Skocz do zawartości
IGNORED

WILE (Sound Art) Klub Miłośników.


dyzman69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieciowki sa swietne wiec tym bardziej Pan Sylwester powinien postarac sie o jak najlepsza konfekcje mieszczac sie w ramach okreslonej ceny. Zawsze mozna siegnac po topowe furutechy itp tyle ze wtyki wtedy beda drozsze od samego przewodu.

Masz rację że Furutechy są drogie.Postaram się dowiedzieć coś więcej na temat wtyków red cooper i dam znać na forum

oraz zaznajomię z tematem p.Witkowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode,ale ja szukam wtyków do kabli zasilających,a nie widełek:)

coś mi się pomyrdało!

 

 

zobacz Neotechy tutaj:

http://www.soniccraft.com/index.php

albo Yarbo na aliexpress

albo Copper Colour lub Gaofei http://www.ab-system.hk/index.php?route=common/home

w Polsce w dc-components.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się pomyrdało!

 

 

zobacz Neotechy tutaj:

http://www.soniccraft.com/index.php

albo Yarbo na aliexpress

albo Copper Colour lub Gaofei http://www.ab-system.hk/index.php?route=common/home

w Polsce w dc-components.

 

Triode, potrzebujemy wtyczkę europejską do sieci z miedzianymi bolcami tzw. red cooper. Robią tylko wersję US red

cooper i wtyczkę do urzadzenia również red cooper. Może coś takiego widziałeś już kiedyś więc daj proszę namiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Triode, podoba mi się Yarbo, z ostatniego linku. Ciekawe czy robią też wtyk z identycznej miedzi do urządzeń EIC ? Na pewno tak ale wolę się upewnić. Dziękuję za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Dyzman i Wiosna wywołali mnie do tablicy w temacie wymiany wtyczek, więc zamieszczam kilka zdjęć kabli po wymianie. Tego rodzaju wtyki do interkonektu mam już w drugim kablu, a do zasilającego (Moc V) stosuje takie już od jakiegoś czasu w każdym, jaki mam (miałem). Aktualne kable są w moim profilu. Czy wymiana coś dała? Bezwzględnie tak, oczywiście na plus, i to bez znaczenia, czy złote, czy rodowane. Wtyki zakupił mi kolega gdzieś na Dalekim Wschodzie, ale szczegółów nie znam. Koszt - około 300 zł za komplet do zasilającego, około 200 zł za komplet do interkonektu. Ogólnie - zadecydowanie warto.post-46961-0-29074300-1450730539_thumb.jpgpost-46961-0-88781900-1450730549_thumb.jpgpost-46961-0-33470900-1450730568_thumb.jpgpost-46961-0-17074700-1450730586_thumb.jpgpost-46961-0-57894100-1450730606_thumb.jpgpost-46961-0-84929500-1450730621_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem w audiophonics,niestety już ich nie ma.mają tylko nową linię.

Ta nowa linia to faktycznie wygląda zupełnie inaczej.....

Postanawiam zakupić

 

 

YARBO-GY-901FP-Hi-End-Pure-R-Copper-Poles-Europe-Power-Plug.jpg_120x120.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sonarquest_gold_plated_series_iec_plug_connector_se-rc_t__1.jpg

 

Co o tym secie sądzisz ? Trochę zdjęcia mi się rozjechały ale wszystko widać dokładnie.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz typowe gniazdo iec-to możesz mieć problem.te wtyki słabo stykają.jedynie w gnieżdzie o grubych pinach jest ok.

jest podobny wtyk Sonarquest ``milky``-biały plastik zamiast przeźroczystego.

 

Trioda, dziekuję za podpowiedź i sugestie.Ciekawe że miałeś już możliwość przetestowania białych i przezroczystych końcówek - nie sądziłem ze mogą być jakiekolwiek różnice we wtykach. Czy Twoim zdaniem set z francuskiego sklepu

który zapodałeś( nowa linia) może być najlepszy ?

