,co byłoby dobre.Absolutnie nie mogę nic negatywnego powiedzieć na temat złego podejścia firmy do klienta.Wręcz przeciwnie.Zawsze było uczciwe i zawsze jeśli coś miało się poprawić,to się poprawiało,czasami nawet bardziej niż się oczekiwało.Czasami owszem zdarzają się obsuwy,ale cała firma to tylko 2 osoby,więc trzeba to zrozumieć,a rekompensuje to wiele innych pozytywów.

 

Swoją drogą-mały off top http://www.ebay.com/...WT2QS��testował ktoś takie wtyki.Wydają się w tej cenie ciekawą propozycją.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzman,na tym forum sly 30 atakował cię,pisząc że jesteś naganiaczem Witkowskiego a wygląda że adwokatem napewno.Byłeś ,widziałeś te sytuacje,mówisz o szacunku dla drugiej osoby? ńie zmienia to faktu że kable są dobre !Polecałem,i będe polecał za brzmienie i mam szacunek do Witkowskiego za pracę jaką wykonał,jako jeden z nielicznych,wiem jak to wygląda od środka.Wiem ile kosztują furutechy,pisałem.Cena tych na ebay atrakcyjna,nie wiemy z czego zrobiony jest środek,kiedyś miałem podróbki oyaide,szkoda kasy,plus był taki że akceptowały grube linki-polecam Gaofei ,aluminium ,rodowane na mosiądzu(?)sprawdzałem.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie miałem okazji z pozłacanymi poza podróbkami oyaide,z opisów wynika że rod mógłby zgubić ten analogowy charakter grania kabli. panter-na hifi.pl ktoś sprzedaje głosnikowe 2,5mb z 2014 za 1200 zeta,osobiście brałbym bez zastanowienia.Swoją drogą taki termokurcz z logo wile ,to koszt rzędu 5-10zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tedi a coś pozłacanego,co byś polecił?Rod nie pasuje do systemu Wile.Co do tych na ebayu wyglądają jak Acrolinki czy Sonarquesty- tylko bez logo.Może to ta sama fabryka-tylko walą no namy.

 

Sonarquest na rynek USA robi wtyki miedziane tzw.red cooper - świetny przewodnik i super partner dla Wile.

Możliwe że wykonują na rynki EC również, trzeba zapytać producenta.

 

Ale te mosiężno - miedziane z podróbek Oyaide są dobre i słychać różnicę w brzmieniu, jest tylko ryzyko zakupu - czy na

pewno dostaniesz miedziane tak jak piszą sprzedawcy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzman,na tym forum sly 30 atakował cię,pisząc że jesteś naganiaczem Witkowskiego a wygląda że adwokatem napewno.Byłeś ,widziałeś te sytuacje,mówisz o szacunku dla drugiej osoby? ńie zmienia to faktu że kable są dobre !Polecałem,i będe polecał za brzmienie i mam szacunek do Witkowskiego za pracę jaką wykonał,jako jeden z nielicznych,wiem jak to wygląda od środka.Wiem ile kosztują furutechy,pisałem.Cena tych na ebay atrakcyjna,nie wiemy z czego zrobiony jest środek,kiedyś miałem podróbki oyaide,szkoda kasy,plus był taki że akceptowały grube linki-polecam Gaofei ,aluminium ,rodowane na mosiądzu(?)sprawdzałem.pozdrawiam

Tedi, skoro bylem według niektorych naganiaczem, moge byc wedlug Ciebie i adwokatem. To chyba lepsze niz naganiacz :)A tak calkiem serio nie lubie jak sie obrabia komus dupe za jego pecami. Jesli Witkowskiego nie bylo na AS w danej chwili , to byl Lewandowski a nieobecnosc tego pierwszego ma troche inne wytlumaczenie niz Twoje. Jesli nie mozesz trafic na tego pana , Ty lub Twoj kolega ,to z pewnoscia zawsze mozna takie spotkanie umowic , pojechac do siedziby firmy itd itp. No ale rozumiem , ze obaj ci panowie sa sprytniejsi od Was i od miesiecy unikaja Was jak ognia :) Czy Twoj szacunek do tej osoby, o jakim zapewniasz powyzej, odzwierciedla okreslanie go mianem czlowieczka? Ale zostawmy juz to. Nie potrzebuje tu kolejnej przepychanki. Od dluzszego czasu byl tu juz spokoj i niech tak zostanie.

Wracajac do wtykow to jeden z moich kabli jest na takich wlasnie wtykach pseudo oyade. Nie rozkrecalem ich wiec nie wiem jak to wyglada wewnatrz .Zewnetrzny wyglad jest ok ale wiadomo , ze to co wazne w sieciowych siedzi wewnatrz.

 

Sonarquest na rynek USA robi wtyki miedziane tzw.red cooper - świetny przewodnik i super partner dla Wile.

Możliwe że wykonują na rynki EC również, trzeba zapytać producenta.

 

Ale te mosiężno - miedziane z podróbek Oyaide są dobre i słychać różnicę w brzmieniu, jest tylko ryzyko zakupu - czy na

pewno dostaniesz miedziane tak jak piszą sprzedawcy.......

Sieciowki sa swietne wiec tym bardziej Pan Sylwester powinien postarac sie o jak najlepsza konfekcje mieszczac sie w ramach okreslonej ceny. Zawsze mozna siegnac po topowe furutechy itp tyle ze wtyki wtedy beda drozsze od samego przewodu.

 

Szczerze? Nie miałem okazji z pozłacanymi poza podróbkami oyaide,z opisów wynika że rod mógłby zgubić ten analogowy charakter grania kabli. panter-na hifi.pl ktoś sprzedaje głosnikowe 2,5mb z 2014 za 1200 zeta,osobiście brałbym bez zastanowienia.Swoją drogą taki termokurcz z logo wile ,to koszt rzędu 5-10zł?

Masz racje , zamowienie termokurczki z nadrukiem to groszowe sprawy i to jedna z rzeczy jaka powinna jak najszybciej trafic na kable Wile. Koszt niewielki a wizerunkowo przewody zyskuja znaczaco. Inaczej kabelki zawsze beda wygladac na produkcje garażową a to dla niektorych rzecz nieakceptowalna. Mysle jednak , że to tylko kwestia czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.