 

Czy wymiana coś dała? Bezwzględnie tak, oczywiście na plus,

 

Te wtyki na kablach zasilających Wile to Acrolinki D-50 ( mam identyczny komplet ) Czy sam je zakładałeś czy pan

Sylwester to wymienił ?Opisz muzyczne zmiany na + .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie zakładałem wtyków, jestem antytechniczny. Wtyki wymieniał kolega elektronik, sam konstruujący kable własnego pomysłu, więc zrobił to bardzo fachowo. Wymiana wtyków w zasilającym zdecydowanie poprawiła precyzję basu oraz dodała wybrzmień i szczegółowości w całym paśmie dźwięku. Lepsza jest też, moim zdaniem, separacja poszczególnych instrumentów i lokalizacja planów oraz szczegóły słyszalne w tle. Dźwięk stał się ogólnie żywszy. Mam nadzieję, że dobrze to opisałem, bo nie mam doświadczenia w pisaniu recenzji, poza tym minęło już parę tygodni od wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie zakładałem wtyków, jestem antytechniczny. Wtyki wymieniał kolega elektronik, sam konstruujący kable własnego pomysłu, więc zrobił to bardzo fachowo. Wymiana wtyków w zasilającym zdecydowanie poprawiła precyzję basu oraz dodała wybrzmień i szczegółowości w całym paśmie dźwięku. Lepsza jest też, moim zdaniem, separacja poszczególnych instrumentów i lokalizacja planów oraz szczegóły słyszalne w tle. Dźwięk stał się ogólnie żywszy. Mam nadzieję, że dobrze to opisałem, bo nie mam doświadczenia w pisaniu recenzji, poza tym minęło już parę tygodni od wymiany.

 

Wymiana wtyczek w kablach Wile to nie lada sztuka z uwagi na grubość kabla zasilajacego więc miałeś sporego farta że kolega z tym się uporał :-) Co do opisu samego dźwięku to tak jak przypuszczałem rodowany wtyk dodał więcej

szczegółów w całym paśmie i wyciągnął smaczki muzyczne dotąd ukryte......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.Wygląda to tak.Miałem kiedyś 4 różne rodzaje xlr-ów od Soundartu różniące się przewodnikiem.miedź,rod,srebro,złoto.Poza tym budowa identyczna.Rodowanego używałem jako podłączenie cyfrowe na linii Theta Data-Gdl-Theta przetwornik i był on zbawienny dla dźwięku systemu (kolumny Harbeth-wzmacniacze początkowo Diy-potem Jazz,pozostale okablowanie Soundart).Niestety kabel uległ zniszczeniu ,a ponieważ rodowany nie był już dostępny dostałem posrebrzany i było lepiej niż na samej miedzi,ale gorzej niż na rodzie.Po zmianie żródła na Sarę oraz szczególnie po wymianie kolumn-xlr-posrebrzany był mniej wskazany niż miedziany i złoty.Finalnie złoty w nowym systemie okazał się najlepszy.Słyszałem Rafał twojego Ceca (nie słuchałem systemu),ale gdyby ten odtwarzacz był u mnie-poszedłbym chyba w rod.Rod wydobywa smaczki szczegóły,otwiera górę i moim zdaniem robi to w sposób bardziej wyrafinowany niż srebro (przynajmniej w moim przypadku tak było).Firma Wile w ostatnich latach standardowo stosuje 2 rodzaje wtyków - a'la Oyaide -taniej i Furutech Fl-11-drożej.Do swoich systemów rekomenduje wtyki pozłacane,co jest absolutnie logiczne (ale przecież kable te grają w różnych systemach).Sara gra bardzo precyzyjnie,czysto,z bardzo dużą ilością szczegółów,liniowo,więc zabiegi z rodem nie są wskazane,podobnie, jak w przypadku kolumn.Natomiast analogowo brzmiące złoto,lekkie docieplenie czy nawet pewne krągłości - jak najbardziej są tu ok.W kablach zasilających mam wtyki a'la Oyiaide,a ponieważ mam teraz czas na dopracowywanie niuansów w systemie noszę się z wymianą tych wtyków na lepsze.Stąd mam pytania.Czy warto się spinać na Fututech Fl-11 (koszt ok.600 zł),być może Jarekgarian załatwi Acrolinki,są też inne firmy.Cena jaką chcę zapłacić to powiedzmy ok 70-80 dolarów za komplet,chyba, że można taniej,nie tracąc na jakości.Ewentualnie,jeśli jednak Furutech,to może dozbieram:).Wiadomo chciałoby się dobrze i żeby nie przepłacać.Stąd te pytania do znawców w temacie wtyków.Dodam,że nie zależy mi na wyglądzie wtyczek,jedynie na ich wartościach sonicznych.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana tanich podróbek wtyków na inne tanie podróbki nie ma sensu,moim zdaniem.

Z tanich pewniaków jest jeszcze Supra-wyglądają okropnie ,tandetnie-natomiast nie ``słychać`` ich wpływu

http://sklep.rms.pl/gniazda-wtyki-na-kabel?pr=19&red=0#ProductFilters

carbonowe wtyki z Tajwanu,można kupić od 40usd,-to też nie jest postęp.

Pozostaje,moim zdaniem zakup iec Furutecha+mniej markowe schuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie , sprawdzalismy z kolegą rod jest szlachetniejszy w brzmieniu niż srebro ,ktore powodowało tzw. szklenie i myslę że do wile się nie nadaje ,te acrolinki są na audeos ale cena na ebay chyba taniej.Na furutecha nie warto moim zdaniem, tym bardziej że musisz pózniej skręcac te przewody,lutować one akceptują linki 2,5mm-3mm.Dyzman,witkowski był w tym czasie i unikał kolegi udawał ze nie widzi ,nie poznaje trzyma jego cd które jest na gwarancji, ok.6 miesięcyi ściemnia a to sterowanie a to nie wiadomo co ...koolega jest bardzo cierpliwy - powinien mu dać albo nowy albo zwrot kasy.Osobiście mam zle doświadczenia z nim związane z wymianą widelki w kablu.Chcesz zrobić cos dla ludzkości dobrego,zrób staruszce na święta zakupy, pomoż przejść przez jezdnie a nie polecaj na różnych forach kabli wile-one się same bronią dżwiękiem abyśnie był posądzany o naganianie klientów.Więcej do tego tematu nie wracam-wszystkim posiadaczom kabli wile ,życzę radości ze sluchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie , sprawdzalismy z kolegą rod jest szlachetniejszy w brzmieniu niż srebro ,ktore powodowało tzw. szklenie i myslę że do wile się nie nadaje ,te acrolinki są na audeos ale cena na ebay chyba taniej.Na furutecha nie warto moim zdaniem, tym bardziej że musisz pózniej skręcac te przewody,lutować one akceptują linki 2,5mm-3mm.Dyzman,witkowski był w tym czasie i unikał kolegi udawał ze nie widzi ,nie poznaje trzyma jego cd które jest na gwarancji, ok.6 miesięcyi ściemnia a to sterowanie a to nie wiadomo co ...koolega jest bardzo cierpliwy - powinien mu dać albo nowy albo zwrot kasy.Osobiście mam zle doświadczenia z nim związane z wymianą widelki w kablu.Chcesz zrobić cos dla ludzkości dobrego,zrób staruszce na święta zakupy, pomoż przejść przez jezdnie a nie polecaj na różnych forach kabli wile-one się same bronią dżwiękiem abyśnie był posądzany o naganianie klientów.Więcej do tego tematu nie wracam-wszystkim posiadaczom kabli wile ,życzę radości ze sluchania muzyki.

 

Potwierdzam w 100 %-rod jest szlachetniejszy w brzmieniu od srebra.Oba przewodniki rozjaśniają jednak dźwięk,co w zalezności od systemu może być pożądane,bądź nie.Jakie rożnice brzmieniowe są między tym wtykiem Supry,a Furutechem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie , sprawdzalismy z kolegą rod jest szlachetniejszy w brzmieniu niż srebro ,ktore powodowało tzw. szklenie i myslę że do wile się nie nadaje ,te acrolinki są na audeos ale cena na ebay chyba taniej.Na furutecha nie warto moim zdaniem, tym bardziej że musisz pózniej skręcac te przewody,lutować one akceptują linki 2,5mm-3mm.Dyzman,witkowski był w tym czasie i unikał kolegi udawał ze nie widzi ,nie poznaje trzyma jego cd które jest na gwarancji, ok.6 miesięcyi ściemnia a to sterowanie a to nie wiadomo co ...koolega jest bardzo cierpliwy - powinien mu dać albo nowy albo zwrot kasy.Osobiście mam zle doświadczenia z nim związane z wymianą widelki w kablu.Chcesz zrobić cos dla ludzkości dobrego,zrób staruszce na święta zakupy, pomoż przejść przez jezdnie a nie polecaj na różnych forach kabli wile-one się same bronią dżwiękiem abyśnie był posądzany o naganianie klientów.Więcej do tego tematu nie wracam-wszystkim posiadaczom kabli wile ,życzę radości ze sluchania muzyki.

 

Tedi,rozumiem rozgoryczenie kolegi i Twoje. Nie chce mi się za bardzo wierzyć że p.Witkowski próbuje unikać problemu

lub samego kolegi. Daj znać na priva ze szczegółami a postaram się dać znać Wile że powinien się wywiązywać z obietnic ale może być też tak że usłyszę rewelacje o których mi nie napiszesz, więc.....zachęcam.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć po świętach ma być cd zrobiony więc spoko .Mam 1,5 mb sieciówke Edmunda ,jest na rodowanych wtykach i wg. Edmunda w przypadku jego kabla rod dodaje tzw ciepełka i... gdyby wszystko było w audio takie proste to mielibyśmy hi-endy w każdym domu.Bbawię się w sieciówki czasem i swięcie jestem przekonany -jak brzmi glośnikowy tak samo sieciowy zrobiony z tych samych przewodów.Stąd ta sama spójnosc brzmienia u niektorych producentów (np.wile)Dotego miedż lubi teflon jako dielektryk ,płaszcz,srebro na teflonie robi się ostrzejsze następnie ekrany,Najbardziej efektywnym na zakłocenia elektrostatyczne,elektromagnetyczne i interferencje radiowe jest stalowy ale niepraktyczny.Jest w sieci dokladny opis.Aluminium czasem psuje,próbowałem na glosnikowych wile i kabel stracil bas! natomiast zaekranowałem folią miedzianą ijest zdecydowanie lepiej.To temat rzeka ,jesli ktoś mieszka w okolicach swiętokrzyskiego chętnie pożycze sieciówkę Edmunda- tam już nie ma kompromisów! Niektóre plyty polubi się jeszcze bardziej a awiększość,,Wymienić wtyk zasilający? 2 perLy chmielowe +kawałek nowego termokurcza,uprałem się z wymianą widełek na banany miedziowane od strony wzmaka w wile to już może być tylko lepiej.!żwracacie uwagę na zgodność fazy w sieciówce?Jest duuża różnica.Pozdro na święta-Dyzman nie obrażaj sie ,no nie chciałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mam 1,5 mb sieciówke Edmunda ,jest na rodowanych wtykach i wg. Edmunda w przypadku jego kabla rod dodaje tzw ciepełka

Nie twierdzę,że tak nie jest,ale rod też ingeruje w pasmo,co oczywiście przy niektórych konstrukcjach kabli może być pożądane,ale liczą się przede wszystkie głowne elementy systemu.Chętnie bym kiedyś posłuchał tego kabla,ale trochę kilometrów jest.Pozostanę jednak sceptyczny,co jego liniowości,choć pewnie to dobry przewód.

Edytowane przez WIOSNA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozmawiałem w krakowskim nautilusie z człowiekiem który zamienił się z Edmundem siećiówką, dając mu siltecha silver signature double crown-cena ok .30000zł a ty jesteś sceptyczny...Przyznaję że ten kabel jest szczery do bólu i niektórych płyt w tej chwili nie mogę słuchac,Muszę;zmiękczyć; sieciówkę od wzmaka.Chyba że gnjiazda Iec ktoś wymieniał w cd, wzmak na złocone itp. chętnie poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robią na mnie wrażenia ceny sieciówek.Sceptyczny jestem dlatego,że bardzo niewielu producentów robi kable liniowe,co dla mnie jest podstawową rzeczą.Nie twierdzę,że to jest zły kabel,ale wiem,że producenci niekoniecznie liniowością kierują się przy budowaniu kabli.Porównać z Wile-chętnie bym porównał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje. ceny większości kabli są wyssane z palca, ale psychika ludzka jest też trudna do zrozumienia.Znam człowieka który kupił drogi sprzęt bo ma wielką chate,wyposażenie z najwyższej półki ,audi s8 i jak mówi wypada mieć też sprzęt z wysokiej półki choć nie słucha muzyki i w tym przypadku wskazane by było napisać cenę na każdym elemencie- dla mnie bez sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.